Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 01:45   #81
zanimljiva tema, uvijek me zanimao značaj mjesečevih čvorova....
može li mi netko pojasniti moj- sjeverni u lavu a južni u vodenjaku'
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 13:13   #82
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Merkur polako ulazi u orbis konjunkcije s Plutonom. U znak jarca ulazi 1. prosinca 2010. a egzaktni aspekt nas očekuje 6. prosinca 2010. Unutar aspekta Merkur 0º Pluton uvijek postoji snažna kompulzivna potreba za time da se nametnu vlastiti stavovi i ideje drugima - "mentalno". Pa je u mundanoj astrologiji ovo aspekt kada se kroz tisak, medije, promet (Merkur) očituju fatalni događaji i manipulativne radnje (Pluton).


U Plutonovim aspektima stoji potreba za dominacijom i kontrolom ali i nešto izazivačko pa u ovoj konjunkciji uvijek postoji i element nagovaračkog - mentalno namećućeg (Pluton). Kako je konjunkcija ovaj put u znaku jarca ovdje postoji snažan mentalni strah od "najgorega", a kod ovog aspekta često je prisutno fatalističko izražavanje koje može izgledati kao da je potpuno odstranjeno od logike. No logika je ovdje jasna, a sastoji se u potrebi da se na druge prenese vlastita unutrašnja tjeskoba. To je način da se impresioniraju mase jer riječi (Merkur) su ovdje način pridobivanja moći (Pluton). No ovo nije impresija riječima kao takvim, riječima kao izgovorenom...ovo je prije svega impresija onim što stoji iza neizrečenoga...svaka riječ nabijena je specifičnom emocijom. Ona-Plutonova emocija je iznimno neumoljiva i fokusirana pa je ovdje snažan element sugestije i prinude.

Tih dana će defintivno biti napeto "na mentalnom planu" prije svega zato jer se formiraju kvadrati na tu konjunkciju od konjunkcije Jupiter/Uran pri kraju znaka ribe pa bi neke sakrivene stvari nepredviđeno mogle izaći na vidjelo. Posebno su napeti dani kada Mjesec prolazi znakom strijelca i prve dekade jarca (5, 6, 7. pa i 8. prosinca). No taman i Mars mijenja znak i na taj način radi stelij s Merkurom i Plutonom da bi egzaktnu konjunkciju s Merkurom i Plutonom tvorio 14. prosinca (aspekt krađe i razbojstva).
, Fish, htjela sam te još upitati kako se u ovu "sliku neba" uklapa Sjeverni mjesečev čvor koji se također nalazi u tranzitnom steliju Pl0Me0Ma?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 00:39   #83
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, Fish, htjela sam te još upitati kako se u ovu "sliku neba" uklapa Sjeverni mjesečev čvor koji se također nalazi u tranzitnom steliju Pl0Me0Ma?
Budući da je Mjesec narod, a Mjesečevi čvorovi simboliziraju putanju neracionalne svijesti (općenito odnose koji "nisu racionalni")...u nekom mudanom smislu ovdje se energija ove snažne konjunkcije oslikava na nesvjesne obrazce koji postoje u narodu. Općenito kada se radi o planetama u konjukciji s čvorovima onda u mundanom smislu dolazi do neke vrste fokusa na vrlo snažan konflikt koji se mora razriješiti, konflikt koji se više ne može odlagati.

A općenito kada postoji opozicija čvorova na osi jarac/rak to jest položaj koji "tjera odrasti i postati zreo entitet", spreman da preuzme odgovornost na/za sebe. No to nije lako, jer postoji nesvjesni obrazac iz prošlosti u kojem je entitet živio pod zaštitom drugih (Južni čvor u raku), koji su na sebe uzimali odgovornost za njega (Sjeverni čvor u jarcu).

Sjeverni čvor simbolom je usmjeravanja prema budućnosti pa ovdje on "svojom prisutnošću" daje pojačani impuls da se "napusti prošlost" no kako su čvorovi uvijek vezani da bi to bilo ostvarivo moraju se očistiti stvari iz prošlosti (Južni čvor).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 01:33   #84
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
....Općenito kada se radi o planetama u konjukciji s čvorovima onda u mundanom smislu dolazi do neke vrste fokusa na vrlo snažan konflikt koji se mora razriješiti, konflikt koji se više ne može odlagati.
... jel to vrijedi (pored na mundanom) i na osobnom novou ("razriješiti konflikt")? Da budem malo jasnija, je li to osnovna poanta čvorova - razriješiti sa onim što nosi položaj Južnog čvora da bi se put Sjevernog mjesečevog čvora " otvorio kako treba "?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A općenito kada postoji opozicija čvorova na osi jarac/rak to jest položaj koji "tjera odrasti i postati zreo entitet", spreman da preuzme odgovornost na/za sebe. No to nije lako, jer postoji nesvjesni obrazac iz prošlosti u kojem je entitet živio pod zaštitom drugih (Južni čvor u raku), koji su na sebe uzimali odgovornost za njega (Sjeverni čvor u jarcu).
... aha, sada bi trebalo biti obrnuto - sam preuzeti odgovornost (Jarac) i za sebe i za druge ( naravno sve to u kontekstu naroda u smislu da narod shvati da su se do sada drugi (često i neadekvatno) "brinuli" za njega jer je sam bježao od odgovornosti)?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sjeverni čvor simbolom je usmjeravanja prema budućnosti pa ovdje on "svojom prisutnošću" daje pojačani impuls da se "napusti prošlost" no kako su čvorovi uvijek vezani da bi to bilo ostvarivo moraju se očistiti stvari iz prošlosti (Južni čvor).
... opet općenito - jel postoji nekakva životna dob u kojoj se snažnije napušta " doktrina Južnog čvora " i konačno u potpunosti okreće onomu što položaj Sjevernog čvora simbolizira ili je taj proces onoliko plodonosan koliko se sami potrudimo?

I da se vratim u kontekst teme - vjerojatno bi taj tranzitni stelij, uz mentalno (Merkur) zastrašivanje (Pluton) i konkretniji događaj (Mars - uzemljenje) trebao donijeti i korisnu spoznaju (Sjeverni mjesečev čvor) za buduće djelovanje (na mundanom nivou).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:42   #85
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... jel to vrijedi (pored na mundanom) i na osobnom novou ("razriješiti konflikt")? Da budem malo jasnija, je li to osnovna poanta čvorova - razriješiti sa onim što nosi položaj Južnog čvora da bi se put Sjevernog mjesečevog čvora " otvorio kako treba "?
Ja sam se ovdje osvrnula na konjunkciju kao aspekt - tj. ovdje htjedoh istaknuti da je konjunkcija ta koja fokusira.
Quote:
... aha, sada bi trebalo biti obrnuto - sam preuzeti odgovornost (Jarac) i za sebe i za druge ( naravno sve to u kontekstu naroda u smislu da narod shvati da su se do sada drugi (često i neadekvatno) "brinuli" za njega jer je sam bježao od odgovornosti)?
Tako nekako.
Quote:
... opet općenito - jel postoji nekakva životna dob u kojoj se snažnije napušta " doktrina Južnog čvora " i konačno u potpunosti okreće onomu što položaj Sjevernog čvora simbolizira ili je taj proces onoliko plodonosan koliko se sami potrudimo?
Pa isto kao i kod drugih tijela postoje periodi života kada se te točke tranzitiraju/progresiraju odnosno intenzivnije žive.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 13:08   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ja sam se ovdje osvrnula na konjunkciju kao aspekt - tj. ovdje htjedoh istaknuti da je konjunkcija ta koja fokusira.
... dobro.


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa isto kao i kod drugih tijela postoje periodi života kada se te točke tranzitiraju/progresiraju odnosno intenzivnije žive.
... znači, nema nekakvog procesa " sazrijevanja " položaja i/ili djelovanja Sjevernog čvora (procesa koji bi bio analogan primjerice Saturnovu povratku koji neminovno donosi sazrijevanje)?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:19   #87
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... znači, nema nekakvog procesa " sazrijevanja " položaja i/ili djelovanja Sjevernog čvora (procesa koji bi bio analogan primjerice Saturnovu povratku koji neminovno donosi sazrijevanje)?
Cijela naša karta prikazuje "proces sazrijevanja".


Mjesečevi čvorovi nisu fizička tijela i na taj način ih treba prije svega promatrati. Kreću se retrogradno i na taj način isto ukazuju (simbolički) na činjenicu da smo ovisni o svojoj prošlosti. No...kod Mjesečevih čvorova važno je spoznati da oni kroz to što su vječna opozicija ukazuju i na to da su "dva dijela istog bića" a time i svoj nekakav generalni karmički smisao (zato su važni u karmičkoj astrologiji).


A taj je da ukažu na činjenicu da ljudi bilo što da rade stvaraju "karmu" - uzrok uvijek ima svoju posljedicu i u tom smislu promatram i karmu i Mjesečeve čvorove. Tj. smisao Mjesečevih čvorova jest težnja čovjeka za oslobađanjem od "zakona karme" (zakona uzrok–posljedica). No eto kako se čovjek do sada pokazao kao što zgodno pročitah jednom davno...kao izuzetno kruto i tromo biće smrt i reinkarnacija koliko god nekada bile bolne, tužne ili traumatične toliko su u tom istom kontekstu ponekada prava sreća za mnoge ljude ili za njihove bližnje jer služe njihovoj transformaciji.

A u kontekstu Mjesečevih čvorova možda se najsažetije može napisati da karma kao "aktivna sila" koja osobu tjera da preuzme odgovornost za svoje djelovanje time nosi sazrijevanje - svrha reinkarnacije je u mogućnosti razvoja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 00:16   #88
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Cijela naša karta prikazuje "proces sazrijevanja".


Mjesečevi čvorovi nisu fizička tijela i na taj način ih treba prije svega promatrati. Kreću se retrogradno i na taj način isto ukazuju (simbolički) na činjenicu da smo ovisni o svojoj prošlosti. No...kod Mjesečevih čvorova važno je spoznati da oni kroz to što su vječna opozicija ukazuju i na to da su "dva dijela istog bića" a time i svoj nekakav generalni karmički smisao (zato su važni u karmičkoj astrologiji).
... ako su opozicija, to zapravo znači da ih se cijeli život i živi kao opoziciju (i jedan i drugi čvor podjednako) kako bismo bili uravnoteženi, zar ne? A prema tomu je nemoguće prerasti utjecaj Južnog čvora i u potpunosti se razviti kroz Sjeverni čvor (jer se time narušava ono što opozicija jest)?


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A taj je da ukažu na činjenicu da ljudi bilo što da rade stvaraju "karmu" - uzrok uvijek ima svoju posljedicu i u tom smislu promatram i karmu i Mjesečeve čvorove. Tj. smisao Mjesečevih čvorova jest težnja čovjeka za oslobađanjem od "zakona karme" (zakona uzrok–posljedica). No eto kako se čovjek do sada pokazao kao što zgodno pročitah jednom davno...kao izuzetno kruto i tromo biće smrt i reinkarnacija koliko god nekada bile bolne, tužne ili traumatične toliko su u tom istom kontekstu ponekada prava sreća za mnoge ljude ili za njihove bližnje jer služe njihovoj transformaciji.
... istina, i svaki životni gubitak zapravo je dobitak nečeg većeg, a i upitno je u kolikoj je mjeri ono što danas nazivamo "dobrim" zapravo dobro, a ono što nam donosi "traume" uistinu loše. Jer ... lagodnost življenja nas često uskraćuje za iskustvo, a iskustvo je nužan preduvjet kako bismo se razvijali, sazrijevali i naivnost postupno nadomještali mudrošću.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A u kontekstu Mjesečevih čvorova možda se najsažetije može napisati da karma kao "aktivna sila" koja osobu tjera da preuzme odgovornost za svoje djelovanje time nosi sazrijevanje - svrha reinkarnacije je u mogućnosti razvoja.
... znači, bez obzira na položaj u pitanju je određeni vid odgovornosti. Ako mi je Sjeverni čvor u Lavu u 02. kući, je li u pitanju odgovornost zvana "stvarati (Lav) vlastitim talentima, radom,sposobnostima (02.polje)"?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:39   #89
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...sto znači SMČ natalnoj karti, ako netko ima vremena da mi objasni konkretno u mom primjeru, smč mi se nalazi u 4. kući u djevici?
fish, molim vas ako možete izbrisati ovu prethodnu poruku, jer je nepotpuna.


...htjela sam pitati ako su SMČ I JMČ jedni od pokazatelja karme našeg života, tj zadatka u našem životu, meni je smč u 4. kući u djevici, jmč u 10. kući u ribi, onda bi to značilo da ja u prethodnom životu nisam bila dovoljno suosjećajna, da bi danas bila u "ulozi nekakvog isjeljitelja svoje obitelji",što nisam... ili možda jesam ali na jedan filozofsko-duhovan način.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:03   #90
Ako ti je sjeverni čvor u Djevici, to znači da svoju nedefiniranu, općenitu suosjećajnost sa svim bićima u kozmosu moraš prenijeti na praktični nivo brige i organizacije (Djevica) na uski krug ljudi koji može biti konkretna obitelj ali može biti i nekakva tvoja definicija obitelji (4. kuća).
Možda si u prošlom životu radila u nekoj dobrotvornoj organizaciji, spašavala gladne u Africi, reformirala sustav, dok u ovom životu moraš biti skromnija i konkretnija - otići staroj susjedi koji put u dućan, dati prosjaku koju kunu i slično.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:28   #91
...hvala na odgovoru, neznam možda sam subjektivna prema sebi , ali jako sam osjećajna i suosjećajna, ja sam strijelac( jupiter, neptun) asc rak, iskreno to ne volim kod sebe, više volim biti razborita, kao mjesec u lavu, a taj mjesec govori i da sam velikodušna prema svima...to i činim što si mi rekla, npr. jedanput, stisnula se uz mene neka stara žena u ljekarni i molećivo me pita, da li bi joj kupila tablete za glavu, rekla sam hoću, s zadovoljstvom...

Zadnje uređivanje nastasja2 : 23.02.2011. at 15:39.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:27   #92
...fish, da li mi možete izbrisati moju prethodnu poruku , nekako mi izgleda preprivatno tj. preosobno.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:55   #93
...dobro ako ne želite izbrisati ovu prethodnu poruku, mislim ... ispada da ja stalno govorim o sebi, nego htjela bih reći ako je meni jmč u ribi i ako sam ja u prošlom životu brinula npr. o nemoćnima, baš to govori da sam bila suosjećajna, znači da sada u ovom životi to više netrebam biti, jer jmč govori o tome da taj put ne trebamo više slijediti, nego da trebam slijediti smč, moguće imati trezveniji i praktični pristup, bez posebne suosjećajnosti za druge, ovdje konkretno za moju obitelj od koje potičem, da li je tako?

p.s. da, ovo je malo zahtjevnija tema možda za mene, ili kojoj se ne pridaje neka važnost, a ja bi htjela tek neku površnu obradu, da nešto znam koju ulogu imaju ti čvorovi u mojoj natalnoj.

Zadnje uređivanje nastasja2 : 24.02.2011. at 12:08.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:04   #94
... nemoj se toliko brinuti oko toga što pišeš i pitaš o sebi, pa svi zapravo postavljaju pitanja o svojoj natalnoj karti, nije niti lijepo stavljati i analizirati tuđi natal ako ta osoba ne zna za to ... inače, pokušaj teme čitati od samoga početka, bit će ti puno jasnije sve ovo o čemu pitaš, a kasnije će i pitanja koja postavljaš biti smislenija pa nećeš imati toliku potrebu da brišeš postove koje prethodno napišeš.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:11   #95
...12. kuća, daj nešto reci o ovim jmč i smč u mojoj natalnoj, da i ovo pitanje riješim...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:43   #96
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...12. kuća, daj nešto reci o ovim jmč i smč u mojoj natalnoj, da i ovo pitanje riješim...
... evo ovako bih ja to tumačila: JMČ u znaku Ribe u 10. polju govori da si u prošlosti koristeći status - položaj u društvu (10. polje) požrtvovno i suosjećajno (Ribe) pomagala i odricala se gdje god si mogla no bez kriterija (nisi kritički i racionalno sagledavala ljude i okolnosti i radila selekciju oko toga za što se žrtvovati, a komu ili čemu ipak ne treba pomoći). Ovdje je važno naglasiti da je zbog položaja u 10. polju tvoj pristup svijetu bio neosoban, u svojim si " požrtvovnim djelovanjima " bila usmjerena isključivo na opću dobrobit.

S druge strane, SMČ u znaku Djevice u 04. polju traži od tebe da umjesto nesebičnog davanja svima i svemu (Ribe, 10. polje), razviješ u sebi (04. polje) mehanizam kritičkog sagledavanja okoline i pojedinaca (znak Djevice), da racionalno razlučuješ kada djelovati i žrtvovati se, a kada se suzdržati i pustiti da okolina i/ili pojedinac sami " riješe problem ". Pored toga, umjesto neosobnog pristupa, važno je osvještavati u sebi činjenicu da sve kreće duboko iz tebe (04. polje - genetika) i da se novi pristup i način razmišljanja mora najprije objelodaniti u tebi, potom u tvojoj najbližoj okolini (04. polje - porodica, rodbina), dakle na osobnom nivou.

Bit je zapravo u tomu da se nekadašnji empatičan, požrtvovan, neosoban pristup kroz vrijeme razvije u racionalan, kritičan, selektivan i svakako osoban pogled na sebe, porodicu i svijet.

P.S. Općenito, JMČ je točka već stečenog iskustva, nešto što je duboko ukorijenjeno u nama i kao takvo djeluje kao usvojeni automatizam kojeg ne moramo biti svjesni ali on kao takav jednostavno djeluje. S druge strane, SMČ je točka koja nam je rođenjem dana kao sjeme koje tek treba izrasti u nešto više no otežano se razvija dokle god se držimo onoga što nam je JMČ dano. Bit je u tomu da odvajanjem od sigurnosti koju nam daje JMČ dajemo priliku i mogućnost SMČ da se iz sjemena razvije u nešto više - korijen, stabljiku, list, cvijet ili čak plod. Zamka je zapravo u " sigurnosti " koju nam ulijeva JMČ, i odvajanjem od te " sigurnosti " krećemo ka stvaranju novih iskustva (SMČ). A " sigurnost " JMČ - a ne znači i dobrobit, on nam daje osjećaj sigurnosti samo zbog toga što donosi nešto što nam je već poznato.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 24.02.2011. at 13:06.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:25   #97
...hvala, 12.kuća .. da, da, pronašla sam se u tom odgovoru, (a inače odgovori su ti uvijek odlični i opširni), sad je pitanje kako ćemo i koliko ćemo razvijati smč, evo i to smo pitanje riješili, pozdrav...

Zadnje uređivanje nastasja2 : 24.02.2011. at 14:47.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:55   #98
Quote:
12.kuća; [I kaže:
Ovdje je važno naglasiti da je zbog položaja u 10. polju tvoj pristup svijetu bio neosoban, u svojim si " požrtvovnim djelovanjima " bila usmjerena isključivo na opću dobrobit.

Bit je zapravo u tomu da se nekadašnji empatičan, požrtvovan, neosoban pristup kroz vrijeme razvije u racionalan, kritičan, selektivan i svakako osoban pogled na sebe, porodicu i svijet.

P.S. Općenito, Bit je u tomu da odvajanjem od sigurnosti koju nam daje JMČ dajemo priliku i mogućnost SMČ da se iz sjemena razvije u nešto više - korijen, stabljiku, list, cvijet ili čak plod. Zamka je zapravo u " sigurnosti " koju nam ulijeva JMČ, i odvajanjem od te " sigurnosti " krećemo ka stvaranju novih iskustva (SMČ). A " sigurnost " JMČ - a ne znači i dobrobit, on nam daje osjećaj sigurnosti samo zbog toga što donosi nešto što nam je već poznato.
znači ja sam u prošlom životu pomagala ljudima iz dužnost , kako su mi drugi rekli ( neosobno), za opću dobrobit, jer sam bila na tom položaju, i nisam to radila iz srca i radila sam to bez kriterija...

da, u svakom slučaju imam svoj stav kome treba pomoći, ne žalim da pomognem drugima, ali često mi se izmakne racionalan, kritički stav prema bližnjima (4.kuća) od koje potičem, nije smč slučajno u 4. polju, to znači da ja tu lekciju u ovom životu trebam savladavati.

da,moguće je da to značenje ima i u ovom uporištu, ja sam se jedva-jedvice odvojila od svojih roditelja, da sam karmički vezana za njih, jer mi je tamo bilo najsigurnije... mislim "otom-potom", smč ( 4. polje) je tražio od mene da trebam stvoriti svoju obitelj, konkretizirati prijašnja iskustva, da se razvijem u zreliju i kompletniju osobu, da kroz novu obitelj sazrijem, da li je to to?

Zadnje uređivanje nastasja2 : 24.02.2011. at 16:12.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 21:44   #99
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
znači ja sam u prošlom životu pomagala ljudima iz dužnost , kako su mi drugi rekli ( neosobno), za opću dobrobit, jer sam bila na tom položaju, i nisam to radila iz srca i radila sam to bez kriterija...

da, u svakom slučaju imam svoj stav kome treba pomoći, ne žalim da pomognem drugima, ali često mi se izmakne racionalan, kritički stav prema bližnjima (4.kuća) od koje potičem, nije smč slučajno u 4. polju, to znači da ja tu lekciju u ovom životu trebam savladavati.

da,moguće je da to značenje ima i u ovom uporištu, ja sam se jedva-jedvice odvojila od svojih roditelja, da sam karmički vezana za njih, jer mi je tamo bilo najsigurnije... mislim "otom-potom", smč ( 4. polje) je tražio od mene da trebam stvoriti svoju obitelj, konkretizirati prijašnja iskustva, da se razvijem u zreliju i kompletniju osobu, da kroz novu obitelj sazrijem, da li je to to?
... čini mi se da si dosta toga pomiješala, pogledaj najprije gdje ti se nalazi JMČ i pročitaj tumačenje za taj položaj - to je ono što si već usvojila. Potom pročitaj tumačenje za SMČ - to je ono što tek trebaš razviti do punog potencijala.
Čini mi se da prije napišeš odgovor na post negoli uistinu shvatiš njegov sadržaj, zbog toga i imaš potrebu naknadno ispravljati ili brisati postove.

P.S. Sve što sam pisala o čvorovima bilo je na temelju tvog posta (upita), natalnu kartu vidjela nisam pa ako si možda pogrešno " pročitala " kartu, moguće je da je jednako pogrešna i moja interpretacija.

Savjet: ne brzaj, imaš vremena napretek za shvatiti sve što te zanima.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:10   #100
Quote:
12.kuća;[I kaže:
Čini mi se da prije napišeš odgovor na post negoli uistinu shvatiš njegov sadržaj, zbog toga i imaš potrebu naknadno ispravljati ili brisati postove.
Savjet: ne brzaj, imaš vremena napretek za shvatiti sve što te zanima[/I].
....tako je,odgovaram prije nego mi se slegne odgovor na moje pitanje,tj. nedovoljno ne razmislim o njemu, a i neki puta trebaju i podpitanja da bi mi bilo jasnije, toliko me toga interesira da bi htjela sve odjedanput znati...

točno je da mi je smč u djevici na 9,55 stupnjeva, a onda jmč u ribi.
dobro, ako sam usvojila iskustva jmč u prošlosti, i da ih nosim u sebi, neracionalno, bez kriterija... i da smč govori kako trebam primjenjivati suosjećajnost, ali racionalno, selektivno,kritički, prema svojoj rodnoj obitelji, a i okolini, ja to i činim, pogotovo prema svojoj obitelji jer oni tako i zaslužuju, znam to iz iskustva,tek nedavno sam se osvjestila.

ako je to jedina životna poruka smč,"kontrolirati" suosjećajnost, mislim na pravilan način onda je to tek sporedna uloga u zadatku mog života, iako me suosjećajnost prožima na nesvjesnom nivou, znači to nosimo u sebi-jmč, jer mi se od nje ne možemo odbraniti, ali iskustvom, raditi na tome-smč možemo.

"Bit je u tomu da odvajanjem od sigurnosti koju nam daje JMČ dajemo priliku i mogućnost SMČ da se iz sjemena razvije u nešto više - korijen, stabljiku, list, cvijet ili čak plod"

što se to treba razviti, promjena ponašanja? ili neka druga poruka, možda neka ajmo reći materijalizirana poruka, opipljivi produkt, jer u toj kući mi je PL 0 SMČ (u uskom orbisu), onda PL 120 JU u 7.kući, također smč 120 JU?

Zadnje uređivanje nastasja2 : 25.02.2011. at 10:20.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.