Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 09:40   #1
Numerologija i astrologija

Pretrazila sam forum i pregledala prvih 20 stranica no nisam nasla topic na ovu temu, a kako vidim ima o astrologiji (cini mi se slicna disciplina, no neznam ja nista o tome).
Slucajno sam naisla na ( http://www.astrology-numerology.com/num-intro.html ) stranicu i krenula sam izracunavati, datum rodjenja, ime...i ostalo. Stranica dade sve postupke i objasnjenje brojeva. Sto me je iznenadilo je tocnost podataka koji su izasli pod mojim brojem. Nisam nikad koristila Numerologiju pa me je sve to iznenadilo.

O cemu se to zapravo radi, cemu svrha i ima li jos nesto vise u tome?
Sve sto znate o numerologiji, osobna iskustva, rasprave, sve je dobro doslo.

NyChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:18   #2
Numerologija/Astrologija

Par riječi o astrologiji za početak, vidim da se navodi ovdje a ne zna se što je.
Ukratko, astrologija se bavi proučavanjem čovjeka i njegovog života, te njegovih odnosa sa drugim ljudima na osnovu astronomskih položaja 10 planeta unutar 12 zviježđa u trenutku rođenja zavisno i od sata i mjesta rođenja. Koriste se tu još i međusobni odnosi tih planeta, pa nadalje njihov svakodnevni uticaj na kartu rođenja itd. Ima tu puno toga...U osnovi svaki element (planeta, znak, međusobni odnos-aspekt, itd) imaju svoje temeljno značenje i to se onda sve lijepo poveže u smislenu cjelinu i dobije se priča o nekome ili nečemu.
Numerologija s druge strane također analizira pojedinca ali na način da ime i prezime pretvara u jednoznamenkasti broj, također i datum rođenja svodi na jednoznamenksti broj. Postoji 9 osnovnih brojeva sa svojim značenjima. Smatra se da se sve u prirodi, pa tako i čovjek mogu opisati, barem u svojoj osnovi ili suštini kroz tih 9 brojeva.
Tablica preko koje se slova imena i prezimena pretvaraju u brojeve ima više vrsta. Najpoznatije su kaldejska i pitagorina.
Ima raznih numeroloških sistema ovisno iz koje kulture potiču. Ali svugdje se sve izražava kroz 9 osnovnih brojeva.
i svugdje u osnovi broj koji se dobije iz imena i prezimena označava temljni karakter osobe, njegove vrline, mane, sklonosti itd. Datum rođenja i broj izveden iz njega govori o životu osobe, ali ne u smilu da će nešto biti ovako ili onako, već u smislu životne svrhe i smisla, životnih prepreka i puteva koji su otvorenijih.
Tako npr. br 1 imena i prezimena daje snažnu ličnost sa elementima vođe, a recimo ta osoba je po rođenju br 2 - broj obitelji i odnosa, pa nemamo radi toga direktora firme ili predsjednika već dominaciju od strane te osobe u svojoj porodici, jer mu je porodičan život i odnosi vrlo bitan a on sam komandira i tlači....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 23:33   #3
Imam u imenu broj 12 koji je po tumačenjima loš. Neki su mi savjetovali promjenu imena, ali to mi je ipak malo preekstremno.
Poznam jednu curu koja je zbog numerologije promijenila ime.
Što vi mislite o tome? Čini mi se da je nepotrebno ići tako daleko s tim stvarima.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 00:46   #4
Numerologija

Quote:
NyChick kaže: Pogledaj post
Pretrazila sam forum i pregledala prvih 20 stranica no nisam nasla topic na ovu temu, a kako vidim ima o astrologiji (cini mi se slicna disciplina, no neznam ja nista o tome).
Slucajno sam naisla na ( http://www.astrology-numerology.com/num-intro.html ) stranicu i krenula sam izracunavati, datum rodjenja, ime...i ostalo. Stranica dade sve postupke i objasnjenje brojeva. Sto me je iznenadilo je tocnost podataka koji su izasli pod mojim brojem. Nisam nikad koristila Numerologiju pa me je sve to iznenadilo.

O cemu se to zapravo radi, cemu svrha i ima li jos nesto vise u tome?
Sve sto znate o numerologiji, osobna iskustva, rasprave, sve je dobro doslo.

http://img521.imageshack.us/img521/8...maibebawr1.jpg

Numerologija je fascinantna! Reci koju tablicu koristiš ( Kaldejci ili ? )
I što si uspjela o sebi saznati? Znaš li povezati numerologiju, astrologiju i Tarot? To je ono što tek fascinira. Pozdrav!
Shakti08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:03   #5
Quote:
Fish 1968 kaže:
Osnovna tajna je u savršenom broju 12. koji se od davnih dana smatrao savršenom jedinicom za mjeru prostora i vremena.

Ako se broj 12 od davnih dana smatrao savršenom jedinicom za mjeru prostora i vremena, zašto ga numerologija tumači kao izrazito nesretan broj (tzv. broj žrtve)?
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.01.2008. at 19:20. Reason: quote
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 00:24   #6
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ako se broj 12 od davnih dana smatrao savršenom jedinicom za mjeru prostora i vremena, zašto ga numerologija tumači kao izrazito nesretan broj (tzv. broj žrtve)?
To uopće nije istina. Numerologija, uostalom kao i astrologija govori o životnom skladu koji vlada na svim nivoima, od pojedinca do cjeline.

Ne postoji "izrazito nesretan broj", kao što ne postoji ni "izrazito nesretan znak". Broj 12 se pojavljuje u raznim sustavima, 12 sati ima dan, 12 sat noć, 12 je znakova zodijaka, 12 mjeseci u godini, 12 apostola...film 12 majmuna s Brad Pittom , itd...

Zbog toga numerologija broj 12 prije svega smatra simbolom savršenog ciklusa - simbolom potpunosti.

A što se tiče pitanja koje si stavila, pretpostavljam da si pročitala negdje gdje je broj 12 simbolički povezivan s astrološkim znakom ribe, gdje se taj znak isto tako fataljistički povezuje s žrtvovanjem.

Dakle, radi se o klasičnom širenju panike među pukom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 19:57   #7
Pitam jer ga imam u imenu. Čitala sam nekoliko numeroloških knjiga i tamo sam to uočila. Jedna naša 'priznata' numerologija to odlučno tvrdi. Čak sam slušala i neke radio emisije na tu temu.
Mrzim te spike 'osjećam se žrtvom' i sl, al sam skužila da se recimo često moram žrtvovati zbog nekog člana svoje obitelji, tj. trpiti neku žrtvu zbog bliskih osoba (koje si btw, umišljaju da samo zato što su ti u rodu imaju pravo zaj....ti te cijeli život.). A eto ta 12-ica se smatra brojem žrtve.
Mislim da ću ga početi promatrati na drugi način!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:11   #8
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Jedna naša 'priznata' numerologija to odlučno tvrdi. Čak sam slušala i neke radio emisije na tu temu.

hmm, promijenila je i ona svoje ime pa umrla od raka.
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:00   #9
molim ako se netko snalazi u tome da mi proba rastumačiti jednu čudnu koincidenciju (ili možda i nije koincidencija )

- rođena sam 07.02.

- prošle godine 11.07. imala sam lakšu saobračajku i dobrano natukla rebra i ogulila koljeno
- danas ...11.07. išla sam po ponovljenu injekciju antitetanusa, i prilikom izlaska iz ambulante, spotaknula sam se i zviznula (za one u Maksimiru, osjetio se manji potres ) i nalupala si dlan, rebra i ogulila to isto koljeno :horror:

numerološki oba datuma čine isti zbroj
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:16   #10
Navodno je broj 11 (dakle, u današnjem datumu) jedan od nekoliko najnesretnijih i najzlokobnijih brojeva. I tog se datuma prema istraživanjima (valjda numerološkim) događa veći broj nesreća, osobito nesreća vezanih za vodene površine (utapanja).
I broj 18 kojeg dobivaš u zbroju je nesretan broj ali on više ukazuje na neke svađe, zatim rastave i općenito razlaze među ljudima.

Osim 11-ice najnesretniji su brojevi 16, 22 i 29.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 21:54   #11
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post

Osim 11-ice najnesretniji su brojevi 16, 22 i 29.
a ja rodjena 29.08.


btw, evo vam jedan dobar link.


http://www.tvorac-grada.com/knjige/numerologija/
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:06   #12
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
a ja rodjena 29.08.
Trebala bi prema numerologiji onda slaviti rođendan 30.08., da izbjegneš negativne utjecaje. E sad, pitanje je koliko vjeruješ u to...
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:29   #13
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Osnovna tajna je u savršenom broju 12. koji se od davnih dana smatrao savršenom jedinicom za mjeru prostora i vremena.

Ako se broj 12 od davnih dana smatrao savršenom jedinicom za mjeru prostora i vremena, zašto ga numerologija tumači kao izrazito nesretan broj (tzv. broj žrtve)?[/QUOTE]


Nikako! Br. 13 ima to značenje, a br. 12 znači napredovanje, složnu zajednicu, prosvjetljenje, velika djela. Moguće je da je netko to povezao sa 12. poljem horoskopskog kruga, koje pripada Ribama, bolnicama, kroničnim bolestima... Ali strogo numerološki to nema veze.
Shakti08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:38   #14
Cool promjena numerološke vrijednosti

Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
hmm, promijenila je i ona svoje ime pa umrla od raka.
Ovo ti baš nije trebalo! Ja sam promijenila numerološku vrijednost svoga imena i trebalo bi mi biti teško, jer sada imam num. vrijednost 4, no, to me dovelo do zrelosti, a suvišne naslage su otpale. Rezultat: Bolja i zrelija osoba. Promjena broja ne djeluje previše dramatično, ali sa svakom promjenom treba se znati nositi, u to se ulazi svjesno i sa namjerom, pa je stoga čovjek spreman na određene promjene.
Shakti08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:09   #15
Zanima me značenje brojke 9.

Stalno mi se ponavlja ove godine u različitim situacijama.
Inače od kada je to počelo imam problema (ljubavna veza sa osobom koja stalno nešto skriva, laže..+ ozbiljni zdravstveni problemi)

Unaprijed zahvaljujem svakome tko se razumije u numerologiju na pomoći!
volisve is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:27   #16
meni su se pojavili u istom danu nekoliko puta brojevi 5 i 8.
imaju li oni neko znacenje?????
spletkarošica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:14   #17
Quote:
volisve kaže: Pogledaj post
Zanima me značenje brojke 9.

Stalno mi se ponavlja ove godine u različitim situacijama.
Inače od kada je to počelo imam problema (ljubavna veza sa osobom koja stalno nešto skriva, laže..+ ozbiljni zdravstveni problemi)

Unaprijed zahvaljujem svakome tko se razumije u numerologiju na pomoći!
Ne čudi me, 9 je broj završetaka, konačnog razriješenja, jednako tako budući je predstavljena Neptunom može predstavljati iluzije odnosno, kraj iluzija...još kad dodamo da samo u godini 9-tke...eeeee
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:16   #18
Quote:
spletkarošica kaže: Pogledaj post
meni su se pojavili u istom danu nekoliko puta brojevi 5 i 8.
imaju li oni neko znacenje?????
Svi brojevi imaju značenje moglo bi značiti susret s prijateljem kojeg nisi dugo vidjela ( muškim)...
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:33   #19
Quote:
Svjetlosna kaže: Pogledaj post
Ne čudi me, 9 je broj završetaka, konačnog razriješenja, jednako tako budući je predstavljena Neptunom može predstavljati iluzije odnosno, kraj iluzija...još kad dodamo da samo u godini 9-tke...eeeee
interesantno, ja sam broj devet a i u natalu mi je osjetan Neptun...
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:37   #20
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
interesantno, ja sam broj devet a i u natalu mi je osjetan Neptun...
I trebao bi biti

dakle ako uzmemo recimo datum rođenja 25.03.1972.
numerološki kod bi izgledao ovako :

bioritamski 1
fizički 1
lični 2

dan rođenja 7
mjesec 8
godina 1
lični 2

Planete ili znakovi koji bi trebali biti izraženi u karti rođenja i igrati vađžnu ulogu su sunce, mjesec, uran, mars

osobu bi mogli opisati kao odlučnu, snažnu( mars ) i usmjerenu, nametljivu sa jasno izraženim ciljevima, koja teži ka ambicioznosti, budući je simbolizira znak sunca osoba voli da se iskaže i da sjaji u svojim postignućima , vjerojatno je vrlo naglašen ego,neobična i idejna ( uran)iako to želi zapakirati u društveno prihvatljivim normama jer joj je status jako bitan, cijeli život može težiti k zajedništvu ( mjesec) iako će kroz život morati često upravo ona biti ta koja će ponijeti teret, i na kraju se osjećati usamljeno.(Mjesec) je čini ranjivom i često nesamopouzdanom, moguće je da je netko od roditelja bio vrlo strog te gušio osobu i njeno vlastito izražavanje. Osoba će se često osjećati da nemože promjeniti neke životne okolnosti te će se od nje tražiti prilagodba...
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.