Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 15:02   #41
meni pomaze samo plivadon. niti jedna druga tableta.
smarti11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:11   #42
meni pomaže jedino Avamigran ako ga uzmem dovoljno rano dok se nije rasplamsala.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:17   #43
Quote:
smarti11 kaže: Pogledaj post
meni pomaze samo plivadon. niti jedna druga tableta.
i moji uzimaju plivadon. meni, bez migrene, je on prejak, potpuno me omami...
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:38   #44
meni pomaže saridon i lijekovi tog tipa, ali moram ih popit još u trenutku kad mi krene crnilo pred očima, a ne kad mi krene samo glavobolja. (ja imam onaj tip migrene s aurom, to ti je kad prije same glavobolje imaš smetnje u vidu tzv. očne senzacije). I onda moram leć u mračnu sobu jedno sat vremena. Nakon toga mi glavobolja nije toliko nepodnošljiva. Ali ako popijem lijek kad je glavobolja već krenula, onda mi jedino pomaže čekić u glavu.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 08:51   #45
Blago vama kad vam djeluje Plivadon i Saridon...meni to dođe kao da sam popila Cedevita bombon
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:00   #46
Red face

meni samo pomaže avamigram i ništa drugo... a ako, ne daj Bože, zakasnim na avamigran, onda avamigran+sredstvo za smirenje, a ako i na to zakasnim onda nažalost samo hitna...

bitno je na vrijeme prepoznati kada se radi o migreni a kada o glavobolji... ja to prvo vrijeme nisam znala pa sam se kljukala kafetinima i voltarenima bez uspjeha kad sam imala migrenu i avamigranima kad sam imala običnu glavobolju.

ja bih ti preporučila avamigran, ima ga za kupiti bez recepta u ljekarni na dolcu za 50 kuna. mislim, možeš ga kupiti i u ljekarni kod HNK ali tamo traže recept...

meni je puno ljudi reklo da je to sve u mojoj glavi, što je djelomično istina jer se meni migrene javljaju kad se uzrujam ili kad sam neispavana i pod stresom. također, trebali bi izbjegavati tzv. "triggere" koji uzrokuju migrenu tipa kava, čololada, crno vino, coca cola, cigarete i sl....

koliko dugo imaš migrene? kaj ti je doktor preporučio ako si bila?
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:30   #47
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:57   #48
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
a sad na hrvatskom... ako nije problem, ja te ništa nisam razumjela
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 17:21   #49
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 07:38   #50
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
Onda svi neurologu.. jer te lijekove od opće medicine ne možemo dobiti :-(
Profilaksa je puno opasnija od same terapije napada migrene. Tegretol je inače odličan za jetru
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:47   #51
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Onda svi neurologu.. jer te lijekove od opće medicine ne možemo dobiti :-(
Profilaksa je puno opasnija od same terapije napada migrene. Tegretol je inače odličan za jetru
pa i preporučljivo je otići neurologu, ne možeš si sama postaviti dijagnozu migrene i kljukati se svime i svačime...
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:48   #52
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
aha, sad razumijem,,,,
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:55   #53
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
pa i preporučljivo je otići neurologu, ne možeš si sama postaviti dijagnozu migrene i kljukati se svime i svačime...

bila ja kod neurologa...
dao mi imigran i tegretol
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:59   #54
pitanje za nekoga iz struke: jeste li upoznati sa tzv ''trigger points'' i njihovim djelovanjem na raznorazne poremećaje u tijelu među kojima su nerijetko i migrene?Zanima me koliko ima istine u tome i je li uopće ima i jesu li medicinski stručnjaci kod nas uopće upoznati s tim pojmom?
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:38   #55
Quote:
eden kaže: Pogledaj post
Zna li itko sto moze pomoci kod migrenozne glavobolje?Cajevi,sjekira,cekic u glavu sto bilo ,samo da se malo ublaze bolovi,,,kad se uhvati napad,jer meni nikakvi ljekovi tipa cafetina ,saridona i ekipe ne pomazu
vjeruj,akupunktura pomaže,definitivno
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:22   #56
Ah evo i meni je dijagnosticirana migrena i to ona s aurom.
Prvi puta kad mi se desilo (kasnije kad sam razmisljala vjerojatno nije bilo prvi puta al nije bilo tako izrazeno) nisam imala pojma sta mi je, prvo mi se vid totalno pogorsao vidjela sam samo pravo a i kao da sam dugo gledala u sunce, zatim sam se uplasila, otisla lec i nista, poslje sam se sva zbrckala tako da nisam mogla ni reci ispravnu recenicu (recimo hocu reci neku rijec kazem sasvim krivo, a sms nisam uopce mogla napisat jer nisam prepoznavala slova), sta da vam kazem, uplasila sam se totalno sta se to samnom dogadja, nakon neznam koliko sati mi je proslo (e da jos sam sva bila mlitava i ruka mi se ukocila), i poslije toga me uzasno bolila glava.
Naravno nakon toga sam isla na hitnu, pa kod doktora neurologa pa na sve moguce pretrage i sve je bilo u redu.
Doktor je otkrio da je to migrena i eto, ja sva zbunjena i u strahu kad ponovo dodje ( jel je doslo iz cista mira) bila mirna oko 1,5 do dvije godine ( ne mislim na normalne glavobolje kad me boli glava).
prepisao mi onaj imigran sprej i nek pijem sibelium jedno vrijeme.
Tad mi se pojavila ponovo, iznenada dosla, isto vid uzas, ko da sam gledala u sunce, nisam nista popila jer nisam vise znala koji ljek, otisla u hitnu, dotle mi je proslo, dobila inekciju na hitnoj al me glava bolila cjeli dan, naravno opet na sve pretrage, kod neurologa pa sve do magnetske rezonance, i sve je bilo u redu.
Poslje toga nakon jedno pet mjeseci opet ista stvar, sunce pred ocima i to, ovoga puta nafiksala se sprejom odmah, imala malo popratnih pojava od spreja valjda i proslo, nisam ni isla doktoru, i tako sve do danas, da poslje ovog zadnjeg napada sam popilu jednu kutiju sibelijuma.
e sad pricao je meni doktor da moze utjecat sir, kava, cokolada, ovo ono, ali ja ne mogu nikako sebi zbrojiti nesto povezano ovime, jer bilo je razdoblja kad sam puno toga jela pa nista, a i razdoblja kad nisam toliko toga jela pa eto dosla migrena, tak da nemam pojma kak to uopce utjece i kak saznati jel utjece, isto i u vezi napetosti, bilo je razdoblja kad sam ko budal aucila za ispite i zivcirala se pa nista, ili se poslje totalno opustila pa nista (sto kaze doktor da moze i to biti uzrok)
Jedino sto bih mozda bio uzrok ove zadnje i predzadnje migrene mogu biti to sto sam u razdoblju predzadnje bila na dijeti (totalno mucenje i izgladnjivanje, pa kaze doktor moguce da je to uzrokovalo) a pred zadnji napad sam igrala navece i ujutro prije napada neku ludu sarenu igricu puno brzih pokreta i sarenila.
Eto toliko o mom iskustvu, inace evo tu i tamo me uhvati paranoja sta ako mi sad dodje, ovo ono isl.
Nemesis385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:41   #57
Klinički provjerena biljka efikasna kod migrenoznih glavobolja je Tanacetum parthenium.Uzima se jako dugo kao profilaksa.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:25   #58
Quote:
petra_pan kaže: Pogledaj post
meni samo pomaže avamigram i ništa drugo... a ako, ne daj Bože, zakasnim na avamigran, onda avamigran+sredstvo za smirenje, a ako i na to zakasnim onda nažalost samo hitna...

bitno je na vrijeme prepoznati kada se radi o migreni a kada o glavobolji... ja to prvo vrijeme nisam znala pa sam se kljukala kafetinima i voltarenima bez uspjeha kad sam imala migrenu i avamigranima kad sam imala običnu glavobolju.

ja bih ti preporučila avamigran, ima ga za kupiti bez recepta u ljekarni na dolcu za 50 kuna. mislim, možeš ga kupiti i u ljekarni kod HNK ali tamo traže recept...

meni je puno ljudi reklo da je to sve u mojoj glavi, što je djelomično istina jer se meni migrene javljaju kad se uzrujam ili kad sam neispavana i pod stresom. također, trebali bi izbjegavati tzv. "triggere" koji uzrokuju migrenu tipa kava, čololada, crno vino, coca cola, cigarete i sl....

koliko dugo imaš migrene? kaj ti je doktor preporučio ako si bila?
Migrene ima godinama,smanjuje seintezitet boli ,prije je bilo jos gore,a navodno,,,kao proci ce kad udjem u menopauzu.DO TADA- JA LUDA ZENA.Inace imam i ja migrenu s aurom ,smetnje vida dan prije napada,a traje mi ravno tri dana ,s tim da cetvrti se osjecam kao da me je netko ubacio u ves masinu ,dobro iscentrifugirao ,i ostavio me negdje da dodjem sebi.Voltaren su mi preporucili,ali nista od svega toga,jer uz migrenu ja i povracam.UHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
eden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:32   #59
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
liječenje migrene treba ordinirat ovisno o tome pojavljuju li se migrene jednom mjesečno ili manje/više...terapija je analgetska i antagonisti 5-HT te profilaksna terapija npr. ergot alkaloidi
Dobro a sto je u stvari migrena sama po sebi?Ja sam toliko ispitivala ,trazila po netu,citala pitala doktora,a u stvari nista nisam detaljnije saznala.Na kraju jedini moj zakljucak je bio,damedicina i ne zna ustvari sto je to migrena.Ili su napokon saznali sto je. Da li je to upala nekih vena ,pa one kako se sire i kasnije suzavaju bole?
eden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:01   #60
eden,evo par članaka o navodnim uzrocima migrene-al sumnjam da ćeš saznat nešto novo.
http://www.vjesnik.hr/Pdf/1999%5C05%5C03%5C32A32.PDF

http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...clanci/migrena

http://www.mojdoktor.hr/(S(ow3bwua5u...215&pageID=584

Al ima jedan totalno prirodni lijek koji (barem meni) djeluje 100%-TRUDNOĆA(od kad sam trudna niti M od migrene...samo kaj to nemreš vječno biti......a obično se opet vrati kad rodiš-bar tak kažu.....)
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.