Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 23:21   #1
Ne znam kako se razvesti

Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu i iskreno od vas tražim jedno triježnjenje i pomoć ako ste raspoloženi!
U braku sam 5 godina (manje više jer u brak ubrajam i zajednički život bez papira i onaj s papirom). Oduvijek sam bila tip dobrčinitelja koji može promijeniti svijet i dakako da mogu izvući čovjeka na pravi put. Kad sam srela muža bila sam na rubu živčanog sloma (neki stari demoni su mi divljali životom ali sada tih više nema) a on je bio baš ona prava utjeha koja mi treba. Nije mi se sviđao nisam bila zaljubljena u njega niti je bio moj tip ali mi je pasala njegova toplina koju je imao i mislila sam da ću vremenom od njega stvoriti muškaraca svojih snova i naučiti ga onim nježnostima koje nije znao..
Nažalost to se sve promijenilo kad smo se uselili skupa..on je postao hladan i dalek, kao da nije bio spreman na to sve skupa ali ga za to i ne krivim jer to je bilo nešto posve novo i za mene. Uglavnom cijela priča je s godinama dobila jednu ružnu notu u kojoj sam ja dobila gastritis jer on naprosto ne izlazi iz jedne grozne depresije i naravno ja sam uvijek kriva za sve nedaće..najodvratnije mi je kad govori na način iz kojeg se da iščitati kako sam mu ja uništila život i da bi sve bilo jednostavnije da me nije sreo. Onda prođe dan dva pa me obožava i ja sma mu sve na svijetu..ali brzo prođe i ta faza pe se vraćamo na svađe, razbijanje stvari itd.
Da skratim priču, ja sam bila dovoljno pribrana da odvagnem situaciju (i bilo je tu puno za i protiv, ali stvari koje su išle njemu u korist je bilo više pa sam odlučila biti strpljiva i puna ljubavi) pa smo uplovili u finu mirnu luku, bilo je sve OK i mislili smo da bi bilo dobro vrijeme za bebu-ALI!! Nakon pokušavanja i neuspjeha napravili testove i ispostavila se muška neplodnost-zaušnjaci su uzeli danak. Ja sam se uzela grčeviti boriti i iznalaziti način i naravno da načina ima ali on se povukao.. Ne želi pričati o tome potpuno je rezignirn stalno spominje probleme o kojima kao ja ništa ne znam, krivi me za stvari kojih uopće nema, stvara probleme koji nisu tu..kad ga pitam želi li odustati naziva me ludom jer život z anjega nema smisla bez djece..sve u svemu guši me i mislim da sam mu dala najljepše godine a zauzvrat sam dobila šaku uspomena koje svaka ponaosob nose bar poneku sitnu mrlji i njegov propust. Muka mi je zapravo što nemam niti jednu lijepu priču koja nije cenzurirana da bi se ja bolje osjećala, i što konstantno prijateljima lažem da sam sretna i da imam krasnog muža a nije tako.
Ne bih možda razmišljala o razvodu da nisam spoznala kako ga ne volim, ne veselim mu se, nije mi ni drag..samo ga podnosim.
u međuvremenu sam nezaposlena i nemam krova nad glavom pa sa financijski potpuno ovisna o njemu a nisam baš osobito hrabra da bih se suočila sa životom sama. Radije i potlačena nego na ulici. I zato vas molim, pokažite mi svi koji iz osobnog iskustva znate kako se to izlazi iz mraka i kako ljudi opstaju sami jer meni se to čini nedostižnom slobodom.
Hvala vam svima!


p.s sad kad sam pročitala sve tek sam spoznal akoliko sam ogrezla u mediokritetnom životu i braku jer u mojoj priči nema ni malo osjećaja a po naravi sam tip koji se rasplače kad otpile stablo. Ovo mi baš nalikuje kao ona tema "kako se riješiti muža".
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 00:03   #2
Prije svega, savjetovala bih ti da razmisliš o sebi, o svojem životu. Kako ti doživljavaš svoj način života. Da li ti je to što si nezaposlena velik i neizdrživ teret, ili ti možda na neki način odgovara. Kad sama sebi složiš u glavi što želiš od života, znat ćeš i kako teba djelovati.

Malo pogledaj i ostale teme na ovom podforumu. Različite su, ali su u suštini iste. Teško je dati neki generalan savjet, jedino što ti mogu reći da s procesom pronalaska vlasitog identiteta trebaš početi što prije, jer vrijeme je jedna prokleto zajebana stvar i pazi da te ne pregazi...
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 02:18   #3
Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
...I zato vas molim, pokažite mi svi koji iz osobnog iskustva znate kako se to izlazi iz mraka i kako ljudi opstaju sami jer meni se to čini nedostižnom slobodom.
Ako te samo to zanima onda izvoli (to nije śala):

Zasuci rukave do posla pa će Ti se sam ukazati prekidać gdje se pali svjetlo
Ako imaś dvije lijeve ruke do posla onda ćeś o slobodi moći samo sanjati ili ćeś morati potrażiti slijedeću żrtvu kako bi Ti sama mogla njom ostati i vratiti se ovdje na forum za 5 godina sa istim pitanjem.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:22   #4
Kako to misliš izlaziti na slobodu sama? Za rastavu je potrebno dvoje. Dobivaš pola imetka (dobivaš bar nešto valjda?). Da bi uopće krenula trebaš odlučiti. Da bi odlučila trebaš znati da si još uvijek mlada (bez obzira kolko si stara jer uvijek ima netko stariji od tebe), lijepa, očito premršava (zbog gastritisa), i možeš imati djece (razmisli, možda uopće nisi tip za djecu, imaš vremena imati djecu s nekim s kim ćeš odjednom postati majčinski tip). Izaći van znači znati ne ragovarati samo u jednom krugu ljudi očito onih koji znaju i tvog muža. I vidjeti da ljudi imaju svakakva životna iskustva, i na kraju je opet nekako tvoja krivica, ali koga briga glavno da ti postaneš sretna a nitko oko tebe beskrajno nesretan. A tako ioanko ispadne da se svima dogadja ono sto im u tom trenu treba. I tvom mužu to sve treba: i rastava i neimanje djece itd.
cutee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:01   #5
Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
Nije mi se sviđao nisam bila zaljubljena u njega niti je bio moj tip ali mi je pasala njegova toplina koju je imao i mislila sam da ću vremenom od njega stvoriti muškaraca svojih snova i naučiti ga onim nježnostima koje nije znao..
(
zašto si se vezala (papirom) za nekog za kog si unaprijed znala da će tek morati stvoriti muškarca svojih snova? Zašto nisi trazila muškarca snova?

Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
Ne bih možda razmišljala o razvodu da nisam spoznala kako ga ne volim, ne veselim mu se, nije mi ni drag..samo ga podnosim.
u međuvremenu sam nezaposlena i nemam krova nad glavom pa sa financijski potpuno ovisna o njemu a nisam baš osobito hrabra da bih se suočila sa životom sama. Radije i potlačena nego na ulici. I zato vas molim, pokažite mi svi koji iz osobnog iskustva znate kako se to izlazi iz mraka i kako ljudi opstaju sami jer meni se to čini nedostižnom slobodom.
Hvala vam svima!
(
Mislim da bi konacno nesto morala napraviti za sebe, odmah, ne planirati da ćeš u budućnosti napraviti. Jesi li spremna suočiti se sa životom i svim problemima koji su već sad u startu vidljivi? Moraš sa sobom račisiti što uopće želiš. Ako imaš cilj neće ti ništa biti teško, pa čak naći i posao i krov nad glavom. A brak je očigledno promašaj bio i prije nego što se realizirao. Jesi li svjesna toga?
odvaži se i učini neke pomake i korake za svoje zadovoljstvo!
a777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:11   #6
Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
I zato vas molim, pokažite mi svi koji iz osobnog iskustva znate kako se to izlazi iz mraka i kako ljudi opstaju sami jer meni se to čini nedostižnom slobodom.
Hvala vam svima!
Na krivom si mjestu. I s krivim pitanjem. Dok god ćeš tražiti da ti netko pokaže slobodu, ti je nećeš imati.

Zadnje uređivanje putnica : 02.03.2007. at 17:37. Reason: quote
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:45   #7
Quote:
Den1s kaže: Pogledaj post
Na krivom si mjestu. I s krivim pitanjem.
da, u braku s krivim covjekom, krivim pretpostavkama, na krivim temeljima

ginger, vi ste u poslovnom aranzmanu, a ne u braku. dala si si zadacu da ga preodgojis, a kad je postalo pretesko bi mijenjala posao. ok, nije ni to prvi slucaj, niti ce svijet propasti.

ne vidim nikakav problem zapravo

nadjes posao, odselis i podneses na sudu tuzbu za razvod braka.
ako ti je pak milije ovako, da te on financira onda imas problem kao i 99% zaposlenih-imas gadnog sefa koji te jebe od jutra do mraka, placa ti je mala, a oprema na kojoj radis dotrajala.

mijenjaj posao
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:47   #8
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
da, u braku s krivim covjekom, krivim pretpostavkama, na krivim temeljima
A śta ako je u njihovom slućaju obrnuto?
Zar istina ne może biti drugaćija ili kao śto je to najćeśće na sredini?
Quote:
putnica kaže:
imas gadnog sefa koji te jebe od jutra do mraka, placa ti je mala, a oprema na kojoj radis dotrajala.
Gadnog śefa...?
Prema postovima koje piśu i odgovorima koje dobivaju ovdje forumaśice możda bi bilo bolje da se ovaj podforum prekrsti na:

"Podforum nevinih duśa"
Quote:
putnica kaže:
mijenjaj posao
Możda ćeś usrećiti śefa

Ali da bi imala śefa treba prvo zasukati rukave

5 godina na nećijoj grbaći a sada ispada da je viśe grbava nego śto je to izgledalo...

Nije hrabra da se suoći sa poslom... pardon sa żivotom
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:43   #9
benny, ne citas s razumijevanjem i toliko si povrijedjen da se nalazis u svakom muzu na forumu. malo se odmakni da dobijes jasniju sliku
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 23:51   #10
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
benny, ne citas s razumijevanjem
Misliś da ne razumijem hrvatski? Pa ja znam ćitati i izmedju redova
Quote:
putnica kaže:
i toliko si povrijedjen
Ja sam kompletan i zdrav a opasne sportove izbjegavam
Quote:
putnica kaže:
da se nalazis u svakom muzu na forumu
Da li to Ti mene osudjujeś da sam gay?
Quote:
putnica kaže:
malo se odmakni da dobijes jasniju sliku
Kratkovidan sam pa ne bih vidjeo

Meni jednostavno ova prića ne miriśe baś najbolje
i ća ja morem lipa moja divojko ća prenosi sibe sa mista na misto
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 03:44   #11
Quote:
cutee kaže: Pogledaj post
očito premršava (zbog gastritisa)
Ja sam skroz off topic- ali, zašto premršava od g.? Ja ga imam od neki dan (isto zbog živciranja) kaj to znači da ću smršavit ? Mrak, ne moram ni na dijetu prije mora

A za autoricu.. da, meni isto nije jasno zašto si počela život s nekim za koga si već u startu znala da to nije to.. al dobro, anyway, počni se bavit sama sa sobom. Nađi posao. Nekako mi se čini da bi te dvije stvari mogle puno toga riješiti..
__________________
I didn't want to hurt you but you're pretty when you cry
I didn't want to fuck you but you're pretty when you're mine
I didn't really love you but I'm pretty when I lie
Liqueur Originale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:18   #12
Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
Kad sam srela muža bila sam na rubu živčanog sloma (neki stari demoni su mi divljali životom ali sada tih više nema) a on je bio baš ona prava utjeha koja mi treba. Nije mi se sviđao nisam bila zaljubljena u njega niti je bio moj tip ali mi je pasala njegova toplina koju je imao i mislila sam da ću vremenom od njega stvoriti muškaraca svojih snova i naučiti ga onim nježnostima koje nije znao.

.....

Ne bih možda razmišljala o razvodu da nisam spoznala kako ga ne volim, ne veselim mu se, nije mi ni drag..samo ga podnosim.

.....

u međuvremenu sam nezaposlena i nemam krova nad glavom pa sa financijski potpuno ovisna o njemu a nisam baš osobito hrabra da bih se suočila sa životom sama.


Ovo sve (a i puno od ostalog) mi zvuči kao da je kriva osoba dobila gastritis...
.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:10   #13
Quote:
gingerbread kaže: Pogledaj post
financijski potpuno ovisna o njemu a nisam baš osobito hrabra da bih se suočila sa životom sama. Radije i potlačena nego na ulici. .
Jedino kad ovaj stav promjeniš onda češ biti spreman za dalje, a to ti mi ne možemo promjeniti, to moraš sama!
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 02:14   #14
Vidim ima razno raznih savjeta Moj savjet je tako jednostavan,može se reći najbolji.Uradi ono što danas radi jedan manji dio pametnih žena.Osiguraj se prije nego što izadješ iz braka."Osigurati" znači naći partnera još dok si u braku po mogućnosti dobro situiranog .
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:35   #15
Da, što bi Marin1 rekao - budi parazit ali ne samo na trenutnom već možeš i proširiti to.

Po toj logici, najbolje je da odeš u prostituciju. Barem ne bi imala problema sa financijama.

Ma može li mi netko objasniti koji je to vrag s vama ženama? Osim izuzetaka koje potvrđuju pravilo - tu uključujem i svoju bivšu - imam osjećaj a vaši postupci to i pokazuju - da smatate da bismo mi muškarci trebali vas uzdržavati do kraja našeg prirodnog života. Što je s ravnopravnošću ili sposobnošću i vašom pameti?

Ili ste vi samo mašine za rađanje pa djecu koristite kao neki objekat u čijem smo stvaranju i mi sudjelovali a nadalje logika govori pošto smo sudjelovali onda moramo skrbiti ne samo za objekat 1 već i za objekat 2 je je on, po defaultu, slabiji i oštećeniji spol.

Merda, kažem ja. I unaprijed isprika svim onim samosvjesnim ženama koje kroz svoj život hodaju a ne traže slijedeću žrvtu kao - ŽENKE KOMARCA.

Pozdav.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:09   #16
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Da, što bi Marin1 rekao - budi parazit ali ne samo na trenutnom već možeš i proširiti to.Pozdav.
Moj tekst je bio šala i tako ga treba shvatiti.Činjenica je da se jedan manji dio žena osigura već u braku,pri tom ne mislim na materijalnu situaciju.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.