Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 13:46   #1
Arrow Korejski restorani

Da se ne pogube u moru postova o kineskim restoranima, otvaram posebnu temu (ako se moderatori slažu)

Nisam nikad probala korejsku hranu, pa ne znam što očekivati...kolike su sličnosti s kineskom, tajlandskom ili nekom drugom azijskom kuhinjom te što preporučujete pod muss...nisam ljubitelj kineske hrane (gdje god sam jela, kod nas ili vani, nije mi se svidjelo), dok sam veliki fan tajlandske , a fina mi je i japanska...

U Zagrebu postoje zasad 2 korejska restorana (koliko mi je poznato) - Onsemi (preko puta sheratona) i Cro K. (preko puta dolca), ali nisam našla web...

Ako je tko bio u nekom od navedenih, molim podijelite dojmove i slike
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 21.08.2015. at 13:58.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 13:53   #2
Jebote restoran bez web stranice!

Samo kurčevi fb....

Djeluje ok, zanimljivo i povoljno...ali iskreno mi se gadi škrtarenje na na web prezentaciji.

Šta fali imat ovakakv sajt?
http://korejskirestoran.com/
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:59   #3
Nisam bio u njima, ali koliko vidim, dosta su prilagodili ponudu balkancima.

Naime frend preko bare s kojim razmjenjujem ljute papričice, začine i sl., ima baku (ak se dobro sjećam) korejku, svako malo radi nekaj korejsko. Uglavnom, koliko sam vidio kaj radi, puno puuuuno povrća, grillanog, ili s rižom rezancima, malo mesa, nešto morskih stvari i dosta riže. Imaju razne gulaše na biljnj bazi s mesom kao dodatkom. Česte juto-kiselo-slatko kombinacije, i nezaobilazan kim chi uz većinu jela. Često koriste sezam i sojin umak.

Kimchi sam radio i meni se sviđa - začinjeno i ljuto fermentirano povrće. Ko voli fermneitrano i ljuto , jako fini prilog/umak.

Uglavnom, to što vidim na fejsu od tih restorana, nije baš slično onome kaj taj frend radi. Ali sve takve kuhinje u restoranima su uglavnom prilagođene, ''europizirane''.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:01   #4
Ja sam bila ljetos za posjete Zagrebu u CroK i oduševili su me prostorom, moderan, dobro osmišljen dizajn sa detaljima Koreje, doček na korejskom

Kako nismo imali rezervaciju slobodan grill stol je bio u "podrumu" (restoran je na dva kata, prizemlje i podrum, ali taj podrumski dio mi se ne sviđa iz razloga što je kuhinja dolje otvorena). Poslužili su nas vlasnici i isprobali smo većinu tradicionalne hrane i bila odlična. Jela sam već i prije i nije nimalo odudarala od ponude u drugim gradovima niti od nogo što mi prijatelji iz Koreje spreme. Možda manje ljuće jedino

U svakom slučaju moja preporuka za otići!
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:51   #5
Glede rezervacije, prolazio jučer oko 17:30, u restoranu ni žive duše.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:11   #6
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Glede rezervacije, prolazio jučer oko 17:30, u restoranu ni žive duše.
Tak je bilo kad smo mi došli, nikog nije bilo, ali dok smo mi jeli predjela gore je počeo žamor... dok smo išli van bilo je puno

Možda zato jer smo bili u oko 18, a večina ljudi je stigla pola sata kasnije i oko 19.
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 09:04   #7
jučer sam prolazila pored Cro K. i prelistala jelovnik koji se nalazio ispred ulaza...uz većinu jela dolazi kao prilog riža, nigdje nisam vidjela noodles, pa sam produžila dalje, jer ne jedem rižu...jel to uobičajeno da nema noodla...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 09:51   #8
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
jučer sam prolazila pored Cro K. i prelistala jelovnik koji se nalazio ispred ulaza...uz većinu jela dolazi kao prilog riža, nigdje nisam vidjela noodles, pa sam produžila dalje, jer ne jedem rižu...jel to uobičajeno da nema noodla...
Možda ne žele kupovne a nemaju majstora da radi "domaće"
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:36   #9
pa nemoguće da nitko od gastronoma nije bio ovih tjedana

vidjela sam predstavljanje onesmia na europskom trgu u sklopu festivala svjetske hrane, ali sam bila u žurbi
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:43   #10
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
pa nemoguće da nitko od gastronoma nije bio ovih tjedana

vidjela sam predstavljanje onesmia na europskom trgu u sklopu festivala svjetske hrane, ali sam bila u žurbi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1545
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:42   #11
korejska ponuda u tjednu restorana

Cro K. --> http://www.tjedanrestorana.com/repos...REAN_TR011.pdf

Onsemi --> http://www.tjedanrestorana.com/repos...jski_TR011.pdf

Sviđa mi se menu 3 u Cro K...da napokon i ja isprobam tu kuhinju

gmit --> odličan osvrt, kao i inače
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:58   #12
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
korejska ponuda u tjednu restorana

Cro K. --> http://www.tjedanrestorana.com/repos...REAN_TR011.pdf

Onsemi --> http://www.tjedanrestorana.com/repos...jski_TR011.pdf

Sviđa mi se menu 3 u Cro K...da napokon i ja isprobam tu kuhinju
Gledam malo te opise jela i pitam se - zar je to inače skuplje od 100kn?
Ako nije, zašto uopće čekati TR?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 16:01   #13
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Gledam malo te opise jela i pitam se - zar je to inače skuplje od 100kn?
Ako nije, zašto uopće čekati TR?
Ja imam dojam da je neznatno jeftinije, a neki restorani cak znaju "prilagoditi"(citaj: smanjiti) jela Tjednu restorana (osobno iskustvo). Tako da sam jednostavno izgubio interes..radije platim i 10-20kn vise van TR, pa biram s cijelog menua.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 16:13   #14
Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
Ja imam dojam da je neznatno jeftinije,
u cro.k, samo navedeno predjelo je 45kn. glavno je oko 70kn. plus desert i vino. tamo bi to platio izmedju 150 i 200kn. vrijedi li to zaista toliko drugo je pitanje


Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
a neki restorani cak znaju "prilagoditi"(citaj: smanjiti) jela Tjednu restorana (osobno iskustvo).
to je tocno, ali ne i pravilo


Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
Tako da sam jednostavno izgubio interes..radije platim i 10-20kn vise van TR, pa biram s cijelog menua.
takodjer. izbjegavam tjedan restorana, sto zbog guzve, sto zbog limitiranog i nametnutog izbora
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:21   #15
dosad nisam išla na tjedan restorana upravo iz svih navedenih razloga...ali cro k. mi se po redovnim cijenama čini preskup za ponudu, pa mi je ovo taman uletilo za probu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.