Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 18:44   #2481
Kako prepoznati da mačka ima buhe?
Došli smo s mora, ogrlicu protiv buha i krpelja je imala i sve, ali vidim da se češe nešto češće nego inače, dosta po vratu i malo po njuškici, oko usta.
Gledala sam joj u dlaku ali to je toliko gusto da ništ ne vidim.
I sad si mislim da moža nije buha, nije mi jasno kako. Nikad do sad nije imala buhe.
Očetkala sam je, isto ništa.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:40   #2482
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja sam uvjek mislio da tih krpelja ima samo u proljeće a ustvari kod mene i je tako a vidim da kod vas i nije.Ja kupio ljetos ampulu al je nisam ni stavljao jer ih više nije niti bilo,nisam našao ni jednog na kuji.
ja sam isto tak svom malcu kupila ampulu ali na kraju nije trebala, ali svejedno ovih dana idem do zoo centra da se pripremim za jesen
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 08:41   #2483
Foresto odradila odličan posao - stavila joj u travnju, kupala se s njom cijelo ljeto, prošli par županija i nijedan krpelj
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:24   #2484
Ove sezone, a i cijele godine, kod nas, krpelja maltene pa nema, uopće. Eto šta znači kada je klima normalnija. Ljeto nije bilo bolesno prevruće i pakleno, temperature jutara i noći su bile fine i ugodne ( za gamad preniske ) i nisu se prenamnožili. Mi smo na ampulama ( Fypryst combo ) ove godine; krenulo je mirno i nadam se da će tako završiti pa nema potrebe za većim intervencijama.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:53   #2485
Krpelji - sredstva, skidanje i ostalo

Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja sam uvjek mislio da tih krpelja ima samo u proljeće a ustvari kod mene i je tako a vidim da kod vas i nije.Ja kupio ljetos ampulu al je nisam ni stavljao jer ih više nije niti bilo,nisam našao ni jednog na kuji.


Znali su prethodnih godina veterinari biti puni vec u veljaci kad se sakupilo par suncanijih dana, a moj prethodni je pokupio zarazenog u studenom. Za vrucina ih zna biti hrpetina na vlaznijim mjestima.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:25   #2486
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Znali su prethodnih godina veterinari biti puni vec u veljaci kad se sakupilo par suncanijih dana, a moj prethodni je pokupio zarazenog u studenom. Za vrucina ih zna biti hrpetina na vlaznijim mjestima.
Upravo tako. Nema pravila. Gamad se ne da.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:39   #2487
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ove sezone, a i cijele godine, kod nas, krpelja maltene pa nema, uopće. Eto šta znači kada je klima normalnija. Ljeto nije bilo bolesno prevruće i pakleno, temperature jutara i noći su bile fine i ugodne ( za gamad preniske ) i nisu se prenamnožili. Mi smo na ampulama ( Fypryst combo ) ove godine; krenulo je mirno i nadam se da će tako završiti pa nema potrebe za većim intervencijama.
Jos kad bi zime bile hladnije, kak i prilici, bilo bi ih jos manje. Zadnje dvije godine puno cescr cujem zimi da je pas pokupio piro, nego u proljece i ljeto.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:21   #2488
Takav im je nacin rada - ne vole visoke temperature, a preko zime im je dovoljno par dana iznad 5C.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 11:46   #2489
Ja sam svojoj dala bravecto...
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:02   #2490
Upravo sam se vratila od veta. Nije imao Bravecto tabletu koju inače koristimo pa mi je dao Nexgard. Tabletica je u rinfuzi, znaci bez kutije i uputa, ali na njoj iza piše da je za pse od 4-10 kg. Malac ima tocno 3,5 kg. Hoce li mu ovo biti problem ako neko mozda ima iskustva s tim. Vagali smo ga kod veta i on je isto vidio kilažu pa ne znam sada jel da mu dajem to ili je to oke i nece mu nista biti od malo veće doze. I da vet mi je rekao da Nexgard štiti 3 mjeseca, a na na internetu sam nasla info o mjesec dana. Pa sad ako netko koristi i ima iskustva da mi pomogne.
Cibalibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:03   #2491
Neprecizno ti je rekao. Od krpelja štiti mjesec dana, a on je valjda mislio na buhe, iako je i to upitno. Link. Za količinu i veličinu ne znam. Ja imam zmajeve kod kojih se takve sitnice i ne primijete.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:16   #2492
Ima u pet centru za kupit tih tableta i koliko dodju?pretpostavljam da treba recept od veta
Koja je najbolja?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:48   #2493
Krpelji - sredstva, skidanje i ostalo

Za najmanje je doza 90-100 kn, mi ih ne koristimo po preporuci veterinara koji ih ima u ponudi. Kupuju se bez recepta kod veta ili u veterinarskoj ljekarni.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:42   #2494
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Za najmanje je doza 90-100 kn, mi ih ne koristimo po preporuci veterinara koji ih ima u ponudi. Kupuju se bez recepta kod veta ili u veterinarskoj ljekarni.
Od mene su tražili recept za Nexgard u PetCentru. Doduše, bilo je to davno. Možda se nešto i promijenilo.

Zadnje uređivanje Didi : 13.09.2016. at 12:52.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:30   #2495
U pravu si, skroz sam smetnuo jer je kod veterinara to bez previse komplikacija.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 22:25   #2496
Jel to djeluje sta?po ampuli se svako malo cese
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:37   #2497
Ljudi, kada skidate ogrlice protiv nametnika?
Jos je nekako toplo a polako mi ide na zivce...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:54   #2498
Pozdrav!

Jučer sam psu našla krpelja na glavi. Čini mi se da se još nije napio krvi jer je bila tanka glavica. Jako se čvrsto zakačio i dok sam s pincetom vadila prepolovila sam ga i ostale su nogice unutra. Njih sam naknadno onda išćupala.. Ostala je kao crvenkasta rupica, tj. kao ubod od krpelja... Jel to može biti problem?
Foresto ogrlicu sam mu inače stavila u subotu navečer, a jučer već našla krpelja, je li moguće da nije još prodjelovala ogrlica skroz, ili je zaradio krpelja unatoč ogrlici?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 23:57   #2499
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Ljudi, kada skidate ogrlice protiv nametnika?
Jos je nekako toplo a polako mi ide na zivce...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
nikad.... ima ih i kad je snijeg
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:29   #2500
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
nikad.... ima ih i kad je snijeg
Skinula sam joj foresto nakon 6 mjeseci što ga je nosila.

Sad ima advantix.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.