Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 19:18   #501
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
.Jedino šta je bitno je to da vi niste vratili ime Građanski kad ste mogli,a ni sad ga ne vraćate.
A zasto bi ga vratili? Da se Hrvatska oslobodila 60-ih, pa i 70-ih, to bi mozda imalo smisla, ovako...
Bio je jedan kratak period 90-ih kad se skandiralo Grdjanski, no onda se navukla u maksimirske salone politicka bagra i dalje se sve zna..
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:22   #502
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Kak dinamo moze biti HASK kad HASK vec postoji i igra u 2. HNL?

http://www.hask.hr/
Da, znam za taj klub, al čujem da nema veze s onim HAŠK-om. Al ok, nije ni bitno, mogla je bit i Concordia.
Playlife_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:24   #503
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Cestitam. upravo si dokazao kako je Hajduk nasljednik Splita, ASK-a i sibenskog Osvita.




Igrači ratnog Hajduka, isječak iz statistike koju je vodija Šime Poduje, znači ovo je njegov rukopis:

HS 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:26   #504
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
A zasto bi ga vratili? Da se Hrvatska oslobodila 60-ih, pa i 70-ih, to bi mozda imalo smisla, ovako...
Bio je jedan kratak period 90-ih kad se skandiralo Grdjanski, no onda se navukla u maksimirske salone politicka bagra i dalje se sve zna..
Pa ako je nametnuto i nije bilo moguće vratit ga za vrime socijalizma,vratite ga sad ...sam kažeš da je bilo želje za tim 90tih,sam kažeš da je politička bagra nastavila s nasiljem nad klubon,pa daj se više izborite.


Ovo je ka da silovana cura rodi silovatelju dite i onda mu da očevo prezime iako mrzi gada.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:37   #505
Sad kad su nam dečki dokazili da je dinamo nasljednik Građanskog a tema je povijest hrvatskog nogmeta doznat ćemo nešto više i o ovim fiskulturnim društima/momčadima. Nekih i nema npr. FD Mladost i FD Slavija.
Ajmo dečki, jedan po jedan, jedan za jedna, jedno po jedno FD društvo,



P.S. Mislija sam da je dinamo nastavija di je Građanski sta samo kako sad dvi tablice odjednom
HS 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:40   #506
Quote:
HS 1911 kaže: Pogledaj post
Igrači ratnog Hajduka, isječak iz statistike koju je vodija Šime Poduje, znači ovo je njegov rukopis:
Sta Sime Poduje ima s tim, osim sto je 1943. njegova ideja o obnovi tada propala?

Evo kako je na prijedlog bogdana Strupara, partizanoskog komadanta neke proleterske brigade, izgledao inicijativni odbor:
Quote:
Santana:
A ko je onda to predložio? Duško Brkić. Ko je Duško Brkić? Pitaj Boga. Nije mogao sam odlučiti, u svakom slučaju. Pa ko je onda donio operativnu odluku? Vice Buljan, Drago Gizdić Marko, Spasenije Babović Cane (ova dvojica su članovi CK KPJ, predvode u Dalmaciji grupu od 11 instruktora te organizacije), Duško Brkić (CK KPH), Jakov Blažević (ZAVNOH) i Boško Šiljegović (komesar Osmoga korpusa).
Ako je zadnji predsjednik Hajduka bio Janko Rodin, zasto nije on sudjelovao u obnovi?
Istina, poslije su pristizali i ostali igraci, svaki sa svojim motivima, a evo ti kako je svoje (posteno) iznio jedan od njih


"slušaj, sad će mi možda niko i zamirit ali ja moran reć, to mi je želja, velika želja: je nan bilo lipo u partizane! U Visu nas je odma dočeka bili kruv, riba, janjčići, viška vugava... Mogli smo jist i pit šta nas je bila volja. Uvik smo bili u čistu ispeglanu robu, igrali smo balun, pivali u zboru, poslin išli u Italiju, Maltu, di sve nismo putovali... I bili smo puno, puno popularni. Za Hajduka se onda čulo u cilon svitu!"
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:44   #507
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Pa ako je nametnuto i nije bilo moguće vratit ga za vrime socijalizma,vratite ga sad ...
Imas pravo. Kad vec vracamo ime, budem uzeo i lopatu, iskopao pokojnu Maricu H. i ukopao je kod pokojnog dede u grob uz rijeci: "Deda, evo ti ispunjavam dvije zelje u jednom danu. Vratili smo ti Gradjanski i budes provel noc sa Maricom H. za kojom si (kak veli baka) cijeli zivot slinio.
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:59   #508
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Imas pravo. Kad vec vracamo ime, budem uzeo i lopatu, iskopao pokojnu Maricu H. i ukopao je kod pokojnog dede u grob uz rijeci: "Deda, evo ti ispunjavam dvije zelje u jednom danu. Vratili smo ti Gradjanski i budes provel noc sa Maricom H. za kojom si (kak veli baka) cijeli zivot slinio.
Sarkazam je uvik bio najjači argument tako da se povlačim iz rasprave s tobom,lip pozdrav.



Edge je ovo dobro definira,ovo je ka rasprava je li čaša polupuna ili poluprazna i sad se miri volumen čaše u pikolitrama,gledajući iz pravnog kuta.
Moralno,mislin da nemate pravo tvrdit da je Dinamo=Građanski zato šta niste vratili to ime kad ste mogli,ako ste ikad mogli,i zato šta ga sad ne želite vratit.Šta bi van falilo da se riješite Mamića i vratite ime Građanski?
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:00   #509
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Sta Sime Poduje ima s tim, osim sto je 1943. njegova ideja o obnovi tada propala?

Evo kako je na prijedlog bogdana Strupara, partizanoskog komadanta neke proleterske brigade, izgledao inicijativni odbor:


Ako je zadnji predsjednik Hajduka bio Janko Rodin, zasto nije on sudjelovao u obnovi?
Istina, poslije su pristizali i ostali igraci, svaki sa svojim motivima, a evo ti kako je svoje (posteno) iznio jedan od njih


"slušaj, sad će mi možda niko i zamirit ali ja moran reć, to mi je želja, velika želja: je nan bilo lipo u partizane! U Visu nas je odma dočeka bili kruv, riba, janjčići, viška vugava... Mogli smo jist i pit šta nas je bila volja. Uvik smo bili u čistu ispeglanu robu, igrali smo balun, pivali u zboru, poslin išli u Italiju, Maltu, di sve nismo putovali... I bili smo puno, puno popularni. Za Hajduka se onda čulo u cilon svitu!"
Zato šta oni nisu imali nikakve uloge ima bit da je umisto obnove Hajduka osnovan klub Slobodna Jugoslavija kako je u štabu vojske bilo zamišljeno
HS 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:30   #510
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Mozda to sto je to identicna situacija?
Nikad nisam procitao niti jedan post na temu - Split ne moze slaviti 1912. jer je tad osnovan kao Anarh, koji je 7 puta ukidan, 6 puta fuzioniran sa drugim klubovima ili Kulturno Umjetnickim drustvima, jos deset puta mijenjao ime itd itd
Zasto je to nebitno, a dinamova godina osnutka je tako vazna da na svaki post o tome, stizu odma 3-4 repleya Hajdukovaca? Koga onda to zulja?

Sto se njemacke lige tice, ona je najbolji pokazatelj da se ukidanja ignoriraju ako su ih dobijele privremene okupacijske vlasti, ministri zdravstva i slicni.
Klub je tradicija, a najbolji dokaz da Dinamo je Gradjanski je taj sto, da Gradjanski nije ukinut, Dinamo nikad ne bi bio osnovan.
Pa boli me briga za splita što se tiče godine osnivanja. Ja držim da ni on ne može slaviti 1912. Možda da se zove izvornim imenom ali i to je diskutabilno...
A što se tiče najboljeg dokaza mogu reć samo da je babi kita bila bi dida. Nije ukinut samo građanski pa onda kako znaš iz čega je nasato dinamo.

Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam kako ovo citiras iz nekog pravilnika "Kako novoosnovani klubovi mogu biti sljednici starih?" Ili si to bas izmislio/prepisao?
Kako je Split mogao biti ukidan i ponovo osnivan pod tolikim razlicitim imenima?
Opet ti o splitu. Da je dinamo 90 prominja ime u Građanski možda bi do danas i zaživilo to da je to onaj Građanski ali klub se zove Dinamo a ne Građanski.

Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Ja cu i tebi i svim ostalima NAGLASITI...
Ne pravite se blesavi jer bi takvi mogli i ostati.
Partizani nisu valjda ukinuli Gradjanski da bi mu dozvolili da se za par mjeseci obnovi pod istim imenom. Zar uistinu mislis kako je na stolu bila opcija kluba sa imenom Gradjanski?!
Zasto je Hajduk za vrijeme sestosjecanjske diktature promjenio ime iz Hrvatski nogometni klub Hajduk, u Jugoslovenski nogometni klub Hajduk? Zato jer je tako htio ili je morao?
Mogao bih i reci, zasto Hajduk nije postojao cetiri godine u prvom svjetskom ratu i onda opet u 2. isto toliko, zar ne?
Ti ces reci, pa nije smio, kad su se stekli uvjeti, obnovio se. Dakle tako?
Pa tako je i sa Gradjanskim. Nije se smio obnoviti pod imenom Gradjanski, ovo (obnova pod imenom Dinamo) je bilo najblize sto se moglo dobiti u to vrijeme komunisticke diktature i terora, nakon dolaska demokracije, svi su se slozili da je dinamo bio sljednik Gradjanskog, no onda su nastupili Franje, Vedrisi i ostale izdrkotine i ujebavali nas klub tetako to traje i do danas sa Mamicem, pa se pitanju povijesti ni ne polaze postena paznja.

To sto vas par hajdukovaca, "vrsnih" poznavazelja pravila kad je klub obnovljen, a kad osnovan (inace taj je pravilnik tajan kao i statut udruge gradjana Dinamo, jer stalno trazim da mi ga pokazete a nitko to ne cini) prica, totalno je nebitno.
Pa zar su i ti partizani vesla sisali pa nisu primjetili da je građanski ostao građanski osim promjene imena? Mislim da se tu malo više toga promjenilo.
Kad govoriš o promjenama u klubu Hajduk imaj na pameti da ime HAJDUK vječno živi i da je preživio tri rata i 4 države.

Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Sine, ne glupavi. Gradjanski je osnovan 1911., a 1945. je u teski povijesnim uvjetima, onako kako je jedino i mogao, nastavio postojanje pod imenom Dinamo. Sto ti tu nije jasno?
Nije nastavio jer se ne zove građanski nego dinamo. Ja imam gene od oca, dida, pradida ali ja nisam oni nego ja tako i dinamo ima neke poveznice sa klubovima zg-a prije rata ali nije ti klubovi.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:42   #511
Zašto bi se klub morao zvati Građanski kad je pod imenom Dinamo bio simbol čega sve ne u Jugi, a početkom 90.ih da ne pričam? Kolike su generacije odrasle na Dinamu? Ovo mi je upalo u oči.
__________________
Totti je BOG nogometa._____________________________ Vi ho purgato ancora.___________________________ Totti je veći igrač od Del Piera.
ShoshovoliBOGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:52   #512
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post

Moralno,mislin da nemate pravo tvrdit da je Dinamo=Građanski zato šta niste vratili to ime kad ste mogli,ako ste ikad mogli,i zato šta ga sad ne želite vratit.Šta bi van falilo da se riješite Mamića i vratite ime Građanski?
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Da je dinamo 90 prominja ime u Građanski možda bi do danas i zaživilo to da je to onaj Građanski ali klub se zove Dinamo a ne Građanski.


Nije nastavio jer se ne zove građanski nego dinamo. .
Novi zadatak za vas momci. Sad kad ste uvjerili Dinamovce da ne mogu slaviti godinu osnutka 1911., jer je tad osnovan Gradjanski, a mi ne zelimo vise to ime, navalite na Manchester United.

Quote:
Manchester United Football Club is an English professional football club, based in Old Trafford, Greater Manchester, that plays in the Premier League. Founded as Newton Heath LYR Football Club in 1878,
In January 1902, with debts of £2,670 – equivalent to £210,000 as of 2010[12] – the club was served with a winding-up order.[13] Captain Harry Stafford found four local businessmen, including John Henry Davies (who became club president), each willing to invest £500 in return for a direct interest in running the club and who subsequently changed the name;[14] on 24 April 1902, Manchester United was officially born.
the club changed its name to Manchester United in 1902 and moved to Old Trafford in 1910.
Eto, promjene imena, bankroti, a oni i dalje slave 1878. kao godinu osnivanja i pazi ovo - nitko od dusebriznika iz Liverpoola, Chelsea ili nekog treceg kluba se ne petlja u to?!
Napisite vi njima - nek se ponovo zovu Newton Heath LYR Football Club ili nek brisu 24 godine povijesti.

Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Pa boli me briga za splita što se tiče godine osnivanja.
Pa ako te boli briga za Split, koji ti je pred nosom, zasto te smeta onda Dinamo?
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:14   #513
Ja mislim da je Rijeka najstarija
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:24   #514
Quote:
ShoshovoliBOGA kaže: Pogledaj post
Zašto bi se klub morao zvati Građanski kad je pod imenom Dinamo bio simbol čega sve ne u Jugi, a početkom 90.ih da ne pričam? Kolike su generacije odrasle na Dinamu? Ovo mi je upalo u oči.
Ko kaže da mora?Možete se vi zvat kako god želite,to je vaša stvar.Možete i rođendan slaviti isto tako,kad god poželite.Ono šta bode oči je tvrdnja da su Dinamo i Građanski isti klub tj. da jedan proističe iz drugog,pa eto malo raspravljamo .

Je li Građanski bio simbol ičega?To nije bitno?
Pa jebemu ne možete i ovce i novce-ako želite Građanski vratite to ime,ako želite Dinamo priznajte da je osnovan '45 i ne vidin u čemu je problem ...ovako ispada da dajete legitimitet nasilnom minjanju imena kluba.

BTW kolike su generacije odrasle pod barjakom crven-bijel-plav sa petokrakon,krajen osandesetih to je bio skoro pa nacionalistički simbol pa kad je došlo vrime ode u povijest...
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:29   #515
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Pa jebemu ne možete i ovce i novce-ako želite Građanski vratite to ime,ako želite Dinamo priznajte da je osnovan '45 i ne vidin u čemu je problem ....
Kakve ti gluposti pricas da te bog sacuva... Znaci Varazdin je osnovan 2010. godine. Ako zeli natrag svoju godinu osnivanja, neka vrati ime Varteks? Bravo.
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:35   #516
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Novi zadatak za vas momci. Sad kad ste uvjerili Dinamovce da ne mogu slaviti godinu osnutka 1911., jer je tad osnovan Gradjanski, a mi ne zelimo vise to ime, navalite na Manchester United.
Wow,opet sarkazam,genijalno



Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Eto, promjene imena, bankroti, a oni i dalje slave 1878. kao godinu osnivanja i pazi ovo - nitko od dusebriznika iz Liverpoola, Chelsea ili nekog treceg kluba se ne petlja u to?!
Napisite vi njima - nek se ponovo zovu Newton Heath LYR Football Club ili nek brisu 24 godine povijesti.


Ovo bi imalo smisla da itko tvrdi da Hašk-Građanski nije nasljednik Dinama,ili da Croatia nije nasljednik Hašk-Građanskog,međutim nije tako.Klub odlučio prominit ime zbog ovih ili onih razloga (bankrot,sponzori,kurac-palac),nešto Ka Fiorentina nedavno,ili Red BUll,ili vi iz Croatia u Dinamo.
Građanski je nasilno ukinut,naglasak na ukinut.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:36   #517
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Kakve ti gluposti pricas da te bog sacuva... Znaci Varazdin je osnovan 2010. godine. Ako zeli natrag svoju godinu osnivanja, neka vrati ime Varteks? Bravo.
Nope,nije osnovan nego prominio ime ...
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:55   #518
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Nope,nije osnovan nego prominio ime ...
Da i? Gradjanski je promjenio ime u Dinamo. Sto sad?
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:57   #519
Da li netko zna koje je puno ime Hajduka u razdoblju 1926.-1928.
__________________
G.Galli - Tassotti - Baresi - Costacurta - Maldini - Colombo - Rijkard - Ancelotti - Donadoni - Gullit - van Basten
KLM line is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:13   #520
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Da i? Gradjanski je promjenio ime u Dinamo. Sto sad?
Nije,ukinili su ga partizani.


Prika nemoj se ljutit al ću te stavit na ignore.Znan da je ružno nekoga samo tako isključit naročito ako ima potrebu da mi nešto kaže,i znan da djeluje bahato al nije mi namjera bit bahat nego jednostavno neman živaca.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.