Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 14:37   #61
e da, jel ima di u zagrebu kupit caprice des dieux, roquefor ... opcenitom, di ima dobar izbor?
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:32   #62
Quote:
Ljelja kaže:
od naših su okej Sirelin Ribanac i Vindijin Bilogorac (Ementaler tip).
Bilogorac je isto Sirelin
inače, ribanca sam imao pol cijelog koluta u frižideru, sad ej na izdisaju. mogu vam reći da mi je puno finiji od oriđiđi talijanskih parmezana
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:34   #63
ajooooooooooj...

da, i ja sam čula da se na sva zvona vani hvali taj ribanac. kažu, od najboljih parmezanskih sireva.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:36   #64
Quote:
ja i bash ja kaže:
jedini sir kojeg NE volim mi je camamber (tak mi je malo flat ...niti smrdi nit miriši)

sve ostalo ; kraljevstvo za SIR
Koji je to Camambert bio? Bit ce neki nas eproizvodnje? Francuski ima i smrad i ukus i zakon je!!!!
Najbolji Brie koji sam jela je francuski -Brie de meaux. Odličan je i Cremonte mazivi i pljesnivi.
Od tvrdih sireva Gouda, Livanjski, Kačkavalj i to pravi ovčiji.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 17:53   #65
Obožavam sir! U zadnje vrijeme mi je u salati super grabancijaš ili feta. Zakon.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 17:56   #66
ponekad mislim da mogu živjeti na siru. nije važno da li je kravlji, ovčji, kozji, čak i bivolji(mozzarella), svježi, meki, masni, tvrdi, gouda, roquefort, paški, s plemenitim plijesnima raznih boja,...
skontali ste što hoću reći.
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 22:02   #67
Quote:
clone kaže:
e da, jel ima di u zagrebu kupit caprice des dieux, roquefor ... opcenitom, di ima dobar izbor?
dragi i ja prosli zagreb uzduz i poprijeko u potrazi za pravim smrdljivcima-pljesnivcima (neko vrijeme je bio puno bolji izbor ali zadnjih nekoliko godina nis) i onda nam je stricek u jednoj delikatesi gdje inace nema sto nema rekao da zbog nekih procedura s uvozom im se to nikako vise ne isplati.

zapravo se kod nas u supermarketima od pljesnivaca moze kupiti dva-tri francuska sira, a najvise njemackih i danskih. uz svo duzno postovanje ovim dostupnima, mislim da je bruka i sramota da od preko 300 postojecih francuskih u zg ne mozemo probati vise od 2.

slicna situacija u svezi glede francuskih sireva opcenito (dakle, ne samo pljesnivaca)
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 22:12   #68
'svakodnevno' varazdinec (ako ga nema onda podravec)
povremeno mozzarella
svjezi
feta
uz vino i goste ovcji
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 01:01   #69
Quote:
Ljelja kaže:
onaj što mi je najbolji, na žalost, ne postoji u Hrvatskoj. Gruyère je san snova, car sireva...ima li ovdje koji CEO uvoz-izvoza iz Švicarske?
DAAAAAAAAA. Obožavam ga, osim one mild verzije.
OLd amsterdam
brie, feta...
Nedavno sam kupila jedan-mješavina između fete i gorgonzole ODLIČAN ali sam bacila papir zajedno sa ostalima kad sam slagala na dasku i zaboravila kak' se zove pa ponovo moram u potragu. +crno vino i grožđe=san snova, pojela sam ga skoro sama.
U kuhanju ribanac, mozzarela, gouda
Umak od sireva svih mogućih
soo.sweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:51   #70
volim sve osim onih "gumenastih" koje mogu probavit ali mi nisu gust. najvise volim mozzarellu na bruschetti (samo nakratko zapecenu) i parmiggiano reggiano na kockice s casom crnog vina. jako volim i sve dimljene, od nasih paski i sirelin ribanac.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:28   #71
Quote:
tough_cookie kaže:
dragi i ja prosli zagreb uzduz i poprijeko u potrazi za pravim smrdljivcima-pljesnivcima (neko vrijeme je bio puno bolji izbor ali zadnjih nekoliko godina nis) i onda nam je stricek u jednoj delikatesi gdje inace nema sto nema rekao da zbog nekih procedura s uvozom im se to nikako vise ne isplati.
bilo je prije u preradovićevoj dućan s sirevima; ali nema ga više.


svaki sir volim; nema kojeg neću pojest.

sad sam u brie fazi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:30   #72
Predjelo: jednodnevni kravlji

glavno jelo: kačkavalj ovčiji, prilog - sjenički i tarvnički

dezert: paški i brie
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:31   #73
mene dere ementaler...u svim oblicima ....škripavac....paški....ajoooj
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:43   #74
Sve mi oduzmi, ali sir niti ne pokušavaj.

Sir branim životom!

Uz dobro vino ili pivo!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 13:38   #75
sir rulz
obozavam paski trapist i dalmatinac, bel vi od vindije, kapron takoder.
sir s tartufima
zikko-neki kozji iz mercatora famozan
livanjski
pecorino
parmezan
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 13:57   #76
10 klasa iznad svih mi je paski. mmm...
kozji sir jako volim, i livanjski.
camembert, mozzarella, gouda i svjezi kravlji su mi isto jedni od drazih.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 13:58   #77
Teško mi je razumjeti da jedan milijunski grad nema specijaliziranog dućana sa sirevima, s dobrim izborom uvoznih... Siguran sam da bi moralo ići.
Sjećam se da si u svakom malo većem njemačkom selu mogo kupovati nekoliko vrsta francuskih ili belgijskih...
Ako netko zna gdje je dobar izbor uvoznih sireva, preporučam se.

Inače, je li netko probao Pramenka Paške sirane? Meni, u toj kategoriji, odličan.
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 14:07   #78
vec godinama ljetujem na pagu i mogu rec da ovaj paski sto smo u nekoliko navrata kupili u ducanu nije ni do koljena domacem.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 14:08   #79
domaci svjezi, mocarela i bri.....
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 14:45   #80
Quote:
Andjelcic kaže:
vec godinama ljetujem na pagu i mogu rec da ovaj paski sto smo u nekoliko navrata kupili u ducanu nije ni do koljena domacem.
U nekim dućanima moš kupiti i domaći paški sir. Naprimjer, u jednom najobičnijem špeceraju na Lošinju kupovali smo paški sir, domaći, od kolanskih uzgajivača.
Pa ako na Lošinju, možda i u Zagrebu... Samo, koliko bi to moralo biti paškog domaćeg sira da nahrani Zagreb...
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.