Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 18:04   #1
Question Ticino masa [Pročitati uvodni post]

Moderatorska obavijest

Drage forumašice i forumaši!

Na žalost, moramo vas obavijestiti da nije dozvoljeno objavljivanje fotografija vaših uradaka koji su u obliku spolnih organa, ženskih grudi s vidljivom bradavicom (bradavicama) ili bilo što seksualnog sadržaja. Takve fotografije ćemo morati ukloniti.
Molimo vas za razumijevanje jer ta odluka nije naša. Google od foruma traži uklanjanje takvih sadržaja (bez obzira što se zapravo radi o tortama).

Puno pozdrava!

Moderatori Gastronomije



--------------------------------------------------------------------
Tražila sam po forumu, ali nisam uspjela naći odgovore na svoja pitanja... Zato vas, iskusnije, molim za pomoć.

Jako mi se sviđaju torte obložene ticino masom. Ima li netko iskustva s tim? Kako napraviti da se sa strane ne naprave nabori? Koliko je mase otprilike potrebno za tortu promjera 30 cm?

Unaprijed zahvaljujem!

Zadnje uređivanje Pringles : 19.09.2014. at 21:44. Reason: mod obavijest
Suncce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 08:57   #2
Šta baš nitko nije radio s ticino masom?
Suncce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:15   #3
meni je neprivlačna za jelo, pa nisam
no imaš topic od margarite
koliko se sjećam tamo je pisano i o ticino masi i kako se radi i upotrebaljava pa pogledaj
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 23:40   #4
Dolazi nam nogometno ludilo!

Dižem temu u nadi da postoji netko tko će mi pomoći.
Muž me zamolio da probam ispeći tortu za početak nogometnog prvenstva, naravno s crveno-bijelim kvadratićima.
Pošto nisam bar neka kuharica, a pekarica kolača još manje (znam osnovno), baš bih ga voljela iznenaditi. Iako nisam ništa obećala.
Ali imam dobru ruku i puno strpljenja.

Guglala sam neke recepte za ticino masu i našla par različitih. Molim vas neki recept koji je isproban, a da nije teško. Isto tako, voljela bih da ta masa zaista bude onako fino glatka. Ako postoji još koji tip and trick, samo izvolte.

I još: kako napraviti ta crveno bijela polja? Lijepiti npr. crvene kvadrate na bijelu podlogu ili? Ako želim nešto nalijepiti na tu masu, je li dovoljna samo kap vode ili imate neki bolji savjet?

Pliz, help. Hvala!
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:10   #5
www.kolaci.net
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:34   #6
ja sam nedavno tortu oblagala s tičinom. nije baš jednostavno.
pripazi da je dobar biskvit, i krema ,bez voća, bez želatine, bez šlaga. klasične krema od jaja i maslaca su najbolje.
za bojanje, koristi gel boje, intenzivnije su. masa je otprilike kao dječji plastelin, pošećeri podlogu dok budeš valjala, i da tortu izvana premaži marmeladom da de zalijepi masa.
ostatke zamotaj u prozirnu foliju i čuvaj na hladnom i mračnom, ne frižider.
I da, mislim da će ti pola kg biti i previše al koliko znam prodaju samo na kile.
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:50   #7
Blalla, hvala.
Ja sam pronašla na netu neke savjete i recepte pa ću probati sama napraviti jer mislim da kod mene toga u blizini nema za kupiti. Znači, ako namažem marmeladom ili pekmezom, neće se ticino topiti?
Jesi radila ukrase od toga? Ako sasušene ukrase želim nalijepiti na ticino oblogu, dovoljno je samo par kapi vode? Ili ne?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:19   #8
gle ja sam probala raditi taj kućni tičino.nisam bila zadovoljna,prebrzo se stvrdnjava na zraku.
ja naručujem telefonom i stigne mi za dva tri dana. taj se tičino nikad ful ne stvrdne.
što se tiče ljepljenja kod kućnog tičina, ja sam otopila želatinu u prahu i s njom sam ljepila, možeš je i cijelu premazati ,bit će kao lakirana.
ako te još nešto zanima samo pitaj
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:26   #9
Quote:
Znači, ako namažem marmeladom ili pekmezom, neće se ticino topiti?
da ne zaboravim,uzmi marmeladu dodaj malo ruma ili maraskina pa zagrij da bude tekuće, time premaži cijelu torticu.
Tičino se neće topiti, rastopiti ga može šlag, voće... nek ti krema bude gusta i nek je ne bude puno.
i da, prije nego premažeš tortu s marmeladom, izgladi je s valjkom.
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:01   #10
pogledaj ovo i ovo
žena je jako fino objasnila, ja sigurno ne bi tako dobro

tako možeš napraviti plahticu za cijelu tortu, ne samo ukrase
a ukusnije je od ticina
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:19   #11
Meni (kupovni) ticino uopće nije neukusan. Sladak je, da, ali rastanji se na 2 mm debljine i ono što dobiješ na tanjuru s 1 kriškom torte je zanemariva količina. Domaći tičino nikad nije toliko elastičan i više se suši. Preporučujem Miguličin (www.kolači.net) ili MMF (od manchmalowsa). Torta može biti voćna, u kremi može biti šlag, važno je da se cijela torta na kraju premaže vrlo tankim slojem, najbolje butter creamom (ne koristim marmeladu). Ne, za veću tortu nije dovoljno 1/2 kg ticina, pogotovo ne početniku. Da ne bi bilo nabora sa strane moraš razvaljati puno veći krug ticina nego što je potrebno da se torta prekrije, onda lako zagladiš do dna i samo odrežeš višak uokolo (u suprotnom nećeš izbjeći nabore). pošto prvi put radiš, nemoj razvaljati jako jako tanko da ne bi dobila rupe i da se ne bi vidjelo ono što ne treba (ispod ticina). Dijelove/ukrase možeš lijepiti vodom, ali bolje je to učiniti kistom umočenim u votku/alkohol. Možeš slobodno staviti u frižider, samo nikako ne poklopiti npr. onim zvonom za torte da se ne kondenziraju kapljice i pokvare tortu.
I - nije to tako teško, osobito ako možeš kupiti gotovu smjesu.
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:23   #12
Puno će mi pomoći vaši savjeti. Samo još nešto, ako nisam dosadna. Jestive boje koje se stavljaju u tičino, jesu li bolje u gelu ili prahu?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 09:25   #13
upotrijebi boje koje imaš, one u prahu najprije razmuti u par kapi vode i budi oprezna u nijansiranju - boje su intenzivne, treba ih rabiti u malim količinama
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 23:35   #14
Ipak nisam radila sama ticino, nego ga kupila.
Jednom ću staviti slike.
Nego, sad me zanima može li u ticino ići ona jestiva boja u tubi koja služi za pisanje po torti?
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 18:24   #15
Ej, ljudi, jedna mala pomoć!
Ubrzo mi se udaje rodica i htjela bi joj napraviti posebnu tortu na kat i prekrila bi ju ticinom masom.
Zanima me, da li da svaku tortu posebno stavim masu ili na sve skupa?
A osim toga, da li je to preslatko?
A s čime ću učvrstiti donju tortu, gdje mogu kupiti štapiće pa ih staviti u tortu?
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 18:32   #16
ako si dovoljno vješta, sve skupa. ali vrlo vjerojatno bu ti puklo

jako je slatko. jebeno slatko štoviše.
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 18:45   #17
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ako si dovoljno vješta, sve skupa. ali vrlo vjerojatno bu ti puklo

jako je slatko. jebeno slatko štoviše.
Btw, imam zlatne ruke, tako da se ne brinem hoće li puknuti.
Ja bi da se odgovori na ono što sam pitala!
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:08   #18
Da probaš sa štapićima za roštilj?!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:21   #19
ja bi svaku posebno, pogledaj na youtube ima brdo tutoriala.
i da i meni je preslatko, obično to zgulim s torte i ne jedem
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:35   #20
Znam, zgulila bi i ja to sa mase, kao ostrugala.
Ali neki savjet za rad, čime tortu namazat pa staviti masu - neki savjet?
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.