Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 13:38   #1
Krivotvoreni brojevi na automobilu

Dakle, netko je policiji prijavio da imam ''prekucane'' brojeve na automobilu, jutros došli i utvrdili da je stvarno tako.Auto će biti odvezen ovih dana.Rekli su mi kako protiv mene ne ide prijava, da znaju kako to nisam ja učinija.No, ja ostaem bez cca 5000 eur i što sad?

Mogu privatno tuzit bivseg vlasnika? Kojeg od njih?

Pretpostavljam da ako i tuzim, da su ti procesi standardno hrvatski...zavrsit će za 10 godina i onda se neću uspjet naplatit od tog lika?Ima tko dobrog odvjetnika za preporučit?Ili da zaboravim lovu i krenem dalje?
__________________
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
roverandom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:49   #2
Poduzmi sve mjere koje mozes da bi se pocinitelja otkrilo i kaznilo ali se i oprosti od novca...

Gdje si kupio auto? Cijena je bila realna ili dosta niza? Ako nije tajna...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:53   #3
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Poduzmi sve mjere koje mozes da bi se pocinitelja otkrilo i kaznilo ali se i oprosti od novca...

Gdje si kupio auto? Cijena je bila realna ili dosta niza? Ako nije tajna...
Cijena je bila realna, možda malo viša. Auto je bilo u nešto boljem stanju od prosjeka.

Što se tiče pronalaženja i kažnjavanja počinitelja...to meni i neće pomoć u životu (mislim na godinu dana kredita šta je ostalo), tako da me i ne zanima previše...

Znači ništa od love...krasno.
__________________
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
roverandom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 14:36   #4
nije bas da se ne moze nista..

treba ti odvjetnik i utuzuj onoga od koga si auto kupio (u dobroj vjeri) naravno..tim vise sto si digao i kredit i jos ga otplacujes..
jedino mi nije jasno kako je netko sa/znao za krivotvorene brojeve, a ti nisi znao da nesto ne stima? i jel' auto bio do sada ikada na tehnickom? registraciji?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:59   #5
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nije bas da se ne moze nista..

treba ti odvjetnik i utuzuj onoga od koga si auto kupio (u dobroj vjeri) naravno..tim vise sto si digao i kredit i jos ga otplacujes..
jedino mi nije jasno kako je netko sa/znao za krivotvorene brojeve, a ti nisi znao da nesto ne stima? i jel' auto bio do sada ikada na tehnickom? registraciji?
Auto je registriran nedugo prije nego sam ga ja kupio.Policija je valjda uhvatila krivotvoritelja pa je među autima bio i moj.Ili je samo bila nekakva dojava za moj...u svakom slučaju meni nebitno....auto je prije kupnje bio pregledan u limara i mehaničara kojima ništa nije bilo sumnjivo.
__________________
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
roverandom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:18   #6
Ne znam ništa pametno za reć, ali samo da spomenem vezani za prekucavanje brojeva i to da tebi uzmu auto, ...

Prošlo ljeto, došli su mi neki turisti iz Češke s danom zakašnjenja. Na Slovenskoj granici, Slovenci su im zapljenili auto. Neki Passat, star 4 godine, on ga je kupio pred 2 godine; a navodno je bio ukraden godinu dana prije nego ga je dotični kupio. I ostao čovjek bez auta, ni kriv ni dužan. Meni to nikako nije jasno. I da stvar bude bolja, nitko nije uzeo sve podatke, dao neki dokument da s autom može doć na godišnji i vratiti se doma, te ga onda predati Češkoj policiji; nego mu je jednostavno oduzet na granici i moš ga šišat. Još je čovjek morao plaćati taxi od granice do apartmana; i prijevoz za doma (došao je neki prijatelj po njih)

Ne znam; mislim da bi trebao do odvjetnika nekog bar da popričaš i vidiš šta će ti savjetovati. A znaš i sam da od toga vjerovatno nikad ništa. Jedino ako policija ima tog lika koji je to radio, pa su tako i došli do vozila??
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:26   #7
ganjaj da ti ga vrate ak nije bio ukraden i ne nađu pravog vlasnika kojemu je možda ukraden, onda si nešto uspiješ vratit tak da ga prodaš u dijelove bez papira, a ovi što su ti ga prodali skoro pa im možeš stavit soli na rep-teško dokazivo tko je prekucavao ili će reć da nije to taj auto koji su ti prodali. imao sam takav slučaj, vratili mi auto bez papira jer nisu ništa mogli utvrdit osim da je prekucano sretno
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 02:04   #8
Quote:
roverandom kaže: Pogledaj post
Dakle, netko je policiji prijavio da imam ''prekucane'' brojeve na automobilu, jutros došli i utvrdili da je stvarno tako.Auto će biti odvezen ovih dana.Rekli su mi kako protiv mene ne ide prijava, da znaju kako to nisam ja učinija.No, ja ostaem bez cca 5000 eur i što sad?

Mogu privatno tuzit bivseg vlasnika? Kojeg od njih?

Pretpostavljam da ako i tuzim, da su ti procesi standardno hrvatski...zavrsit će za 10 godina i onda se neću uspjet naplatit od tog lika?Ima tko dobrog odvjetnika za preporučit?Ili da zaboravim lovu i krenem dalje?
Ne zivim u HR pa nemam pojma kako to ide...

kad ides po tablicu, da li oni nemogu reci je li taj auto u ukraden ili ne?
ili kad kupujes osiguranje?
da li ni jedan ne trazi VIN (Vehicle Identification Number)?
da li ti policije to ne moze reci (ako ih pitas) prije nego sto platis auto?

HR-M3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:02   #9
Kad jednom kod tebe nađu 'prekucani' auto, onda je piši kući propalo.
Više me zanima kako se od toga zaštititi?

Jer bilo je nebrojeno primjera da ljudi prije kupnje provjere auto, registriraju ga par godina i ONDA murija dođe i plijeni?
To mi se čini izvan pameti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 09:39   #10
ako je auto ukraden imas pravo na naknadu štete od strane onaga od koga si auto kupio.... bez obzira od koga ga je on kupio... uz uvjet da nisi znao da je ukraden.... raspitaj se da li taj od koga si auto kupio ima love ili nekretninu na sebe pa ako ima angaziraj odvjetnika.....
ne_bi_kavu_ja_bi_sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:19   #11
Quote:
HR-M3 kaže: Pogledaj post
Ne zivim u HR pa nemam pojma kako to ide...

kad ides po tablicu, da li oni nemogu reci je li taj auto u ukraden ili ne?
ili kad kupujes osiguranje?
da li ni jedan ne trazi VIN (Vehicle Identification Number)?
da li ti policije to ne moze reci (ako ih pitas) prije nego sto platis auto?

U hrvatskoj, kad se auto prekuca, brusilicom se otkine dio lima na kojem se nalazi VIN(to se otkine s auta koje je imalo težak sudar, totalnu štetu) i taj dio se zavari na ukradeni auto.Tako da je VIN na mom autu bio uredan, limar je pregledao auto i nije pronašao tragove varenja.Auto je prekucano ima 10 godina i uredno je registrirano sve ove godine.

U mom slučaju, var je nakon svega ispoliran i auto je kompletno lakirano bilo i prekucavanje su vidjeli tek kad su s kiselinom podigli komplet boju, a i tada se jedva primjetilo.Ne znam kako ovo prepoznat bez dizanja boje kiselinom( a i onda je upitno hoćete li pronaći mjesto gdje je vareno) i oštećivanja automobila....

Također, tip u kojeg sam ja kupio auto je moj poznanik, sutra ćemo kontaktirat vlasnika prije njega i zatrazit isplatu, ako ne pristane, idemo na sud...Mene će stavit kao opunomoćenika ukoliko išta dobijemo....
__________________
.....if I go to hell,then I hope that will burn well......
roverandom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.