Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 11:17   #1
Stara roba, treba li se istaknuti godina proizvodnje

Dakle, bio u Mercatora u Modiane i zapnu mi jedne hlače (Guess) za okce i tako idem isprobat.Hlače onako ok, cijena snižena, i naravno da pretpostavljam da je prošlogodišnja roba,ali ipak tražim ja po hlačama gdje piše godina proizvodnje.Ništa ne nađem po etiketama i vrag mi šapne da odljepim neke bijele naljepnice koje su stajale iznad cijene.I naravno tu je lijepo pislao, 2008 g.Dakle hlače su stare dobre 2, 2,5 godina.I što sad?

To je stara roba, koja se najnormalnije prodaje i još se prikriva njezina starost, namjerno da bi se uvalila i to ne za 100 kn nego dobrih 450 kn.

Mislim da je u redu da se stara roba prodaje ali ipak ne podvaljivati ljudima, skrivajući godinu proizvodnje i praviti se glup u vezi toga.
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:53   #2
Ne to nije stara roba.Stara roba je ona koju ti nosiš 2 godine i ona e istroši, razvuče i ispere. Meni osobno nikad nije smetalo dal je roba iz prošlogodišnje ili ovogodišnje kolekcije. Ako se roba u ducanu dobro skladištila, vjerujem da nebi trebalo bit problema. Roba nema rok trajanja.
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:54   #3
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Dakle, bio u Mercatora u Modiane i zapnu mi jedne hlače (Guess) za okce i tako idem isprobat.Hlače onako ok, cijena snižena, i naravno da pretpostavljam da je prošlogodišnja roba,ali ipak tražim ja po hlačama gdje piše godina proizvodnje.Ništa ne nađem po etiketama i vrag mi šapne da odljepim neke bijele naljepnice koje su stajale iznad cijene.I naravno tu je lijepo pislao, 2008 g.Dakle hlače su stare dobre 2, 2,5 godina.I što sad?

To je stara roba, koja se najnormalnije prodaje i još se prikriva njezina starost, namjerno da bi se uvalila i to ne za 100 kn nego dobrih 450 kn.

Mislim da je u redu da se stara roba prodaje ali ipak ne podvaljivati ljudima, skrivajući godinu proizvodnje i praviti se glup u vezi toga.
sorry, bez uvrede, ali moje misljenje je da je ovo cisto preseravanje...

a sto se samog pitanja tice...mislim da, buduci da roba nema rok trajana, nema ni razloga zasto bi se to isticalo.

ako je nesto sezonska kolekcija, a osobi koja si kupuje garderobu je tako uzasno stalo da bude obucena "po najnovijoj modi", i ne zeli da joj se potkrade nesto "staro", sto mozda vise nije IN, onda ce se valjda i potruditi saznati sto tocno spada u tu novu kolekciju, a sto je iz nekih prijasnjih.

ako je nesto "klasicni" model, kao naprimjer levi's 501, onda nije bitno koje godine su proizvedene, ako ih nisu od stajanja pojeli moljci, sve su iste, i za sve vrijedi ista cijena.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 12:52   #4
S jedne strane je bezvezno tražiti kada je se proizvelo jer nema rok trajanja a s druge strane želim znati jer kada kupujem na sniženjima ubace redovno prastaru robu koja je stajala tko zna gdje... Znam da jedan brend koji uz unutrašnju etiketu ima i mjesec kroz godina proizvodnje. Ta odjeća se obično proizvodi pola godine do 3 mjeseca prije nego što dođe u trgovine.
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 13:56   #5
Kakve to veze ima kolko je roba stajala? Ak ju nisu miševi i moljici pojeli i ak se nije upljesnivila, u čem je problem? Osim ako tebi nije važno da roba bude iz najnovije kolekcije. Ak je, onda ju nemoj tražit na sniženjima. Ak je dobar komad robe i ak je čitav, kaj se mene tiče može bit proizveden i prije 10 godina
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:00   #6
Pa dobro, nije salama da se "kvari" slažem se, ali zašto se skriva godina proizvodnje,kad je već sve tako cool?

I zar nije ovogodišnja roba ipak "novija".
Ove opaske tipa "nova kolekcija" su smješne jer nikako nisam mislio na modu, nego isključivo tkaninu koja ležanjem bog te pita gdje, gubi malo na svojoj barem "novoći".
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:06   #7
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima kolko je roba stajala? Ak ju nisu miševi i moljici pojeli i ak se nije upljesnivila, u čem je problem? Osim ako tebi nije važno da roba bude iz najnovije kolekcije. Ak je, onda ju nemoj tražit na sniženjima. Ak je dobar komad robe i ak je čitav, kaj se mene tiče može bit proizveden i prije 10 godina
Mene zanima što plaćam, jer odjeća izgubi na vrijednosti kada joj završi sezona u kojoj je izdana i preko 50%. Ljudi su ludi jer žele plaćati novu robu previše, a kamoli onu koja godinama stoji (naravno osim posebnih komada). O tome pričam. Očito ne znaš kako ide postotak marže, zašto plaćati to kada imaju zaradu na njoj i kada je snize 50%.

I opet se postavlja pitanje zašto ne bi trebali imati mjesec i godinu proizvodnje?
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:55   #8
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
S jedne strane je bezvezno tražiti kada je se proizvelo jer nema rok trajanja a s druge strane želim znati jer kada kupujem na sniženjima ubace redovno prastaru robu koja je stajala tko zna gdje... Znam da jedan brend koji uz unutrašnju etiketu ima i mjesec kroz godina proizvodnje. Ta odjeća se obično proizvodi pola godine do 3 mjeseca prije nego što dođe u trgovine.
Pretpostavljam da je ovo Hilfiger, znam da oni to imaju.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:19   #9
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
Mene zanima što plaćam, jer odjeća izgubi na vrijednosti kada joj završi sezona u kojoj je izdana i preko 50%. Ljudi su ludi jer žele plaćati novu robu previše, a kamoli onu koja godinama stoji (naravno osim posebnih komada). O tome pričam. Očito ne znaš kako ide postotak marže, zašto plaćati to kada imaju zaradu na njoj i kada je snize 50%.

I opet se postavlja pitanje zašto ne bi trebali imati mjesec i godinu proizvodnje?
Pa zato je i možeš kupit na sniženjima jer je izgubila na svojoj vrijednosti. I nećeš dat za nju punu cijenu koju bi dala da je nova kolekcija, neg ćeš dat vjerojatno tri puta manje.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:27   #10
ja mislim da je bezobrazno naplačivati toliko skupo. čisti primjer je jeger star u osijeku gdje nisu imali sniženje na pojedine modele stare i po pet godina. i da roba itakako može imati rok trajanja ako dugo stoji.
__________________
<3
passover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:36   #11
Quote:
passover kaže: Pogledaj post
ja mislim da je bezobrazno naplačivati toliko skupo. čisti primjer je jeger star u osijeku gdje nisu imali sniženje na pojedine modele stare i po pet godina. i da roba itakako može imati rok trajanja ako dugo stoji.
Da to jako živcira.
Ili kad Diesel ima rasprodaju sa čak 30% popusta na majice stare 5 godina.

Ja sam poludila kada sam tražila jedne Replay naočale. Imala ih je jedna razvikana optika, ali je kod njih cijena bila za oko trećinu viša nego po ostalim dućanima za druge Replay modele.Nisam htjela iz dišpeta plaćati toliko skuplje i otišla ih naručiti online i onda sam skužila da je to model star cijele 4 godine!!!
Dakle oni naočale 4 godine stare kolekcije prodaju po 30% većoj cijeni od one koju imaju najnoviji modeli
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:40   #12
Definitivno jeger u svim gradovima očito radi isto. Kada se tek otvorio kupila sam traperice i prije godinu dana ugledam da ih još uvijek imaju. Isti model, isti konac a to je bilo samo za jednu sezonu.

I nisu imale oznaku gdje su proizvedene, samo U.S.A. brand made (tako nekako, davno je to bilo), a znam da se ne isplati uvoziti jeans iz Amerike posebno kada sam vidjela da se Seven jeans proizvodi u Turskoj.

Nedavno sam ugledala sunčane naočale koje sam prije 5 godina kupila i prodaju se po većoj cijeni nego sam ih platila. Meni nije jasno zašto?
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.