Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 18:00   #1581
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Onaj pjevac u mom slucaju kao neki ventilator na dimnjaku je zapekao nemoze nigdje da li ga je bolje skiniti i ostaviti dimnjak bez njega ili ga treba zamjeniti..
sta je bolje po vama


http://propack-trade.com/hr/dimniske...anjimi-lezaji/
ako loziis na kruta gorica ritni to dolje i ostavi dimnjak bez kape
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 18:27   #1582
zelo mi je všeć tista stranca
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 21:31   #1583
Danas kod orkanske bure mi se dogada da mi zna vracati dim u prostoriju. Na jesen sam ugradio kaminsko loziste i inox dimnjak fi 200 visine 6m. Doseze visinu tu negdje oko sljemena nisan siguran da li malo prelazi ili je malo ispod sljemena. Po jakom jugu nema nikakvih problema samo po buri a okolo ima i drveca.Kako rijesiti problem, da li povisiti dimjak za 1m ili staviti H kapu?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 13:50   #1584
Lijep pozdrav.

Trebao bih savjet vezano za dimnjak ali i peć ako može. Radi se o staroj drvenoj kući u kojoj se nalazi i krušna peć i obična limena peć na drva, te postoje dva dimnjaka. Zanima me, pošto namjeravam renovirati tu bajticu, ali onako, da bude pogodna za život, može li se te dvije peći servisirati jednim dimnjakom. Dakle na krovu je jedan dimnjak od cigle, one pune, za krušnu peć, a 20 cm od tog dimnjaka je limena izvod drugog dimnjaka od one manje limene peći. U stambenom dijelu kuće su dimnjaci uzidani jedan kraj drugog, ali u potkrovlju zidani punom ciglom izlazi kroz krov zasebno, a od limene peći nije više zidan nego je limena cijev, pajpa. Volio bih ih spojiti, tj, da bude jedan zidani od pune cigle, ili od onih elemenata od kojih se slažu dimnjaci....kako je povoljnije i bolje !??
Kaj se tiče krušne peći, kuća se ne koristi 8-9 godina pa da li joj je potreban neki remont, preslagivanje, fugiranje, ne znam kak bi se izrazio !?? To je peć koja u sobnom dijelu ima one simpatične starinske elemente koji se sjaje koda su porculanski.

Eto, zahvaljujem na savjetima. i eventualnim predloženim majstorima za takve peći i dimnjake.
Lokacija je šira okolica Ozlja.
čitam puno po forumu, ne se ljutiti ako je negdje bila već dotaknuta tema, a ja nisam vidio.
Hvala i lijep pozdrav!
No Name72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 09:46   #1585
No Name72 najbolje, najsigurnije rješenje
1 dimnjak = 1 'peć'

sve ostale 'kombinacije' mogu biti pogubne! pa si ti misli, isplati li se 'zahebavati'...

a ovo da li je peć u 'voznom' stanju, hm, ajmo ovako, ja velim da nije, kolega 'x' veli da je, i kaj sad, kak budeš to znal? najbolje je da zakuriš u njoj.

Ali pazi, ne se zahebavati, provjeriti dimnjak, obavezno, štoviše ne bi bilo 'loše' i malo 'proroštati' po njemu sa četkom...

obavezno provjeriti i tu peć, vidjeti jel su svi 'otvori' prolazni, jel lijepo 'miriši' u njoj, ja bi probao i najbanalniji 'test' sa sviječom, upali je i stavi u peć (vidi da li se svijeća oče ugasiti, dali dimnjak 'vuče'... ), ali obavezno najprije sve očistiti, provjetriti...

kod prve 'vatrice' ja bi se orijentirao na test 'vožnju', onako, čisto staviti 2-3 'treske' i zapaliti, nikakvo stiskanje, nalaganje do vrha...
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 10:47   #1586
trebam dimnjak

Trebam kupiti vanjski dimnjak....Schiedel je skup ko vrag, Pgm ima loše reference od majstora u zadnje vrijeme(loše šamotne cjevi,deformirane..., pre teški oni betonski elementi za popiz...) <vidim na njuškalu ima fi 20 po 2500 kuna. ima sve isto ko i Schiedel. Keramićke cjevi,lagani vanjski elementi...

u čemu je trik ?
roki1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 13:01   #1587
Nije brendiran. Kupi pgm ako hoćeš sredinu, radio s njim pred 2 godine i super, osim blokova koji su teži. Lagane ima samo Schiedel. Ovi ostali...meni nitko nije znao točno reći ni gdje se radi
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:40   #1588
Bok. Možete li mi pomoći savjetom o dimnjaku. Situacija je sljedeća: u kući postoji jedan dimnjak koji se nije koristio 30ak godina.

Prvo i osnovno: kako znati da li je sve okej s njim, treba li sanaciju? Pozvati dimnjačara?
Drugo: planiramo na njega instalirati novu peć na drva, ali ne u toj prostoriji gdje je prije bila peć nego u sobi nasuprot. Pa bi otvor dimnjaka trebalo preseliti. U čiju domenu spada taj zahvat; limar, zidar?

Na što paziti, što provjeriti? Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 09:32   #1589
1. Od kakvog materijala je dimnjak?
Ak je klasična cigla - moraš u njega uvući cijev ili sazidati pravi dimnjak.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 10:27   #1590
Zar dimnjak u kući može biti samo onako od cigle?? Pa nije to roštilj. Zar se ne podrazumijeva da unutra ima neka cijev? Ajd nešto sam već saznala

Krenimo od pretpostavke da je cijev.
Cijev ima izlaz na krivu stranu.
Ne znamo stanje cijevi.
Što nam je činiti?

Pliz, ako možete napisati suvisliji odgovor, kad već pišete. Nitko vas ne tjera
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:14   #1591
Pogledaj špiglom (ogledalom) kroz dimnjak. Ako je rupa okrugla vjerojatno je šidl (šamotna cijev), ako je rupa četvrtasta....ruši i ponovo zidaj kompletan dimnjak sa original elementima.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 18:28   #1592
Ok, dimnjak je okej i servisiran. I u upotrebi! (drugi nije u upotrebi, pobrkala sam). Nutra je cijev. Eto. Sad dalje: Kako zaÄŤepiti jednu rupu i otvoriti drugu?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 18:55   #1593
Za rupu začepiti.....imaš poklopac!
A za drugu napraviti trebaš udarnu bušilicu, svrdlo za beton. I komad cijevi koja će prolaziti do cijevi dimnjaka.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:55   #1594
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Nije brendiran. Kupi pgm ako hoćeš sredinu, radio s njim pred 2 godine i super, osim blokova koji su teži. Lagane ima samo Schiedel. Ovi ostali...meni nitko nije znao točno reći ni gdje se radi

Kupio i ugradio

Fantastično. Lagani plaštevi,fine i pravilne keramičke cijevi, sva oprema....baš sam zadovoljan

Majstor koji mi ga je ugradio kaže da je bolji čak i od Schiedel dimnjaka.
PGM da i ne spominje,katastrofa.
evo link koga zanima.

http://www.njuskalo.hr/grijanje-hlad...-oglas-8931485
roki1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 22:17   #1595
Ja sam rekao da sam koristio PGM i da sam bio zadovoljan. Da li je taj koji si uzeo imao ploče za izolaciju, ili samo sredinu i plašt?
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 16:11   #1596
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da sam koristio PGM i da sam bio zadovoljan. Da li je taj koji si uzeo imao ploče za izolaciju, ili samo sredinu i plašt?
Da, izolacija u pločama kroz cijelu dužinu dimnjaka. Najviše me oduševilo oni elemenati od laganog betona. Stvarno sve što piše u oglasu, to sam i dobio. Kaže majstor da je to bolje od svih koje je do sada ugradio.
roki1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 07:10   #1597
Ima jos jedna solucija sanacije dimnjaka za one u koji cijev neide ili nestane ili su zidani ukoso..unutarnje zbukanje dimovodnih stjenki..
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:20   #1598
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
Ima jos jedna solucija sanacije dimnjaka za one u koji cijev neide ili nestane ili su zidani ukoso..unutarnje zbukanje dimovodnih stjenki..
Čime, kako i tko to radi?
Imam jedan takav, i treba mu neka pomoć
roki1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:34   #1599
Quote:
roki1979 kaže: Pogledaj post
Čime, kako i tko to radi?
Imam jedan takav, i treba mu neka pomoć
Koga zanima moze se javit u pp jel ovdje kolko se sjecam nije dozvoljeno reklamiranje..
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 08:13   #1600
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
Ima jos jedna solucija sanacije dimnjaka za one u koji cijev neide ili nestane ili su zidani ukoso..unutarnje zbukanje dimovodnih stjenki..
Zaboravite to! Stjenka dimnjaka mora biti nepropusna!
Vodena para ili izlazi iz dimnjaka na gornjoj strani, ako je dovoljno topao ili se kondenzira i curi prema dolje i kad tad će propustiti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.