Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 19:52   #41
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nisam proučavao karte hiv pozitivnih osoba, no ono što bih potražio u karti svakako jest naglašena 8 kuća s maleficima ili napadnut vl 8 od teških planeta... moguće i loše postavljeni Ne i Pl , ili bitne planete u lošem aspektu s vl. 8.... Ur vl. 8...

Koliko sam upoznat ovaj virus napada imunitet , te slabljenjem, odnosno gubljenjem imuniteta, postaje se podložan i neotporan prema trivijalnim zdravstvenim problemima

Stoga ključ jest svakako u 8 kući i njenom vladaru , natrpanoj 8 kući i slično

Sa ovdje može biti upleten ali i ne mora, jer i Pl i Ne i Ur ostavljaju trajne posljedice, te nije Sa neophodan u cijeloj priči...
Ja jesam u određenoj mjeri i baš primjetih da je u natalnim kartama Saturn često u vezi s Plutonom. Često je i riječ o skladnom aspektu ili konjunkciji (taj aspekt inače zovem žohar-aspekt, jer je to spoj energija koji daje individue "čije stanice mogu i radijaciju preživjeti").

Mislim da je to osim onog što ranije navedoh (kronična bolest, "trajanje života do kraja u patnji") također i iz razloga što virus HIV-a (Pluton) spada u grupu retrovirusa (spori virus - jednostavniji od ostalih virusa, dugo se zadržava u domaćinu i dovodi do spore progresije u smrt).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 09:44   #42
Karcinom u natalu

Koji horoskopski znakovi najčešće oboljevaju od karcinoma? Da li netko zna nekakvu statistiku o tome.
Ili ako ima kakva statistika o planetima u 6. kući (ako se ne varam?)koji bi mogli biti znak upozorenja? Ili neki čudan položaj Saturna?

Imam praznu 6. kuću u Vodenjaku, a Uran otišao u 11 kuću u raku.
zdenkica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:09   #43
Ako ćemo generalizirati , onda su to zemljani i vodeni
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:58   #44
Našla sam link s kojeg sam skinula tekst koje imam.....detaljnije je opisano...
http://www.dragon-witch.net/astrologija3.html
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 21:12   #45
Migrene

neki dan sam imala svoju prvu (barem mislim da je prva) tzv. migrenu sa aurom nije nešto za pohvaliti se, uopće...

počelo je ujutro sa tupom boli u glavi dok smo se dragi i ja penjali Bikčevićevom do Puntijarke, pripisala sam to hladnom svježem zraku , bez tablete je prošlo čim sam se dograbila zdjele graha sa zeljem

nakon par sati, u vidnom polju mi se počela stvarati tzv aura u području lijevog perifernog vida - kao svjetleća polukružna spirala (nešto kao da sam duuugo gledala u svijetleću nit žarulje, a nisam) koja se gibala kao valovi i skroz mi zamutila lijevi periferni vid (gledala sam film i likovima je lijeva stana lica na TV doslovno bila kao voda, gibala se kao da je od želatine, horor).

jel moram reći da sam se oduzela od straha..

nakon recimo 15 ak minuta počela je migrena i to kakva... srećom pa sam je uspjela ukrotiti sa 3 tablete

uglavom, moja baka i njezina kći-moja mama obje su patile i još pate od identičnih migrena, a istraživanaj su pokazala da žene koje u srednjoj živitnoj dobi pate od ovakve vrste migrena, u starijoj životnoj dobi dvostruko češće imaju moždane udare...divota...i još joj nema lijeka, pa čak niti konkretan uzrok ( od prehrane, hormona do stresa)

pitanje - znam da je glava pod Ovnom, a kronične bolesti se gledaju kroz 12 k, pa sam ovako rezmirala :

moja 12 k počinje u Ovnu i vladar 12 k Mars mi je u 12 k dispozitor Marsa, venera je također u 12 k u konjunkciji sa Marsom

znači, bilo je samo pitanje vremena

ima li tko kakva astrološka promišljanja o migrenama ?

pozz
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:16   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesec je također umiješan kada se radi o periodičnim bolestima koje se jave pa nestaju.
A kako bi se onda opisala prehlada?Eto ja imam mjesec u škorpiji a vječno sam prehlađena.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:26   #47
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
A kako bi se onda opisala prehlada?Eto ja imam mjesec u škorpiji a vječno sam prehlađena.
Pa npr. općenito ugroženim Mjesecom (položajem i višestrukim aflikacijama na njega) = osjetljivost plus "brojni utjecaji".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:42   #48
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa npr. općenito ugroženim Mjesecom (položajem i višestrukim aflikacijama na njega) = osjetljivost plus "brojni utjecaji".
Pa to i ima smisla moj mjesec ne prima baš nešto pozitivne aspekte,ali pretpostavljam da je to najvećim dijelom zbog egzaktnog Mo 60° Ur
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:57   #49
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa to i ima smisla moj mjesec ne prima baš nešto pozitivne aspekte,ali pretpostavljam da je to najvećim dijelom zbog egzaktnog Mo 60° Ur
Kako si baš spomenula prehadu - ugroženi Mjesec nosi osjetljivost, a prehlada je virusna (Pluton) infekcija (Mars) pa bi u tom slučaju Mjesec bio ugrožen/vezan prije svega od tih tijela.


Imaš Mjesec u škorpionu (virusi) kao dio T-kvadrata s žarišnim Merkurom (dišni putevi) i Marsom (infekcija).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:57   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astma je kronična bolest (Saturn) malih dišnih putova (Merkur). Jako često je rezultat preosjetljivosti dišnih putova na različite podražaje (Uran-iritacija) iz neposredne okoline (3. polje). To rezultira pojavom grča (Uran) u stijenci malih dišnih putova (Merkur) a time smanjivanje (Saturn) protoka zraka kroz dišne cijevi (Merkur), pa disanje (Merkur) postaje otežano (Saturn).


Vidiš, ja kontrakcije i grčenja vezujem za Ma... Ur , po meni, uz iritaciju ( isto kao i Me uostalom) su i alergijske reakcije i isto tako mogu biti problemi vezani uz viruse, bakterije...


Što se samih dišnih puteva tiče valjalo bi spomenuti i probleme koji su uzrokovani problemima sa sluznicama ( Ve a može biti i Ne)

Te se iz tog razloga kod problema dišnih puteva nađu aspekti Ve sa Me ili Ur ili pak Sa ( kao kronični problem...)...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:04   #51
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja kontrakcije i grčenja vezujem za Ma... Ur , po meni, uz iritaciju ( isto kao i Me uostalom) su i alergijske reakcije i isto tako mogu biti problemi vezani uz viruse, bakterije...


Što se samih dišnih puteva tiče valjalo bi spomenuti i probleme koji su uzrokovani problemima sa sluznicama ( Ve a može biti i Ne)

Te se iz tog razloga kod problema dišnih puteva nađu aspekti Ve sa Me ili Ur ili pak Sa ( kao kronični problem...)...
Jest, astma je onaj tip bolesti za koju se ne zna uzrok, tj. ima mnogo "uzročnika"...zato su i različiti signifikatori u različitim kartama kada gledamo pojedinačne slučajeve. No mislim da su generalni problemi sadržani u onome što ostavih gore. Tj. mislim da je poanta u prije svega tomu što je to jaki imunološki odgovor organizma na "ulaz informacijama iz neposredne okoline" u fizičko tijelo. A sami razlozi zašto je to tako su različiti od osobe do osobe.


I da posebno mi je zanimljiv ovaj dio s sluznicama.



P.S. Zašto vezuješ grč uz Marsa (mišić)?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.12.2010. at 14:13.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:35   #52
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jest, astma je onaj tip bolesti za koju se ne zna uzrok, tj. ima mnogo "uzročnika"...zato su i različiti signifikatori u različitim kartama kada gledamo pojedinačne slučajeve. No mislim da su generalni problemi sadržani u onome što ostavih gore. Tj. mislim da je poanta u prije svega tomu što je to jaki imunološki odgovor organizma na "ulaz informacijama iz neposredne okoline" u fizičko tijelo. A sami razlozi zašto je to tako su različiti od osobe do osobe.


I da posebno mi je zanimljiv ovaj dio s sluznicama.



P.S. Zašto vezuješ grč uz Marsa (mišić)?
Da, slažem se da je uglavnom najbitnije navadeno gore... osim imuniteta (Ne) i 8 kuće usko vezane uz sličnu problematiku
Quote:
"ulaz informacijama iz neposredne okoline"
koje si pomenula u ovom postu


PS
Pa baš iz razloga da je Ma mišić , kao uostalom i srce je jedan veliki mišić
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:12   #53
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
PS
Pa baš iz razloga da je Ma mišić , kao uostalom i srce je jedan veliki mišić
Da, to smo već puno puta komentirali - pače kod zdravstvenih problema s srcem najčešće se i radi o "mišićnom problemu" gledano s fizičke strane (Mars).

No vezano uz ovo gore, mišić je Mars, ali grč držim Uranom jer to je prije svega posve nevoljna i čovjeku nekontrolirana radnja. Osim što ga karakterizira "nagli nepredviđeni napad" on-grč nastaje kada nervi šalju nekontrolirane impulse (Uran) tjelesnim stanicama.

U astrološkom smislu rečeno - osim što Uran sam ima "električnu" prirodu visoki energetski naboj koji postoji unutar Urana je u fizičkom smislu unutar tijela vezan uz neredovita električna pražnjenja prenesena putem nervnog sustava...što upravo karakterizira grč.

Uranova energija oslobađa se neujednačenom frekvencijom i ritmom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:51   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
on-grč nastaje kada nervi šalju nekontrolirane impulse (Uran) tjelesnim stanicama...
moj dodatak gornjoj rečenici bio bi:

... odnosno mišićima ( Mars )

Praktički kako je sve povezano, jedno bez drugog nema...

Dobar primjer je aritmija srca koja se javlja prilikom tranzita Ur na Ma ili So recimo...

A što se tiče srčanih problema, osim So i Ma ( srce kao organ ) problem može biti i u "cijevima" odnosno žilama ( Ur )
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:51   #55
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
moj dodatak gornjoj rečenici bio bi:

... odnosno mišićima ( Mars )

Praktički kako je sve povezano, jedno bez drugog nema...
Da povezano je, ali mislim da se nama mišljenje razlikuje u tome što ja smatram da je grč Uranska akcija ne Marsova.

Grč nastaje tako da se impulsi (Uran) prenose u mišićno tkivo (mišićne stanice)...tj. živčani impulsi (Uran) omogućuju prijenos "naredbi" za kretanje do mišića (Mars).

Živčano tkivo sastavljeno je od milijuna živčanih stanica (Merkur) međusobno povezanih u komunikacijsku mrežu (Uran).
Quote:
Dobar primjer je aritmija srca koja se javlja prilikom tranzita Ur na Ma ili So recimo...
Slažem se - "Uranova akcija na mišić (Mars)."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 18:10   #56
Ma da , nebitno... čisto sam dao drukčiji pogled bez namjere za ikakvim dokazivanjem...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 18:34   #57
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ma da , nebitno... čisto sam dao drukčiji pogled bez namjere za ikakvim dokazivanjem...
Nisam ni u jednoj sekundici ni pomislila drugačije.



Inače imam jako dobru frendicu koja je doktorirala na području medicinske biokemije i bavi se puno (i stručno i onako za sebe) istraživanjima i svim "novotarijama" u vezi medicinske biokemije. I uvijek ju pitam kada imam nedoumica oko nekih novih medicinskih pojmova i saznanja. Ona mi veli da danas grčenje objašnjavanju na taj način da u svim organima nalaze te mišićne stanice u koje onda dolaze živčani impulsi...npr. u želudcu, jednjaku, maternici i dr. No astrološki želudac ili npr. maternica nisu Mars kao što je to npr. srce koje je cijelo baš fizički - mišić.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 19:24   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam ni u jednoj sekundici ni pomislila drugačije.



Inače imam jako dobru frendicu koja je doktorirala na području medicinske biokemije i bavi se puno (i stručno i onako za sebe) istraživanjima i svim "novotarijama" u vezi medicinske biokemije. I uvijek ju pitam kada imam nedoumica oko nekih novih medicinskih pojmova i saznanja. Ona mi veli da danas grčenje objašnjavanju na taj način da u svim organima nalaze te mišićne stanice u koje onda dolaze živčani impulsi...npr. u želudcu, jednjaku, maternici i dr. No astrološki želudac ili npr. maternica nisu Mars kao što je to npr. srce koje je cijelo baš fizički - mišić.
Potpuno se slažem da mora postojati impuls kao takav i da je to Ur, ja samo kažem da mišićna stanica (ili mišić, sasvim svejedno) vrši radnju grčenja...

Drugi je par rukava zbog čega dolazi do grčenja ili bilo čega drugog, da li zbog krivog impulsa (Ur), da li zbog krivog prenošenja informacije (Me), odnosno greške u prenosu informacije itd itd...

No kao što rekoh sasvim nebitno... bitnije je da se mi razumijemo...da ne začatavam više ...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 19:43   #59
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem da mora postojati impuls kao takav i da je to Ur, ja samo kažem da mišićna stanica (ili mišić, sasvim svejedno) vrši radnju grčenja...
Ali ne može Mars vršiti tu radnju kada je ta radnja "nevoljna".
Quote:
Drugi je par rukava zbog čega dolazi do grčenja ili bilo čega drugog, da li zbog krivog impulsa (Ur), da li zbog krivog prenošenja informacije (Me), odnosno greške u prenosu informacije itd itd...

No kao što rekoh sasvim nebitno... bitnije je da se mi razumijemo...da ne začatavam više ...
Uopće ne začatavaš ...grč je također "bolest" a osim toga meni osobno jako zanimljivo astrološki čuti/pisati o nečemu što "nigdje ne piše" već je osobno iskustvo i mišljenje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:36   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ali ne može Mars vršiti tu radnju kada je ta radnja "nevoljna".
Kako onda objašnjavaš najobičnije grčenje mišića u nekom položaju, ili grčenja prilikom napora ili bolje reći zbog umora na sportskim terenima?

Nisu li to "nevoljne" radnje?
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.