Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 15:06   #201
unutarnja stolarija

Pozdrav svima!

Pratim Vas već dulje vrijeme, ali sad sam odlučila i ja postaviti pitanje. Ako ima takva tema već ovdje, molim Vas preusmjerite me.

Zanima me kakvu unutarnju stolariju imate, boju i kojeg proizvođaća?

Ne bi preškodile ni slikice istih.

Također me zanima da li imate klizna vrata od pleksiglasa i gdje se mogu kupiti?
aida1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:24   #202
Spojeno u postojeću temu

O kliznim vratima ovdje
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 16:33   #203
Ima li tko za preporučiti gdje bih nabavio sobna vrata za otvor visine 215cm, po mogućnosti sa hladnom ugradnjom, te da tvrtka koja prodaje vrata vrši i montažu? Ne nešto skupo, već najosnovnije, obična vrata bez ikakvog kiča, bijele boje.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 00:50   #204
Pozdrav! Vidim da imate svakakvih iskustava sa sobnim vratima, pa evo da pitam za savjet. Ima li tko iskustva sa firmom Lesna-promet iz Sesveta? Dali su mi najpovoljniju ponudu do sada. Recimo: vrata 85/200, sa dovratnikom širine 28cm, 1560kn. Krilo je furnir hrast, ispuna kartonsko saće, dovratnik furnir hrast, izrađen od iverice, sa opšavnom letvicom 5 cm. Koliko je to povoljno?
nenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 09:14   #205
Quote:
nenz kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Vidim da imate svakakvih iskustava sa sobnim vratima, pa evo da pitam za savjet. Ima li tko iskustva sa firmom Lesna-promet iz Sesveta? Dali su mi najpovoljniju ponudu do sada. Recimo: vrata 85/200, sa dovratnikom širine 28cm, 1560kn. Krilo je furnir hrast, ispuna kartonsko saće, dovratnik furnir hrast, izrađen od iverice, sa opšavnom letvicom 5 cm. Koliko je to povoljno?
ja sam uzimao kod njih 5 sobnih vrata po takvim specifikacijama materijala.
Moj dojam: vrata su ok za onoliko koliko koštaju. imaju zadovoljavajuću zvučnu izolaciju ako se dobro ugrade, dobro brtve... sve u svemu, za jeftina vrata nije loš izbor... mana vratiju je da ako ih ne naručiš sa kvakama ćeš se mučiti sa bušenjem rupa za okvir od kvake. To je problem jer kako su vrata od tog polu karton materijala, vrlo lako se mogu uništit...

Kao firma su su relativno korektni u poslu: isporučili su mi točno na zadnji dan isporuke u ugovoru (koliko se sjećam, 30 dana se čeka)
zamjerka mi je što nemaju svoje majstore već imaju neke majstore koje preporučuju ali ne odgovaraju za njihov rad, a iz mog iskustva to uvijek dovodi do problema...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 09:36   #206
U ponudi mi stoji i cijena ugradnje, tako da se možda i nešto promijenilo. Mislim da ću uzeti od njih, pa ću onda vidjeti i te detalje što se ugradnje tiče.
nenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:16   #207
Koliko bi trebalo ostaviti "lufta" ispod sobnih vrata, mislim s obzirom na pločice i laminat/parket koje mislim naknadno postaviti (znam da se u pravilu stavlja obrnuto). Plan mi je staviti i kameni prag, pa me zanima koliko se inače ostavlja u tom slučaju, a koliko kad bi se odlučio bez praga.
Hvala
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:43   #208
Također, ako je "rupa" za sobna vrata ostavljena na cca 85 centimetara što da radim?
Jel se još malo proširuje rupa za krilo od 85 cm, ili se stavlja vratno krilo od 75 cm a ostatak popuni?

Hvala
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:23   #209
Nitko ništa?
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 03:18   #210
Može mala pomoć oko vrata.
Brusili smo stara vrata i lakirali ih.Ja sam htjela u bijelo ali MM je htio bezbojnim lakom da se vide godovi i ostalo.
Takva su -kakva su,počela su se i meni sviđati.
Evo par slikica,slikano je mobačom,pa nije toliko realna boja,inače u prirodi su još svjetlija a i ljepša,da budem iskrena






Nisu još dovršena,kvake će doći inox,ne znam koliko se uspjeva vidjeti-polu mat su

U svakom slučaju sad trebam staklo,ali ne znam koje bi mi najbolje pasalo
Prije je bilo ornament ili nešto tako,sad bi ipak nešto modernije a da se uklapa na ovakva klasična vrata
Inače stan će mi biti moderno uređen osim eto tih vrata

Eto ako može kakav savjet
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 09:03   #211
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć oko vrata.
Brusili smo stara vrata i lakirali ih.Ja sam htjela u bijelo ali MM je htio bezbojnim lakom da se vide godovi i ostalo.
Takva su -kakva su,počela su se i meni sviđati.
Evo par slikica,slikano je mobačom,pa nije toliko realna boja,inače u prirodi su još svjetlija a i ljepša,da budem iskrena


Nisu još dovršena,kvake će doći inox,ne znam koliko se uspjeva vidjeti-polu mat su

U svakom slučaju sad trebam staklo,ali ne znam koje bi mi najbolje pasalo
Prije je bilo ornament ili nešto tako,sad bi ipak nešto modernije a da se uklapa na ovakva klasična vrata
Inače stan će mi biti moderno uređen osim eto tih vrata

Eto ako može kakav savjet

Vrata su krasna! Obožavam prirodno drvo u svim varijantama.
I dobro da ti muž nije dao lakiranje u bijelo, s tim uljanim bojama kasnije samo problemi.

Koje staklo? Pa može i najobičnije prozirno,ali ja na takvim vratima odmah vidim neki lijepi vitraj (možda ih se može naći i u modernijim varijantama).
Vjerujem da bi bio poseban ukras vašeg doma..

Ali ako ne želite vitraj, našla sam na brzinu i link za ornament stakla:
http://www.grad-export.hr/stakla.html

Zadnje uređivanje Rossa : 05.03.2009. at 09:09. Reason: dopuna
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 10:50   #212
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post

Eto ako može kakav savjet

@bosiljak, a bi li se usudila sama nekaj narisati na tom staklu? hmmmmm?......bojama za staklo. pa ak ne bu dobro - još uvijek stigneš npr. do Vinkovaca
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 02:09   #213
@rossa,
Hvala ti na savjetu.
Vitraj mi je lijep na svoj način ali za nekoga drugoga,ja ipak ne bi.
Ornament staklo mi je već bilo i gledala sam ga više od 30 godina
Mislila sam možda pjeskareno ili satinato,čak sam mislila stavit neko u boji ali su me doma za to u boji odma sasjekli.
Ne znam još ni sama


@kladionica,
Pa sama da nacrtam na staklu se ipak ne bi usudila.Nekad sam i crtala dobro ali kad se ne radi
nešto jako jako dugo-čovjek ispadne iz mota

Ali mogu dati da mi staklar napravi neku sliku,oni imaju neke svoje a mogu i ja donjeti,iako ne bi ništa previše

Do Vinkovaca....ja sam ipak malo predaleko

Zadnje uređivanje laella : 06.03.2009. at 02:11. Reason: brisan off
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 08:45   #214
Molim ako tko ima broj kojeg,ne preskupog, montazera sobnih vratiju u Rijeci ?

Hvala
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:41   #215
Zna li tko gdje ima trgovina sobnih vratiju u ili oko Rijeke? Postoje li tapecirana vrata?

Upomoć! Starci će mi krv na slamku popiti!!!
tegla2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:12   #216
Quote:
tegla2012 kaže: Pogledaj post
Zna li tko gdje ima trgovina sobnih vratiju u ili oko Rijeke? Postoje li tapecirana vrata?

Upomoć! Starci će mi krv na slamku popiti!!!
mi smo kupili vrata kod intercase na potoku. evo i link-a
http://www.intercasa.hr/
nikakvih zamjeri...sve je doslo u roku kako su rekli i montazer je bio ok...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:16   #217
Quote:
tiz kaže: Pogledaj post
Molim ako tko ima broj kojeg,ne preskupog, montazera sobnih vratiju u Rijeci ?

Hvala
ako se ne varam montaza jednih vrata nas je dosla 250,oo kn i znam da taj montazer kojeg oni uzimaju ima svoj obrt, ali nikako se sjetiti kako se zove...
eto i nisam onda od neke pomoci jel tako?
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 22:46   #218
Pozdrav svima, evo da se i ja pridruzim s jednim pitanjem. Da li netko zna gdje se u Rijeci ili okolici Rijeke mogu nabaviti ovakva vrata ili nesto tako vrlo slicno??

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...tre_piu10.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...or_2000_5.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...ooplegno5.html
ivki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 20:20   #219
Quote:
ivki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo da se i ja pridruzim s jednim pitanjem. Da li netko zna gdje se u Rijeci ili okolici Rijeke mogu nabaviti ovakva vrata ili nesto tako vrlo slicno??

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...tre_piu10.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...or_2000_5.html

http://www.dujmovaca.hr/stranice/sto...ooplegno5.html
Probaj u Građi...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 23:30   #220
ok,hvala,pogledati ću u Građi.
Ako još netko zna gdje bi takvih vrata moglo biti molim da mi javi
ivki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.