Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 20:21   #21
vec dva dana me uzasno bole kosti zdjelice i svasta jos, prepone kao da ce mi eksplodirat, i tesko hodam, a tek sam 17. tjedan, da li se moze to nekako rijesit i jel to na bilo koji nacin moze biti opasno?
svega me strah jel sam do sad imala sve moguce komplikacije sto jedna trudnica moze imat
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:27   #22
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
I ja sam osjećala nešto slično prije par tjedana i bila sam uvjerena da mi se jajnik upalio.Gin me pregledala i rekla da je to samo istezanje ligamenata usljed ubrzanog rasta maternice-imam dosta plodove vode.Inače kad god osjetiš bol,primiri se malo,znaju se javiti vražije kontrakcije pa bolje spriječiti nego liječiti

a mirujem,ali eto danas je već treći dan i kao da se malo smirilo .rekla mi je da popijem spazmex ili baralgin,popila sam spazmex jučer i prekjučer danas više nisam htjela,još me ko za vraga i glava jučer ubijala i popila lupocet
Sad sam 24 tj. izvagala sam se jutros i imam uz te moje bolove 67 kg dobila stalno pušem ovaj mj.sam dobila 3 kg ma užas bit ću do kraja trudnoće ko prase
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:49   #23
Drage moje evo i mene u krugu veselih okruglica koje muče "slatke" boli zdjelice i stidne kosti.

Meni su bolovi počeli prošli tjedan, znači sa 21 tjedan.

I sad mi je "narodno veselje" svaki put kad se trebam ustat sa stolice na poslu(a sjedim 8 sati), ili dić se iz kreveta.. A ustajanje ujutro - scena za pamćenje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 13:06   #24
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
vec dva dana me uzasno bole kosti zdjelice i svasta jos, prepone kao da ce mi eksplodirat, i tesko hodam, a tek sam 17. tjedan, da li se moze to nekako rijesit i jel to na bilo koji nacin moze biti opasno?
svega me strah jel sam do sad imala sve moguce komplikacije sto jedna trudnica moze imat
nemoj brinuti, i mene je uhvatilo dosta rano i jednostavno sam se zalegla preventivno), malo mi je tesko palo jer inace svaki dan setam, trebalo je puna dva i pol dana, al onda me jednostavno prestalo boliti i nastavila sam setati....nakon 3 dana sam isla na pregled i gin je rekla da je to sve normalno i u redu!mene taj put nije jako bolio kad bih lezala ili sjedila, al doslovce nisam mogla hodat...sve u radni /trudnicki staz
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 13:10   #25
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
nemoj brinuti, i mene je uhvatilo dosta rano i jednostavno sam se zalegla preventivno), malo mi je tesko palo jer inace svaki dan setam, trebalo je puna dva i pol dana, al onda me jednostavno prestalo boliti i nastavila sam setati....nakon 3 dana sam isla na pregled i gin je rekla da je to sve normalno i u redu!mene taj put nije jako bolio kad bih lezala ili sjedila, al doslovce nisam mogla hodat...sve u radni /trudnicki staz
ma i ja stalno lezim, ne mogu nista, prala sam sudje jucer - malo duze i sve mi je bilo tako tesko, kao da me nesto vuce prema podu, tesko mi je i hodat
sad sam na normabelima pa se odmaram, ali eto dosla sam vas malo pozdravit
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:55   #26
Mene gotovo pa ništa od kostiju nije bolilo u trudnoći ali u 5. mjesecu sam okusila kaj je bol, bol do besvjesti... Bolila me stidna kost toliko jako da niti sjedit nisam mogla. I to je trajalo jedno 3 tjedna, da se ubiješ... I kako došlo, tako prošlo
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:00   #27
mene ubija trtica - lupa mi bol i u noge...ah
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:49   #28
jel zna netko neku vježbu za trticu? sjedim cijeli dan na poslu, boli me za popizdit. znam da bih trebala prošetatis vremena na vrijeme, ali nije mi to tak jednostavno....pa jel ima neka vježba koju mogu otići napraviti u wc ili raditi kad dođem doma?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:05   #29
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
mene ubija trtica - lupa mi bol i u noge...ah
i mene trtica ubija ali najviše dok ležim ili recimo spavam na leđima....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:16   #30
čula sam se sa ginek.i rekla mi je da i dalje po potrebi popijem spazmex i da si kupim magnezij
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:23   #31
Evo malo podižem temu.

Ja sam tek u 10.tjednu i zadnjih par dana me boli to područje između zdjelice. Ne znam kako bi to opisala, ali onako me neugdno zareže kod stidne kosti, unutra.
Inače, imam hematom, na nezgodnom mjestu, prošli tjedan je cerviks bio zatvoren, mirujem. Ne znam, mogu li tu bol povezati s tim?
Tako me zbunjuju te silna štrecanja...

Zanima me dal i od sad aktivnih trudnica neka to osjeća ili je osjećala u tako ranim tjednima trudnoće?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:36   #32
da malo podignemo temu
ovo mi je druga trudnoća, i sve je bilo super do prije tjedan dana, u području prepone me nešto presjeklo kad sam se obuvala i bol se širila do sredine stidne kosti, nakon par minuta stajanja i hodanja bol je prestala, ali od tada se javi svaki put kad se ustajem iz ležećeg ili sjedećeg položaja i dok se ne "uhodam"...
zvala sam dr i sestra mi kaže da se to zdjelica širi da nije ništa strašno da si popijem magnezij (pijem ga praktički od početka trudnoće zbog grčeva u listu)
a gugl mi je izbacio da bi to mogla biti bol ligamenta simfize, i sad je mene strah uopće hodati ili bilo što raditi jer on može puknuti i ostaneš nepokretan dok ne zaraste...
jel imala koja sličnu bol ili iskustvo s tim ligamentom?

p.s inače nisam baš da guglam o takvih stvarima, više vjerujem dr ali ovo je bilo jače od mene
rea021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:21   #33
rea, ja sam cijelu drugu trudnocu imala jake bolove u zdjelici (pubicne kosti) - nisam se mogla normalno obuci, ustajati... - pripisivala sam to normalnim trudnickim tegobama

nakon poroda bol se pojacala - nisam mogla hodati, podizanje jedne noge za npr obuci gacice cak i dok sam sjedila je bilo uzasno bolno
na viziti mi je dr rekao da su se razmaknule kosti zdjelice i da nosim steznik gacice sto sam i napravila, bolovi su prestali za nekih mjesec, mjesec i pol

reci ginicu za probleme koje imas i obavezno reci u bolnici ako ti se pogorsa nakon poroda
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:12   #34
oh divno
a dal znas dal si mogu kako pomoci prije poroda? da isto nosim steznik gacice?- trbuh mi je dosta nisko pa ne bi bas visoko dosle...
u pon sam narucena na kontrolu pa mislim da izdrzim do tada...
rea021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:14   #35
stvarno ti ne znam, pitaj ginica
ja ne bi bas steznik gacice trudna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:45   #36
evo razgovarala sam s gin i kaže da je to zato što je beba jako nisko u zdjelici i da mi sve skupa pritišće, pogotovo još kad se nogicama odgurne odozgora...
tako da za sad ne dižem paniku, a nakon poroda ćemo vidjeti dal će se nastaviti bol..
rea021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 08:54   #37
Da, svima je najlakse reci da su to obicne tegobe u trudnoci, a ako onda jos i rodis u onoj groznoj pozi na ledjima s nogama na nogarama- moze ti puknuti ili se pomaknuti simfiza- i poslije ces imati belajay nadji si na youtubu vjezbe za simfizu, informiraj se i inzistiraj na porodu u drukcijem polozaju! Ultrazvukom se moze utvrditi da li je ista sa simfizom, inzistiraj da ti to gin napravi jer ti je oporavak poslije uzasan!
Mom2be, jesu ti napravili rengen u bolnici da vide stanje sa kostima i simfizom?
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 10:17   #38
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Mom2be, jesu ti napravili rengen u bolnici da vide stanje sa kostima i simfizom?
ne, iz bolnice su me pustili kao najzdraviju rodilju
na redovnom gin pregledu sam to rekla ginicki, nije me uputila na RTG
jesi ti bila? koliko nakon poroda su ti bolovi prestali?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 18:34   #39
Ja sam nakon poroda imala dijastazu simfize,boli za poludit,normalno sam pocela hodat kad je mali imao 6 mj.meni su 2 dana nakon poroda napravili rtg i kao bilo je sve ok,međutim ako je pomak mali nemora se vidjet na rtg-u,bolje bi bilo napravit ct koji je naravno skup pa ga zaobilaze,dan-danas osjecam bol na tom mjestu kod naglih pokreta ili kad se vrijeme mjenja,nakon drugog poroda sve ok bilo.
Ninjago is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 17:30   #40
Inzistiraj na rtgu, dijastaza simfize je jako bolna i treba se ispravno prema njoj postupati.
Postoje vježbe, ali i fizikalna- pa nećemo valjda nakon poroda biti invalidne! Sve se to da riješiti!
Boli za umrijeti, smanjuje se bol nakon cca 1-2 mjeseca, ali krajnje stanje je tek 6 do 12 mjeseci nakon što prestaneš dojiti. Tako je rekao ortoped.

Ninjago, daj mi molim te reci i objasni kakav je bio drugi porod nakon pomaknuća simfize? Jer svi govore da se ne može više vaginalno nego carski, ili porod četveronoške. Pliz pliz daj mi svoje iskustvo
tipkaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.