Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2015., 22:15   #1101
@Aeternus

Reci mi da li sam u pravu ali ja fakat ne kužim razliku između house komercijale i EDM-a.

Po meni je EDM zajednički naziv za svaki glazbeni stil koji elektronski i koji je plesan. To bilo zajednički naziv po meni za svu plesnu, komercijalu elektronsku glazbu.

Ja kužim što bi bio house, on se za razliku od dance-popa više bazira na soulu i rnb glazbi, kužim što je trance, techno,...
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:43   #1102
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
@Aeternus

Reci mi da li sam u pravu ali ja fakat ne kužim razliku između house komercijale i EDM-a.

Po meni je EDM zajednički naziv za svaki glazbeni stil koji elektronski i koji je plesan. To bilo zajednički naziv po meni za svu plesnu, komercijalu elektronsku glazbu.

Ja kužim što bi bio house, on se za razliku od dance-popa više bazira na soulu i rnb glazbi, kužim što je trance, techno,...
Evo ja cu se ovdje ukljuciti, pa pokusati pribliziti svojim rijecima pojam EDMa...
EDM je naziv koji je skovan pred 3-4 godine, nakon velikog spajanja tržišta Europe i Sjeverne Amerike (po sjecanju oko 2010., mozda ranije), kada se veliki kapital i megolomanija SADa okrenula elektronskoj glazbi i festivalima...
Pojam se najviše odnosio na ovu ruke u zrak i drop glazbu zadnjih godina, koja je jednostavno genericna od pocetka do kraja... Bez emocija kao u Tranceu, bez duse kao u Houseu, bez ritma kao u Technu, samo divljanje i skakanje na dropove (koji su iritantno jednolicni), bacanja torti na ljude, i gdje se na kraju krajeva vise stavlja naglasak na show, nego na samu glazbu... Kvantiteta, a i lova, su napravili svoje, pa je kvaliteta uzasno pala...
Dakle da rezimiram, EDM je pojam za glazbu koju danas cujemo po festivalima od ULTRE i Tomorrowlanda, EDCa, do slicnih manjih festivala, dok se orginalni zvukovi guraju pod UNDERGROUND pojam...
Ako jos nije jasno na sto ciljam, navesti cu tu nekoliko izvodaca, koje se danas najcesce stavlja u kos sa EDMom... Npr. Afrojack, Hardwell, dvojac W&W koji je nekada radio trance, klaun Steve Aoki, nezaobilazni David Guetta i slicni izvodaci... Bez uvrede ikome

Ljudi, jednostavno je previse kvalitetne glazbe koja vristi da je se pronade Nacina je puno, kvalitetnih izvodaca i producenata je jos vise!
__________________
The hardest part, is not making the decision, it´s living with it...
LeonBolier is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:32   #1103
Dvije novije stvari:
David Zowie - House Every Weekend je komercijala, al ima ono nešto zarazno.
Faul & Wad Ad vs. Pnau - Changes - također teška komercijala, koja već svima izlazi na uši, no također zarazna da ti danima ne izlazi iz glave, pjesma je ok, al video nikako da mi sjedne.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.