Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 11:05   #21
mene su jako privlačili ti čvorovi, ali mislim da se njihova značenja razlikuju od zapadne astrologije. rahu i ketu u sebi imaju i obliježja koja bi zapadna pripisala neptunu, uranu i plutonu. također, što se tiče položaja u kućama, mislim da za tumačenje rahua i ketua treba gledati u kojoj su kući po jyotishu, a ne po zapadnoj astrologiji.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:08   #22
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
mene su jako privlačili ti čvorovi, ali mislim da se njihova značenja razlikuju od zapadne astrologije. rahu i ketu u sebi imaju i obliježja koja bi zapadna pripisala neptunu, uranu i plutonu. također, što se tiče položaja u kućama, mislim da za tumačenje rahua i ketua treba gledati u kojoj su kući po jyotishu, a ne po zapadnoj astrologiji.
zasto sto istocna astrologija ne uzima u obzir urana neptuna i plutona. ako ces tumacit horoskop po zapadnoj, onda gledaj u kojim su kucama po zapadnoj. ako ces po jyotishu, onda sve radi tako. razlike nisu samo ovako jednostavne i cini mi se da ne poznajes ni jednu ni drugu astrologiju niti te razlike, niti neodgovorena pitanja jedne i druge.
Shango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:26   #23
Quote:
Shango kaže: Pogledaj post
zasto sto istocna astrologija ne uzima u obzir urana neptuna i plutona. ako ces tumacit horoskop po zapadnoj, onda gledaj u kojim su kucama po zapadnoj. ako ces po jyotishu, onda sve radi tako. razlike nisu samo ovako jednostavne i cini mi se da ne poznajes ni jednu ni drugu astrologiju niti te razlike, niti neodgovorena pitanja jedne i druge.
čemu takva reakcija? nadala sam se da će moje "mislim" biti dovoljno da se shvati da nisam ništa tvrdila, nego samo komentirala jedan od prethodnih postova (onaj malo podulji gdje se spominju rahu i ketu).
ako su poznavatelji astrologije takvi kao ti..onda ju ni ne želim znati.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:28   #24
btw, rekli smo isto...ne znam kako to nisi shvatila. možda je baš u "mislim" problem.
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:44   #25
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
čemu takva reakcija? nadala sam se da će moje "mislim" biti dovoljno da se shvati da nisam ništa tvrdila, nego samo komentirala jedan od prethodnih postova (onaj malo podulji gdje se spominju rahu i ketu).
ako su poznavatelji astrologije takvi kao ti..onda ju ni ne želim znati.
kakva reakcija, sto ne valja??? pogledaj tvoju reakciju. napisao sam ti zasto su u njih obiljezja naseg urana neptuna i plutona i da to ne valja brkat. jednu i drugu astrologiju. ne mozes tumacit horoskop s jedne i s druge strane. ako ju ne zelis znati, to je tvoja stvar.
Shango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:47   #26
Quote:
Kama kaže: Pogledaj post
btw, rekli smo isto...ne znam kako to nisi shvatila. možda je baš u "mislim" problem.
ne nismo rekli isto niti ti jos nisi shvatila poantu. ti bi tumacila malo po zapadnoj malo po jyotishu?? gledaju se kuce po zapadnoj ako se vec bavis zapadnom astrologijom. a pitanje kuca je opet pitanje za sebe cak i unutar same zapadne astrologije.
Shango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 21:03   #27
Quote:
Shango kaže: Pogledaj post
ne nismo rekli isto niti ti jos nisi shvatila poantu. ti bi tumacila malo po zapadnoj malo po jyotishu?? gledaju se kuce po zapadnoj ako se vec bavis zapadnom astrologijom. a pitanje kuca je opet pitanje za sebe cak i unutar same zapadne astrologije.
ne, ja ne bih tumačila malo po jednoj, a malo po drugoj - upravo zato je i bio moj komentar, jer se negdje spominje rahu i ketu (čija simbolika više pripada jyotishu) i sj. i južni čvor u zapadnoj astrologiji - kao sinonimi. po meni, oni to nisu, zato što rahu i ketu u sebi sadrže neka značenja koja zapadna pripisuje uranu, neptunu i plutonu.
spominjala sam kuće, jer se u nekim slučajevima razlikuje kuća u kojoj se nalazi čvor, ovisno radi li se karta za zapadnu astrologiju ili za jyotish. npr. po zapadnoj, moj sjeverni čvor je u 12.-oj, a po jyotishu u 1. zašto je tako je već objašnjavano na nekim topicima i ljudima je jasno zašto.
nisam astrolog, ali pročitala sam više knjiga o rahuu i ketuu, kao i o jyotishu općenito, ali ne želim ništa tvrditi kao fakt jer nisam završila nikakvu "astro" školu niti se osjećam dovoljno sigurno za tako nešto.

uglavnom, ova nesretna riba se povlači sa ove teme
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:17   #28
Postoje različita tumačenja čvorova, no važno je da oni, u principu, uvek donose značajne promene u polju koje tranzitiraju. Naročito treba obratiti pažnju na ulazak i izlazak iz polja, tj. na konjukciju sa vrhovima kuća.

Toliko što se tiče predviđanja.

Samo značenje u natalu je tema za sebe. Moram priznati da još nisam natrčala na neko sa kojim bih se sasvim složila, kako kad su u pitanju znakovi tako i kuće, ali o tome bi se dalo dugo diskutovati.

Takođe, veoma su važni u uporednom horoskopu i definitivno ukazuju na vrstu, intenzitet i trajanje veze, čak i ako apstrahujemo predznak "karmički" (i što je OPET tema za sebe)....
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:43   #29
Kad smo već kod čvorova, pretraživala sam o tranzitu Neptuna preko sj.čvora (kod mene trenutno egzaktan, 10.kuća) ali ne nađoh ništa o navedenoj situaciji... sj.čvor mi je na 24.59 vodenjaka. Tko bi što imao reći o tome? Thx
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 03:27   #30
Hm, mislim da je tebi sada mnogo vaznija informacija to sto ti Severni mesecev cvor tranzitira deseto polje, i uz to ponavlja natalnu poziciju.

To bi trebalo značiti unapredjenje na profesionalnom planu, i to kad bude prelazio preko vrha kuce, 100 posto.

To sto je Neptun sada u 10. polju moze znaciti da ces u okviru profesije kojom se bavis biti u prilici da neke stvari radis na "neptunovski" nacin... ali moze imati i druga znacenja, u principu treba gledati ima li nekakvih tranzitnih aspekata sa vladarom desete, seste, sedme..

Sam tranzit Neptuna preko SMC u 10. polju moze se tumaciti svakojako - ako se gleda posao onda mozes imati vanserijsku inspiraciju, a mozes i nasesti na neki los poslovni predlog i ugrozii karijeru... Ako gledamo oca/majku moze označiti neki problem kroz koji neko od njih prolazi. Ako se bavis nekom umetnoscu, modom, cudnim oblastima nauke onda ti tranzit Neptuna kroz 10. i + konjukcija sa SMC moze biti vezana na jako plodan period.

Ali, sa druge strane, sama tranzitna konjukcija ne mora ama bas nista da donese ako ne aktivira jos neku planetu ili vrh kuce.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 07:28   #31
Quote:
Asteri kaže: Pogledaj post
Hm, mislim da je tebi sada mnogo vaznija informacija to sto ti Severni mesecev cvor tranzitira deseto polje, i uz to ponavlja natalnu poziciju.

To bi trebalo značiti unapredjenje na profesionalnom planu, i to kad bude prelazio preko vrha kuce, 100 posto.

To sto je Neptun sada u 10. polju moze znaciti da ces u okviru profesije kojom se bavis biti u prilici da neke stvari radis na "neptunovski" nacin... ali moze imati i druga znacenja, u principu treba gledati ima li nekakvih tranzitnih aspekata sa vladarom desete, seste, sedme..

Sam tranzit Neptuna preko SMC u 10. polju moze se tumaciti svakojako - ako se gleda posao onda mozes imati vanserijsku inspiraciju, a mozes i nasesti na neki los poslovni predlog i ugrozii karijeru... Ako gledamo oca/majku moze označiti neki problem kroz koji neko od njih prolazi. Ako se bavis nekom umetnoscu, modom, cudnim oblastima nauke onda ti tranzit Neptuna kroz 10. i + konjukcija sa SMC moze biti vezana na jako plodan period.

Ali, sa druge strane, sama tranzitna konjukcija ne mora ama bas nista da donese ako ne aktivira jos neku planetu ili vrh kuce.


Hm...zanimljivo. Pogledat cu aspekte pa javim. Trenutno mi palo na pamet da je moja prijateljica taj tranzit kod sebe (ali ne znam je li njoj ujedno bio i povratak čvora na natalno mjesto) značio susret s Andjelima. Doslovno joj se u najtežim trenucima bolesti otvorio kanal komunikacije i vjere u pomoć njihovu... I ja nekako Neptun, osim s onim što si naveo, vežem s duhovnim...
Thx za ovo. Dojavim aspekte
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 07:20   #32
Quote:
Asteri kaže: Pogledaj post
Hm, mislim da je tebi sada mnogo vaznija informacija to sto ti Severni mesecev cvor tranzitira deseto polje, i uz to ponavlja natalnu poziciju.

To bi trebalo značiti unapredjenje na profesionalnom planu, i to kad bude prelazio preko vrha kuce, 100 posto.

To sto je Neptun sada u 10. polju moze znaciti da ces u okviru profesije kojom se bavis biti u prilici da neke stvari radis na "neptunovski" nacin... ali moze imati i druga znacenja, u principu treba gledati ima li nekakvih tranzitnih aspekata sa vladarom desete, seste, sedme..

Sam tranzit Neptuna preko SMC u 10. polju moze se tumaciti svakojako - ako se gleda posao onda mozes imati vanserijsku inspiraciju, a mozes i nasesti na neki los poslovni predlog i ugrozii karijeru... Ako gledamo oca/majku moze označiti neki problem kroz koji neko od njih prolazi. Ako se bavis nekom umetnoscu, modom, cudnim oblastima nauke onda ti tranzit Neptuna kroz 10. i + konjukcija sa SMC moze biti vezana na jako plodan period.

Ali, sa druge strane, sama tranzitna konjukcija ne mora ama bas nista da donese ako ne aktivira jos neku planetu ili vrh kuce.

Dear Asteri,

evo aspekata tranzitnog Neptuna koji je na 24* vodenjaka u kojunkciji s natalnim sj.čvorom (24.59 vodenjaka) u 10.kuci, a buduci da ista pocinje na 4.40 vodenjaka, a 11. pocinje na 1.11 riba, pri kraju je.

A k tome ima jos aspekata...

tranzit. Neptun u trigonu s natal. Mjesecom( 6.k. na 34.25 vage)

tranzit. Neptun u kvadratu s natal. Marsom (pri kraju 6.k. na 44.27 škorpiona)

tranzit. Neptun u kvadratu s natal. Jupiterom (na samom kraju 6.k. ali već u novom znaku - 00.51 strijelca) To je zapravo skoro na Desc koji je na 01.13 strijelca

tranzit. Neptun u kvadratu s natal Asc (01.13 blizanaca)



Sad tek vidim da sam za dlaku izbjegla opozicijsku kombinaciju jer je tranzit. Saturn na 1.11 djevice sto naci manje od 6* od konjukcije s natal. juz. cvorom. A tu je i tranzit.juznog.
Uf! to bi tek bilo zanimljivo.

Voljela bih cuti tvoje misljenje. Znas kako je - lako mi je obasniti tudje aspekte i vidjeti cjelovitu sliku situacije ali kada to trebam sama sebi tesko je.


thx i nice day
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:05   #33
SMČ je u drugoj kući u konjukciji sa jupiterom i marsom. Šta to govori?
sosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:03   #34
O Cvorovima jako dobra knjiga: Jan Spiller, Astrology for the soul.

Vrlo opsirno su opisane sve kombinacije polozaja Cvorova po znakovima/kucama kroz ideju kako je Juzni cvor "ono s cime smo dosli" , odnosno energija s kojom smo se previse druzili kroz prosle inkarnacije, a Sjeverni cvor (tocno nasuprot Juznome) "ono sto trebamo razviti", odnosno energija kojoj trebamo stremiti u ovoj inkarnaciji, buduci da je prije bila zanemarena.

Pretpostavka je kako smo vise vezani za taj Juzni cvor (na ustrb Sjevernog) s obzirom da nam je to nesto vrlo dobro poznato, sto nam je ostalo u podsvjesti, ali najcesce ogranicava nas daljnji napredak. Dok sasvim suprotno njemu, Sjeverni cvor ukazuje na smjer kojim sada treba krenuti, ma koliko nam to bilo daleko i nepoznato. Jer u Sjevernom cvoru se zapravo krije mogucnost ravnoteze naseg bica.

Sasvim psiholoski razradjeno, pa koga zanima, neka potrazi.



PS. Inace, postoji prevedena, a link sam stavila jer se moze baciti pogled na sadrzaj.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 01:29   #35
šta bi značilo true node u biku retrogradan u 6 kući..ako ima tko malo vremena..
lenola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:23   #36
Mjesecevi cvorovi su inace retrogradni, jos nisam vidjela kartu sa direktnim. U pitanju su izracunate nematerijalne tacke i odnose se na dusu, karmu. Sjeverni ukazuje cemu tezimo u zivotu i cemu se mozemo nadati. Juzni sa druge strane se odnosi na ono sto smo bili u prethodnim zivotima.

Ja licno im ne pripisujem neko veliko znacenje, ali sam sigurna da ima ljubitelja astrologije koji bi ti mogli reci nesto vise.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:33   #37
to ima veze s prošlim životima i sličnim fantazijama jel tako?

dakle ne zanima me...

papavero meni nisu retro
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:45   #38
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Mjesecevi cvorovi su inace retrogradni, jos nisam vidjela kartu sa direktnim.
Moj sjeverni čvor je direktan, u 5 k, djevica 60 Chiron 60 ME
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 10:26   #39
Sj.čvor u Vodenjaku,j.čvor u Lavu?

Telema!
Zanima me interpretacija tog položaja Zmajeve glave&repa, pogotovo ako je glava u 12. kući a rep u 6-toj...
Unaprijed svma hvala...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:26   #40
takvo obrazloženje možeš dobiti samo na psihološkoj razini, jer pozicija čvorova u poljima, bez znanja njihovih vladara i aspekata istih ne može opisivivati fizički događaj već samo stanje na psihološkoj razini.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.