Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 09:52   #1
Pomozite mi

Trebam izgubiti 6 kg u narednih 6 sedmica. Cula sam da je to u redu ali ne znam kako!
Imam 66 kg /167 cm, uglavnom sedim citav dan na poslu.
sublimemessage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 09:55   #2
Quote:
sublimemessage kaže: Pogledaj post
Trebam izgubiti 6 kg u narednih 6 sedmica. Cula sam da je to u redu ali ne znam kako!
Imam 66 kg /167 cm, uglavnom sedim citav dan na poslu.

Zasto bas u narednih mjesec i pol dana? Kao prvo takvo naglo skidanje kila (ako bi cak i uspjela) nije zdravo, pa bi vjerojatno nakon tih 6 sedmica opet te kile vratila.

Mjenjaj rezim zivota, nakon ili prije posla odradi aerobni trening, i mjenjaj prehranu. I kilu do najvise dvije gubi mjesecno. Druge nema.
__________________
Uvijek je sutio, malo s kim govorio, godinama nepokretnu zenu njegovao, s nikakvom placom kraj s krajem vezivao, u podrumu teatra zivot zivio i nikog ni za zasto nije krivio. Na sastanke nije hodio, ni jednog saveza pobornik nije bio, i nikog nista nije molio, kad se ubio. Samo je tako pricaju jednog jutra glavu topovskom salvom Richarda III raznio
Titania is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 10:03   #3
Quote:
Titania kaže: Pogledaj post
Zasto bas u narednih mjesec i pol dana? Kao prvo takvo naglo skidanje kila (ako bi cak i uspjela) nije zdravo, pa bi vjerojatno nakon tih 6 sedmica opet te kile vratila.

Mjenjaj rezim zivota, nakon ili prije posla odradi aerobni trening, i mjenjaj prehranu. I kilu do najvise dvije gubi mjesecno. Druge nema.
Job interview.
sublimemessage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 10:25   #4
Ako je izgled najbitniji na nekom poslu, onda se meni takav posao (odnosno ljudi koji biraju po tom kriteriju) sam po sebi gadi. Ja ti predlazem da ti taj razgovor bude podstrek za mjenjanje nacijna zivota. Sad, sad ga mjenjaj, mjenjaj prehranu, pocni se necim baviti, i pokusaj izgubiti dvije, tri kile do tada. Ako te netko na posao nece primiti zato sto si tri kile preteska, onda mislim da nemas zaliti za tim poslom.
__________________
Uvijek je sutio, malo s kim govorio, godinama nepokretnu zenu njegovao, s nikakvom placom kraj s krajem vezivao, u podrumu teatra zivot zivio i nikog ni za zasto nije krivio. Na sastanke nije hodio, ni jednog saveza pobornik nije bio, i nikog nista nije molio, kad se ubio. Samo je tako pricaju jednog jutra glavu topovskom salvom Richarda III raznio
Titania is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 14:33   #5
o jebemti, kakav je to posao di je neki 'ekspert' zaključio da trebaš imati baš 60 kg a ne 66? zapravo ne, to čak nije ni posao nego intervju za posao... daj pliz reci kaj si? glumica?
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:16   #6
pravilna prehrana i vjezbanje
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:28   #7
Ma dajte ljudi nemojte suditi...ako cura misli da ima razlog i potrebu skinuti 6 kg u 6 tjedana, a netko zna način, pomozite joj. Ima ovdje dosta topica o zdravom skidanju kila, pravilnoj prehrani, vježbanjima svake vrste, no ako si je ona zacrtala put neće se ovako i onako toga pridržavat jer ima svoj cilj.
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 18:23   #8
Quote:
Sun_Flower kaže: Pogledaj post
Ma dajte ljudi nemojte suditi...ako cura misli da ima razlog i potrebu skinuti 6 kg u 6 tjedana, a netko zna način, pomozite joj. Ima ovdje dosta topica o zdravom skidanju kila, pravilnoj prehrani, vježbanjima svake vrste, no ako si je ona zacrtala put neće se ovako i onako toga pridržavat jer ima svoj cilj.
o zdravom da i to svi ovdje podržavamo. 6 kg u 6 tjedana nije nipošto zdravo
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 19:56   #9
Toliko možda može izmršati ako prestane jesti. Ali to pokretačica valjda zna i sama.
Da postoji neki zdravi i laki način za izmršati 6 kila u 6 tjedana, pa valjda bi ga i mi sami na sebi primjenili
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 20:00   #10
daj izbriši post jer će sad fakat prestat jesti
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 20:08   #11
Neće. Zna ona da to nije dobro. Svejedno me zanima koji je posao u pitanju. Za manekenku je preniska. Za koje poslove se to mora mršati?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 20:11   #12
znam da se za stjuardesu mora biti 'ugodan oku'... al da mi netko kaže 'oprostite, ali eventualno ćemo vas primiti na posao ako smršavite 6 kg'.. jaaao
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 21:21   #13
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
znam da se za stjuardesu mora biti 'ugodan oku'... al da mi netko kaže 'oprostite, ali eventualno ćemo vas primiti na posao ako smršavite 6 kg'.. jaaao
U pravu si, stjuardesa, a ja bi sa 60 kila bila na gornjoj prihvatljivoj granici. I sa 60 kila ja imam 3 kile viska.
sublimemessage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:46   #14
o bože, sad je i 60 kg previše? daj mi molim te reci koja je to aviokompanija? ja sam prošla obuku u swiss airu i jedini uvjet je da nisi niži od 158 cm, a težina se podrazumijeva da je normalna što znači da nemaš 100 kg. ali nitko te ne važe i ne uvjetuje da moraš smršaviti, to još nikad nisam čula . i u croatia airlinesu je isto koliko znam. a u americi su sve stjuardese koje sam vidjela bile ono.. baš huge

btw, evo ti jedan super tekst (ironičan je, nemoj ga ozbiljno shvatiti ).

How does an air hostess’s weight matter?

How does an air hostess’s weight matter? Of course it’s vital, as any airlines will tell you. Air hostesses must be slim and young and pretty. Never mind if they are not courteous or speak such poor English that they do not understand what “toast” means. That’s not what their job is about anyway.

The Hon’ble (male) judges of the Delhi High Court would agree. The Court thinks that Indian Airlines (or Indian or Air India or whatever they call themselves now) was right to ground five air hostesses because they were overweight. This is what the Hindu reports:

The rules prescribe different weight limits according to their height and age. For an 18-year-old air hostess with a height of 152 cm, the maximum weight permissible is 50 kg while air hostesses in the age group of 26 to 30 and a height of 152 cm, the weight limit is 56 kg.

Of course, Air India itself is very overweight and the Maharajah packs a hefty paunch, but then the Maharajah is not an air hostess.

I had always thought that air hostesses are really a sort of glorified waitress. Except, they are waitresses who don’t depend on customers’ tips for their income, which explains why air hostesses in US airlines are so rude to passengers. But apparently not. Air hostesses must be in the fashion industry. Why else would they have rules saying air hostesses can’t marry, get old or put on weight? I thought such rules were only reserved for models. Also obviously, male stewards are not in the fashion industry. That is why none of these restrictions apply to them.

But why stop at just age and weight? The airlines have other secret rules for air hostesses that explain the quirks in their appearance, behavior and the quality of airline service these days. I have seen these rules in action in the US, and I am sure they exist in India (or Indian). So for readers of this blog, I am letting you into a trade secret that is guarded zealously by the airline industry. I shall tell you the secret rules.


The Six Secret Rules for air hostesses:

Rule 1: Air hostesses should remember that they are, first and foremost, sales persons. They are responsible for selling stale trail mix, cheap headphones and overpriced blankets and pillows. Unfortunately, airlines do not as yet sell water, so air hostesses should refrain from handing out water unless specifically requested by passengers. Even then, they should provide water only in tiny water cups.

Rule 2: All air hostesses should wear high heels that are at least 6 inches high. Heels of five inches may be permitted in special cases, with prior approval. They should sashay through the aisle, rolling carts on high heels, and also use these heels to curb passengers who demand too much attention, like extra cups of water.

Rule 3: Air hostesses should have long fingernails that are at least an inch long. Long fingernails are an important accessory that can be used to dip into cups and discourage use of complimentary drinks by passengers. They can also be used to poke passengers while handing out cups of water and juice.

Rule 4: Make up is very important. Nail polish and lip stick should always be bright red in color. Also, make-up should be applied heavily, so the face looks pale, contrasting with the bright red lipstick. Eyes should be heavily made up. This appearance, when combined with a glare, may scare some of the more timid passengers.

Rule 5: Hair color should be brown on Tuesdays and Thursdays. On all other days, it should be black. Red and orange highlights are recommended.

Rule 6: Air hostesses should give the appearance of smiling at passengers. But genuine smiles are not recommended, in case the passengers get too friendly and request additional cups of water, newspapers or other services currently free.

The airlines take interaction with passengers very seriously. Hidden cameras will be placed above each seat to monitor whether air hostesses chat with passengers or otherwise indulge in courteous behavior. Such behavior can attract disciplinary action. Air hostesses are permitted to be rude to economy class passengers, however, and also to smile in relief, however, when passengers depart the plane.

Perhaps there are more. Certainly the airlines seem to invent a new rule every day, and you just have to open the papers to learn about it. So readers, can you suggest more rules for air hostesses that you have come across?
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:24   #15
6 kg u 6 tjedana je taman,nije to nikakvo extra brzo mršavljenje...jednostavno trudi se da budeš u kal. deficitu,ono što jedeš jedi zdravo i ubaci lagano trčanje/brzo hodanje 1 h dnevno
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 08:30   #16
Ak se radi o 6kg čistog sala onda je to jako teško izgubiti u 6 tjedana, barem ne zdravo. Tu će jako puno mišića otići, a salo će ostati.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 09:57   #17
6 kila u 6 tjedana je kilo tjedno što bi rekao da je gornja granica.Eno hercegovka je skinula 10 kila u dva mjeseca
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:09   #18
Da, al to nije bilo čisto salo. Kilogram tjedno je deficit od 7000kcal tjedno, odnosno 1000kcal dnevno, što je malo previše.

Mislim, nije nemoguće, samo treba paziti da se puno vježba i ne ide na premali unos hrane (bolje lagano vježbati 6 sati dnevno a normalno jesti nego vježbati 1 sat dnevno i izgladnjivati se).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 11:23   #19
Quote:
sublimemessage kaže: Pogledaj post
Trebam izgubiti 6 kg u narednih 6 sedmica. Cula sam da je to u redu ali ne znam kako!
Imam 66 kg /167 cm, uglavnom sedim citav dan na poslu.
Manje vise si dobila odgovore kako je moguce tu kilazu izgubiti al isto tako joj je povratak brz. Ono sto je najvazniji savjet jest da moras promijeniti stil zivota : sredit prehranu i zapocet sa vjezbanjem, ako zaista zelis ispravno i dugorocno izgubiti kilograme. Tu je volja najbitnija.

u tinejdzerskom periodu zivota isfrustrirana kilama zeljela sam naglo skinuti 10kg. 10dana sam doslovno gladovala ili jela salatu i dan mi je trajao 17h. U tih 17h sam 3h plivala, 30min trcala, 2h biciklirala i u naletima dosade jogirala Uopce mi nije jasno kako sam mogla al dobro.. skinula sam 10kg i zadrzala tu kilazu zahvaljujuci teretani i prehrani jos 6mj. No, ono oku nevidljivo je zamalo bilo pogubno. Srce mi je pocelo preskakat, imunitet mi je opao i ubrzo sam pokupila mononukleozu. 4tjedna strogog mirovanja je znacilo i povratak odredjene kolicine kila. Ovo sam ti samo napisala zato da budes svijesna da nagle promijene te nece nikud dovest al ako iskoristis ovo lijepo vrijeme vani i postupno se i s uzitkom pocnes kretat, vjezbat, pazit sto i kada jedes : puno vise ces uciniti za sebe i svoj organizam

Sto se tice posla : zadovoljne i ispunjene osobe, svojim nastupom i osmijehom mogu odmaknut paznju sa primarnog dojma zvanog izgled. Ako se i radi o poslu stujardese - uz malo truda mozes izgledat fenomenalno!

Stoga, ako vec danas nisi, kreni od sutra. Ujutro se probudi i popij vode. Nataste gimnasticiraj, hodaj, bicikliraj i to u minimalnom trajanju 45min. Gladovanje te nikud nece dovest stoga uvedi vise manjih obroka koji ce ti pokrenut metabolizam. Sve manje vise mozes naci na ovom pf-u pod raznim topicima.
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 11:31   #20
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
6 kila u 6 tjedana je kilo tjedno što bi rekao da je gornja granica.Eno hercegovka je skinula 10 kila u dva mjeseca
ja još uvijek mislim da je izgubiti 6 kg u 6 tjedana puno previše jer tih 6 kg se zasigurno nisu nataložili tijekom mjesec i pol već tijekom dužeg razdoblja.

hercegovka je ipak imala oko 30 kg viška i kolko god paradoksalno zvučalo, lakše je gubiti kile kad si deblji jer imaš puno više zaliha sala. ova cura ima možda 5 kg viška, a tijelo se u takvim slučajevima uvijek ''bori'' da zadrži mast ''za crne dane''.

koka, dobar post
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.