Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 22:07   #781
http://shop.naturala.hr/cotipsilium-...ecchiasol.html

uz ovo više nema "čvrstih momaka" i ako se ne uspije otići baš svaki dan...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:31   #782
ja sam sad 24+3 tt i još ni jednom nisam imala problema sa stolicom, mislim da je to zato što svako jutro čim ustanem popijem čašu tople vode u kojoj razmutim žlicu meda i pola limuna, nakon toga pola sata ništa ne unosim u organizam. ovo i inače čisti crijeva i pokreće metabolizam pa vjerujem da pomaže i u trudnoći
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 18:13   #783
Quote:
DixyMo kaže: Pogledaj post
ja sam sad 24+3 tt i još ni jednom nisam imala problema sa stolicom, mislim da je to zato što svako jutro čim ustanem popijem čašu tople vode u kojoj razmutim žlicu meda i pola limuna, nakon toga pola sata ništa ne unosim u organizam. ovo i inače čisti crijeva i pokreće metabolizam pa vjerujem da pomaže i u trudnoći
ja to radim vec zadnje 3 godine svako jutro ali u trudnoci mi bas ne pomaze
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:57   #784
Suhe sljive, jogurt i kefir. I dovoljno vode. Nataste prvo pojedem zobene pahuljice s cimetom u mlijeku. Nakon toga malo vode jer se radi o vlaknima i stvar profunkcionira. Izbjegavam tijesto ili ga malo jedem jer me cepi. Prisilim se otici u park svaki dan napraviti par krugova i zasad stvar koliko toliko funkcionira. Aktivnost svakako preporucam jer osim u probavi, pomaze mi i za leda. Tek sam u 4. Mj., a trtica vec ubija.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:02   #785
Da li je ijedna koristila smokvan sirup za trudnice? Ja sam popila jednu bocu da bi mi žena u ljekarni neku dan rekla da ga ne smijem uopće pit.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:18   #786
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Da li je ijedna koristila smokvan sirup za trudnice? Ja sam popila jednu bocu da bi mi žena u ljekarni neku dan rekla da ga ne smijem uopće pit.
A jesi li možda pitala ginekologa što koristiti za probavu?
Onako, kao stručniju osobu od tete iz ljekarne.

Za probavu je dobar magnezij, bilo u tableticama ili šumeći plus Donatica.
Meni ništa nije pomagalo, niti Donat, skoro tri sam mjeseca bila začepljena i na wc išla svaki četvrti dan.
Sada sam ušla u 26tt i zadnja tri tjedna su se stvari unormalile i poboljšale.
Napokon.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 08:37   #787
Pitat ću ginekologa ali sam tek sljedeći tjedan naričena a do tad mislim da ću eksplodirat, nema šta nisam isprobala.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 08:49   #788
Smijes piti smokvan, taj bas je pogodan i za trudnice i za dojlije (za razliku od drugih preparata).

Ja sam poseban slucaj i nije mi pomogao. Imala sam problema sa stolicom i prije, sad jos gore :/

Meni pomazu zobene pahuljice s mlijekom, odmah ujutro, suhe sljive, magnezij (pijem heksahidrat). Opcenito pazim da ne jedem suhu hranu, pijem puno tekucine, cijedim narance, ali najvaznije je da jedes povrca i voca - probaj s kruskom ili naribaj jabuku.

Nije bajno i nije svaki dan ali se krece.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 08:48   #789
Od Smokvana imam urednu stolicu s kojom i inače imam problema. A pitala sam ovdje jer me doktorica naručila tek za mjesec dana a do tad ne bi izdržala. Koliko sam shvatila osim sastojaka naravno, važno je da ovi sirupi i proizvodi nemaju laksativni učinak, tj. one grčeve jer to može dovest do pobačaja.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 13:12   #790
Donat
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:06   #791
napokon su me spasili magnezij i mandarine

ovaj:
http://hr.iherb.com/product-reviews/...ets/15366/?p=1

prije toga sam pila neke granule u vrecicama, niš koristi, a ista količina Mg je bila, dietpharmov.

mene nije zaštopala sama trudnoća nego željezo koje sam morala piti u povećoj dozi.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 19:12   #792
evo ja sam na ulasku u 32 tjedan zabiljezila prvi zatvor, odnosno tek sam danas nakon tri dana uspjela malo po malo isprazniti crijeva. pomoglo mi kao i svima magnezij, juhica, čokolino, suhe šljive, donat, voće, kamilica a zatvorili su me makaroni koji mi generalno u trudnoći nisu pasali jer su teško padali na želudac ali mužić ih u petak pripremio u umaku od kozica a ja nisam znala reći stop :-)


za sve vas koje jedete zobene pahuljice, probajte za promjenu u juhu umjesto tjestenine ubaciti pahuljice, meni je to odlično. ne trebaju se kuhati, nego u gotovu juhu ili u sam tanjur ubaciti pahuljica po želji i sačekati nekoliko minuta da se razmekšaju. osobno mi je ukusnije od bilo koje tjestenine. ja uzimam one najobičnije sitne pakirane po kilogram
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 22:29   #793
Meni je pomagao sok od sljiva iz dm-a,ujutro nataste sam ga znala popiti 2dcl i navecer prije spavanja. I patronazna mi je dala savjet - suhe sljive namocene u vodi. Stavi ih se da odstoje u mlakoj vodi nekoliko sati,pojede i popije ta voda. Nije bas neki okus ali meni je pomagalo. S tim da sam trebala nekoliko puta pojesti da bi profunkcioniralo.
Raspberries is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:09   #794
Dižem post.. :P
Uglavnom, muke po zatvorenosti..Jedem povrća,voća,juhe..nisam probala čokolino jer se bojim što je čokoladni da bi me još zatvorio?
Suhe šljive jedem,a dans ću probati ih namočiti u mlaku vodu..
Mineralnu Mivela Mg pijem tkđ..užas..još sam počela osjećati užasne bolove u desnom dijelu ispod pupka,kao strijela da me spiči,vidim kad legnem da sam napuhana ko zvijer..
Ukoliko mi od ovoga opet ništa ne pomogne koji sirup ili čepiće mi preporučate?
astra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:28   #795
Znaci nisam jedina. Tek sam ušla u 3mj a već me probava ubi. Prije sam išla i po 3 puta a sad jedva jednom i tvrda je. Čak su me i trešnje iznevjerile. Ja pijem sumanite količine vode da ju sto vise smeksam i gro voća i povrca

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 14:33   #796
Mene su donekle spasile zelena salata s hrpom bucinog ulja i sirup smokvan.
Ne mogu rec da je sad redovita, al nemam vise pauze od 7-10 dana nego 3-4.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 16:40   #797
Suhe sljive bi trebalo skuhati malo u vodi i poslije popit tu vodu i pojesti te sljive...ja sad svakodnevno to primjenjujem mislim da bez toga uopce ne bi isla. Takoder svako koji dan lanene sjemenke namocim preko noci u vodu, ujutro iscjedim narancu u tu vodu i to popijem/pojedem...grozno je lan pusti svoju sluz ali izdrzi se uz narancu. Mislim da sam minimalno na 2 litre tekucine dnevno trenutno i probava je malo bolja ali i dalje ocajna, moja trudna prijateljica dnevno ne popije par casa tekucine i nema nikakvih problema...sta su ti hormoni.
eva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 17:38   #798
Joj znam kako vam je cure, mene ubijao zatvor dva mjeseca uz to sam i na tabletama za zeljezo zbog kojih me punih mjesec dana bolio zeludac pa je jedno s drugim bila grozna kombilacija. Sa 8 tt dam izgledala kao da sam u 5mjesecu. Problem je sto se sa zatvorom borim cijeli zivot. Jedno sto mi je prije pomagalo su bile lanene smjemenke namocene u jocurt. To bi stajalo preko noci i ujutro bi pojela. Je grozno al pomaze. Kako sam ostala trudna vise niti to bije pomagalo. Probala sve zivo i nezivo i nikakve koristi. Kako sam prosla 15 tjedana tako se sve kolko tolko poslozilo. Nije savrseno al barem to.
Vidim da je neko pitao za cepice. Ja probala eva q. Nisu losi al mislim da ne ociste kako treba

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:50   #799
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Joj znam kako vam je cure, mene ubijao zatvor dva mjeseca uz to sam i na tabletama za zeljezo zbog kojih me punih mjesec dana bolio zeludac pa je jedno s drugim bila grozna kombilacija. Sa 8 tt dam izgledala kao da sam u 5mjesecu. Problem je sto se sa zatvorom borim cijeli zivot. Jedno sto mi je prije pomagalo su bile lanene smjemenke namocene u jocurt. To bi stajalo preko noci i ujutro bi pojela. Je grozno al pomaze. Kako sam ostala trudna vise niti to bije pomagalo. Probala sve zivo i nezivo i nikakve koristi. Kako sam prosla 15 tjedana tako se sve kolko tolko poslozilo. Nije savrseno al barem to.
Vidim da je neko pitao za cepice. Ja probala eva q. Nisu losi al mislim da ne ociste kako treba

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
Meni ti eva/q čepići ništa nisu pomogli. Izbacila bih samo otopljeni čepić (iako sam imala podražaj na stolicu).

Slažem se za ovo s lanenima. Meni se malo gadi ta sluz pa ih radije dodam u zobene ujutro (mljevene lanene).

Mislim da su proizvodi u vrećicama s psiliumom su cjenovno neisplativi (iako imaju efekta). Za 50-ak kn dobijete vrećica za 10-20 dana, a u trgovinama zdrave prehrane postoji cijeli pristojan paket toga za 20kn koji traje mjesecima. Uz to, možete žličicu toga ubaciti u bilo koje jelo jer nema ni okus ni miris ni boju. No kako kome paše, samo info-a radi kažem.

E da i uz psilium je bitno da se pije puno puno puno vode jer u crijevima navlači vodu na sebe i bubri pa zapravo može uzrokovati kontraefekt i stvrdnuti stolicu. No ako se koristici žličica-dvije na dan s par čaša vode više, djeluje odlično.
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 22:14   #800
Ne znam kako vama ali meni je ova usporena probava donjela takvu nadutost da u 11 tt imam trbuh kao i 5 mj trudnoće....da ne spominjem grceve koje mi stvara ...doslovce svaki dio trbuha me boli...pila sam donat al je pogorsao situaciju sa svojim mjehuricima...sad sam samo na magneziju od 375 mg....neka brzinska pomoc itko?? 😢😥😣

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.