Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2005., 13:42   #41
Kitnkes (quitte - dunja, kase - sir; njem) je kolač od dunja koji je dosta teško ovako opisati. Kuha se kao vrlo gust pekmez od dunja (otprilike), zatim se izlije u modle uz dodatak komada oraha te se pusti stvrdnuti. Nakon što se stvrdne izvadi se iz modli i reže na kriške. Jako je sladak, pošto je većinom šećer . Ne znam kako bi bolje objasnio, obzirom da je prošlo dosta godina otkad sam ga zadnji put jeo (čari dunja u dvorištu )
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Old 16.09.2005., 14:29   #42
Quote:
AFRODITA69 kaže:
neznam ni kaj je kitnkes...daj malko opisi kak zgleda jedan oldschool kolac!
sad kad sam bila doma,vidim da su se kolaci dosta zmenili od kad sam bila tamo...recimo ,nemres naci obicnu punc tortu da se jebes...vincek ima kocke sa roza korom ali okus nije onaj ko prije...a dobosice su mi ogavne.
mene samo veseli jedna rodendanska torta kakvu sam ja dobila u zagrebu ko djete-sa onim przenim smedim listovima,ruzicom koja je imala fini okus...i nutra je bilo kao punc torta-socno,malo ruma,slatko...ali rekli su mi da se to vise ne radi...da nije to old school????
kao sto ti je nesho objasnio, kitnkes je sir od dunja...a kak da ti objasnim kaj su old school kolaci kad ne znas kaj je kitnkes...kitnkes je definicija old school kolaca...iliti okus djetinjstva...nekaj kaj tesko nadjes ovih dana...
Zla patka is offline  
Old 22.09.2005., 03:34   #43
Quote:
sad Trakošćan, jadno izgleda, ali super bučnica i sitni kolači.
i meni je tam najbolje
__________________
Iznad ravne tuge lisnih drvoreda
prolaze,visoko oblaci od vune
kajbrijes is offline  
Old 22.09.2005., 03:49   #44
Quote:
zlo kaže:
kao sto ti je nesho objasnio, kitnkes je sir od dunja...a kak da ti objasnim kaj su old school kolaci kad ne znas kaj je kitnkes...kitnkes je definicija old school kolaca...iliti okus djetinjstva...nekaj kaj tesko nadjes ovih dana...
ma znam ja kaj je old school,ali kitnkes mi se ne dopada po opisu!
meni je negdasnja punc torta old school,jer danasnje nisu bog zna kakve!
AFRODITA69 is offline  
Old 22.09.2005., 12:40   #45
ja sam isto za vincek...al prek ljeta tamo ne ic... onda sparaju sa kolacima, jer je uvijek guzva i velika navala...al kako se zima blizi, manje je gosti, al zato vise kolaca i sladoleda...
__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Old 23.09.2005., 02:13   #46
e,a kaj je sa zimnjakima????znate one negdasnje zimske sladolede???dela jos to netko?kaj sam se ja toga znajela...a bogme bi jos!
AFRODITA69 is offline  
Old 23.09.2005., 09:52   #47
rade se, rade. samo ja vec dugo nisam vidio nekoga da to jede osim penzica.
luigi19 is offline  
Old 23.09.2005., 16:48   #48
Quote:
luigi19 kaže:
rade se, rade. samo ja vec dugo nisam vidio nekoga da to jede osim penzica.
kaj radi cjene???ma kakavi penzici-to je tak fino!!!!!!!!!!!!!!penzici znaju kaj je nekad valjalo!

a gde ih ima?
AFRODITA69 is offline  
Old 23.09.2005., 19:46   #49
Quote:
kemik kaže:
ivica i marica najtoplija preporuka...

dodouprolazu is offline  
Old 23.09.2005., 19:56   #50
Quote:
zlo kaže:
ali onaj vincek u zvonimirovoj mi ne valja...samo onaj u ilici...iskonski vincek...
Taj u zvonimirvoj je postojao prije onog u ilici, kad cemo o iskonskom

Uf sad mi se tako jede kesten pire, par sam godina to jeo svaki dan pri povratku s faksa
dodouprolazu is offline  
Old 23.09.2005., 20:18   #51
Quote:
dodouprolazu kaže:
Taj u zvonimirvoj je postojao prije onog u ilici, kad cemo o iskonskom

Uf sad mi se tako jede kesten pire, par sam godina to jeo svaki dan pri povratku s faksa
je vec su mi ukazali na taj propust...no to jos uvijek ne mijenja cinjenicu da ovaj u zvonimirovoj ne valja
Zla patka is offline  
Old 23.09.2005., 22:21   #52
Quote:
AFRODITA69 kaže:

a bogme i orijent ne valja nis...bila sam i kad sam vidla jadnu ponudu-skoro sam se rasplakala...
al najbolji sladoled,al ono isti kao 80-ih...je u slasticarni maximir,mioc stanica na maximirskoj...kod njih je bar punc ostal krem zuti,docim su svuda drugdje puncevi roza...
u orijent treba doć što ranije jer kolača poslijepodne skoro i nema.

ponuda je a kad si opet nazad vlasnici će ti rado ispričat od kud sve najbavljaju sastojke.
oni nisu masovnjak; ali su im kolači majstorska djela.

a ovo za mioc slastičarnu; obje kraj mioca rade prah sladolede u kojima se osjeti prah i to preodvratno.
nit ne spada u kategoriju odličnih sladoleda
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 23.09.2005., 23:24   #53
Quote:
tilla kaže:
u orijent treba doć što ranije jer kolača poslijepodne skoro i nema.

ponuda je a kad si opet nazad vlasnici će ti rado ispričat od kud sve najbavljaju sastojke.
oni nisu masovnjak; ali su im kolači majstorska djela.

a ovo za mioc slastičarnu; obje kraj mioca rade prah sladolede u kojima se osjeti prah i to preodvratno.
nit ne spada u kategoriju odličnih sladoleda
pa jebiga-valjda je meni taj komunisticki prah sladoled bil dobar,pa mi sad samo vrede oni koji ga jos upotrebljavaju!
ja sam samo jela sladoled u onoj do irisa...to je moja iz djetinstva..mada sam tamo rijetko jela kolace.po kolace smo isli u orijent kad je jos bil u stakalcima,slikama azijatkinja,leptirekima,sendalirima...i tacom sa casama vode tam na kraju sale...mozda je to razlog kaj je bilo tri kolaca jer smo isle oko 6...inace poznam vlasnike(dezu i zadu...preko staroga-one ga znaju jos od njegovih muzickih dana bile su zainteresirane-kak bi se to lepo reklo!
al sam rekla starome,da se slastikus pokvaril a baba zgleda kao da mu je mama..tak se postarala...
AFRODITA69 is offline  
Old 23.09.2005., 23:53   #54
ne znam što bi ti rekla.

ljudi izgledaju tako kako izgledaju; ali kolači im govore 7 jezika, barem.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 24.09.2005., 00:01   #55
cuj,uvjek jesu...to stoji!e sad,posto ja nisam tamo stalno-ono kaj sam vidla mi se ni dopalo.ali vjerojatno jer nisam bila ujutro!
a dal imaju jos uvjek ujutro punc snite???njih se rijetko nade danas,a kad ih i nades to je kao neka kocka...koja cak ni nema okus po puncerici.
AFRODITA69 is offline  
Old 24.09.2005., 00:06   #56
ne bi se zaklela ali mislim da tog nema.
ali imaju sex and the city seriju sa sva 4 komada
odlični su
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 24.09.2005., 00:11   #57
Quote:
tilla kaže:
ne bi se zaklela ali mislim da tog nema.
ali imaju sex and the city seriju sa sva 4 komada
odlični su
na sta se sve pada doma...ja ni s od te serije nikad nisam s zanimanjem pogledala..ono,americki srot.ha,al to je tak-mene to ne zanima,ali mi se jedu neka -za vas-smeca ,kao recimo;zimnjak!
AFRODITA69 is offline  
Old 24.09.2005., 00:15   #58
joj afro aj uključi koju vijugu.

nidje nisam napisala da sam pala na seriju već da su im kolači pod tim imenom dobri, pače odlični.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 24.09.2005., 00:19   #59
Quote:
tilla kaže:
joj afro aj uključi koju vijugu.

nidje nisam napisala da sam pala na seriju već da su im kolači pod tim imenom dobri, pače odlični.
pa nisam ni misla na seriju..cula sam prije za te kolace,ali reko da padate na to jer to je sex i grad...da se zovu-pescenicke snite-nebi ih ni vrag pogledal!
usput receno-ne brini za vijuge-vidis da si u krivom.cak me natjeras da posumnjam u tvoje intelektualne sposobnosti ,nakon te rezonacije.
AFRODITA69 is offline  
Old 24.09.2005., 00:22   #60
Quote:
AFRODITA69 kaže:
pa nisam ni misla na seriju..cula sam prije za te kolace,ali reko da padate na to jer to je sex i grad...da se zovu-pescenicke snite-nebi ih ni vrag pogledal!
usput receno-ne brini za vijuge-vidis da si u krivom.cak me natjeras da posumnjam u tvoje intelektualne sposobnosti ,nakon te rezonacije.
ma daj ne gnjavi.

kolače bi im jela da se zovu pasja muda
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.