Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 12:18   #301
dali je netko mozda cuo ili radio s firmom http://www.ekspertplus.hr/vrata/index.htm
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:17   #302
protuprovalna vrata-dileme

pozdrav,

i ja sam eto bio u dilemi oko nabavke vratiju.
s obzirom da većina trgovaca ima talijanska vrata, malo sam pronjuškao okolo..nema neke razlike, osim oko finiša i brava..konstrukcijski maltene isto.

pukim slučajem naišao sam na firmu ,ALBORA d.o.o na staroj samoborskoj koja dobavljuje sigurnosna vrata za projekte , ali veleprodajno (pa nemaju reklame) i malo sam ih zagnjavio...
imaju vrata za svakog...gledaš po cijeni , gledaš po kvaliteti.

pogledao sam neke osnovne modele(ECO), kineska proizvodnja, ali možeš si promjeniti cilindar jer su vrata po euro standardu, djeluju ekonomično, ali finiš je ok,nema hrđe, ne škripe...imaju čak i osvjetljenje brave

pitao sam lika jer imaju kakvu "jaču" verziju... i ponudio mi model SAFE(prtuprovala kat. 3) i MAGMU (protuprovala kat.4 i T60' protupožar).
vrata imaju 120kg?????????????????!!!!!!!!!!
lik me pitao na kojem katu živim??
i onda mi nabacio par argumenata da je bolja kombinacija protuprovale sa protupožarom (i ja sam trgovac, ali ima lik argumente, a ne želim zbog par sto kuna riskirati život svoje familije u tom jednom trenutku)...

eto...sad sam ponosan vlasnik protuprovalnih vrata MAGMA sa protuprovalom kat. 4 i protupožarnom zaštitom T60', pa nek mi provaljuje i sa let lampom, hehehe

btw. cijela stvar me koštala 6400kn + 600kn ugradnje .
za manje od soma € mislim da je to bolji izbor.
e, da i rađena su po mjeri
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:56   #303
moj ti prika ta vrata otkljuca....ja mislim za 30-tak sekundi....je je...30 sec....prosla je probio za pol minute za okladu....jebi ga spusili 100 eura...al bar smo se uvjerili da su takva vrata za k****....al neka....platio si masno pa valjda nece ekipa bas na tvoja od svih vrata...a to sto su protuprovalna - to priki ne znaci nista. Nego prika mi pricao da je jednopm u stanu gorilo a vatrogasci nisu mogli upast u stan jer nikog nije bilo unutra a sjekira im kurca nije znacila. pa smo se smijali...i tako.....
vrata ko vrata - samo da se prodaju i da trgovci zarade
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 23:12   #304
Quote:
M.E.Đ.E.D kaže: Pogledaj post
moj ti prika ta vrata otkljuca....ja mislim za 30-tak sekundi....je je...30 sec....prosla je probio za pol minute za okladu....jebi ga spusili 100 eura...al bar smo se uvjerili da su takva vrata za k****....al neka....platio si masno pa valjda nece ekipa bas na tvoja od svih vrata...a to sto su protuprovalna - to priki ne znaci nista. Nego prika mi pricao da je jednopm u stanu gorilo a vatrogasci nisu mogli upast u stan jer nikog nije bilo unutra a sjekira im kurca nije znacila. pa smo se smijali...i tako.....
vrata ko vrata - samo da se prodaju i da trgovci zarade
A što šrika nije za 30 sekundi otključao?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:35   #305
a jel? sefovski ključ za 30 sekundi skinuo??
neznam baš... ali ako ti kažeš...


iako mi je lik rekao podatak iz tvornice, koji vode evidenciju o svim vratima,da do sada od 10.000 prodanih..nijedna uspješna provala registrirana, ali eto odoh ja se raspitati
baš sam gledao ateste od vrata, i po env1627 i env1630 normama isprobali su provalnički alat, bušenje cilindra, rezanje, pajser i nisu pala .

možda je tvoj pajdo ipak probao neka druga vrata

Zadnje uređivanje atila "the steak" : 26.09.2007. at 15:20.
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:41   #306
ENTERAG vrata

eto, ako nekog interesira na samoborskoj cesti 253 je firma ALBORA (iako su veleprodaja da ih se nagovoriti) imaju kvalitetna sigurnosna, protuprovalna i protupožarna vrata.
ja sebi kupio model SAFE , kategorija protuprovale 3, zvučna izolacija, izbor kugla ili kvaka, sefovska ili kodirana brava, možeš si staviti i stakleni otvor, rade i po mjeri.. i majstor im je ok, ne ode dok nije zadovoljan, hehehehe
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:57   #307
ovo je navodno vrlo dobra firma
čak sami proizvode vrata
http://www.uzor-vrata.hr/
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:18   #308
Kolnoa

Da li je još netko kupio vrata alfa od firme Kolnoa ? Da li ste zadovoljni sa vratima i kvalitetom usluge ?


Hvala !
bkirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 02:13   #309
ja sam ih gledao,i vrlo su slična ostalim talijanskim vratima, mislim da kolnoa u programu još uvijrk ima dierre vrata...
alfa model me nije baš nešto posebno dojmio.
ja sam pronašao malo ozbiljnija vrata od Albora d.o.o.
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 17:33   #310
da proizvode??

to je ista fora kao i ona Splitska firma koja to priča, pa onda sami otkriju da kupuju okvire ii panele u italiji i ovdje ih šarafe..

čak i neke modele od kolnoe se dobivaju iz italije.
gledao sam tko je atestirao sva ta vrata ...i svugdje se nalaze imena talijana kao osnovni atest.

pusti marketing.... onda sam i ja proizvođač ,jer ljudima prišarafim dijelove na vodokotlić, hehehe
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 19:44   #311
Quote:
atila "the steak" kaže: Pogledaj post
da proizvode??

to je ista fora kao i ona Splitska firma koja to priča, pa onda sami otkriju da kupuju okvire ii panele u italiji i ovdje ih šarafe..

čak i neke modele od kolnoe se dobivaju iz italije.
gledao sam tko je atestirao sva ta vrata ...i svugdje se nalaze imena talijana kao osnovni atest.

pusti marketing.... onda sam i ja proizvođač ,jer ljudima prišarafim dijelove na vodokotlić, hehehe

Imaš li još kakve informacije o Kolnoi i vratima Alfa koje oni proizvode (sastavljaju) ? ....pitam jer sam se odlučio za kupnju tih vrata



hvala !
bkirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:47   #312
Quote:
atila "the steak" kaže: Pogledaj post
da proizvode??

to je ista fora kao i ona Splitska firma koja to priča, pa onda sami otkriju da kupuju okvire ii panele u italiji i ovdje ih šarafe..

čak i neke modele od kolnoe se dobivaju iz italije.
gledao sam tko je atestirao sva ta vrata ...i svugdje se nalaze imena talijana kao osnovni atest.

pusti marketing.... onda sam i ja proizvođač ,jer ljudima prišarafim dijelove na vodokotlić, hehehe
jedna osoba koja je u firmi uzor-vrata kupila njihova vrata je vidjela da da proizvode
ali samo prozivde vrata tj. bez mehanizma... znači drvo
dok mehanizam je talijanski.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:10   #313
jedina prava tvornica metalnih vrata je metalind, ali za protupožarna vrata.
sad kad to imaš...odakle svim tim silnim domaćim proizvođačima stručnjaci sa višegodišnjim iskustvom.jer za proizvoditi moraš imati razvoj i istraživanje...misliš da uzor ima takav odjel ?ili kolnoa? koja je do malo prije držćala talijanska vrata...

i ...protuprovalna vrata hrvatskoj nitko nema atestirana po PS, jer jedini certficirani laboratorij za euro norme je u rosenheimu.tako da sve te priče o domaćim proizvođačima su malo smješne.
(da ne spomenem da sam od jedne firme dobio atest za protuprovalu sa naslovom "izvješće o kakvoći"???? a referira se na ENV 1627 normu.... svašta
ali ok, ja sam malo to istražio jer sam škrt pa volim znati kaj kupujem.

u svakom slučaju , ako i kupuju od talijana konstrukciju pa to ovdje dovare i sklope..nije tako loše za nas kupce.

u svakom slučaju kupiš ono kaj vidiš... ja sam si dao truda i kupio ono kaj je mene zadovoljilo jer nisam htio imati "još" jedna talijanska vrata od mnogih na tržištu...
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 06:58   #314
mislim da su vrata sklopljena kod nas bolja ili iste kvalitete od većine talijanskih vrata ...
bkirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 08:42   #315
to je vjerovatno i istina, ako imaš pravog majstora koji to radi s ponosom.
ali mrzi me kada netko priča da proizvodi ,a vidi se da uzima kompletnu konstrukciju i tu je šarafi.
za proizvodnju trebaš tehnologiju, istraživanje, projektnu dokumentaciju....misliš da ti dućani imaju toliko love da odu sami razviti vrata od nule? čak i sama kupnja licence košta ko sv. petra..

sve u svemu, svaka vrata imaju svoje kupca, samo nema potrebe izmišljavati porijeklo, kaoda će me domaća proizvodnja toliko ganuti da ih kupim, a zna se da se u hrvatskoj već desetljećima "proizvode" protuprovalna vrata.
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:19   #316
Evo mi doma imamo vrata od Kolnoe.

Gledala sam jako puno vrata, između ostalih i neka u Osor prometu koja su jako hvalili, pa onda puno hvaljena Dierre, i neka jako puno skuplja.

Na kraju je pala odluka na Dierre GoBlack ili Kolnoa. Onda sam malo tražila po internetu i vidjela da GoBlack (koja su jedina koliko toliko prihvatljiva cijenom) uopće ne postoje u Dierre katalogu za zapadne zemlje, nego samo za istok. Što mi je potvrdio i prodavač u Pro Montu.

I onda sam otišla pogledati ta Kolnoina, bila je neka akcija, došla su me oko 6000 kuna s ugradnjom. Razlika ogromna od vrata iz osor prometa za nižu cijenu. Kažu da su skopirali talijanska Oikos vrata.

Nisu savršena naravno, ali izgledaju lijepo, zatvaraju se dobro, imali smo problema jer su se lajsne s unutarnje strane odlijepile, ali to su došli popraviti. (e tu već imam primjedbu, čekala sam ih 3 tjedna da dođu polijepiti lajsne - mi to nismo iz principa htjeli sami).

Nemam iluzije o neprobojnosti takvih vrata, kupovali smo ih prvenstveno zbog bolje zvučne i toplinske izolacije nego što imaju obična ulazna vrata, koja ako su malo kvalitetnija koštaju isto ili više.

sama svoj majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:49   #317
Quote:
sama svoj majstor kaže: Pogledaj post
Evo mi doma imamo vrata od Kolnoe.

Gledala sam jako puno vrata, između ostalih i neka u Osor prometu koja su jako hvalili, pa onda puno hvaljena Dierre, i neka jako puno skuplja.

Na kraju je pala odluka na Dierre GoBlack ili Kolnoa. Onda sam malo tražila po internetu i vidjela da GoBlack (koja su jedina koliko toliko prihvatljiva cijenom) uopće ne postoje u Dierre katalogu za zapadne zemlje, nego samo za istok. Što mi je potvrdio i prodavač u Pro Montu.

I onda sam otišla pogledati ta Kolnoina, bila je neka akcija, došla su me oko 6000 kuna s ugradnjom. Razlika ogromna od vrata iz osor prometa za nižu cijenu. Kažu da su skopirali talijanska Oikos vrata.

Nisu savršena naravno, ali izgledaju lijepo, zatvaraju se dobro, imali smo problema jer su se lajsne s unutarnje strane odlijepile, ali to su došli popraviti. (e tu već imam primjedbu, čekala sam ih 3 tjedna da dođu polijepiti lajsne - mi to nismo iz principa htjeli sami).

Nemam iluzije o neprobojnosti takvih vrata, kupovali smo ih prvenstveno zbog bolje zvučne i toplinske izolacije nego što imaju obična ulazna vrata, koja ako su malo kvalitetnija koštaju isto ili više.


Da li je dobra zvučna izolacija na vratima i da li mehanizam brava dobro funkcionira ? Uglavnom zadovoljna si sa vratima i uslugom Kolnoe ?


Hvala na iscrpnom odgovoru.
bkirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 12:22   #318
Quote:
sama svoj majstor kaže: Pogledaj post
Evo mi doma imamo vrata od Kolnoe.

Gledala sam jako puno vrata, između ostalih i neka u Osor prometu koja su jako hvalili, pa onda puno hvaljena Dierre, i neka jako puno skuplja.

Na kraju je pala odluka na Dierre GoBlack ili Kolnoa. Onda sam malo tražila po internetu i vidjela da GoBlack (koja su jedina koliko toliko prihvatljiva cijenom) uopće ne postoje u Dierre katalogu za zapadne zemlje, nego samo za istok. Što mi je potvrdio i prodavač u Pro Montu.

I onda sam otišla pogledati ta Kolnoina, bila je neka akcija, došla su me oko 6000 kuna s ugradnjom. Razlika ogromna od vrata iz osor prometa za nižu cijenu. Kažu da su skopirali talijanska Oikos vrata. Nisu savršena naravno, ali izgledaju lijepo, zatvaraju se dobro, imali smo problema jer su se lajsne s unutarnje strane odlijepile, ali to su došli popraviti. (e tu već imam primjedbu, čekala sam ih 3 tjedna da dođu polijepiti lajsne - mi to nismo iz principa htjeli sami).

Nemam iluzije o neprobojnosti takvih vrata, kupovali smo ih prvenstveno zbog bolje zvučne i toplinske izolacije nego što imaju obična ulazna vrata, koja ako su malo kvalitetnija koštaju isto ili više.

toliko o proizvodnji svojih vratiju od kolnoe.
ali, kupac će biti zadovoljan.
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:08   #319
Quote:
bkirin kaže: Pogledaj post
Da li je dobra zvučna izolacija na vratima i da li mehanizam brava dobro funkcionira ? Uglavnom zadovoljna si sa vratima i uslugom Kolnoe ?


Hvala na iscrpnom odgovoru.

evo ako ja smijem reci. mehanizam brava je ok, samo sto jedna ide u krivo (ali to ne smeta mehanizmu trenutno, malo trenja ima).

zvucna izolacija i nije neka (isto cujem susjede na hodniku kao sto sam i prije kada sam imala obicna vrata).

toplinska mi se cini da je dobra izolacija.

usluga je doduse bila brza, ali majstori nisu bili bas nesto profesionalni. i za dolazak na mjerenje ti uzmu 50 kn a da te za to ne obavijeste.

vidi se da je domaca radnja . kada sam se pozalila na to sto jedna sipka ide malo krivo, rekli su da to nije do njih nego do tvornice

uzela ona alfa vrata

ko sto rekoh, cini mi se bolja opcija od one mitre. 3 susjeda imaju od njih i vidim da je puno bolja solucija bila i zao mi je sto nisam to ja uzela... ali jebiga sada jos moram 3 rate platiti do kraja (uzela na rate). a ne mogu se na nesto specificni zaliti.

ali kao sto rekoh, drugi susjed koji je uzeo od kolnoe prije 4 godine vrata je dobio dierre (ili kako se vec zovu) i to je nesto sasvim drugo i puno puno bolje nego ovo sranje sto sada rade (hrvatska proizvodnja kazu)....

do sada mi nitko nije provalio

i ipak se osjecam sigurnije nego prije.

ali eto da imam priliku ponovo birati, uzela bih mitru ili od kolnoe prije par godina dierre, ali to su mi rekli u trgovini da vise ne prodaju. zasto ne znam
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:02   #320
ne živciraj se...bitno ds zgledaju opako , a ako ti je frka za šipku koja ide ukrivo.....uvijek možeš zvati bravara ili limara da ti ispili vrh šipke.
atila "the steak" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.