Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2006., 19:01   #21
Probaj http://www.inet.hr/~vkanzler/index2.htm (ili sveisvasta.com)
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 21:50   #22
http://www.veseli-ducan.hr/
Dia83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 12:43   #23
Stigao katalog od "Sve i Svašta", ima zgodnih stvari, perlica, boja, stalaka a i cijene su ok, preporučam

Našla sam ovo, prekrasno je, nisam vidjela ništa tako dobro kod nas, naručit ću gice i kravice definitivno, dolazi navala dječjih rođendana u obitelji pa će dobro doći.

P.S. da li ima netko iskustva sa radom s Obrersfixom? Šta se sve može izrađivati od toga?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:44   #24
Kolači za rođendan

Pripremam proslavu rođendana za svog mlađeg sina,pa se ne mogu odlučiti koje kolače ću pripremiti.

Zanima me što vi predlažete!Koje kolače najčešće pripremate za takve prigode?

Obično dajem prednost kolačima koji se mogu "uzeti u ruku" i ne kompliciram!

Da čujem vas!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:37   #25
jao, bio je u nečemu prilog nekidan o dječjim proslavama, da imam skener sad bih ti poslala. kako ono sve lijepo izgleda
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:44   #26
u jutarnjem prošli tjedan
ak' nekom baš treba šaljem poštom, ak' netko doma ni hitil u smeće

no gven,
jel to dječja proslava
kolko sinek ima godina
to su važni detalji

ak' je proslava dječjeg rođendana za velike, zna se
janjac, odojak, grah šalata, orehnjača, makovnjača, bučnica, 3 bakse pive, 2 kartona vina, sanduk kisele vode i kila sode bikarbone
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 17:29   #27
Hvala cure!
Nisam išla u detalje,jer me zanima kako to drugi rade.
Kod mene se uvijek slavi 2 puta.Jednom za rodbinu i kumove sa svim onim kaj je polly nabrojila,drugi put za klince,e tu svaki put nekaj drugo radim,pa mi već ponestalo inspiracije(dva kilca,po dva puta i tako već 7godina).Bilo je tu sendviča,pizza,čevapčića,ražnjiča,grickalica itd i mnogo,mnogo vrsta kolača i torti.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:17   #28
topli sendviči? puter štangicu na pola, 1 šnita šunke, 2-3 šnite sira koji se topi, odozgo potrackati putrom i gurnut u rol
klinci vole jer se sir razvači kak kauguma pa im je to zabavno, jedino kaj se mrvi pa bu svinjac, no to tak i tak nemreš izbječ na dječjim rođendanima
kolačeki ježeki? zgodno za vidjet

meni je od jedne kćeri društvo jedne godine naručilo piceka s mlincima i zelenu salatu
nisam mogla vjerovat da su djeca toga željna
to je bilo u nižim razredima osnovnjaka

ako se još čega sjetim, tipnem
prerasla sam to doba, još kojka godina i svadbe ću spremat
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:49   #29
pitaj polly da ti pošalje. ono krasno izgleda, dođe mi da rodim da mogu pravit bedastoće za rođendane.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:10   #30
Hvala polly!
Vruće sendviče sam poslužila za ročkas starijeg sina,mogla bi probati vruće sendviče,ali iz tostera-moji ih klinci obožavaju,a meni je zgodno kaj na brzinu mogu napraviti još ako ponestane.
Kaj se nereda tiče na to sam već navikla,živim s tri"praščića"(muž+djeca)
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:16   #31
Quote:
gven_s kaže:
Kaj se nereda tiče na to sam već navikla,živim s tri"praščića"(muž+djeca)
ja imam i pesa
a tko god veli da su horoskopske djevice bolesno uredne, može doć k meni doma to provjerit
taj više nebu čital horoskop

e, a muffini slani sa sjeckanom šunkom i sirom, pa možda malo origana i paradajza, kak pizza
pa možeš u kalupima za mafine napraviti pogačice od sira, staviš prvo lisnato tijesto u kalup, pa u njega sir, vrhnje jaje mješavinu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:35   #32
a hrenovke u tijestu? zamijesiš dizano ili kupiš u pekari ili kupiš lisnato
uzmeš mini hrenovkice, zarežeš i ubaciš štangicu sira, omataš tijestom

ili mini hambići vlastite proizvodnje

palačinke napuniš sirom i šunkom i zapečeš, možaš ih napraviti i dan ranije

o kolačima ću razmišljat kasnije
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:43   #33
Quote:
polly kaže:

meni je od jedne kćeri društvo jedne godine naručilo piceka s mlincima i zelenu salatu
Pametna djeca!
Sam kaj se i meni sada to klopa
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 10:44   #34
Quote:
polly kaže:
a hrenovke u tijestu? zamijesiš dizano ili kupiš u pekari ili kupiš lisnato
uzmeš mini hrenovkice, zarežeš i ubaciš štangicu sira, omataš tijestom
Uh, ovo je super, to smo si mi na tulumima (odrasla škvadra) obavezno radili u mikrovalki
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:02   #35
Polly srce si!
Hrenovke sam zaboravila,super ideja!!!Ali tjesto ću peći sama,imam odličan recept
Od kolača ću štolverice,pitu od sira,fiškale,rafaelo kuglice,i naravno parfe tortu i voćnu tortu.
Ako se neko sjeti još kakvih dobrih kolača,a da nisu komplicirani,još čekam prijedloge!
Slavlje će biti u subotu popodne i nedjelju.
Odrasli će dobiti perkelt sa širokim rezancima,janjetinu ispod peke s krumpirima i patku s ječmenom kašom.Naravno zelena salata,pečene paprike i domaća cikla.
To je onak u grubo!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:16   #36
Ajde napiši recept za štolverice i fiškale pliz!

Poskrolaj malo po arhivi, polly je bila stavila ogromne threadove sa kolačima- kremastim, pečenim, nepečenim... ima fenomenalnih jednostavnih i fiiinih kolača. meni su osobni favorit ovi nepečeni, jer su jako jednostavni za napravit i mogu duže stajat, a MM i ja nemamo kapaciteta za smlavit ih sve u dva dana
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:17   #37
Quote:
gven_s kaže:
štolverice
a to je?

ja sam većinu kolača, čije sam recepte prepisala, stavila na forum
evo linkova
https://www.forum.hr/showthread.php?t=89977
https://www.forum.hr/showthread.php?t=98893
https://www.forum.hr/showthread.php?t=119851
https://www.forum.hr/showthread.php?t=114570
pa pogledaj

od voćnih torti meni je super japanski vjetar i švedski kolač od jagoda (staviš koje ti voće paše)
zatim radila sam pred neko vrijeme tortu marlenu, ali s breskvama iz kompota, savršeno nešto
kako je sada vrijeme kestena možeš napraviti i super finu, a jednostavnu tortu
uzmeš 3 beze torte u slastičarni (ako si baš volja, peci ih), premažeš koru tučenim slatkim vrhnjem, na to kroz onu prešu za krumpire istisneš kesten pire, malo poškropiš rumom i tako složiš toru

mi ti volimo više kremaste kolače, a ti su mi i jednostavniji za napraviti, mrzim mijesiti pa mi je sve kaj se radi mikserom jednostavnije
npr. jednostavni i fini su mi "jaje na oko", "crvenkapica"
a možeš goste i malo varat i napraviti mađaricu sa korama od podravke, jako su dobre
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 12:48   #38
Štolverice=Štolver štange
14dkg šećera
14dkg putra(može margarin,ali je putar ukusniji)
5 žutanjaka
Sve izmješati i kuhati na pari dok se ne zgusne.
Istovremeno špinati 12dkg šećera da pužuti i dobro i brzo umješati u gornju masu,te brzo dodati 10dkg nasjeckanih oraha.
Na oblatnu istresti još toplu smjesu,poravnati i pokriti s drugom oblatnom,te sve opteretiti npr.Atlasom svijeta ili nekom enciklopedijom da se dobro zaljepi,tako ostaviti nekoliko sati.Izrezati na male rombiće.

Fiškali
1.smjesa
Istući 5 bjelanjaka postepeno dodajući 15dkg šećera(poželjno u prahu,ali može i kristal)u čvrstu pjenu i dodati 20dkg mljevenih lješnjaka(može i oraha).Smjesu izliti na tepsiju obloženu papirom za pečenje namazanim maslacem i staviti da se peće na 180-195 celzijevaca dok se na površini ne uhvati korica.Za to vrijeme istući drugu smjesu.

2.smjesa
Izmješati pjenasto 5 žutanjaka s 10dkg šećera,10dkg maslaca i 8dkg rastopljene čokolade i preliti preko prve smjese i ponovo vratiti u pećnicu na 200 stupnjeva oko 20 minuta.
Preliti čokoladnom glazurom.

Ot.Inače polly imam ja dva pesa,jeda ca.40kg,drugi ca.70kg,ali ih ne računam,jer im je pristu u kuću zabranjen
Rade nered samo po dvorištu
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 11:13   #39
Jel ima netko taj prilog iz Jutarnjeg o djecjim rodjendanima da mi posalje? Poslacu novce za postarinu i trud unaprijed preko internet bankarstva.
Kakvi su ti jezici? Moze recept?
Tek smo imali prvi rodjendan. Trebace mi jos puno ideja.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 14:36   #40
skenirat ću ga i stavit negdje na internet
pa prikeljit link

samo, pljiz nemoj to očekivat odmah
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.