Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 20:45   #1261
Od kada sam prestala s kontracepcijskim piulama kosa mi se uzasno masti, pojavila se perut-nikad je prije nisam imala, zasno me svrbi a o kolicini kose koja mi opadne da i ne govorim....mislim da mi se gustina u pola smanjila. Da li ste imale ili imate slicnih problema?
Uzela sam u apoteci neki vichx sampon protiv peruti i za jacanje kose, da li ga je iko koristio i ima li ikakvog pozitivnog efekta?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:10   #1262
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Od kada sam prestala s kontracepcijskim piulama kosa mi se uzasno masti, pojavila se perut-nikad je prije nisam imala, zasno me svrbi a o kolicini kose koja mi opadne da i ne govorim....mislim da mi se gustina u pola smanjila. Da li ste imale ili imate slicnih problema?
Uzela sam u apoteci neki vichx sampon protiv peruti i za jacanje kose, da li ga je iko koristio i ima li ikakvog pozitivnog efekta?
brijem da imamo isti problem. kolko si pila tablete?
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:11   #1263
Dove hair fall control - nasla neki novi proizvod. sam ne znam dal ga ima jos u hrv.
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:23   #1264
pozdrav!

Vidim sad da ima još netko osim mene posljedice prestanka uzimanja kontrecepcije. Prestala piti negdje u 6 mj prošle godine. Kosa i lice katastrofa, trebalo mi skoro 4 mj da nadođem. A kosa opadala ko luda. Sad sam u ljekarni kupila neke tabletice zovu se forcapil i imaju L-cistein i L - metionin, i nešto B kompleksa. Koštaju 108 kn i piju se 2 na dan (60 komada). Kupila i pilfud (u Bosni je cca 40-50 kn jeftiniji od Hr) 2%. Rekli mi da se više ne proizvodi pa uzela 2 za svaki slučaj. Sad samo proizvode 5%. Sad sam tek na početku pa ću vidjeti rezultate za neki mjesec dana nadam se. Mislim da je inneov razvikan i nije baš premium sastav za tu cijenu (složili se i u ljekarni).
Koristila sam i prije par godina rujhair pjenu i ampule i bila sam super zadovoljna. Nakon tretmana kosa mi nije ispadala gotovo uopće neka 4 mj.
Larija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:40   #1265
rr

Quote:
Larija kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Vidim sad da ima još netko osim mene posljedice prestanka uzimanja kontrecepcije. Prestala piti negdje u 6 mj prošle godine. Kosa i lice katastrofa, trebalo mi skoro 4 mj da nadođem. A kosa opadala ko luda. Sad sam u ljekarni kupila neke tabletice zovu se forcapil i imaju L-cistein i L - metionin, i nešto B kompleksa. Koštaju 108 kn i piju se 2 na dan (60 komada). Kupila i pilfud (u Bosni je cca 40-50 kn jeftiniji od Hr) 2%. Rekli mi da se više ne proizvodi pa uzela 2 za svaki slučaj. Sad samo proizvode 5%. Sad sam tek na početku pa ću vidjeti rezultate za neki mjesec dana nadam se. Mislim da je inneov razvikan i nije baš premium sastav za tu cijenu (složili se i u ljekarni).
Koristila sam i prije par godina rujhair pjenu i ampule i bila sam super zadovoljna. Nakon tretmana kosa mi nije ispadala gotovo uopće neka 4 mj.
Ej!Znaci koristila rougj pjenu je to ono sta izvlaci masnocu iznutra?Ja planiram to kupit jer cujem da je ok,a ti si bila zadovoljnja?
dadoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:17   #1266
Quote:
-ragdoll- kaže: Pogledaj post
brijem da imamo isti problem. kolko si pila tablete?
pa pila sam ih upravo radi problema s aknama godinu dana. Ono sto mi je jako drago je to da mi se lice ni nakon tri mjeseca nije pokvarilo, ali koza uzas jedan. Drugi dan nakon pranja kose za poludit koilko me svrbi i peruta se, a po kuci nema gdje nema mojih dlakurina.
Znam mnogo zena koje su prestale s pilulama pa nisu ostale celave nadam se da ni mi necemo.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:19   #1267
Da bila sam zadovoljna s pjenom, još uvijek je imam, kad operem kosu s njom manje mi se masti i ne osjeti se onaj miris šampona kad prstima prođeš po tjemenu kose. Bila sam na pregledu vlasišta i žena mi je to preporučila zajedno s ampulama jer imam masnu kosu, da mi ukloni višak sebuma s tjemena. 2 puta tjedno oprati kosu s pjenom i nanjeti po 5 mL iz "ampule" (to su ustvari 2 tubice sa po 20 mL). ja nisam nanosila toliko puno jer mi nije potrebno, a i svatko će procjeniti da li mu treba ili ne.
Nije toliko skupo kad se pogleda da jedna kutija inneova košta 192 kn.
Larija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:04   #1268
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Od kada sam prestala s kontracepcijskim piulama kosa mi se uzasno masti, pojavila se perut-nikad je prije nisam imala, zasno me svrbi a o kolicini kose koja mi opadne da i ne govorim....mislim da mi se gustina u pola smanjila. Da li ste imale ili imate slicnih problema?
Koje si pilule koristila?
Margita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:40   #1269
diane 35,i greska u postu koza mi je ok kosa mi je uzasna
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:20   #1270
Quote:
Larija kaže: Pogledaj post
Da bila sam zadovoljna s pjenom, još uvijek je imam, kad operem kosu s njom manje mi se masti i ne osjeti se onaj miris šampona kad prstima prođeš po tjemenu kose. Bila sam na pregledu vlasišta i žena mi je to preporučila zajedno s ampulama jer imam masnu kosu, da mi ukloni višak sebuma s tjemena. 2 puta tjedno oprati kosu s pjenom i nanjeti po 5 mL iz "ampule" (to su ustvari 2 tubice sa po 20 mL).
To je meni danas ženska na pregledu preporučila! Drago mi je čuti da ti je pomoglo, možda onda ima nade i za mene
Više od pola kose mi je ispalo u zadnjih par mjeseci i još su me svi oko mene (frendice) uvjeravali da je to saaaasvim normalno. Kad sam si danas vidjela vlasište na onom ekranu ----->
fdvjevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 02:59   #1271
Quote:
musicaddicted kaže: Pogledaj post
...prepolovila mi se kosa ispada stalno...krvna slika je ok iako je sedimentacija stalno povećana...ne znaju od čega...
Povišena sedimentacija ukazuje da imaš neki stalni upalni proces u organizmu, a kud ćeš boljeg razloga za opadanje kose :-(

Ako ne znaju od čega je povišena sedimentacija napravi imunološke i reumatološke testove.

U ovakvom slučaju treba tu upalu maknut, slaba vajda od šampona, tonika etc.

Inače sam na nekom drugom forumu, mislim trudničkom, pročitala savjet: ispirati poslije pranja kosu čajem kadulje - jeftino, a svi se tamo pohvalili da im je pomoglo.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:06   #1272
sa muškog stajališta; koliko bi mi pomogao Minoxidil 2%.
nisam nićelav ni proćelav nego jednostavno imam tanku kosu... pa da je ovo malo pojača...
koristio bi ono svaki drugi dan i tak nekaj.....

jel se može nekaj dogodit neplanirano? nuspojave?
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 13:44   #1273
2%-tni Minoxidil se najčešće preporuča ženama, on je za slabiji oblik ispadanja kose, a ne za "mušku ćelavost". Ako nemaš problema s ispadanjem, nemoj ga koristiti jer je Minoxidil lijek, ali ne liječi tanku kosu. Ima nuspojave.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:47   #1274
ja sam nakupovala dosta ulja od ricinusa i od danas počinjem pa ćemo vidjeti hoće li narasti štogod nove kose. sad mi je na glavi. stvarno je gusto, ali da se nanijeti na tjeme i kosu, uz malu pomoć četke.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:56   #1275
Cure neznam dali ste primjetile (ili je to zato što me to sad počelo zanimati) negdje u roku par mjeseci ima jako puno reklama za proizvode protiv ispadanja kose...

Inače ricinus je dobar, evo koristim ricinusovo ulje, subrina losion i alfaparf šampon protiv ispadanja kosenekih 2mjeseca.
Vidim neko sitno poboljšanje, imam mladih dlaka
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:02   #1276
Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Cure neznam dali ste primjetile (ili je to zato što me to sad počelo zanimati) negdje u roku par mjeseci ima jako puno reklama za proizvode protiv ispadanja kose...
Kad uvijek ima masa ljudi koji će nasjedati na puki marketing.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:04   #1277
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
pa pila sam ih upravo radi problema s aknama godinu dana. Ono sto mi je jako drago je to da mi se lice ni nakon tri mjeseca nije pokvarilo, ali koza uzas jedan. Drugi dan nakon pranja kose za poludit koilko me svrbi i peruta se, a po kuci nema gdje nema mojih dlakurina.
Znam mnogo zena koje su prestale s pilulama pa nisu ostale celave nadam se da ni mi necemo.


ma i moja frendica je imala problema s kosom nakon prestanka s tabletama, neke se udebljaju, neke smrsave... ovisi valjda, ipak je hormonalna promjena. samo se pitam koliko treba da se sve stabilizira, mislim da smo prestale pit u isto vrijeme cak.
-ragdoll- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 15:01   #1278
Kosa mi jako ispada unazad dva mjeseca jako, nalazi krvi i hormona su uredni i sad sam čula za nekakvu pretragu tj. detaljnu analizu vlasišta i dlake, radi je samo par laboratorija u HR,pa zanima me jel netko išao na to?
sibi. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:49   #1279
kosa mi je tako jako ispadala unazad 4-5 mjeseci da mi se doslovno prepolovila
nemem nikakav zdravstveni problem (bila sam na pretragama) i više nisam znala šta da napravim
na preporuku forumašica uzela sam od vichy-a dercos šampon (tako nekako) i u roku 3-4 dana jednostavno mi je prestala opadati
inače perem kosu svaki dan jer sam pušač i nema mi gorega nego kad nekom smrdi kosa od dima
da li je to slučajnost, ne znam, a i ne zanima me samo da mi prestane opadati
brojala sam nakon pranja kosu koja je ispala i nisam mogla vjerovati da mi najviše15-20 dlaka otpadne, a prije toga tuš kabina je bila sva crna od otpale kose
evo, to je moje iskustvo, pa ako nekom pomogne super
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 23:56   #1280
Meni je ovaj vichy sampon protiv peruti i za jacanje pomogao, vec nakon prvog pranja ni traga peruti a i mnogo manje opada.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.