Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2004., 17:54   #1
Anatomski jastuci

Da li netko ima ikakvih iskustava s tempur jastukom?
Po kojoj cijeni ste ga nabavili i gdje ?

Pozdrav!
Super Luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 15:21   #2
Ja ti već par godina imam tempur jastuk. Imaš ih u svakoj apoteci i koštaju nešto oko 400-500 ili sitno više kuna. Ja mislim da mi se svaka kuna isplatila.
Uz mali disclaimer - postoje oni koji imaju po sredini donje strane ulegnuće za glavu - i ti su kao bolji i posljedično skuplji - ali ja sam bila puno zadovoljnija onim ajmo reć klasičnim - dva paralelna "vala" između kojih je uleknuće. Sve pet. Ne mogu zamisliti običan jastuk više.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 15:25   #3
Quote:
lucija kaže:
Ja ti već par godina imam tempur jastuk. Imaš ih u svakoj apoteci i koštaju nešto oko 400-500 ili sitno više kuna. Ja mislim da mi se svaka kuna isplatila.
Uz mali disclaimer - postoje oni koji imaju po sredini donje strane ulegnuće za glavu - i ti su kao bolji i posljedično skuplji - ali ja sam bila puno zadovoljnija onim ajmo reć klasičnim - dva paralelna "vala" između kojih je uleknuće. Sve pet. Ne mogu zamisliti običan jastuk više.

Potpisujem od rijeci do rijeci!!!
Kad god su mi govorili da lose spavam zbog jastuka, ja sam mislila "joj dajte najte me jebat". Otkad imam tempur jastuk, spavam super, ujutro se budim sama oko 7, svako jutro odmorena i kad sam na putu morala spavat na "normalnom" jastuku ubila sam se od muke...

U medveji (stara vlaska, odmah na pocetku, preko puta Badrova) ti imaju krevet, pa se mozes lec i isprobat kaj ti vise pase. Ak si u Zgb, proseci se do tamo... (Ocu neke nofce za ovakvu reklamu!!!!!!! )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 16:29   #4
Evo da se i ja potpisem

Takodjer ga imam vec nekoliko godina, muz odnedavno (prije nije htio a onda je poceo moj otimati).
Ja imam classic formu - ovaj sto je lucija opisala.
Mislim da su nesto skuplji od ovoga sta je napisano iako cijena ovisi o velicini (S,M,L)
Za svoj koji je M cijene se ne sijecam ali muzev L sam kupovala nedavno i cijena je bila oko 670kn.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 21:10   #5
Hvala puno na informacijama!
Super Luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 23:12   #6
Imam ga preko godinu i pol dana. Jako dobra stvar. Inače sam spavao na jako povišenom (dva normalna velika jastuka) no kako uvijek muku mučim s glavoboljama promijenio sam jastuk. Zapravo, dobio ga na rođendan. Koštao je oko 600 kn u apoteci. Ima jedan veći "val" i jedan manji - ukošeniji. Ovaj veći ide pod vrat. Navikao sam se na njega tek nakon tjedan-dva no sad mi je to nešto fantastično. Danas sam se morao sa curom otimati za vlastiti jastuk.

Nabavi ga, vrijedi svake kune. Čuo sam da postoje i tempur madraci no nisu baš jeftini (tisuće kuna ako se ne varam). Ok, uz madrac mora ipak biti i vrlo dobar ležaj tipa latoflexa i sl.
Eto, toliko od mene.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 00:35   #7
Važno je da ti je jastuk prave veličine.
Izmjeri duljinu ramena i toliko bi ti trebao biti visok jastuk.
E, da, moguća prva reakcija na takav jastuk može biti i nesanice, mučnina i povraćanje, ali to ima neke veze s otvaranjem energetskih kanala koji su krivim (previsokim) jastucima bili blokirani.
Ne mora biti Tempur, može biti i Bilerbeck (ima ih po trgovinama, da sad ne reklamiram previše), ili neki treći, samo da nije onaj s magnetima.
Ja se to ne bih usudila držati pod glavom.
Lide is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 13:45   #8
Ponovo aktualiziram ovu temu - preporučen mi je Tempur jastuk, i otišla sam u Medveju isprobati ga (onaj sa nekakvim uleknućem).
Medjutim, problem je nastao oko veličine - S veličina mi, prema preporuci osoblja, odgovara, no kad legnem na bok, jako me boli rame (kao da mi je prenizak).
Pa smo onda probali M, ali tu mi izgleda vrat nije u dobrom položaju. Ja sama ne mogu procijeniti koji bi bio bolji jer mi stvara mučninu čim na njega legnem, a prodavačica veli neka se sama odlučim, da nije ni ona sigurna oko veličine?
Kako pravilno odabrati? Ne želim si stvoriti veće probleme nego što ih već imam ako uzmem krivi?
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:19   #9
ja sam u medici našla jeftiniju varijantu tempur jastuka (klasičar). nije šveđanin pa košta samo 280 kuna. uzela veličinu M. teta prodavačica rekla da je taj primjeren prosječno visokim ženama. i bila je u pravu. ja zadovoljna
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 20:18   #10
I ja imam Tempur, cca.vec 4-5 godina...Nigdje ne idem bez njega. Nosim ga na sleep overe, more - uglavnom di god idem, on ide samnom. Najbolja investicija. Palniram kupiti i cijeli Tempur madrac - prejebeno nesto.

Super mi je kaj kjastuk reagira na toplinu, na hladnoci se pretvori u kamen, a na toplini razmekša. Koliko puta sam ga znala ostavit u gepeku od auta po zimi, hahahahha...Na hladnom Tempur postaje najbolje oružje
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 10:56   #11
mislim da sam postala ovisnik o tempuru... nema dugo sam kupila i madrac (koji je apsolutno savrsen, jedino je koma ako po zimi zaboravis upalit grijanje i dodjes kasno doma lec u krevet)

obozavam ih... i svakome preporucujem
tepsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 12:54   #12
Quote:
nefretiti00 kaže:
Ponovo aktualiziram ovu temu - preporučen mi je Tempur jastuk, i otišla sam u Medveju isprobati ga (onaj sa nekakvim uleknućem).
Medjutim, problem je nastao oko veličine - S veličina mi, prema preporuci osoblja, odgovara, no kad legnem na bok, jako me boli rame (kao da mi je prenizak).
Pa smo onda probali M, ali tu mi izgleda vrat nije u dobrom položaju. Ja sama ne mogu procijeniti koji bi bio bolji jer mi stvara mučninu čim na njega legnem, a prodavačica veli neka se sama odlučim, da nije ni ona sigurna oko veličine?
Kako pravilno odabrati? Ne želim si stvoriti veće probleme nego što ih već imam ako uzmem krivi?

Ja sam dosta sitne građe i preporučili su mi veličinu M. Jastuk je mrak, nisam ni znala da tako nešto i postoji. Preporučila mi ga je Sanda Dubravčić (bivša klizačica, danas doktorica na Sv.Duhu) kad sam joj se obratila zbog bolova u leđima i vratu.
Ne znam, taj madrac o kojem pričate... jel to baš cijeli madrac ili "deka" koja se stavi preko madraca i debela je oko 7 cm?
I koliko košta madrac?
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 02:47   #13
Anatomski jastuk??

tražim neki jeftiniji anatomski jastuk, malo sam se raspitao i svi mi savjetuju večinom jastuke preko 600-700kn, jel se može nači nešto pametno do 200kn?
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:44   #14
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
tražim neki jeftiniji anatomski jastuk, malo sam se raspitao i svi mi savjetuju večinom jastuke preko 600-700kn, jel se može nači nešto pametno do 200kn?
Može. I to, nećeš vjerovati, u Mercatoru.
Savršen anatomac , spavam na njemu već (mislim) treću godinu, nakon 2 bezuspješna pokušaja spavanja na 700-kunskim tempurima.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 00:31   #15
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Može. I to, nećeš vjerovati, u Mercatoru.
Savršen anatomac , spavam na njemu već (mislim) treću godinu, nakon 2 bezuspješna pokušaja spavanja na 700-kunskim tempurima.
Mislim da je to isto individualno. Ja spavam na nekom sličnom tempurovom (od one pjene koja reagira na zagrijavanje), bio je oko 400 kn. Drugi mi niti jedan nije odgovarao, a odkad imam ovaj, nemam više problema. No bolje ipak krenuti s jeftinijim. U svakom slučaju, treba se navikavati na jastuk oko 2-3 tjedna, pa bilo koji da uzmeš nemoj odustati u prvih 5 dana.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 00:34   #16
I ovaj iz Mercatora je memory pjena, ali ne kao kod Tempura, već taman onoliko koliko meni odgovara .
Što ne znači da će i nekom drugom odgovarati
Ali barem je cheap
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:17   #17
ima, ima, ja imam doma Salvus kupljen u ljekarni za 200-tinjak kuna i prezadovoljna sam

kad putujem, jastuk ide sa mnom

http://www.salvus.hr/jastuci.htm
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:17   #18
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Može. I to, nećeš vjerovati, u Mercatoru.
Savršen anatomac , spavam na njemu već (mislim) treću godinu, nakon 2 bezuspješna pokušaja spavanja na 700-kunskim tempurima.
za tempur ti treba malo vremena da se navikneš ako ne voliš spavati na tvrdoj podlozi. poslije se navikneš, meni je i on nekad premekan isto mi je bilo malo čudno kada sam na njega prešla nakon regularnog medicinskog jastuka, onog kaj izgleda kao karton za jaja s gornje strane sad ne mogu zamisliti da na nekom drugom jastuku spavam. možda stavljaju neke droge unutra da navuku spavače
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:41   #19
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
I ovaj iz Mercatora je memory pjena, ali ne kao kod Tempura, već taman onoliko koliko meni odgovara .
Što ne znači da će i nekom drugom odgovarati
Ali barem je cheap
cijena je ok, budem pogledao, u kojem si to mercatoru našla?


Quote:
rabarbara2 kaže: Pogledaj post
ima, ima, ja imam doma Salvus kupljen u ljekarni za 200-tinjak kuna i prezadovoljna sam

kad putujem, jastuk ide sa mnom

http://www.salvus.hr/jastuci.htm
zvao sam njih, i kak mi se čini najjeftiniji je od 300kn na dalje
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:16   #20
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
za tempur ti treba malo vremena da se navikneš ako ne voliš spavati na tvrdoj podlozi. poslije se navikneš, meni je i on nekad premekan isto mi je bilo malo čudno kada sam na njega prešla nakon regularnog medicinskog jastuka, onog kaj izgleda kao karton za jaja s gornje strane sad ne mogu zamisliti da na nekom drugom jastuku spavam. možda stavljaju neke droge unutra da navuku spavače
jel istina da tempur nakon par mjeseci izgubi oblik, da se "spljošti"?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.