Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2004., 17:24   #1
Sudoperi

ne sjećam se dal je bila ovakva tema pa me baš zanima kakva su vaša iskustva sa sudoperima.
naime, silgranitni mi se jaaaaaaaaako sviđaju ali i koštaju masnije nego običnjaci.
osim toga kad je već sudoper u silgranitu onda bi i pipa mogla biti u kompletu pa to cijenu još malo pomasnjuje.
jel ima tko od vas iskustva s takvim sudoperima?
jel upijaju boje od hrane?
jel se vidi kamenac i obrisi od vode?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 17:52   #2
što ti je to?
mi smo upravo naručili kuhinju s inoxom, franke
htio sam onaj izliven u radnoj plohi, baš je fora, ali je onda ploča x puta skuplja
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:15   #3
evo to je ovaj BLANCO NOVA 5S
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 21:00   #4
ja imam tzv double belfast sink (napravljen od glazirane cigle); navodno su bili jako popularni u 19. stoljecu; naime, vec je bio u kuci kad sam se uselila. i ne bih ga mijenjala da si bog. puno mi bolje izgleda od ovih modernih konvencionalnih. jedino kaj ak ti padne casa ili tanjur iz ruke, ode, gotovo, nema vise (to mislim na casu/tanjur, ne na sudoper)..

belfast sink
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 12:35   #5
evo ja imam nesto kao blanco tipo samo s lijeve strane uz ovo jos jedan sudoper, jedan kao za zmazano, srednji dio za bestek a jedan za pranje.Tko ima sudjericu i to mu previse.Svidja mi se model rondo.Imam inox ljepse mi izgleda, ja volim kad se blesci od cistoce

ovo drugo mi uvijek izgleda zmazano ali problem je u meni

i da... pod zadnje mi sve zivo pada iz ruke tak da bi na sudoperu od xiole za dva dana ostala bez pol posudja
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 15:32   #6
Re: sudoperi - iskustva?

Quote:
chiquita kaže:
ne sjećam se dal je bila ovakva tema pa me baš zanima kakva su vaša iskustva sa sudoperima.
naime, silgranitni mi se jaaaaaaaaako sviđaju ali i koštaju masnije nego običnjaci.
osim toga kad je već sudoper u silgranitu onda bi i pipa mogla biti u kompletu pa to cijenu još malo pomasnjuje.
jel ima tko od vas iskustva s takvim sudoperima?
jel upijaju boje od hrane?
jel se vidi kamenac i obrisi od vode?
moja svekrva ima takav bijeli - grozota - moras odmah ribati nakon svakog pranja jer prima boju - nije u pocetku ali sad mu je 8 godina i cisto je sranje - ona sad hoce da se vrati na onaj stainless steel

mi imamo dupli od stainless i nema frke, a sad cemo u novoj kuci ugraditi na onom kuhinjskom "otoku" jedan mali okrugli tzv. veggie wash - da se ne guramo oko jedne pipe u kuhinji

xiola - taj belfast se ponovoi vraca - ovdje je takav sudoper strasno popularan i cijena mu je povelika
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:33   #7
Re: Re: sudoperi - iskustva?

Quote:
margarita kaže:
moja svekrva ima takav bijeli - grozota - moras odmah ribati nakon svakog pranja jer prima boju - nije u pocetku ali sad mu je 8 godina i cisto je sranje - ona sad hoce da se vrati na onaj stainless steel

mi imamo dupli od stainless i nema frke, a sad cemo u novoj kuci ugraditi na onom kuhinjskom "otoku" jedan mali okrugli tzv. veggie wash - da se ne guramo oko jedne pipe u kuhinji

xiola - taj belfast se ponovoi vraca - ovdje je takav sudoper strasno popularan i cijena mu je povelika
pa zašto onda to sranje toliko košta mamicu mu?!
a napričali su mi u dućanu kak je to proizvedeno od posebne plastike, moš stavljat vrući lonac u njega - neće mu ništa biti, otporan je na nož - nemre se zarezat, ne vide se tragovi kamenca itd.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:35   #8
Re: Re: Re: sudoperi - iskustva?

Quote:
chiquita kaže:
pa zašto onda to sranje toliko košta mamicu mu?!
a napričali su mi u dućanu kak je to proizvedeno od posebne plastike, moš stavljat vrući lonac u njega - neće mu ništa biti, otporan je na nož - nemre se zarezat, ne vide se tragovi kamenca itd.
a cuj mozda su usavrshili od kad je ona ugradila prije 8 godina

samo znam da je njen izgubio onaj gornji sloj koji je gladak i sad se svaka fleka prima

ali opet velim - mozda su danas od boljeg materijala pravljeni
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 15:21   #9
Blanco

Ja sam si kupila BLANCO AXIA 9E
Od silgranita je i tamno plavi.
Fenomenalan je.
Evo slikica.

MOJ MALENI

Oduševljena sam s njim. Praktična je, prekrasno izgleda u kuhinji
i nisam kupila pipu istu takvu, ali svejedno izgleda mrak.
Vjeruj mi, jedna od mojih boljih investicija.

Ali opet, bitna je boja u kojoj uzimaš. Tko zna, možda neka druga boja nevalja.
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 09:40   #10
I ja sam kupila Blanco Axiu 45s i stvarno je genijalan ali kaj je je skup je ko samo zlato još i tuš pipa od Grohe-a cijelo malo bogatstvo ali se isplati svaku kunu.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 09:49   #11
Kak se briše duplić?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2004., 19:02   #12
kliknes na uredi i kad se prozor otvori u gornjem lijevom uglu oznacis brisanje

A Grohe pipe su super, imam ih po citavoj kuci
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 17:28   #13
imam ovaj blanco tipo 6, i savrsen je. mali, ali zato te prisili da ga brzo prazniš
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:46   #14
Da ozivim ovaj topic.
Dakle planiram ugraditi Blancov model Axia 6S.



Molim one koji su kupili sudopere od silgranita da daju svoje misljenje, vezano uz kvalitetu, odrzavanje, postojanost povrsine, boje...

Gdje u HR se mogu nabaviti Blanco sudoperi?
Vidio sam da Aspecto koji radi kuhinje ima i prodaju je li znate za jos nekog.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:24   #15
silgranit

ja imam bijeli silgranit blankometru,katastrofa. 6 mj, nije vise niti b od bijelog. A ne perem sudje u njemu, i perem ga RELATIVNO redovito, i to sa onom pomadicom specijalnom. No djaba
brijem da je porozan i upija .... nepovratno ....
Nije da sam neki freak sto stalno maše s krpicom i glanca, zato sam i pljunula više para jer sam se dala nagovoriti da je silgranit mrak za održavanje.

Je ....

... Kupi kvalitetan inox . I ja cu, čim uštedim za novi sudoper.
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 14:37   #16
Mi imamo Blanco Nova 6, crni i nismo baš prezadovoljni. U početku je izgledao mrak, ali kad ga se naša ZG-voda dohvatila to više nije bilo to. Stalno ga moraš ribati da bi bio koliko toliko crne boje.
U novom stanu uzimamo stari dobri stainless steel. Njega i preporučujem ako nemate filter za vodu protiv kamenca.
Mene zanima jedna druga stvar kod sudopera. Razmišljam o sudoperu koji ima onu rupu sa strane kroz koju bacaš smeće ravnu u košaru. Uvjeravaju me neki da je to sjajna stvar, a neki kažu da je to koma za čistit. Da je stalno prljavo i da je idealno za uzgoj svakojakih bakterija. Meni je to sjajna stvar. Jel ima ko kakvih iskustava?
__________________
Ne shvacajte zivot preozbiljno, ionako iz njega necete izaci zivi!
j-hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 14:46   #17
Ajde uvjeriste me, silgranit lijepi pozdrav.
Nece bit Axia 6S bit ce Axis 6S.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:10   #18
[QUOTE]
Quote:
Gdje u HR se mogu nabaviti Blanco sudoperi?
Vidio sam da Aspecto koji radi kuhinje ima i prodaju je li znate za jos nekog.
Kad sam trazila kuhinju cinilo mi se da veci dio proizvodjaca ima Blanco sudopere u ponudi. Njihov ducan je inace na ZG Velesajmu (pav. 12, prvi kat) i imaju dosta izlozenih modela, a dat ce ti i katalog!
Inace, Franke sudoperi mi imaju bolji dizajn (iako, i ja imam Blanco)... a, sad kad citam vase postove - mislim da cu i ja iduci puta kupiti taj od silgranita. Sad imam inox - lijep je dok je cist (cistim ga nekom posebnom pastom), al kamenac se vidi zacas!
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:48   #19
Kaj je sada ovo dovraga ne valja silgranit, ne valja inox, kaj da covjek onda kupi?
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 13:56   #20
sudoperi II

dobro, kad smo apsolvirali u prošlom topiku vrste, prednosti i mane name i no name sudopera, evo jednog novog pitanja:
kakve sudopere imate - tipa jedna kada, dvije kade, jedna kada sa cjedilicom itd.
da li vi koji imate samo jednu kadu (bez cjedilice) patite? jel ta cjedilica uopće toliko nepohodna?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.