Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 14:47   #8021
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
BuhaS jel se nečim može zamijeniti šlag? Neki od soje ili....? Negdje sam pročitala da se vrhnje (e sad jel za šlag ili za kuhanje) može zamijeniti nekim vrhnjem od proizvođača alpro, a sad to nemrem nać Jel ti znaš nešto o tome?
Hvalaaa
Na žalost, ništa ne znam o šlagu. Nisam ga nikada voljela i nisam ga nikada koristila ni prije dijete.

Još tjedan dana odmora pa se opet vraćam Dukanu. Još me muči ova apstinancija od cigareta.

Danas je vaga prvi put u 3 tjedna pokazala nulu, umjesto da je išla u plus, kao protekla tri tjedna. Valjda se sada organizram navikao da funkcionira bez nikotina Ugavnom, 4 kg u plusu u zadnja tri tjedna, ali još uvijek defeli minus od 16 kg.

Pišem više od slijedećeg tjedna kada se vratim na režim...
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:05   #8022
Svjedeno hvala

Dobro je da nije puno otišlo u plus, ali budeš ti to brže riješila kad se vratiš na put dukana

Danas sam za gablec nosila ovo http://www.coolinarika.com/recept/1008661/ samo sam izbacila povrće jer sam na početku, opet Fino je jako i preporučam. Samo sam se malo pomučila dok sam ispekla palačinke, tak da su dvije završile raspadnute u smeću
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:58   #8023
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
Svjedeno hvala

Dobro je da nije puno otišlo u plus, ali budeš ti to brže riješila kad se vratiš na put dukana

Danas sam za gablec nosila ovo http://www.coolinarika.com/recept/1008661/ samo sam izbacila povrće jer sam na početku, opet Fino je jako i preporučam. Samo sam se malo pomučila dok sam ispekla palačinke, tak da su dvije završile raspadnute u smeću
Ja ne bacam u smeće raspadnute palačeinke - napravim "trgance" od njih i pomiješam s npr. funom.

Ova pita super izgleda i rado bih je probala, ali da me netko pozove na ručak / večeru
Meni baš ne idu od ruke dukan palačinke, tako da čisto sumnjam da bih ispekla količinu veću od 2 kom.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 11:07   #8024
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Dobro došla natrag! Biti će sve ok, polako!

6 dana je više nego dovoljno za I fazu. Ja sam trebala skinuti 25 kg, kada sam kretala s dijetom pa sam bila 6 dana u I fazi. I skinula 3 kg za tih 6 dana.
Izguraj nekako tih 6 dana pa će biti lakše. Ni ja nemam više malih obroka u danu, nego tri normalna, a navečer (poslije vježbanja) pojedem još jogurt ili puding bez šećera. Ja npr. doručkujem 200g zrnatog sira (ili posnog) i 200 ml light jogurta i šnita dukan kruha. To sve zajedno ima oko 350 cal, a drži me sitom oko 4 - 5 sati. Dobra ti je i kombinacija kajgane (3 jaja), 10 dkg nemasne šunke i šnita dukan kruha. To je za prijepodne.

Za poslijepodne, proteni iz mesa (300 - 400 g) i šnita dukan kruha. A za večeru vidiš jesi li za meso ili sir. Bude lakše u II fazi, zbog povrća.

Ako trebaš nešto, tu sam, slobodno pitaj. Iako se ja trenutno odmaram od Dukana i bilo kakve dijete. Prestala sam pušiti, i bude mi ok 2 - 3 dana, a onda slijedećea 3 dana ne znam što bih prije strpala u sebe. Dakle, ovaj mjesec pauziram, a onda se vraćam riješiti još ovih 9 kg koje me žuljaju.
e al ja kad sam zadnji put bila na dukanu onda je kruh dukn i šunka bilo tek u drugoj fazi dozvoljeno a pudizni uopće osim dukan pudinga u 2Fazi (gustin, kakao malomasni, i malomasno mljieko prokuhano da zgusne i arome ) pa me sad t malo zbunjije
leptirica_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:18   #8025
Ja sam u 6 dana prve faze skinula 1 kg i dalje sam na istoj kilaži (krenula sam 15.6.) ali vježbam i primjećujem da mi se tijelo polako, jako polako mijenja
A i negdje sam čitala da vježbanje usporava mršavljenje ako se drži proteinska dijeta, makar mislim da je to više do toga da se to salo pretvara u mišić, ali OK
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:40   #8026
Quote:
leptirica_17 kaže: Pogledaj post
e al ja kad sam zadnji put bila na dukanu onda je kruh dukn i šunka bilo tek u drugoj fazi dozvoljeno a pudizni uopće osim dukan pudinga u 2Fazi (gustin, kakao malomasni, i malomasno mljieko prokuhano da zgusne i arome ) pa me sad t malo zbunjije

Vratila sam se
Danas mi je prvi dan, ponovno na Dukanu. Ali, ja sam se odmah vratila i u I fazu jer sam previše brljavila. Dakle, cijeli mjesec sam bila u prekršaju, za vrijeme teških nikotinskih kriza, bilo je i štapića u nutelli. Al' dobro, vratila sam 4 kg za mjesec dana, tako nešto sam i očekivala.

Ja ću sada biti 4 dana u I fazi, i nije mi ni kruh niti puding isključen u ovoj fazi. Ali, pazim da je 1,5 žlica zobenih mekinja ili jedna žlica gustina dozvoljena na dan. Tako da sam je meni današnji dan izgleda ovako:
- doručak: zrnati K plus sir 200g i 200g nemasnog (0,9%) jogurta
- ručak: 300g lignji sa žara
- večera: 1 šnita Dukan kruha, 100g nemasne šunke i 2 kuhana jajeta.

4 dana ovakve ili slične kombinacije proteina + mliječnih namirnica mogu izdržati. Onda bude lakše, u II fazi, zbog povrća.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:29   #8027
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
Ja sam u 6 dana prve faze skinula 1 kg i dalje sam na istoj kilaži (krenula sam 15.6.) ali vježbam i primjećujem da mi se tijelo polako, jako polako mijenja
A i negdje sam čitala da vježbanje usporava mršavljenje ako se drži proteinska dijeta, makar mislim da je to više do toga da se to salo pretvara u mišić, ali OK
nije točno ja sam prvi put na dukanu u mj dana sa svakodnevnim treningom od pola sata jakog intezieta 15kg skinula
leptirica_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:32   #8028
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Vratila sam se
Danas mi je prvi dan, ponovno na Dukanu. Ali, ja sam se odmah vratila i u I fazu jer sam previše brljavila. Dakle, cijeli mjesec sam bila u prekršaju, za vrijeme teških nikotinskih kriza, bilo je i štapića u nutelli. Al' dobro, vratila sam 4 kg za mjesec dana, tako nešto sam i očekivala.

Ja ću sada biti 4 dana u I fazi, i nije mi ni kruh niti puding isključen u ovoj fazi. Ali, pazim da je 1,5 žlica zobenih mekinja ili jedna žlica gustina dozvoljena na dan. Tako da sam je meni današnji dan izgleda ovako:
- doručak: zrnati K plus sir 200g i 200g nemasnog (0,9%) jogurta
- ručak: 300g lignji sa žara
- večera: 1 šnita Dukan kruha, 100g nemasne šunke i 2 kuhana jajeta.

4 dana ovakve ili slične kombinacije proteina + mliječnih namirnica mogu izdržati. Onda bude lakše, u II fazi, zbog povrća.
Ja danas ponovno od 1 f (strogoj prvoj znači bez gustina, šunke itd sto se može od druge) jucer i prekjucer nisam cjeli dan doma bila tako da sam jela po vani sr***
leptirica_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:51   #8029
Quote:
leptirica_17 kaže: Pogledaj post
nije točno ja sam prvi put na dukanu u mj dana sa svakodnevnim treningom od pola sata jakog intezieta 15kg skinula
A gle, stvarno pazim, ne jedem ništa kaj nije dozvoljeno ali tak je kak je. Prošli puta sam i ja u dva mjeseca skinula 10 kg bez vježbe uz obavezan sladoled ili nutelu navečer
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 13:45   #8030
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
A gle, stvarno pazim, ne jedem ništa kaj nije dozvoljeno ali tak je kak je. Prošli puta sam i ja u dva mjeseca skinula 10 kg bez vježbe uz obavezan sladoled ili nutelu navečer
Ajd' vidjeti ćemo kako će meni ići "drugi" put. Ja zapravo nisam odustala od dijete, ali zadnjih mjesec dana nisam uopće bila na nikakvoj prehrani. Apstinencijske krize, također sam riješavala nutellom, sladoledom, pizzom, kolačima...nastavi niz. Eh, da, ni viknend nije bio bolji.

Tako da, i ja sam danas krenula. Plan je:
- držati se popisanih namirnica
- vježbati 2x tjedno (nemam više od dva dana zbog djece)
- sve ostale dane vozim sobni bic, 10 km
- ubacujem i čaj za mršavljenje, da pokrenem metabolizam
- brojim i kalorije, ako pređem npr. 2 žlice zobenih mekinja dnevno, a znalo mi se to ranije dogoditi.

Talo, ajd' probaj ubaciti i neki čaj navečer, pročitala sam davno da prokuhana voda lakše prolazi membrane da dođe do sala. Pa eto, neće škoditi.
I probaj nekako ubaciti seriju trbunjaka, čućnjeva i sklekova (ili plank/izdržaj) 16 kom u 3 ponavljanja. To ti je 7 minuta dnevno, a čuda radi, ako je svakodnevno.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 14:30   #8031
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Ajd' vidjeti ćemo kako će meni ići "drugi" put. Ja zapravo nisam odustala od dijete, ali zadnjih mjesec dana nisam uopće bila na nikakvoj prehrani. Apstinencijske krize, također sam riješavala nutellom, sladoledom, pizzom, kolačima...nastavi niz. Eh, da, ni viknend nije bio bolji.

Tako da, i ja sam danas krenula. Plan je:
- držati se popisanih namirnica
- vježbati 2x tjedno (nemam više od dva dana zbog djece)
- sve ostale dane vozim sobni bic, 10 km
- ubacujem i čaj za mršavljenje, da pokrenem metabolizam
- brojim i kalorije, ako pređem npr. 2 žlice zobenih mekinja dnevno, a znalo mi se to ranije dogoditi.

Talo, ajd' probaj ubaciti i neki čaj navečer, pročitala sam davno da prokuhana voda lakše prolazi membrane da dođe do sala. Pa eto, neće škoditi.
I probaj nekako ubaciti seriju trbunjaka, čućnjeva i sklekova (ili plank/izdržaj) 16 kom u 3 ponavljanja. To ti je 7 minuta dnevno, a čuda radi, ako je svakodnevno.
O čaju si razmišljam, ali nikako da se sjetim. Te baš za mršavljenje mi želudac ne podnosi pa ću probat sa zelenim.
A vježbam sa Jillian Michaels, svaki dan Ali baš sam si razmišljala da bi još neke trbuh vježbe ubacila ujutro. Plank mi je super, to sam radila već prije ali mi nekako palo u drugi plan.
Meni se desi da nekad niti ne pojedem te mekinje, jer to ima neke velike štete? Problema s probavom nemam, često sam na WC-u pogotovo ako jedem piletinu, od nje se preselim u kancelariju
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:52   #8032
Quote:
Talo kaže: Pogledaj post
O čaju si razmišljam, ali nikako da se sjetim. Te baš za mršavljenje mi želudac ne podnosi pa ću probat sa zelenim.
A vježbam sa Jillian Michaels, svaki dan Ali baš sam si razmišljala da bi još neke trbuh vježbe ubacila ujutro. Plank mi je super, to sam radila već prije ali mi nekako palo u drugi plan.
Meni se desi da nekad niti ne pojedem te mekinje, jer to ima neke velike štete? Problema s probavom nemam, često sam na WC-u pogotovo ako jedem piletinu, od nje se preselim u kancelariju
Mislim da nema veze ako nemaš problema s probavmom. Iako su one meni super zbog raznolikih mogućnosti koje omogućuju u receptima.

Bravo za vježbanje Mislim da ti je pola sata na dan s Jillian sasvim dovoljno, a trbušnjaci neće bitno popraviti stvar, barem što se tiće brzine mršavljenja.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:16   #8033
Pozdrav svima Uskoro počinjem s Dukanicom :klap: vidjela sam negdje da je dobro piti multivitamine pošto se voće ne smije konzumirati, pa me zanima, koje vi koristite?
fall2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 23:47   #8034
I ja sam na toj dijeti i koristim Centravit vitamine.
Ali popijem nekad i magnezij, nativni propolis ili posebno c-vitamin od Plivita.

Ne vjerujem da organizam previše iskorištava te vitamine, ali eto.....
Bolje išta nego ništa.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:57   #8035
dobra večer

lijep pozdrav svima.. molila bi da mi se jave svi oni koji su bili na dukan dijeti i kakva su im iskustva... ja sam sada treći dan na dijeti. faza napada.. totalno se pridržavam, a ni kile dole... dali je itko imao takva iskustva.
Nata natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:02   #8036
??????????
Nata natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 09:13   #8037
Pozz svima(ako ima ikog jos ovdje)-ja od danas krecem sa dukan dijetom imam 60 kg a idealna tezina bi mi bila 57kg
e sad ja jako tesko skidan kg...ali ih tesko i dobivam,morala sam piti neko vrijeme hormonske tablete od njih mi se apetit drasticno
povecao dr.rijecima trpala sam sta sam stigla u sebe
planiram u fazu napada 3-5 dana
ima li ko da mi se pridruzi
mila4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 21:56   #8038
Pozdrav zene, djevojke, djevojcice, muskarci, mladici i deckici.. evo mene, evo mojih kila.. puna sebe da sve prelijeva po tisuciti put ponovno na nekoj dijeti. Ovaj put dukan.. pa obzirom da nemam s kim to dijeliti nadam se da cu ovdje naci podrsku i dobiti savijete iskusnih ) 168 cm 82 kg.. idealne mjere 90-60-90 imam da.. ali u svakoj nozi posebno ispovijedila se jesam.. boljem se nadam i od sutra startam!
__________________
God created the world, but everything else is made in China
NFPA72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 07:57   #8039
tako mi je drago da nisam sama u ovome......NFPA72 dobrodosla
meni je danas 3.dan al danas krecem u fazu 2,dakle i povrce
sinoc sam varala i jela zitarice probava me bas muci
i jutros svejedno 2kg manje uz to i setam oko sat vremena dnevno
javi kako ti ide...iskreno meni vec muka od mesa a tek ga jedem 2 dana
mila4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 15:21   #8040
"Po tisuciti put na nekoj dijeti". I opet na neku dijetu. Pa logicki bi bilo zakljuciti da nikakve 'dijete' od nekih gurua ne djeluju. Ovih prvih nekoliko kila koje ste izgubili je zapravo voda, jer ste izbacili UH. Zato se i oni brane u pocetku. Kako bi svi vi mislili kako funkcionira. Masno tkivo NIJE otislo dole. Preporuca se ne vjezbati tijekom proteinske faze? Masno tkivo ce jedino otici dole vjezbanjem i pravilnom URAVNOTEZENOM prehranom .vi bi svi neke rezultate odmah, a to tako ne ide. UGLJIKOHIDRATI NISU ZLO. Budite na dijeti na nacin da se tako hranite i nakon dijete. Znaci svega, ali u ogranicenim kolicina.

Vrlo vjerojatno u toj proteinskoj fazi unosite premalo kalorija i sokirate organizam. Trebali biste pojesti valjda kilu i pol mesa, ne znam koliko casa mlijeka, koliko casa sira i sigurno nekoliko jaja. Cemu toliko proteina. Tijelo nam niti toliko ne moze probaviti.

Prestanite bit lijeni, smanjite porcije i jedite kvalitetno i pocnite vjezbati kako spada. Eto. Najbolja dijeta ikad
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.