Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2013., 17:11   #201
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Djeluje, koliko mi se čini, dobro.

Sve je nekako poravnala.

Jel bih mogla poduplati dozu, da stalno bude vako? Osobito nakon što se probudim, uvijek prestravljena. Pa onak, da se probudim, a meni sve cool i ja odmorena. To bi bilo ostvarenje snova.
Popi si još koji dan po jednu tabletu ujutro NATEŠTE, barem 15 min prije doručka.

Ako vidiš da ti ništa ne šteti, onda slobodno popij ujutro 2 komada natašte.
I treću ako baš hočeš prije spavanja da bolje spavaš.

Ja sam isto pio ujutro jednu, i tek nakon nekoliko dana počelo djelovati (vidi gore post).
Sad pijem 2 ujutro i to je to - djeluje odlično, drži konstantno i puno pomaže. Nemogu reći da se i dalje ne naživciram, ali sve je to drugačije nego prije.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 17:12   #202
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Kupio sam jucer prah Ashwagadhe, popio pola velike zlice sa vodom i pospremilo me u krevet . Imam pitanje za one sa iskustvom uzimanja...koliko cesto je uzimate (svaki dan?) i dali organizam stjece naviku uzimanja tj. dali s vremenom povecavate doze. Hvlala.
a znam da su pričali da je pametno napraviti pauzu...evo ja još ne radim pauze jer tek oko 2 tjedna uzimam, ali planiram za mjesec dana krenuti da za vikende ne uzimam. I to je to.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 11:21   #203
ja trazila u bio bio prah ashwagandha i trenutno nemaju ..da li je netko probao taj prah?
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:23   #204
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
ja trazila u bio bio prah ashwagandha i trenutno nemaju ..da li je netko probao taj prah?
Probao prah, nije lose, a danas mi stigle tablete, pa cu vidjet usporedbu.
Moze li mi netko reci, razliku doze 450mg u tableti i zlicice praha? Cini mi se da u zlicici ima više?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:40   #205
ne kužim te, pa mislim da je isti vrag jer u kapsuli (nije tableta nego kapsula) se gleda težina onoga kaj je unutra, bez same kapsule...tak mi se čini da sam pročitao..

ja sam danas prvi put rastvorio kapsulu i direktno na jezik stavio ashwu...djeluje puno brže, jedino je odvratan okus...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:02   #206
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ne kužim te, pa mislim da je isti vrag jer u kapsuli (nije tableta nego kapsula) se gleda težina onoga kaj je unutra, bez same kapsule...tak mi se čini da sam pročitao..

ja sam danas prvi put rastvorio kapsulu i direktno na jezik stavio ashwu...djeluje puno brže, jedino je odvratan okus...
U kapsuli je ekstrakt, pa bi trebala bit jaca od praha...tako sam skontao
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:52   #207
veceras sam uzeo ashwu prvi put, nije u kapsulama nego tablete (caplets) valjda je to tablet, smedja, lako se lomi, dvije ure je proslo I nista se ne dogadja..hm
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:05   #208
Oko 11 I pol me uspavala, probudio se oko 2i pol potpuno naspavan I odmoran, bez potrebe za nastavkom spavanja ali sa jakom erekcijom..pa je li I vama ostalima bilo tako ili se o tome ne pise ovdje..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:22   #209
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Oko 11 I pol me uspavala, probudio se oko 2i pol potpuno naspavan I odmoran, bez potrebe za nastavkom spavanja ali sa jakom erekcijom..pa je li I vama ostalima bilo tako ili se o tome ne pise ovdje..
ja kad i popijem prije spavanja ili ne popijem - spavam cijelu noć bez problema, tako da kod mene na spavanje ne djeluje..

A ovo za erekciju, to ti je nusprodukt ginsega

Inače stigao mi je prije 3 dana panax ginseng čaj (korejski ginseg, jedan od najjačih), iako ne kužim koliko točno grama ginsega ima unutra. Piše 3g, ali nešto poslje piše 8% itd, a 3grama sigurno nije u jednom čaju.

Sa tim ginsegom sam dobio na poklon još 2 neke ginseg energy bombone i čokoladni snack sa ginsegom.

Išao sam probati tu bombonu jer čaj nisam htio odmah. E koji je to šok bio za tijelo, počeli su me mišići trgati, vruče mi bilo, gorio sam. Oko 23h sve gori u meni, mišići, sve - a meni se ne spava. Jedva sam zaspao...Nemam pojma čemu to služi.

A čaj evo pijem danas drugi dan, jedino kaj te u trenu razbudi - no pričekat ću još par dana da vidim jel djeluje kaj i dok skužim kad mi paše najbolje.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:03   #210
Ne znam koliko imate godina, al ja bi pripazio sa Ginsengom, naime opasan je za tlak.

Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Oko 11 I pol me uspavala, probudio se oko 2i pol potpuno naspavan I odmoran, bez potrebe za nastavkom spavanja ali sa jakom erekcijom..pa je li I vama ostalima bilo tako ili se o tome ne pise ovdje..
Mene samo uspavala prvi put kad sam je uzeo.Inace ostalih dana, djelovala je smirujuce al nije me omamila kao prvi dan...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.07.2013. at 21:54.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 20:46   #211
Za sada mi se čini da baš i ne djeluje, baš sam specijalno u k.

Anksiozna i očajna sve u 16, spavanje grozota kao i uvijek.

Ali može biti zato jer nemam više rivotrila (koje bolje da izbjegavam, a baš se bijah s njima zaigrala) pa su možda na djelu neki apstinencijski simptomi.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 00:05   #212
doziranje

Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Mene samo uspavala prvi put kad sam je uzeo.Inace ostalih dana, djelovala je smirujuce al nije me omamila kao prvi dan...
uzeo sam je opet veceras oko 8 uvece pa cemo vidit..uzimam je samo uvece, kako vi uzimate, I odakle ginseng u ashwagandi..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 09:09   #213
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imate godina, al ja bi pripazio sa Ginsengom, naime opasan je za tlak.
25, nemam problema sa tlakom, uzimam ga u normalnim količinama.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 20:22   #214
Pozdrav svima!

Evo moje iskustvo s ashwagandhom. U zadnje vrijeme sam se pocela malo brinuti oko zdravlja svoje stitnjace. Naime, imam genetsku predispoziciju za hipotireozu i tsh mi je jos uvijek u normalnim granicama, ali je jako blizu gornje granice. Raspitivala sam se o prirodnim lijekovima prije nego se odlucim na dozivotnu terapiju, pa mi je homeopatkinja preporucila ashwagandhu.
Uzimam zlicicu dnevnu praha iz biobio, nekad po danu, nekad pred spavanje ako zaboravim tijekom dana.

Moram reci da sam jako pozitivno iznenadjena ucinkom kad uzmem prah pred spavanje. Inace imam dosta zivopisne snove (nekad i lucidne), a od ashwagadhe mi se sve to pojacalo. Sanjam bas u jakim bojama, i imam jako ugodne i zanimljive snove.

Sve je ovo jos vise cudno jer trenutno prolazim kroz strahovito stresno razdoblje, ali se budim bez one anksioznosti u zelucu kakvu sam prije prozivljavala u slicnim situacijama. Zapravo sam bas smirena. Sad ne znam ima li bas 100% veze s ovom biljkom, al cini mi se da nije slucajnost.

Kad zavrsim ovo pakiranje, otici cu ponovo na analizu hormona. Bas me zanima hoce li mi se vrijednosti promijeniti. U svakom slucaju javim ovdje. Mozda nekome pomogne.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 21:20   #215
ja podsjećam da poklanjam načetu bočicu himalaya ashwagande.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:44   #216
Ashwagandu treba uzimati kao ekstrakt, tako se zna koliko aktivne tvari ima u sebi, što se kod običnog praha ne zna.. i trba uzimat kontinuirano nekoliko mjeseci, a ne očekivat djelovanje preko noći. Ima ljudi u hrvatskoj koji sve o njoj znaju, mislim da je cak i sami sade..
Imam broj i mail, ali broj ne znam dali bi se oni ljutili da pišem tu , pa evo PM.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2013. at 19:31. Reason: Brisanje maila
pokrajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:17   #217
Quote:
pokrajc kaže: Pogledaj post
Ashwagandu treba uzimati kao ekstrakt, tako se zna koliko aktivne tvari ima u sebi, što se kod običnog praha ne zna.. i trba uzimat kontinuirano nekoliko mjeseci, a ne očekivat djelovanje preko noći. Ima ljudi u hrvatskoj koji sve o njoj znaju, mislim da je cak i sami sade..
Imam broj i mail, ali broj ne znam dali bi se oni ljutili da pišem tu , pa evo PM.
jel nam mozes preporucit tu neki extrakt, ja sam nabavio od Now Foodsa pise da je extrakt al malo sam sumnjicav, jer mi cesto obican prah kupljen u nas bolje djeluje nego americki ekstrakt.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2013. at 19:31. Reason: Brisanje maila
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 10:18   #218
Je samo nije uvijek pitanje jednog aktivnog sastojka i terapija (opet iz ayu perspektive) cesto trazi i dodatne suportivne tvari uz sam prah, umjesto sasvim suprotnog konzumiranja ciste ekstrahiran aktivne supstance. Ovisi naravno o osobi, situaciji itd...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 17:56   #219
Cao svima,pratim ovu temu od pocetka. Evo i neko moje iskustvo..asw uzimam zadnjih mesec dana sa Bramijem i osecam se odlicno,normalno spavam,ne nerviram se vise i ono sto je najbitnije ,a zbog cega sam i pocela da je uzimam,je da nema anksioznosti. Ono sto me zbunjuje je sledece..svi asw uzimate kao prah ili kapsule,dok ja uzimam ULJE i asw i Bramija.Zaj je moguce da niko od vas nije dosao do ulja,ili ja nesto radim pogresno. Kupljena je ovde u Srbiji od izuzetno priznate firme koja se bavi aju preparatima. Sad sam porucila i Moringu (prah).Hvala
colja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 18:58   #220
Trebalo bi vidjeti o cemu se tocno radi. Moguce je napraviti ekstrakt u obliku ulja, no u pravilu (tradicionalno) asvaganda ulje nije predvidjeno za oralnu upotrebu nego za abhyangu (masazu). Sto nije nuzno losije, u nekim se aju tradicijama dosta lijekova preferira davati na taj nacin i preferira absorbcija putem koze (naravno sve ovisi o cemu se radi i za koje potrebe) i najvaznija karakteristika abhjange nije u tehnici (ne posebno razlicitoj od svedske masaze iako ima nekih oblika sa polu kiropraktickim zahvatima) nego upravo u medicinskim uljima.

Takodjer ta ulja najcesce nisu biljni ekstrakti poput etericnih ulja nego nastala tretiranjem (termickom obradom, "mariniranjem" isl) biljaka u baznom ulju (kod ashwe najcesce vati preporuceno sezamovo) i raznim drugim postupcima. No to govorim generalno, ne znam za konkretne slucajeve niti kako se ovo dobija.
Mozes pogledati uputstva, pise li nesto detaljnije? Koristis li oralno ili za masazu i sto pise o koristenju u uputstvima? Radi li se o ekstraktu koji se razmucuje u vodi isl i pije ili je za masazu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.08.2013. at 19:03.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.