Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2013., 02:18   #1
Cool BMW 3, alfa 156 / 147

kupujemo 2. auto.. tj otac kupuje sebi, a ovaj trenutni bi ostao meni i bratu (trenutno je 4 vozaca na jedan auto)
budjet je oko 50tkn
dizel, manje od 200tkm (pozeljno oko 150tkm),
godisnje bi taj auto radio oko 15tkm, i manje
vjerujem da bi trebalo izbjegavat automatik jer apsolutno nikakvo iskustvo s tim a i vec su auti u godinama pa je pitanje samog odrzavanja i stanja tog mjenjaca (mozda sam u krivu)
auto bi vjeorjatno ostao u vlasnistvu od 5do10godina znaci nekih 150tkm bi jos trebao odradit
sto vise opreme, motor sa bar 100konja - do neki 150-170ks

1. BMW 3 (1999-2004) mislim da je redizajn bio 2002
dakle koji savjet vecinom su kod nas 320d.. stariji motor je 100kw, noviji mislim 110kw
koji je bolji, odrzavanje, problemi,
po meni najbolji izbor od svega jer i u slucaju problema il neceg izvanrednog mislim da bi se najlakse mogao prodati, koliko toliko ce zadrzati vrijednost, lijepo izgleda

2. ALFA 147, 150ks (http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-10140079) - cisto primjer kakav + otac zapeo bas za ovo ic pogledat
za jtd motore sam cuo da su izdrzljivi, nemamo strah od talijana (imali smo jednog fiata, sad vec 3 pezo tako da marka nista nam ne znaci)
ovako auto izgleda uredno, dosta mladji, jedino sto je manja klasa reko bi, no ono sto me zanima dali ima dpf (mom ocu to bas cudo tehnike nebi leglo jer radi 10ak km u komadu vecinom lagane voznje i regeneracija nikad nebi radila kako spada)
ubiti bilo kakav savjet oko ovog auta,

3. ALFA 156, koji uopce odabrati motor, koji se pokazao, kakvo je stanje sa problemima, koje godiste gledat, znam samo da mi auto izgleda lijepo

postoji mogucnost uvoza, benzinac tesko dolazi u obzir, plin nikako... uvoz bi tesko pao jer treba otic pogledat auto, pretpostavljam njemacka il tamo negdje s jezikom smo nikako tako da nuzno zlo

opcenito me zanima o autima cijena odrzavanja (cijena dijelova prije svega, ulja filtera...) potrosnja iako vjerujem da tako jaki dizel je oko 7litara, trenutno nam 1.6hdi (90ks) trosi manje od 5litara na toj dnevnoj dionici

moze jos koji savjet, prijedlog sto kupiti za covjeka koji preso 40 pa ga lupio novi pubertet i eto domogo se viska novaca...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 08:53   #2
Dizel sa oko 150000 km i sa 150 ks je taman najrizičnija kupnja, a kod Alfe se taj rizik još dodatno pojačava, da budem iskren i sam sam bio zagrijan za te Alfe, no kada sam na specijaliziranom forumu skupio info. potpuno sam se ohladio. Kad vlasnici tamo ismijavaju kvalitetu tih auta onda znaš o ćemu se radi....smeće od auta. BMW je tu neusporediv, no ako se ubode izrauban auto lako se desi da se ukuca u startu 2000 Eura na kvačilo, dizne i takve stvari. Svakako tražiti auto od prvog vlasnika sa servisnom knjigom, tu ne mislim na aute iz uvoza sa par stotina tisuća skinutom kilometražom.
Obratiti posebnu pažnju na najskuplje dijelove: Turbinu, dizne, zamašnjak, kod Alfi kompletan ovjes.
Moj prijedlog je kupiti oćuvanog Mercedesa 220CDI za te novce...teško ali nije nemoguće.

Zadnje uređivanje Bhakti : 29.12.2013. at 09:10.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 09:06   #3
Dizel sa 150.000 km-200.000 km... Recept za zajeb i onda se priča kako Alfa ne valja...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 09:49   #4
Zašto je uredno održavan diesel s tom kilometražom zajeb?
Je, ako se kupuje drek od auta, pa je ispustio dušu odavno. Recimo Renault
Ja imam auto s malo više kilometara od toga i vuče, troši i ide kao kad sam ga kupio. Što bi trebalo faliti takvom BMWu od prvog ili drugog vlasnika i servosnom knjižicom?
Istina da taj košta 2K eur više, ali ako hoćeš takav auto, platiš, pa imaš.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 09:51   #5
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Zašto je uredno održavan diesel s tom kilometražom zajeb?
Je, ako se kupuje drek od auta, pa je ispustio dušu odavno. Recimo Renault
Ja imam auto s malo više kilometara od toga i vuče, troši i ide kao kad sam ga kupio. Što bi trebalo faliti takvom BMWu od prvog ili drugog vlasnika i servosnom knjižicom?
Istina da taj košta 2K eur više, ali ako hoćeš takav auto, platiš, pa imaš.
Obično su to već ubijeni auti sa vraćanom kilometražom, ali ne mora svaki takav biti... Otvoriti dobro oči...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:14   #6
Ništa ne fali takvom BMWu, ali kako si napisao, takav ne košta 50k kn nego više, a i treba nać E46 od prvog vlasnika i u dobrom stanju.

Moja preporuka je da se gleda 150 KS motor.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:20   #7
U Hrvatskoj se prodaju dva auta od prvog vlasnika na njuškalu. Prestanite mantrat o prvom vlasniku pizdarije iz auto časopisa i skoncentrirajte se na auto kojeg kupujete. Osobno sam kupovao i automobile na kojima sam bio peti vlasnik koji su me bolje služili nego kad bi kupio od prvog vlasnika.
Koko u parizeru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:34   #8
Ne vidim razlog zasto netko nebi kupio auto sa vise kilometara.ako je auto uredno održavano i servisirano ne vidim u čemu je problem.pogotovo su alfe rizične sa tom kilometražom,tako sam gore pročitao.najgore je kada netko kaže da je bio zagrijan za te alfe pa je čuo o tim autima svakakve priče i onda odustao od njih,a u biti možda nikad nije alfu ni vozio nit zna kakvo je to auto.pisem ovo jer imam treću alfu,ako budem mjenjao kupit cu i četvrtu.Što se tiče motora kod alfe,po meni definitivno dizel jer su znatno kvalitetniji od benzinaca,potrošnja je također prihvatiljiva.Što se tiče servisa nije ništa skuplje nego kod drugih auta,jedino je ovjes malo skuplji ali ni taj ovjes ne odlazi toliko često.ja vozim alu 166 2.4 JTD već dvije god. kupljena sa 192000 km,servisna knjižica,sve redovno održavano.trenutno ima 225000 tkm,auto kap ulja ne troši na 10000 km.kad sam je kupio mjenjao prednje gornje i donje vilice i još se vozim na tim vilicama i dalje još ništa ne lupa i nema nigdje lufta.Što se tiče alfe 147/156 definitivno 1.9 jtd(147) ili 1.9,2.4 jtd(156).svejedno se ne treba zalijetati kod kupnje nego treba dobro razgledati.a za BMW-a stvarno nebi znao.
ARomeo166 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:44   #9
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Obično su to već ubijeni auti sa vraćanom kilometražom, ali ne mora svaki takav biti... Otvoriti dobro oči...
ajd mene bas zanima po cemu je ubijen sa 300tkm auto vise nego neki sa 100.sve ovisi o vozacu,a i sam kad kupujes valjd sjednes u auto i probas vozit
moze lupat,zvonit ili otpast nest na ovom od 100 tisuca a na ovom od 300 tisuca ne.ali ces uzet ovog od 100 jel ima manje kilometara,to sta je gorji nema veze?
marko kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:12   #10
vec smo kupovali auto dizel sa 150t km prije 2 godine, istina ima svakakvih drloga, al ako se uzme u obzir da je u urednom stanju, stvarna kilometraza znaci koji bi bio najbolja kupnja... prvi i drugi vlasnik nije probelm.. i sami smo prije prodavali auto star 4 godine, i nakon jos 4 godine taj isti bi auto bio prodan trecem... jednostavno broj vlasnika ne mora znacit nista na autu starom 10+gdina (tipa ovaj bmw) znaci od ponudjenih motora koji bi senajbolje pokazao u tom odredjenom autu... auto ne moram kupit sutra, imam dva tri mjeseca mozda i vise da si nadjem konkretan primjerak, a i kakvo je stanje u drzavi i oni najzilaviji spusatju cijene na gotovinu... stoga zanemarite to da moze bit ubijen, sa vracenom kilometrazom i ostalo... jednostavno pisite kao da je auto "novi" samo je u proteklim godinama iskustvo pokazalo kako se koji ponasa...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:32   #11
Izbjegavao bih BMW 320d sa 100 kw. Imaju problema sa elektronikom pumpe. A popravak košta u fušu 5-6000. Možda se našao netko tko to sada radi i jeftinije.

Alfa, dizeli su im savršeni, nepoderivi JTD motori. Ovjes im je slaba strana, no ništa bolje nije ni na BMW-u po pitanju ovjesa.

Održavanje, većina dijelova je skuplja za alfu. Od nekih komponenta motora, do ovjesa. (osobno iskustvo)

Pošto radiš do 15 000 km godišnje (to je kao neka granica) ja bi ti preporučio da kod BMW-a rađe gledaš benzinca, razlika u potošnji ti je oko 2 l. Trenutno imam dva BMW-a benzinca od 150 ks (serija 3 i 5) i 525d sa 163 ks.

Znači međugradske vožnje sa cca 10-20% grada na tank kod benzinca iznosi 7.5-8 l potrošnje na tank, dok je to kod dizela 6-6.5 l na iste relacije. Sa time da ako se hoćeš baš zaigrati i lagano postupati sa gasom tada to još ide dolje, al to su igrice.

Bitna stavka je i ta gdje stanuješ. Ako je to grad i vozi se samo gradska relacije ili jako kratke relacije, tada benzinac ide na 10-12 l, dok dizel tu dosta prednjači te je u gradu puno štedljiviji i bolje ga je voziti zbog visokog okretnog momenta na malim okretajima.
A ako stanuješ u nekom manjem mjestu gdje voziš većinom rute od mjesta do mjesta kroz naselja gdje nema semafora, pa tu i tamo ideš na dalju relaciju, tj voziš jako malo grada i kratkih relacija tada bih ti preporučio dizel.

No imaj na umu da je dizel složeniji motor, ima puno više skupljih komponenti, pa ako ti se zaredaju kakvi kvarovi VT pumpe, dizni, turbine... moglo bi te to skupo koštati. Jbg. sada je na tebi da odlučiš.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 13:32   #12
150tkm je omiljena kilometraža za prevarante da vrate, pogotovo diesele, starosti cca 10 godina. Ako već misliš kupovati alfu i slično, na forum se registriraj, tamo članovi svoje " garaže " imaju pa možeš vidjeti što su radili s autom i slično. Bar znaš neku povijest auta, bar nekakvu. A u nekim slučajevima i od 1. dana auta.

I nemoj kod šoderaša gledat, kao ova nipon firma. Nikakvi šoderaši, ova alfa sa linka vjerujem da je prošla sito i rešeto, svi oni vračaju kilometre. Kupuješ od vlasnika jedino.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 14:36   #13
Ako je auto uvoz 99% imaju skidane km. No i to se da provjeriti na dijagnostici. Moj meho na talijanima izazove neku grešku, i onda u kompu vidi jel skidano ili ne. Nešto u tom smislu napravi. Uglavnom to se da provjeriti.

Ja osobno bi se više bazirao na dobru provjeru auta i dobar pregled prije kupnje nego tko ga prodaje. Ako ti vlasnik dozvoli da pregledaš auto po svojoj želji tada nema što skrivati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 16:20   #14
Quote:
ARomeo166 kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zasto netko nebi kupio auto sa vise kilometara.ako je auto uredno održavano i servisirano ne vidim u čemu je problem.pogotovo su alfe rizične sa tom kilometražom,tako sam gore pročitao.najgore je kada netko kaže da je bio zagrijan za te alfe pa je čuo o tim autima svakakve priče i onda odustao od njih,a u biti možda nikad nije alfu ni vozio nit zna kakvo je to auto.pisem ovo jer imam treću alfu,ako budem mjenjao kupit cu i četvrtu.Što se tiče motora kod alfe,po meni definitivno dizel jer su znatno kvalitetniji od benzinaca,potrošnja je također prihvatiljiva.Što se tiče servisa nije ništa skuplje nego kod drugih auta,jedino je ovjes malo skuplji ali ni taj ovjes ne odlazi toliko često.ja vozim alu 166 2.4 JTD već dvije god. kupljena sa 192000 km,servisna knjižica,sve redovno održavano.trenutno ima 225000 tkm,auto kap ulja ne troši na 10000 km.kad sam je kupio mjenjao prednje gornje i donje vilice i još se vozim na tim vilicama i dalje još ništa ne lupa i nema nigdje lufta.Što se tiče alfe 147/156 definitivno 1.9 jtd(147) ili 1.9,2.4 jtd(156).svejedno se ne treba zalijetati kod kupnje nego treba dobro razgledati.a za BMW-a stvarno nebi znao.
Kao prvo momak ja sam Alfu vozio prije vjerojatno nego si se ti rodio...odlični auti do 100kkm, nakon toga je živa lutrija, što se tiče Alfinih dizela to su odlični motori i jedino što je na tom autu trajno, sve drugo je konfekcija. Što ne napišeš čovjeku koliko dođe promjena zamašnjaka i kuplunga na Alfi? Na forumu Alfisti se vlasnici sprdaju sa Alfinom kvalitetom, tako da trajnost i tu marku nikako ne treba trpati u isti koš, to znaju i vrapci na grani. Kad pročitam na Alfinom forumu što ljudi sve promjene na autu sa 100000km mrak mi padne na oči. Ti si promijenio komplet ovjes i nakon 30000 km se hvališ kako još ništa ne lupa...stvarno pohvalno
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 16:42   #15
Ljudi na Alfa forumu su prije svega realni i ako postoji problem, oni će o njemu slobodno i javno pričati. A ovo sa sprdanjem, ti očito nisi shvatio sarkazam.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 16:57   #16
Pa onda vjerojatno nisi vozio alfu preko 100 tkm da vidis da i dalje sve funkcionira.jer imam auto sa 225 tkm na kojem i dalje sve funkcionira,jer nako 100 tkm nista nije dugotrajno osim motora.ja sam spomenuo ovjes zato sto kritiziraju taj ovjes kao da na drugim autima znatno duze traje nego na alfi.kakve sad ima veze koliko kosta zamasnjak sa kvacilom kao da to spada u redovan servis da se mjenja svakih 10000 km.također sam svakodnevno na alfistima pa znam sta ljudi tocno pisu.najlakse je reci da je alfa smece.


Sent from my RM-941_eu_hungary_356 using Tapatalk
ARomeo166 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 17:38   #17
dobro ti kaže Mairon, odi na neki forum, alfa i bmw, nađi neki u oglasniku koji je već dugo na forumu, i bar ćeš se uvjeriti u puno stvari prije i samo pogleda automobila

Tako sam i ja od Alfe i Bmw-a, došao do Honde

Prevrtio valjda 3 foruma detaljno sa tim automobilom, znao točno kad je šta mjenjano, kad je koji kvar imao po temama, kad je imao lagani udes.

I svjesno išao gledati taj auto i kupiti.

A ovo je mala kilometraža za dizela. Bar meni. Neznam, kak hočeš
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 17:42   #18
Moj susjed vulkić je 2005. kupio novu 147 1.9 jtd. Kao što netko gore veli, sve osim motora se raspada na tom autu. Tako da kad sam nedavno bio kod njega je rekao da osobno više nikada ne bi uzeo Alfu.

Njemu nije problem novac, ali čovjek jednostavno izgubi živce kada svako malo nekaj na tom autu treba. E sada, postoje ljubitelji te marke koji istinski vole tu marku i isti to lakše podnose.

Ja sam u veljači ove godine uzeo 147-icu 1.9 jtd (115 ks) Imao sam je oko 7 dana i napravio blizu 1000 km sa njom, baš sam se sa njom tada konstantno vozio. Trebalo je promijeniti gornju desnu kuglu i termostat. Ništa od toga na njoj nisam napravio jer je bilo dosta skupu, za tu kuglu se ne sjećam točno, ali znam da me samo termostat koštao oko 500 kn za taj auto, što je recimo pet puta više nego za BMW 3 ili 5, a ni ta kugla ako se posebno kupuje nije jeftina. (mislim da je bila tema tu o tome)

Ono što je dobro u tom autu je vozačka pozicija, stvarno živahan motor za tih 115 ks i stvarno mala potrošnja. Mislim da mi nije prelazila 5.5 l i još k tome nije mogla na radnu temp jer je termostat ostao otvoren.


Ni sa samim BMW-om naročito ako kupuje dizela se neće puno usrećiti. To je fin auto, ali je isto ko mala beba, svako malo na njemu treba nešto, samo kaj iz mojeg iskustva te me sitnice za sada nisu puno koštale. U 16 000 km koliko sam ja sa svojom tricom napravio od ožujka od kvarova sam imao prednje selene, termostat (ovo dvoje odmag nakon kupnje) i kasnije semeringe na getribi i senzor razine ulja.

Prednji seleni nešto manje od 500 kn oba komada. Kasnije saznao da lik blizu mene koji reparira letve volana reparira i te semeringe za cca. 100 kn kom. Poznanik koji mi za njega rekao vozi 530i iz 2004. i veli da mu duže traju reparirani od ovog lika nego original koje je jednom kupio u obližnjem ovlaštenom servisu. To on veli, ja nemam sa time iskustva.

Selen



Oba semeringa su me koštala 48 kn, onaj kod kardana i onaj na biraču brzina. Još se mogu zahvalit forumašima koji su me upozorili da im je mana onaj na biraču brzina, pa sam uzeo i njega, na kraju se pokazalo da je i on malko počeo sliniti, a kad smo već sve rastavili, promijeniti ga je bilo čas posla. Tako da ako se netko upušta u taj dio obavezno kupiti oba semeringa.



I ostao je još ovaj senzor razine ulja, ljetos ga ja platio nešto ispod 200 kn, a prošli tjedan za 318d frend kupio isti taj (odnosno ja mu kupio za njega) za 46 kuna. Cijena je pala da boli glava.




Znači nije nekaj, ali bi bilo bolje da nije bilo ništa.

Ovdje za seriju 3 imaš popis najčešćih kvarova sa skicama istih.

Znači nije idealan, ima svoje muhe. Ako sudim po frendovom koji je iz 2004. on nije imao osim prednjeg ovjesa problema ni sa čim ovdje, čak ni sa prozorima. A sada ima preko 250 000 km. Tako da vjerojatno oni noviji ili zadnji modeli e46 nemaju dosta tih mušića koje muče one prve modele.

Na kraju krajeva, glede automobila koje si si ti zacrtao, većinom se isti kupuju sa srcem, razumom teško. Moje osobno mišljenje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:12   #19
auto i kupuje on sebi... bas to.. srcem... najvjerojatnije ce biti bmw3... e sad.. ne vjerujem da bi iso na 330d, vec bi odabir bio u 320d pa koji odabrat.. cijenom poprilicno isti i prije i nakon redizajna... dal uzimat svakako nakon redizajna... 50tkn sam stavio okvirno moze manje moze vise al to je tu negdje.. tesko ce bit nac dobar al eto..

benzinac bi nam tesko pao.. konkretno: p307 (1.4 90ks) - 7.5 -8.5l potrosnja na sto, na istoj toj ruti, cak uz grublju voznju (pri tom mislim tempo, jer dizel ipak ide bolje u nizim obrtajima i rijetko kad ga dize preko 3tokretaja...) potrosnja nam je na istom autu, tj. p307 break (1.6hdi 90ks) pala na 4.5 - 5 litara... aa to nam dosta znaci.. cijena ulja me toliko i ne zanima jer vecinom nabavimo besplatno, nego konkretno cijena filtera ulja, klime, goriva... svidja mi se ovo sto ste pisali za predji ovjes...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:14   #20
Quote:
ARomeo166 kaže: Pogledaj post
Pa onda vjerojatno nisi vozio alfu preko 100 tkm da vidis da i dalje sve funkcionira.jer imam auto sa 225 tkm na kojem i dalje sve funkcionira,jer nako 100 tkm nista nije dugotrajno osim motora.ja sam spomenuo ovjes zato sto kritiziraju taj ovjes kao da na drugim autima znatno duze traje nego na alfi.kakve sad ima veze koliko kosta zamasnjak sa kvacilom kao da to spada u redovan servis da se mjenja svakih 10000 km.također sam svakodnevno na alfistima pa znam sta ljudi tocno pisu.najlakse je reci da je alfa smece.
Sent from my RM-941_eu_hungary_356 using Tapatalk
Na pravom autu se na ovjesu do 200kkm promijeni koja kugla, selen ili štangica a na tom poluproizvodu skoro sve. Na mom Subaru Foresteru sa pređenih 260000 km uz povremenu vuču prikolice i nemilosrdnim gaženjem cijelog vijeka je do sada promijenjeno: na ovjesu - dvije štangice balans štange i gumice, na zadnjem diferencijalu jedan semerring, iz preventive sam promijenio lambda sondu, dva seta zupčastih sa natezačima, motor i getriba nisu taknuti, kuplung još original. Jedino što troši su gorivo i gume
Kad sam vozio Alfu do 100000km je bila više - manje ok ako ne računam promjenu prednjih amortizera, pun kofer dijelova ovjesa, termostat itd. Nakon toga sam u slijedećih 10000 km ulupao pravo bogatstvo u nju...riknula uljna pumpa, glavni kočioni, getriba se rasula, mijenjani leteći, jedan cilindar oslabila kompresija itd. Doduše bilo je to još u doba 33-jki....mislio sam da se nešto u međuvremenu promijenilo pa sam mislio uzeti neku dizelašicu, no kad sam sakupio informacije od mehaničara i okolo vidio sam da je to i dalje smeće od auta. Talijani svoju filozofiju nikada neće promijeniti....lijep vanjski dizajn i sportivo performanse ali za kvalitetu i trajnost ne pitaj
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.