Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 12:48   #41
Joj, hvala! Probat cu i ja s Rooibos cajem. Koji je to tip caja uopce, tj. od cega je? On se smije u trudnoci, ne? Strah me s bilo cime eksperimentirati, jer se sa svih strana cuje kako treba oprezno s biljnim cajevima. Ovi razni jogurti - Activia i to, to se sve moze pod normalno, jel da?
Najgore mi je sto mi upravo sve zdrave i fine stvarcice (voce i povrce) stvaraju te probleme . Ma moram ocito malo pojacati zitarice. Jel ko papao onaj degutantni Probavin u te svrhe?
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:54   #42
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Joj, hvala! Probat cu i ja s Rooibos cajem. Koji je to tip caja uopce, tj. od cega je? On se smije u trudnoci, ne? Strah me s bilo cime eksperimentirati, jer se sa svih strana cuje kako treba oprezno s biljnim cajevima. Ovi razni jogurti - Activia i to, to se sve moze pod normalno, jel da?
Najgore mi je sto mi upravo sve zdrave i fine stvarcice (voce i povrce) stvaraju te probleme . Ma moram ocito malo pojacati zitarice. Jel ko papao onaj degutantni Probavin u te svrhe?

Rooibos (proizvodi ga Podravka) http://www.kucazelenogcaja.com/index.php?kateg=4

Ja probala bljakavi Probavin...ha, jedan dan je bilo OK, drugi tak-tak, i to je bilo to!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:56   #43
Btw., Activia, Bio-Aktiv, Dukatol, Lgg-i svih vrsta - sve može, ali imaju učinak samo ako se redovito piju!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:59   #44
mm me zaje... da sam puna sebe kad ne mogu na wc
i ja patim od toga ali pomaže mi bijela kava malo slađa
a ima i sok od šljiva od hippa,probavin žitarice
mene uglavnom od kuhanog i mlijeka potjera
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:07   #45
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Bemu hemiće...to boli ko sam vrag!!!
Uopće ne boli, nego svrbi
Hvala Bogu, ne uvijek, ali kad ulovi mogu samo plesat makarenu
(zamisli tamo se češat , a ako se i češeš raskrvariš se )
Za par dana idem u ginice na kontrolu pa ću je pitati da mi preporuči kakvu mast ili onu što ste je već spominjali: Hemopropin
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:12   #46
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu kad smo vec na tom otvoru ...Mene ne muci toliko zatvor, koliko nadutost. Ooooo, preklinjem vas, dajte neki dobar savjet tu! Prohodnost nije najbolja, priznajem, ali plinovi su ti koji ce me ubiti . Zbog njih trpim takve grceve, da to vise ne mogu podnijeti. Kako ste rjesavale tu problematiku?
Imala isti problem, na hitnoj završila zbog grčeva i rješenje je 100% provjereno Anisal čaj od Hollyplanta-ima u ljekarnama. Dugo sam se nećkala jer ima kima koji na kilometar ne podnosim, ali nisam požalila; pila sam ga 5-6 dana, i nadutost se do dana današnjeg nije vratila
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:16   #47
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Imala isti problem, na hitnoj završila zbog grčeva i rješenje je 100% provjereno Anisal čaj od Hollyplanta-ima u ljekarnama. Dugo sam se nećkala jer ima kima koji na kilometar ne podnosim, ali nisam požalila; pila sam ga 5-6 dana, i nadutost se do dana današnjeg nije vratila
Na hitnoj????!! O Boze, nadam se da necu dogurati bas do hitne. Pa strasno. Mora da si stvarno izmucila, jadna...Hvala za savjet!!
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:23   #48
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Na hitnoj????!! O Boze, nadam se da necu dogurati bas do hitne. Pa strasno. Mora da si stvarno izmucila, jadna...Hvala za savjet!!
da,jer sam se već uplašila da je slijepo crijevo jer me budilo i rezalo do suza noću,al fala bogu samo nadutost. a taj čaj je stvarno čudo jer poslije ni prdnula nisam ( a upravo sam se natukla graha)
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:41   #49
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Imala isti problem, na hitnoj završila zbog grčeva i rješenje je 100% provjereno Anisal čaj od Hollyplanta-ima u ljekarnama. Dugo sam se nećkala jer ima kima koji na kilometar ne podnosim, ali nisam požalila; pila sam ga 5-6 dana, i nadutost se do dana današnjeg nije vratila

oooo lijepo je znati jer sam ja vec pocela razmisljati da ne izlazim iz stana do daljnjega jer ti vjetrovi su zaista nepredvidivi i pobjegnu kad im se svidja.......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:16   #50
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Jel ko papao onaj degutantni Probavin u te svrhe?
io...u koš s njim brzo . i adio..moj gin me poslije tješio da su to hormončići i da tu često "narodna apoteka" ne pomaže..pa meni ništa od ljekarija pomagalo na duže od dan nije...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 15:30   #51
Ja sam danas kupila sjemenke lana, kažu da je to dobro za probavu, a usput i za sjaj kose.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 16:46   #52
Problemi s probavom u trudnoći....

Pozdrav drage moje, imam jedan problem , kao što se iz naslova može zaključiti a vezan je za probavu (pod tim podrazumijevam NEREDOVITU STOLICU, grčeve u trbuhu i sl.)!
Inače nisam imala redovitu stolicu (jednom u 3-4 dana), a sada jednom u 5-6-7 dana!!! Ponekad znam imati užasne grčeve zbog toga....
Gin mi rekao da uzimam magnezij, kupila šumeće ali ih ne mogu piti, sad sam kupila ( na njegoovu preporuku) Naturalwelthov magnezij, kalcij, cink. Ali ništa mi nije bolje...
Imate li vi problema sa probavom i kako se borite protiv toga??
Hvala na savjetima
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 16:49   #53
ovakva tema već postoji. malo potraži
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 17:36   #54
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
ovakva tema već postoji. malo potraži
Sorry nisam vidila, molim moderatore da prebace, Hvala!!
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:37   #55
Evo budući da moderatori nisu prebacili ja sam sama našla temu...
Pozdrav drage moje, imam jedan problem , kao što se iz naslova može zaključiti a vezan je za probavu (pod tim podrazumijevam NEREDOVITU STOLICU, grčeve u trbuhu i sl.)!
Inače nisam imala redovitu stolicu (jednom u 3-4 dana), a sada jednom u 5-6-7 dana!!! Ponekad znam imati užasne grčeve zbog toga....
Gin mi rekao da uzimam magnezij, kupila šumeće ali ih ne mogu piti, sad sam kupila ( na njegoovu preporuku) Naturalwelthov magnezij, kalcij, cink. Ali ništa mi nije bolje...
Imate li vi problema sa probavom i kako se borite protiv toga?? Znam da ovdje ima brdo savjeta, svakome je pomoglo nešto drugo, pa i dalje pišite što vam je pomoglo i što pomaže.
Hvala na savjetima
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:57   #56
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Imate li vi problema sa probavom i kako se borite protiv toga?? Znam da ovdje ima brdo savjeta, svakome je pomoglo nešto drugo, pa i dalje pišite što vam je pomoglo i što pomaže.
Hvala na savjetima
Imam univerzalni lijek koji pomaže za više vrsta tegoba...
Dakle, riječ je o Noni soku, ako si čula za to... i to onaj iz staklenke koji u direktnoj prodaji košta cca. 350 kn(a ne onaj iz ljkearne u plastičnoj boci). Čim ga počnem piti probava se unormali i s vremenom svaki dan u isto doba imam stolicu. Zbog toga imam i manje problema sa hemoroidima. Ako ti nije skupo, probaj: očistit će ti se organizam, popraviti metabolizam, imunitet, neće ti krvariti desni...
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:04   #57
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Imam univerzalni lijek koji pomaže za više vrsta tegoba...
Dakle, riječ je o Noni soku, ako si čula za to... i to onaj iz staklenke koji u direktnoj prodaji košta cca. 350 kn(a ne onaj iz ljkearne u plastičnoj boci). Čim ga počnem piti probava se unormali i s vremenom svaki dan u isto doba imam stolicu. Zbog toga imam i manje problema sa hemoroidima. Ako ti nije skupo, probaj: očistit će ti se organizam, popraviti metabolizam, imunitet, neće ti krvariti desni...
Čula sam za to već par puta, ne da direktno pomaže u probavi ali kao šta si i sama rekla - univerzalan lijek!!
A smije se uzimati u trudnoći, sigurno????
Pošaljim mi na pp broj tel. na koji mogu naručiti taj iz staklenke, hvala
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:34   #58
ja kenjam okruglice.
ko koza.

a protiv "zatvora" suhe sljive, smokve (pa popiti 2 dcl vode (oooo, da!), juha obavezno za rucak ili veceru, izbjegavati suhomesnato, puuuuno voca i balastih stavari.
i govance mora da bude za 5!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:42   #59
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Čula sam za to već par puta, ne da direktno pomaže u probavi ali kao šta si i sama rekla - univerzalan lijek!!
A smije se uzimati u trudnoći, sigurno????
Pošaljim mi na pp broj tel. na koji mogu naručiti taj iz staklenke, hvala
Nije to nikakav lijek - to je prirodni biljni sok bogat tvarima (kojih u manjoj koncentraciji ima i u ananansu) koje pomažu i svi ga smiju piti, naravno, prema preporučenim dozama: prema starosti i teškoćama koje imate.
Sve o njemu imaš na www. noni.hr, pa i kontakt adresu.
Nisam iz Zagreba i imam svog lokalnog dobavljača!
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:07   #60
ja za sada nemam preoblema sa tim dijelom
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.