Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2020., 22:44   #1
Smile Prvi tjedni trudnoće

Pozdrav svima,
Zadnja menstruacija bila mi je 17.8. sto znaci po kalendaru da sam u 6. tjednu trudnoce. Prvi pregled imam u ponedjeljak, tad vec ulazim u 7. tjedan. Uglavnom, jako sam preplasena jer citam svasta i bojim se hoce li sve biti okej. Uglavnom se zdravo hranim, trenirala sam prije trudnoce, nesto malo prije trudnoce pocela sam piti i folnu kiselinu, dakle planirali smo trudnocu.
Je li netko poceo imati simptome odmah nakon zaceca? Meni su vec tad pocele mucnine, osjecam svaki dan blage bolove i u donjem dijelu trbuha (vjerojatno zbog sirenja maternice), osjecam se teskom sama sebi, umor svaki dan ko da sam kopala 12 h, pospanost, na stepenice mi se vec tesko penjati, uspusem se, pocele su me i bradavice bolit, gladna sam stalno 🤣
Al npr. ne “piskim” nista vise nego inace, nemam nikakav zatvor (vjerojatno jer jedem dobru hranu punu vlakana) i nisam imala implantacijsko krvarenje pa jel se trebam brinuti? Ne mogu docekati taj ponedjeljak, narucila sam se privatno i nadam se da cu i tada dobiti najbolju mogucu uslugu te da ce potvrditi da je sve okej?
Radim jos uvijek normalno, nekad se malo zivciram sto cu, ali valjda ce biti sve okej 🙈
Jos me zanima kad ste krenuli govoriti svojima za trudnocu?
Ani57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 00:08   #2
Sad si me sjetila da trebam početi piti folnu kad već pokušavamo.

Može mučnina krenuti jako rano, a općenito ne zamaraj se previše tim simptomima jer je svakome drugačije i ne znače ništa.

Činiš se dosta uzbuđeno / stresno.. pa se probaj malo opustiti, i sretno na pregledu!
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 09:32   #3
ako je sa trudnocom sve ok mozes radit sve kao i da nisi trudna (naravno, slusat svoje tijelo), nije to bolest ne postoje univerzalni simptomi , imala sam implatacijsko u jednoj od tri trudnoce . isto tako i za govorit okolo, u svakoj drukcije, napravi kako se osjecas
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 10:01   #4
Koliko čitam po ovom forumu i pričam s frendicama, simptomi se razlikuju od trudnice do trudnice i stvarno svakakvih kombinacija ima. Tako da se oko toga ne moraš brinuti.
Ja uopće nisam imala mučnine, a prvih par tjedana me je bolilo u tijelu kao da ću mengu dobiti.

Jedino što ti možeš napraviti u fazi prije pregleda je izvaditi betu u dva dana razmaka, trebala bi se poduplati vrijednost. Ima na internetu okvirnih vrijednosti po danima-tjednima.
To je više za potvrdu maternične trudnoće, makar naravno nije nikakva garancija da će sve ići ok do kraja.
Sretno!
svemirska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2020., 11:30   #5
Da, ja svaki dan osjecam kao da trebam dobiti i osjecam cak pulsiranje u donjem dijelu trbuha, pa se nekad preseli malo gore ����
Jesam, jako sam uzbuđena i najgore mi je sto jos nisam pocela govorit nikome osim dragome naravno, a vjerojatno ni necu dok ne prođe ovaj rizicni dio trudnoce pa onda barem da pricam ovdje o iskustvima da mi bude malo lakse ��
Moram si zabranit da svasta citam, jer po internetu viđam samo ono lose i naravno da onda strah samo raste..
Ani57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.