Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 17:54   #2041
Quote:
majacc kaže: Pogledaj post
Drage moje!

Evo ja se vratila s operacije i valjda će sada biti ok.
Vidim da ste našibali dosta postova dok sam bila odsutna...
Glede decortina... Pijem ga 8 godina i bila sam na dozi od 15mg/dan, a sada sam na 5 mg/dan. Sve je to individualno. Meni ne opada kosa, već ju moram i razrijeđivati kod frizera. Jedno vrijeme sam imala problema sa kilicama jer sam se udebljala u licu,pa sam izgledala kao puhić ,a inače sam mršava. Dobila sam podbradnjak i to me totalno isfrustriralo. Sada sam si normalna. Imam 47 kg i uživam. Mislim da sve ovisi o organizmu.
Slažem se šta se tiče kortikosteroida!! meni ne opada kosa, ali opadala mi je užasno kad sam pila metotrexat, dok bi je prala, znao bi mi otpast cili pramenčić, stanjila mi se baš vidljivo...ja imam malo veći apetit, no inače...jedino šta sam dobila moonface, pijem ga isto 8 godina, oko 15 mg stalno.
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:37   #2042
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
Slažem se šta se tiče kortikosteroida!! meni ne opada kosa, ali opadala mi je užasno kad sam pila metotrexat, dok bi je prala, znao bi mi otpast cili pramenčić, stanjila mi se baš vidljivo...ja imam malo veći apetit, no inače...jedino šta sam dobila moonface, pijem ga isto 8 godina, oko 15 mg stalno.
Ja sam nakon toga što sam dobila moonface, promijenila prehranu...
Izbacila mliječne proizvode i crveno meso,pa sam smršavila i vratila se u normalu.
Najviše me podbradnjak gnjavio... Bila sam si baš katastrofična!
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:54   #2043
Je li netko od vas uz kortikosteroide pije i antimalarike?Vidim da vi većinom pijete kortikosteroide,ali nisam baš vidila da pijete antimalarike.Ja ih pijem a neznam zašto a imaju i grube nuspojave.
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:56   #2044
Quote:
dalmatinkausrcu kaže: Pogledaj post
ej ljudi. mozda se kasno javljam ali i ja imam reumatoidni artritis. imam tek napunjenih 15. pijem indometacin i za zeludac controloc. i dalje imam bolove ali zglobovi mi nisu oteceni i nemam jutarnju ukocenost.
imam dosta nuspojava od indometacina dali ih ima i netko od vas?
Ja ne pijem indometacin jer mi ih doktor nije htio dati baš zato što su dosta teški i imaju puno nuspojava.Koje nuspojave imaš?A da popričaš sa doktorom u vezi nuspojava?
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:58   #2045
Dosta često se uz kortiće prepisuju i antimalarici, onda se može uz njih smanjiti doza kortića koji imaju puno gore nuspojave nego antimalarici.

Inače antimalarici također služe za suzbijanje imuniteta, jako su dobri samo što ih večina ljudi mora prestati piti jer dosta utječu na oči pa se zna pogoršati vid.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:44   #2046
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Dosta često se uz kortiće prepisuju i antimalarici, onda se može uz njih smanjiti doza kortića koji imaju puno gore nuspojave nego antimalarici.

Inače antimalarici također služe za suzbijanje imuniteta, jako su dobri samo što ih večina ljudi mora prestati piti jer dosta utječu na oči pa se zna pogoršati vid.
Hvala na savjetu
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:47   #2047
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu
Nisam ti ja ništa savjetovala, samo sam ti objasnila. Vjerovatno bi pila puno veću dozu kortića da ne piješ antimalarike.

Moj savjet ti je da jedino svakih 6 mjeseci ideš kontrolirati vid, baš zbog Resochina. I ako slučajno primjetiš da ne razlikujep boje, da slabije vidiš ili da imaš nekakve bljeskove obavezno pravac očnom, to zna biti od antimalarika.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:07   #2048
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nisam ti ja ništa savjetovala, samo sam ti objasnila. Vjerovatno bi pila puno veću dozu kortića da ne piješ antimalarike.

Moj savjet ti je da jedino svakih 6 mjeseci ideš kontrolirati vid, baš zbog Resochina. I ako slučajno primjetiš da ne razlikujep boje, da slabije vidiš ili da imaš nekakve bljeskove obavezno pravac očnom, to zna biti od antimalarika.
Evo onda sada hvala na savjetu,nadam se da je ovo savjet.U prošlom postu sam mislila za savjet jer si napisala da su opasni za oči.A je li znaš je li ima puno ljudi kojima je oslabljen vid radi antimalarika
lili43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 14:07   #2049
Quote:
lili43 kaže: Pogledaj post
Evo onda sada hvala na savjetu,nadam se da je ovo savjet.U prošlom postu sam mislila za savjet jer si napisala da su opasni za oči.A je li znaš je li ima puno ljudi kojima je oslabljen vid radi antimalarika
Ma ja sam se uplašila da si ti ovo moje shvatila kao savjet da smanjiš kortiće.

Pa trebaš redovito kontrolirati oči dok piješ antimalarike, kod nekih ljudi uzrokuju pogoršanje kod nekih ne. To vjerovatno ovisi i o tome kolika je doza, ako je veća naravno da će nuspojave biti malo izraženije.

Ja ne znam nikoga osobno, al par curki na temi o lupusu je pisalo da su morale prestati sa antimalaricima jer im se vid jako pogoršao. Al koliko sam uspjela shvatiti to prođe kad ih se prestane piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 14:30   #2050
zanimljiv članak
Artritis i kako s njime živjeti.
imnewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:11   #2051
je li ima netko možda neku medicinski adekvatnu dijetu za artritis, jer su članci različiti, negdi se smije pšenica ,negdi ni slučajno , isto tako s rajčicom...koje meso se smije?...
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:10   #2052
Ja mislim da ti to ovisi od osobe do osobe.

Generalno mislim da treba izbjegavati suhomesnate proizvode (kobasice, kulene...) jer to povećava količinu mokraćne kiseline u zglobovima (to naročito znaju ovi sa gihtom). I mislim da jako tešku i začinjenu hranu također treba izbjegavati.

Ma jedi ti sve, al u umjerenim količinama. Ako primjetiš da ti nešto ne paše za zglobove izbaci to.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:35   #2053
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
Puno fala na razumijevanju. Upravo u vrijeme kada sam bila na šalati hospitalizirana dr. Prohić je odlazio u mirovinu tako da me ona nastavila vodit i bila sam zadovoljna s njom. Tek sam sad opet u problemima tako da ću još vidit kakav je dr.Perić. Razmišljam da bih možda mogla nać imunologa tu negdi na rebru. Kako se ti nosiš s bolovima, ono konkretni savjeti i kako si se psihički pomirila s tim da je neizlječivo i da nas čeka teška budućnost?

A gle, teška budućnost..pa ja to tak ne gledam. Zapravo ponašam se kao da bolesti i nemam. Ne razmišljam previše o njoj....jedino kad me stisnu bolovi..kao danas, koljena otpadaju, za poludit , ali dobro, to su sve samo faze. Želim ti reći da se psihički donekle nosim s time, ali kad bolovi krenu..e onda je druga priča, meni npr. puno pomaže duhovnost, iako sam po prirodi više optimist, nego pesimist. NO, nije uvijek lako, vjeruj mi, ponekad se stalno žalim, ko neka penzićka, boli me ovo, boli me ono, osjećam se ovak, onak..ljudi me malo čudno gledaju, pogotovo oni koji ne znaju o čem se radi. Konkretno: za bolove koristim Remin, od Bioaromatice, to mi dosta koristi. Tbl protiv bolova više ne pijem, jer želudac mi je i tak u komi zbog tolikih tbl koje sam dosad popila.
a sad...ostalo...bi trebalo malo više vremena i truda, opisati ti, kak to izgleda u mojoj stvarnosti; od toga da se užasavam stepenica (a živim na 3 katu, u zgradi gdje nema lifta), i kad sam primorana njima hodat,šlepam se štengicu po štengicu..možeš mislit kak to izgleda, pa objašanjavanja ljudima, susjedima, joooj, do toga da imam užasnu bol, čim hodam pola sata...do toga da mi se ruke tresu ko lude, motorika ruku mi je u "banani", prste uopće ne smijem izlagat hladnoj vodi, jer me odmah uhvati stezanje i grčenje..itd, itd...da, bicikl sam odavno prestala vozit, pa me frendovi zezaju, kao da ne znam vozit bicikl...eto, ti zlobni komentari znaju biti stvarno "otrovni" i bolni.
Mislim da je to već netko, gore spomenuo da bi mi Ra-ci trebali izbjegavat sva moguća opterećenja zglobova..čuj, to ti puno govori!!

a kako to izgleda kod tebe??
javi....

kaj se tiče dr. Prohića, on je bio tzv. stara škola, i super sam zahvalna na svemu što je napravio za mene. Imao je iskustvo, volju, želju, znanje...brigu...sve ono što jedan pravi liječnik treba posjedovat!

Zadnje uređivanje mfili262 : 17.12.2010. at 16:45.
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:04   #2054
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
je li ima netko možda neku medicinski adekvatnu dijetu za artritis, jer su članci različiti, negdi se smije pšenica ,negdi ni slučajno , isto tako s rajčicom...koje meso se smije?...

meni za artristis ...nekako sumnjam da tako što postoji.
puno sam se bavila već biranjem hrane i prehrane za svoj jelovnik,
puno čitala...i stvarno izvori pišu različito, i ne znaš više u što da vjeruješ
i kome..na kraju krajeva?!Moja preporuka, jedi sve, što raznovrsnije to bolje.
Jer..šta, naš je organizam ionako oslabljen, konkretno tim kroničnim stanjem, i sad..vidi ovo, mi ne konzumiramo neke namirnice, koje sadrže vitamine i minerale npr. zbog artritisa, i sad koliko s te strane radimo u korist zglobova i vezivnog tkiva, toliko si oštećujemo organizam ne unoseći tvari i aminokiseline koje su nam također neophodne za normalno funkcioniranje. To ti je kao, spašavaš oko, nauštrb uha...pa sad biraj! To je sve tvoje/naše tijelo, sve je to jako međusobno povezano..i najgluplje mi je kad pročitam nešto tipa: ova namirnica škodi aartritisu...jer to je samo pola istine ilitiga jedna strana medalje. Izbjegavati alkohol, nikotin, stres, i vježbat svakodnevno...s tim da vježbe prilagodiš svom tijelu i pragu boli, u jelovnik uvedi što više svejžeg povrća i voća, manje meseka, plavu ribu nekoliko puta tjedno, i održavaj normalnu težinu..ostalo sve okači mačku o rep

i nauči slušati svoje tijelo--prevažna stvar!!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:38   #2055
Quote:
mfili262 kaže: Pogledaj post
A gle, teška budućnost..pa ja to tak ne gledam. Zapravo ponašam se kao da bolesti i nemam. Ne razmišljam previše o njoj....jedino kad me stisnu bolovi..kao danas, koljena otpadaju, za poludit , ali dobro, to su sve samo faze. Želim ti reći da se psihički donekle nosim s time, ali kad bolovi krenu..e onda je druga priča, meni npr. puno pomaže duhovnost, iako sam po prirodi više optimist, nego pesimist. NO, nije uvijek lako, vjeruj mi, ponekad se stalno žalim, ko neka penzićka, boli me ovo, boli me ono, osjećam se ovak, onak..ljudi me malo čudno gledaju, pogotovo oni koji ne znaju o čem se radi. Konkretno: za bolove koristim Remin, od Bioaromatice, to mi dosta koristi. Tbl protiv bolova više ne pijem, jer želudac mi je i tak u komi zbog tolikih tbl koje sam dosad popila.
a sad...ostalo...bi trebalo malo više vremena i truda, opisati ti, kak to izgleda u mojoj stvarnosti; od toga da se užasavam stepenica (a živim na 3 katu, u zgradi gdje nema lifta), i kad sam primorana njima hodat,šlepam se štengicu po štengicu..možeš mislit kak to izgleda, pa objašanjavanja ljudima, susjedima, joooj, do toga da imam užasnu bol, čim hodam pola sata...do toga da mi se ruke tresu ko lude, motorika ruku mi je u "banani", prste uopće ne smijem izlagat hladnoj vodi, jer me odmah uhvati stezanje i grčenje..itd, itd...da, bicikl sam odavno prestala vozit, pa me frendovi zezaju, kao da ne znam vozit bicikl...eto, ti zlobni komentari znaju biti stvarno "otrovni" i bolni.
Mislim da je to već netko, gore spomenuo da bi mi Ra-ci trebali izbjegavat sva moguća opterećenja zglobova..čuj, to ti puno govori!!

a kako to izgleda kod tebe??
javi....

kaj se tiče dr. Prohića, on je bio tzv. stara škola, i super sam zahvalna na svemu što je napravio za mene. Imao je iskustvo, volju, želju, znanje...brigu...sve ono što jedan pravi liječnik treba posjedovat!
A kod mene ti je to do prije par miseci izgledalno super, živila skroz normalan život bez nekih većih bolova, putovala, izlazila van itd. Ali sad nije više tako, baš sam u komi, natečeni zglobovi i bole svi mišići na nogama, neki čudni grčevi, radim nešto pola sata pa u krevet na dva sata, cirkulacija 0%. Mislim da se tu ko mene radi o još nečemu osim o artritisu nažalost, vidit ću šta dr. kaže sljedeći put na pregledu. Moramo se trudit nije da baš imamo izbora. A s ovim šta si napisala za hranu se slažem, sve je to upitno, Ja mislim da čovik najbolje zna sam šta mu paše a šta ne, triba isprobavat pa zaključiti.
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 16:49   #2056
Dragi moji.

Samo jedan brzinski savjet, nemam sad vremena ta tipkanje. Neće vas koštat puno: izbacite mlijeko i mliječne proizvode u potpunosti apsolutno totalno na bar 3 mjeseca.
__________________
If the cops didn’t see it, I didn’t do it!
jaizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 18:39   #2057
Sretan i blagoslovljen Božić ,puno zdravlja i sreće svima vam od srca želim
marinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 22:05   #2058
Quote:
marinaaa kaže: Pogledaj post
Sretan i blagoslovljen Božić ,puno zdravlja i sreće svima vam od srca želim
Pridružujem se čestitkama!
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 00:03   #2059
Sretan Božić svima!!!

Netko je pitao za prehranu kod RA, evo nešto sitno na što sam nabasala na netu:

Neke vrlo jednostavne mjere mogu zaustaviti degeneraciju, a prije svega smanjiti i ukloniti bol i upalu.

PREPORUKE:
- jedite što više šparoga, jaja, bijelog i crvenog luka - oni su bogati spojevima, koji su neophodni za oporavak i pregradnju kostiju, hrskavice i vezivnog tkiva
- uzimajte dosta svježeg povrća, osobito zelenog, lisnatog, svježe necitrično voće, zobeno brašno, smeđu rižu, ribu, proizvode soje
- ananas jedite što češće, bogat je enzimima koji reduciraju upalu
- hrana bogata vlaknima neizostavni je dio jelovnika
- smanjite unos masti, mlijeka i mliječnih proizvoda te crvenog mesa
- što više vremena provodite na svježem zraku i suncu, time osiguravate stvaranje vitamina D
- vježbajte
- pokušajte smanjiti prekomjernu tjelesnu težinu, ako je imate
- postoje znanstveni dokazi da su se tegobe osoba sa Reumatidnim artritisom smanjile nakon višemjesečnog uzimanja preparata ribljeg ulja
- pojačajte unos vitamina E ako se radi o reumatoidnom artritisu
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 10:16   #2060
Sretan Božić svima!
Moj nije najsretniji jer sam stradala u prometnoj.
Pa sad uz RA imam i kompresivni prijelom kralješka i druge ozljede.
Mile-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.