Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 22:36   #101
Naravno, smetalo ti je nesto drugo iz kave, a ne kofein.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 17:02   #102
koji je najbolji proizvod koji u sebi sadrži guaranu?
mila2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 23:42   #103
Prekjucer sam bas kupio encianovu guaranu i jako sam zadovoljan. Vozim bajk satima, lupam po boks vreci, ne mogu spavat i nisam gladan.

Ok, mozda sam pretjerao dozu ... a povrh svega, naljevao sam se monster energy drinkom koji ima u sebi guarane i l-carnitina
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 08:26   #104
Ja popijem guaranu i nakon sat vremena odem spavat
Uzimam je radi groznog PMS-a a citala sam da pomaze....sto se tice Pms-a pomogla je ito 80% al da imam neku energiju od nje - nije...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 02:54   #105
Guarana od Enciana mi je dosad bila strašno od pomoći kod učenja i budnosti... 40 kn/40 kom relativno ok
ali zanimaju me iskustva drugi proizvođači, jeli isti učinak ili da se držim ovih dok pomažu
recimo našao sam ove http://polleosport.hr/sportska-prehr...kapsula-natrol
financijski gledajući isto, 90 kn/90 kom
zanima me jesu li sve iste ili ipak postoje razlike?
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:40   #106
Čitala sam da je guaranu dobro koristiti kod niskog tlaka.

Da li netko ima iskustva? Bila bih zahvalna ako mi možete preporučiti koja marka je najbolja.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:08   #107
Ma koja guarana... probajte ovo:
http://bit.ly/1uBYJO9
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:30   #108
Quote:
Elica Page kaže: Pogledaj post
Čitala sam da je guaranu dobro koristiti kod niskog tlaka.

Da li netko ima iskustva? Bila bih zahvalna ako mi možete preporučiti koja marka je najbolja.
Ja sam je u vrijeme ispitnih rokova znala uzimati, onu encijanovu u kapsulama. Imam inače nizak tlak i nisam osjetila nikakve promjene, osim što me je držala budnom.
Ima u konzumu za kupiti napitak "guarana", poput red bulla, u zadnje vrijeme sam više na njemu nego na kapsulama.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:40   #109
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja sam je u vrijeme ispitnih rokova znala uzimati, onu encijanovu u kapsulama. Imam inače nizak tlak i nisam osjetila nikakve promjene, osim što me je držala budnom.
Ima u konzumu za kupiti napitak "guarana", poput red bulla, u zadnje vrijeme sam više na njemu nego na kapsulama.
Hvala ti.

Probat ću ja te kapsule pa javim dojmove.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 01:46   #110
Uzeo sam danas si od Enciana Guaranu u kapsulama, imam dosta učenje i obaveza na faksu, zanima me kako konzumirate kako je navedeno na kutiji 1 tabletu uz obrok? Ili?
pcgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:10   #111
Quote:
Raven81 kaže: Pogledaj post
Ma koja guarana... probajte ovo:
http://bit.ly/1uBYJO9
jesi naručivao? ima li problema na granici?

davnih dana sam to trošio, a onda je odjednom nestalo sa polica....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:15   #112
nakon 2mj konstatnog trpanja guaranom, dosli side effects.
prvo kratki fitilj za sve. zatim anksioznost. nakraju zestoka depresija.
paziti sa kolicinama i napraviti svako malo pauzu.
inace je super.
ketiketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:56   #113
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
spavanje je gubitak vremena...
Pitaj ljude koji su probali uberman Polyphasic sleeping. ili jos bolje probaj sama ostati budna na silu ako imas tu moc jedan dan, vidjet ces koliko je spavanje vazno.

Svi veliki genijalci su dosli do najvecih otkrica kada su spavali, u snu im se ukazala ideja koja je funkcionirala, pa ti kazi da je spavanje beskorisno...

Quote:
Dee Dee kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 2-3 godine pila guaranu. E, onda sam se počela užasno znojiti i to smrdljivo. Prvo mi nije bilo jasno što mi je. Ono, istuširam se i u roku sat vremena smrdim ko da se nisam tuširala pet godina i ko da sam svih tih pet godina nosila istu majicu. Katastrofa. E onda sam malo odvrtila film, prestala uzimati guaranu i sve ok.
Sad se opet ne moram tuširati po tjedan dana i ne smrdim.
Potpuno normalna stvar, cak stovise ovo sto si smrdila je itekako dobar pokazatelj da s tvojim zdravljem mozda nesto ne funkcionira, Guarana ubrzava metabolizam, ona je i antioksidans, takodjer je sredstvo protiv detoksifikacije. To sto se tebi desilo je teska detoksifikacija koja je vjerojatno rezultat katastrofalne prehrane pune konzervansa, additiva i sta ti ja jos znam cega sve ne sto tijelu en treba, uz pomoc guarane ti si se cistila, steta sto si prestala, nadam se da nije doslo do nekih zdravstvenih problema, jer Guarana je upravo to indicirala.

Kako koristiti Guaranu
Koristiti samo Guarana prah i to samo organski i provjereni jer na trzistu ima mnogo sranja. Takodjer tablete, ulja sirupe u sirokom krugu izbjegavat jer kao i sve te tablete imaju svoju svrhu i imaju katastrofalne nuspojave i posljedice.

Guarana prah ako se pravilno uzima nema nikakve posljedice. Djelovanje Guarana Praha od 1-2 gram svakodnevno traje 6 sati, stoga se najbolje uzima ujutro pa da do vecera djelovanje popusti i da mozete zaspati. Kao sto je vec netko napisao nadomjestak snu ne postoji, ako i uspijete neku noc ne spavati drugu noc vas cekaju dupli problemi. I nije Guarana samo kofein, ima ona i drugih stvari u sebi koje imaju svoje koristi, naravno one u tabletama se fokusiraju na kofein odnosno guaranin...
beeganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:55   #114
Quote:
beeganka kaže: Pogledaj post
Guarana ubrzava metabolizam, ona je i antioksidans, takodjer je sredstvo protiv detoksifikacije. To sto se tebi desilo je teska detoksifikacija koja je vjerojatno rezultat katastrofalne prehrane pune konzervansa, additiva i sta ti ja jos znam cega sve ne sto tijelu en treba, uz pomoc guarane ti si se cistila, steta sto si prestala, nadam se da nije doslo do nekih zdravstvenih problema, jer Guarana je upravo to indicirala.
šta, guarana je sredstvo protiv detoksifikacije. želiš reći da kad piješ guaranu da se toskificiraš ili truješ? hm, pa i ima smisla

najprije se najedeš hrane prepune aditiva , konzervansa, i štatijaznam čega sve ne i tada si detoksificiran. stvarno?
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 14:26   #115
Quote:
ketiketi kaže: Pogledaj post
nakon 2mj konstatnog trpanja guaranom, dosli side effects.
prvo kratki fitilj za sve. zatim anksioznost. nakraju zestoka depresija.
paziti sa kolicinama i napraviti svako malo pauzu.
inace je super.
O joj, a htjela ju uzeti za koncentraciju, i manje spavanja...

Jel postoji u ljekarnama nešto drugo za navedeno?
JustPassingBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:24   #116
Pila guaranu u kapsulama od encijana, tokom noći popila kapsulu i šalicu turske kafe, idući dan su me iznosili jer sam se srušila usred prezentacije na faxu. Pripaziti ukoliko imate nizak tlak.
Preporuka - ne uzimati ništa za manje spavanja, tijelo zna koliko mu sna treba. Tu i tamo nije bed ali dugoročno ćete si sjebati organizam.
__________________
''To see with eyes unclouded by hate...''
Anariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:25   #117
Probala sam Guaranu prije nekoliko godina i definitivno nije bila za mene. Organizam mi ne reagira dobro na kofein, stoga ga ne konzumiram.
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 08:17   #118
Guarana svakako pomaže za koncentraciju, no maksimalno uzeti dvije dnevno. Nikako tri jer nećeš moći cijelu noć oka sklopiti. Bar je takav bio slučaj kod mene. Guarana tablete sam znala tu i tamo piti tokom fakulteta, kad su bili kolokviji i / ili ispiti i kad je trebalo više učiti. Danas rijetko popijem guarana tablete, no zna se i to dogoditi.

Ove sam najčešće pila:https://encian.hr/guaranaq10-20-kapsula-proizvod-308/, ali ponekad sam znala i ove slabije: https://ljekarna-pablo.hr/specchiaso...proizvod-2265/
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.