Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 14:34   #41
Kao da čitam o svom...No hey, neki su ljudi jednostavno takvi...Tri godine si u vezi sa njim, i dobro znaš je li taj propust posljedica klasične škrtosti, ili jednostavno ( kao što je u slučaju mog ) nije dovoljno "nadaren" i kreativan za šopingiranje poklona...
Ja za svog recimo znam da mi za posljednji rođendan nije kupio ama baš ništa, no evo, neki dan ( sasvim običan dan ) rekla sam kako mi je napeto pogledati film new moon...bio je umoran od posla i ne baš pri novcima...Rekao je spremaj se, vodim te u Split u Broadway - dakle nije mu bio bed za mene voziti uru tamo, gledati sa mnom romantični hororčić zajedno s hrpetinom curica u pubertetu ( mislim da je bio jedini punoljetni tip u dvorani ) i na taj mi način ispuniti želju...
Zbog toga mu ne zamjeram previše nedavni propust...Znam da to jednostavno nije njegov đir...iako mu ne manjka želje da mi ugodi i da me usreći.
Odgovor na svoju situaciju znaš samo ti Nitko od nas ti ga ne može reći...

Zadnje uređivanje Saritta : 14.12.2009. at 14:44.
Saritta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:12   #42
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??
Moj muž obavezno zaboravi nešto kupiti meni za rođendan a onda za imendan, imam poznati imendan, obasipa me skupim darovima npr. zadnji put mi je za imendan kupio novi cd omiljenog pjevača i buket ruža koliko imam godina toliko ruža. Kad sam vidjela buket prvo sam si u glavi zbrojila koliko je koštao, totalna sam nezahvalnica.
Oko toga ti se više i ne brinem, u početku me je to ljutilo ali sada više ne, navikla sam se na to i gotovo. To nije razlog da prekinete.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:16   #43
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Moj muž obavezno zaboravi nešto kupiti meni za rođendan a onda za imendan, imam poznati imendan, obasipa me skupim darovima npr. zadnji put mi je za imendan kupio novi cd omiljenog pjevača i buket ruža koliko imam godina toliko ruža. Kad sam vidjela buket prvo sam si u glavi zbrojila koliko je koštao, totalna sam nezahvalnica.
Oko toga ti se više i ne brinem, u početku me je to ljutilo ali sada više ne, navikla sam se na to i gotovo. To nije razlog da prekinete.
znaci da zaboravi

al mi nije jasno, zar ljudi na razgovaraj o tome da im se blizi rodjendan?
ja se svom na glavu popnem s glupostima mjeec dana prije rodjendan..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:22   #44
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
znaci da zaboravi
Ne mora zaboraviti ali može oprostiti, to je savršeni argument za nabaciti na nos kad se svađaš izaziva posramljivanja protivnika .
Ako je dragi pažljiv u svim ostalim segmentima sve ostale dane onda nek mu oprosti, a ako je đubre i onda nek ide vrit.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:26   #45
Imala sam sličnu situaciju. ni ja ništa nisam dobila, još gore tim da sam ja njemu kupila nekaj 2 tjedna prije. niš se nisam usudila pitat jer ni godina veze nije prošla pa mislim ipak da ti nebi trebal bed tražit odgovor od njega...
Lotta_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:37   #46
meni je nekako normalno pricati o rodendanu kad se blizi. pricamo o tome di cemo ici, kog cu zvati, di cu voditi ljude itd.

ne pricamo o poklonima jer ja ne volim narucivanje poklona. ali ono da mi partner zaboravi rodendan..uff bolje da mi se vise ne pojavi pred ocima
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:49   #47
meni je to isto glupo i jadno od njega..
ali se slažem da trebate popričat...
ili si kupujete poklone,ili si ne kupujete...

mi si samo kupujemo za ročkase,za ostale proslave ne i toga se i držimo
plus on meni kaže kaj hoće,ja njemu i super
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:57   #48
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Ne mora zaboraviti ali može oprostiti, to je savršeni argument za nabaciti na nos kad se svađaš izaziva posramljivanja protivnika .
Lijepo je vidjeti kad ljudi na veze primjenjuju ratne taktike.
Takvi su skloni i djecu uzimati kao taoce.

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Kolika ce ti podrska takva osoba biti kada naidju prave teskoce ako sada nije u stanju shvatiti da ti je potreban mali znak paznje...ili da bi trebao odvojiti dva piva od usta da ti kupi ruzu..
Ovo za dvije pive je točno.
No, ne treba u isti koš trpati sposobnost nošenja s velikim problemima i sposobnost za romantične geste.
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktičan, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Imam dva takva frenda & za Božić, godišnjicu i rođendan - kupujem poklone njihovim djevojkama/ženama (volim shopping pa mi nije problem ).
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore

Zadnje uređivanje Tupelo : 14.12.2009. at 16:24.
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:59   #49
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti kad ljudi na veze primjenjuju ratne taktike.
Takvi su skloni i djecu uzimati kao taoce.
Ups, zaboravila sam kako se ovdje takve stvari ne smiju iznositi jer se odmah dobije po nosu.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:04   #50
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Ups, zaboravila sam kako se ovdje takve stvari ne smiju iznositi jer se odmah dobije po nosu.
Mislim da je bolje iznijeti ih kao teoriju ovdje, nego kao praksu doma.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:05   #51
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post



Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktični, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Imam dva takva frenda & za Božić, godišnjicu i rođendan - kupujem poklone njihovim djevojkama/ženama (volim shopping pa mi nije problem ).
bezvezna je to isprika....meni moj rodjendan nista ne znaci i ne slavim ga s nikim osim s deckom, pokloni jos manje ali tudje rodjendane slavim u skladu s njihovim zeljama.....

ne zamarat se necime sto tvom partneru mnogo znaci je oprosti al kretenizam..
a da ne mogu shvatiti koliko je partneru nesto vazno granici sa iq-om 90...

Zadnje uređivanje little_devil : 14.12.2009. at 16:15.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:16   #52
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
bezvezna je to isprika....meni moj rodjendan nista ne znaci i ne slavim ga s nikim osim s deckom, pokloni jos manje ali tudje rodjendane slavim u skladu s njihovim zeljama.....
Ne radi se ovdje o isprici, niti bi se trebalo raditi.
Ljudi postupaju u skladu sa onime što jesu, a ne prema onome što drugi misle da bi oni morali biti.
Jednostavno nas ima svakakvih i ne možemo sve strpati u neke naše kalupe.
Želiš da tvoj partner bude pažljiv & romantičan – izvrsno.
Slobodna si tražiti takvog partnera.
No, ne očekuj da ćeš svakog koji naiđe oblikovati onako kako tebi paše.

Također, tuđe rođendane slavim u skladu s njihovim željama sve dok me time ne ugnjetavaju ili zamaraju.
Imam frendicu koja od svakog rođendana napravi omanji histerija fest. Iako mi je jako draga, ne pada mi na pamet sudjelovati u tim pizdarijama.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:22   #53
Ja se nadam da će Moj muž ovaj tjedan tražiti da mu povećam đeparac-radi poklona
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 17:15   #54
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post

No, ne treba u isti koš trpati sposobnost nošenja s velikim problemima i sposobnost za romantične geste.
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno)
Ako sam dobro shvatila, autoricin decko je u prvoj godini bio "romantican" i nije zaboravio kupiti poklon niti za jedan, njoj vazan, dan. Ove godine je zapelo. Da li zato sto je podrazumijeva i sto misli da se vise ne treba truditi jer je siguran u nju ili zbog neceg drugog, to bi ipak trebalo njega pitati.
rozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:03   #55
Meni je to nepojmljivo. Nikada se nisam susrela s takvim primjerkom koji zaboravlja rođendane i godišnjice. Za Božić i slične datume ne kupujem nista, a isto tako i ne ocekujem.

Doduse, draze mi je primiti poklon onako iznenada nego kad znaš da ces nesto dobiti
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:06   #56
Možda prosto nije uspeo da nađe nešto bi mu se učinilo kao dovoljno dobar poklon za tvoj rođendan.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:07   #57
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Ako nije ima love to opet nije opravdanje jer je cokoladu mogao kupit
Neki puta s cokoladom napravis jos goru stvar
Ja sam za prosli rodjendan dragoj kupio cokoladu i pozalio svoju lijenost

Potrefilo se da mi je dan ranije sluzbenica u banci napravila neku uslugu i kupio sam cokoladu u znak paznje. To sam bez ikakvog razmisljanja ispricao curi i jos me pohvalila kako lijepo od mene.

E ali kada sam drugi dan njoj dosao s cokoladom, vise nije bilo lijepo. Znak paznje se pokazuje teti na salteru, a za rodjendan voljene osobe se malo vise potrudi. Otprilike tako je isla recenica

Bila je u pravu, jer nije ni novac bio u pitanju, nego bas lijenost da se pomaknem, kao sad cu cokoladu, pa cu naknadno nesto smislit. Nije upalilo, ali me naucilo redu
Virtualac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:09   #58
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Jednostavno nas ima svakakvih i ne možemo sve strpati u neke naše kalupe.
Želiš da tvoj partner bude pažljiv & romantičan – izvrsno.
Slobodna si tražiti takvog partnera.
No, ne očekuj da ćeš svakog koji naiđe oblikovati onako kako tebi paše.
S ovim se apsolutno slažem, ali ne i u ovom slučaju.

Zahtjevati od partnera da zapamti tvoj datum rođenja nije mijenjanje nečije osobnosti. I za to čak ne moraš biti ni romantičan.

Jedno je zahtjevat da mjesecima planira najromantičnije iznenađenje ikad, a nešto sasvim drugo zahtjevat da primijeti da ti je rođendan i to obilježi na doslovno bilo kakav način. Ne mora čak ni maštu upotrijebit.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:28   #59
Potpuni je nedostatak pristojnosti (da ne kažem osjećaja) nekome ne kupiti nešto za rođendan tj. ne obilježiti ga na neki način - to može značiti čestitku, čokoladu, dan proveden s tom osobom, bilo što. Ali ignoriranje istog s objašnjenjem "da njemu to baš nije bitno" je bezobrazno.

Nije toliko bitan poklon koliko činjenica da se sjeti i to pokaže. Iako ima ljudi koji jednostavno ne pamte takve stvari. Ali s obzirom da je prije bio drugačiji, to je zabrinjavajuće.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:30   #60
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
S ovim se apsolutno slažem, ali ne i u ovom slučaju.

Zahtjevati od partnera da zapamti tvoj datum rođenja nije mijenjanje nečije osobnosti. I za to čak ne moraš biti ni romantičan.

Jedno je zahtjevat da mjesecima planira najromantičnije iznenađenje ikad, a nešto sasvim drugo zahtjevat da primijeti da ti je rođendan i to obilježi na doslovno bilo kakav način. Ne mora čak ni maštu upotrijebit.
Nismo se razumjele, rekla bih.
Ne pričam o mijenjanju nečije osobnosti.
Pričam o tome da postoje osobe (češće muškarci, ako sam dobro primijetila) kojima takve stvari nisu bitne. I koje ni batinom nećeš natjerati da im postanu bitne.

Kod takvih primjeraka nemaš baš neki veliki poligon za djelovanje.
Možeš:
1. prije bitnog datuma mu reći što očekuješ i još ga tri puta podsjetiti (naravno, u toj varijanti probaj ne otvoriti temu kako ti dragi nije spontan i romantičan)
2. prihvatiti ga takvog kakav je i biti sretna
3. prihvatiti ga takvog kakav je i biti nesretna, no u ovoj varijanti mislim da je ipak pametnije tražiti dalje

Ako ti neke pizdarije kod partnera ne odgovaraju (a naravno da ti nitko u potpunosti neće odgovarati) na tebi je da vidiš možeš li/želiš li s tom osobom biti ili ne.
Ne vidim gušta da mi se partner na silu/u strahu od mog gnjeva sjeti rođendana/kupi mi poklon.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.