Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2006., 00:16   #41
Quote:
chiquita kaže:
ajde čitajte moj post kako treba - ja sam rekla da je ZERO puno duže na njemačkom tržištu od ZARE.

nitko to nije zanijekao.
stovise, ja sam rekla da sam slinila u pariskoj Zari, jer je u Hd-u nije bilo. A zero nisam nesto posebno zapamtila.
s obzirom na trenutnu kvalitetu h&m-a, ja bih radje promod u zagrebu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 13.07.2006., 09:42   #42
Quote:
chiquita kaže:
ajde čitajte moj post kako treba - ja sam rekla da je ZERO puno duže na njemačkom tržištu od ZARE.
ajde onda i ti citaj nase postove kako treba - ja sam replyala na kem-in post... i k'o sto ti ona rece, ovo tvoje nitko ne spori...

je da sam se zahebala, ali to nije poanta ovdje
macka is offline  
Old 13.07.2006., 09:45   #43
Quote:
kem kaže:

ili oboje.
sve je moguce, sve...
macka is offline  
Old 05.08.2006., 19:54   #44
Quote:
bbc kaže:
Niti ZARA, niti H&M.

Od novih u ZG:

P&C
http://www.peekundcloppenburg.de/

NEW YORKER
http://www.newyorker.de/

HERVIS (uglavnom sport)
http://www.hervis.at/

Ostalo sve vec vidjeno. Veliki dio ducana ce biti identican ponudi u King Crossu.
a di se u zg nalazi peekundcloppenburg i new yorker i da li oni već radi ili će tek doći
chingy is offline  
Old 07.08.2006., 12:59   #45
Mislim da se treba otvoriti u onom budućem shopping-centru na ljubljanskoj (prije par mjeseci su otvorili gradilište)..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 28.08.2006., 19:32   #46
kolekcija jesen-zima 2006
evo, ako netko nije vidio
Zlatokosa is offline  
Old 05.09.2006., 10:05   #47
H&M još dugo neće doć, Zara će se otvorit u novom shopping centru- Avenue Mall- u Aveniji Dubrovnik, preko puta Inine zgrade, negdje u 2007.-oj
Shanu is offline  
Old 05.09.2006., 16:11   #48
dobro, ima li koji Stress dućan s H&M stvarima i u Zgb?
anina is offline  
Old 11.09.2006., 13:42   #49
iz iskustva s tekstilom uopće ne shvaćam zašto ste zapeli za H&M?
Tekstil nema osnove kratora, upitne je kvalitete, cijena mu je prednost donekle ali wtf?! U zemljama gdje postoji H&M on je više kao nama nego kao bilo šta ozbiljno za stavit na sebe...
Inaće H&M robu je prodavao dućan u Shopping centru Prećko, neznam mu ime jer me te krpe uopće ne zanimaju...
Zara je već ozbiljnija prića, imperator svjetske mode među robnim kućama, ali u RH niko nije ispunio njihove rigorozne kriterije kojima bi dobio licencu, glasine su samo glasine... Zaruinu robu možete kupovati djelomićno u LTB dučanima pod LTB markom jer im je ista matična tvornica CAK Tekstil - Istambul
GoRi is offline  
Old 11.09.2006., 17:21   #50
Quote:
GoRi kaže:
iz iskustva s tekstilom uopće ne shvaćam zašto ste zapeli za H&M?
Tekstil nema osnove kratora, upitne je kvalitete, cijena mu je prednost donekle ali wtf?! U zemljama gdje postoji H&M on je više kao nama nego kao bilo šta ozbiljno za stavit na sebe...
Inaće H&M robu je prodavao dućan u Shopping centru Prećko, neznam mu ime jer me te krpe uopće ne zanimaju...
Zara je već ozbiljnija prića, imperator svjetske mode među robnim kućama, ali u RH niko nije ispunio njihove rigorozne kriterije kojima bi dobio licencu, glasine su samo glasine... Zaruinu robu možete kupovati djelomićno u LTB dučanima pod LTB markom jer im je ista matična tvornica CAK Tekstil - Istambul
Zara je najveci dio i krava muzara kompanije Inditex. http://www.inditex.com/
Imaju preko 1.000 dobavljaca iz cijelog svijeta, tako da je pomalo neozbiljno isticati samo jednog.
H&M se proizvodi u 900 tvornica u cijelom svijetu i te dvije firme jesu medjusobno najveci konkurenti s ponesto razlicitim poslovnim planovima ekspanzije. Niti Zara niti H&M ne daju licence drugima za otvaranje njihovih ducana, osim iznimno.

Netko je gore spomenuo da se Zara otvara iduce proljece u Avenue Mall u Novom Zagrebu, medjutim sluzbene najave za to nema.
http://avenuemall.com.hr/avenuemall/cr/news.php
bbc is offline  
Old 12.09.2006., 09:34   #51
Slažem se da ima hrpu dobavljaća, CAK Tekstil (LTB) jedan je od njih (navodim ga jer je gigant, a s ostalim nisam upoznat barem ne tolikoga kapaciteta).

Moje je saznanje da se za Zaru pregovaralo prije otvaranja Name na trgu, to bi bio adekvatan prostor, znam čak i ko je tražio zastupništvu, ali ništa od toga. Upravo kako BBC kaže nema konkretnih naznaka za otvaranje u RH
GoRi is offline  
Old 14.09.2006., 10:48   #52
tvornica istambul?

i za tu majicu onda dajete pun quratz para samo zato jer jer je zara (upisi firmu po zelji) IME

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 14.09.2006., 12:23   #53
pa i nije baš tako s obzirom da je Turska veliki izvoznik pamuka te jedini europski izvoznik kamena za brušenje (izbjeljivanje). CAK tekstil jedan je od europskih giganta koj radi 50tak godina, radi kvalitetnu robu koja se uglavnom izvozi u zapadne zemlje. iz grupacije izdvajam: WENICE je firma koja je napravila bum u svjetu djećje odjeće u zadnjih nekoliko godina, ZARA koju proizvode svjetski je imperator tekstila, a LTB by littlebig je jeansom ušao u višemanje sve svijetske gradove pa čak i u Holywoodu među superzvjezdama snobskim društvom:

http://www.littlebigjeans.com/index....lay&page_id=19

tako da bez obzir na državu, to smatram samo predrasudama...
po meni je daleko više upitna talijanska proizvodnja tekstila...
GoRi is offline  
Old 15.09.2006., 11:03   #54
Quote:
GoRi kaže:

tako da bez obzira na državu, to smatram samo predrasudama...
po meni je daleko više upitna talijanska proizvodnja tekstila...
nije meni upitna kvaliteta, bas naprotiv

kupila sam neki dan u madjarskoj kosulju iz turske za 100 kuna
ko kaze da se ta moja no name nije sila u nocnoj smjeni (karikiram) iste tvornice i istog materijala u kojoj se popodna shila zarina za 500 kuna

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.09.2006., 14:15   #55
Quote:
atlantis kaže:
tvornica istambul?

i za tu majicu onda dajete pun quratz para samo zato jer jer je zara (upisi firmu po zelji) IME

e, pa stvarno mi sad već ide na živce kako totalno neupućena dolaziš ovdje ljudima dijeliti etikete i prozivati ih snobovima

Quote:
ko kaze da se ta moja no name nije sila u nocnoj smjeni (karikiram) iste tvornice i istog materijala u kojoj se popodna shila zarina za 500 kuna

milo, zarina košulja košta 150 kuna. na rasprodaji 50.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 15.09.2006., 14:33   #56
Quote:
Lali Puna kaže:
e, pa stvarno mi sad već ide na živce kako totalno neupućena dolaziš ovdje ljudima dijeliti etikete i prozivati ih snobovima

milo, zarina košulja košta 150 kuna. na rasprodaji 50.
opet si se nasla negdje?

nosish zaru?

ignore, lali.... nisam mod
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 15.09.2006., 15:05   #57
Quote:
atlantis kaže:
opet si se nasla negdje?
možeš li mi ti (ili netko) objasniti taj princip po kojem svatko tko je protiv nečega je zato jer se u tome prepoznao? ako ću ispljuvat one koji kamenuju srbe.povratnike jel to znači da sam avaj-avaj srpkinja?

da, atlantis, našla sam se u nečemu, u tome da mi idu na živce površni, ograničeni ljudi koji, iako su u pravilu neupućeni, ljudima lijepe etikete. i što je ironično - druge prozivaju za površnost! zašto tebe toliko smeta što drugi nose da svako malo imaš potrebu dić na podforum moda i podijeliti par packi?

Quote:
nosish zaru?
da. i zašto ne bih? nosim majice od 5 i od 500 kuna. i mislim da me zbog toga nitko ne bi smio/trebao prozivati. najmanje netko tko me ne pozna.
i boli me dupe što drugi nose i koliko to košta. ne kužim samo zašto to što drugi nose i koliko to košta tebi pretstavlja toliki problem u životu.

mislim, tebi je moda nebitna, nekom je bitna. netko bi se vjerojatno uhvatio za glavu na to koliko ja trošim na knjige i cd-e, a netko isto toliko troši na bicikl ili sportsku opremu. netko treći na komjutor. i ne pada mi na pamet dijeliti packe zbog toga. kužiš?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 15.09.2006., 15:30   #58
atlantis, ja sam tvoja noćna mora - ne kupujem u h&m-u jer mi je prejeftino.
u sljedećem životu bi me trebalo stvoriti kao kinesku nadničarku u tekstilnoj industriji, jel' da?
znatiželja is offline  
Old 15.09.2006., 21:08   #59
slučajno poznajem ljude koji su trebali uzet zaru u avenu mallu i ništa od toga...to je sigurno
punta179 is offline  
Old 15.09.2006., 23:06   #60
Quote:
punta179 kaže:
slučajno poznajem ljude koji su trebali uzet zaru u avenu mallu i ništa od toga...to je sigurno
Hmm..., izmedju zelja, raspitivanja i stvarnih i realnih mogucnosti zna biti velika razlika. Svatko moze uputiti dopis Zari ili H&M-u i poslije pricati da su u kontaktu s njima, ali eto... zasada nece...vidjet cemo.

Zara i H&M uvijek sami otvaraju svoje ducane, osim iznimno. Bez koncesionara, zastupnika ili fransize.

Iznimno rade s koncesionarom samo onda kad brzo zele uci na neko trziste koje ih zanima, bez previse problema (Zara u Moskvi) ili kad drugacije zakonski nije moguce. (H&M Na Bliskom Istoku).

Zara je preko finske firme Stockmann usla na rusko trziste, i ubrzo nakon toga opet preuzela kompletno poslovanje u svoje ruke.
H&M je usao u Dubai i Kuwait isto preko lokalnih koncesionara, jer tamo nije zakonski moguce otvoriti sestrinsku firmu koja je 100% u vlasnistvu stranaca.

U Zagrebu se vec otprije spominjala Nama u Ilici kao potencijalna lokacija za Zaru, ali to, naravno, pada u vodu jer je, kao prvo, Nama prevelika, a kao drugo, Nama u Ilici bi mogla biti predmetom povrata imovine vlasnicima (Kastner & Ohler) i nitko razuman ne bi ulazio u tako ogromnu i nesigurnu investiciju.
bbc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.