Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2005., 18:54   #21
Re: Re: Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Quote:
RobiKa kaže:
Vele znalci iz crnog kapitalizma (je, je - i tu miga) da oni koji uspiju preživjeti fazu prodaje rodbini i prijateljima te nastave nalaziti nove kupce među apsolutnim strenđerima imaju lijepe izgleda za solidna primanja & ozbiljne prodavačke karijere.
ma da?

dakle, ja ako uspijevam prodavati nešto posve nepoznatim ljudima, mogu imati karijeru kao prodavač?

hmmm... nikad to ne bih sam shvatio...

uvijek sam volio te jeftine psihološke trikove.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 09:34   #22
Re: Re: Re: Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Quote:
cp.tar kaže:
ma da?

dakle, ja ako uspijevam prodavati nešto posve nepoznatim ljudima, mogu imati karijeru kao prodavač?

hmmm... nikad to ne bih sam shvatio...

uvijek sam volio te jeftine psihološke trikove.
Gle, prijatelju, meni nije drago što si se napatio naći pristojniji posao po vlastitoj mjeri. I baš dobro što si skužio sve te šeme i jeftilene. Što te nije ubilo to te ojače, ne?
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 03:11   #23
Nije to nova religija. Kao i sve drugo vezano uz MLM, tehnike je izmislio Amway 1959. godine. Što bi rekao Đole, princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Znam ljude koji su uspješni u tome, ali opet, kad se sjetim odakle je sve to poteklo - daleko im kuća!
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 13:49   #24
samo sam htjela primjetiti da osobno ne vidim ništa manje agresije u npr. reklamnim kampanjama T-Coma, Getroa, MEtroa, Bille, Vip-a i sl. gdje god se okrenem, bombardiraju me sa reklamama, jumbo plakati, televizija, letci koji leže po cesti, trpaju mi u sandučić promo materijale, bojim se da će mi iz paštete iskočiti T-com

poanta - ne sviđa vam se ono o čemu imate predrasude jer liči na MLM i slično. meni se osobno jednako gade i MLM sistemi ali i ovi novi, "finiji" sistemi nepozvanog uvlačenja u domove i život jer je jednako agresivno i šuplje.
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 16:56   #25
Quote:
LadyInRed kaže:


poanta - ne sviđa vam se ono o čemu imate predrasude jer liči na MLM i slično.
Krivo. To ne sliči na MLM. To jest MLM.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 17:42   #26
Quote:
LadyInRed kaže:
samo sam htjela primjetiti da osobno ne vidim ništa manje agresije u npr. reklamnim kampanjama T-Coma, Getroa, MEtroa, Bille, Vip-a i sl. gdje god se okrenem, bombardiraju me sa reklamama, jumbo plakati, televizija, letci koji leže po cesti, trpaju mi u sandučić promo materijale, bojim se da će mi iz paštete iskočiti T-com



Svi ce gorjeti u paklu
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 17:48   #27
Quote:
LadyInRed kaže:
ak nesh ne podnosim - to je HT

ali su mi MLM-ashi ljigaviji barem jedno 100 puta

dok ht ide kampanjom na televiziji (promijeni program), jambaci (ne gledaj kraj ceste)...

MLMovci te uvrebaju li telefonom ili f2f (lazima) i onda maltretiraju te proglasavaju skoro pa budalom jer neces pristupiti
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 19:50   #28
Quote:
atlantis kaže:
ak nesh ne podnosim - to je HT

ali su mi MLM-ashi ljigaviji barem jedno 100 puta

dok ht ide kampanjom na televiziji (promijeni program), jambaci (ne gledaj kraj ceste)...

MLMovci te uvrebaju li telefonom ili f2f (lazima) i onda maltretiraju te proglasavaju skoro pa budalom jer neces pristupiti
nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu
jednako kao i s promjenom programa na teveu ako je HT-ova reklama
dakle, htjela sam samo reći da nije bitan način na koji ti netko ulazi u život da bi ti nešto prodao. samo što su Ht-ove reklame roze, šarene i lijepe pa se ne gade ljudima kao nekakav oronuo, proćelavi, dosadan starac koji dila životno osiguranje

meni se gade i jedni i drugi. nema razlike između MLM-a i ostalih firmi koje nešto prodavaju (uslugu, robu ili sistem zarade) u modernom vremenu u kojem živimo.
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 02:13   #29
Quote:
LadyInRed kaže:
nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu
caka prva: ako se ne informiraš jako dobro (ili ako ne skupiš dovoljno iskustva), nećeš znati da dolaziš na mlm.
caka druga: nije da te prisiljavaju pištoljem uz glavu, ali koriste sve mile i nemile tenike uvjeravanja. dapače, iste i uče i vježbaju na motivacijskim seminarima.
Quote:
jednako kao i s promjenom programa na teveu ako je HT-ova reklama
čak i teuer-comovu reklamu lakše otrpim od mlm-a.
jednom kad promijeniš program, program je promijenjen. ne vraća se na staro nakon 2 sekunde.
kad se sjetim... jednoj sam prodavačici životnog osiguranja koja me presrela na blef nasred trga bana, nakon što sam joj dvaput pojasnio da znam o tome sve što me zanima i da si ne mogu priuštiti, te nakon što ona opet nije pustila uz spiku da sigurno mogu skupiti 100-200 kn mjesečno, zaurlao da ŽENO BOŽJA, IMAM 3000 KUNA NEPLAĆENIH RAČUNA, OŠ MI IH TI PLATITI?
na teuer-com samo psujem, još mi nisu dali razloga za vikanje.
Quote:
dakle, htjela sam samo reći da nije bitan način na koji ti netko ulazi u život da bi ti nešto prodao. samo što su Ht-ove reklame roze, šarene i lijepe pa se ne gade ljudima kao nekakav oronuo, proćelavi, dosadan starac koji dila životno osiguranje

meni se gade i jedni i drugi. nema razlike između MLM-a i ostalih firmi koje nešto prodavaju (uslugu, robu ili sistem zarade) u modernom vremenu u kojem živimo.
bitna je razlika, zapravo, u tome što ti vizualne reklame, ma koliko ti išle na jetra, ne uzimaju vrijeme. pogledaš, vidiš da te ne zanima, isključiš se.
tip koji ti konstantno sere ti troši i vrijeme i živce... tim više što imaju pripremljene govore, dizajnirane da te u 10 minuta zbune i preobrate.

obične reklame najčešće samo vrijeđaju inteligenciju; mlm je inteligentniji, ali i podliji.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 09:27   #30
nemam problema sa pokućarcima, jehovinim svjedocima i telefonskim gnjavatorima - zahvalim i ako su pristojni pozdravim. veliki oglašivači zagađuju opako, opako, a plaćamo ih mi jer se njihovom 'oporezivanju' ne da umaći. zato mi dodatno idu na jetra.

eh da, još bi dodao i automate za zašećerenu vodicu u školama i ambulantama. ti stvarno nemaju srama.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 12:42   #31
Quote:
RobiKa kaže:
nemam problema sa pokućarcima, jehovinim svjedocima i telefonskim gnjavatorima - zahvalim i ako su pristojni pozdravim. veliki oglašivači zagađuju opako, opako, a plaćamo ih mi jer se njihovom 'oporezivanju' ne da umaći. zato mi dodatno idu na jetra.
bingo. ovima se još plaća a da bi se ONI reklamirali i to ljudima manje smeta od prodavača životnog osiguranja.

ne pušim spike da te netko presreta na cesti i gnjavi i da mu se ne možeš oduprijeti kao ni to da odeš na predavanje MLM i da ne znaš naći vrata izlaza kad želiš otići
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 14:29   #32
Quote:
LadyInRed kaže:
nisam nikada bila ni na jednoj MLM prezentaciji ali znam po pričama kako to izgleda. međutim...isto tako znam da na MLM prezentaciju ili bilo što takvog tipa ne dolaziš hipnotiziran ili bez svijesti, nego se moraš odazvati jel tako? dakle nitko te ne prisiljava da odeš tamo ako ti to nećeš. kao ni da slušaš f2f šprehu
netocno

zove me kolegica da je dala jednoj zeni broj moj jerbo ta zena zeli web stranice za svoju firmu

zena je nazvala i rekla da me treba nesto u vezi interneta

i nasjela sam

ispalo je da mi hoce pokazati NJIHOVE internet stranice s prizvodima...
khm... stolac koji sam za firmu kupila prije dvije godine za 200 kn kod njih je 500










MODERATORSKA OBAVIJEST – ZATVARANJE TEME

Molim da nastavite na skupnoj temi. Hvala na razumijevanju.
__________________
Hormonella de Rum

Zadnje uređivanje drot13 : 27.04.2012. at 16:29. Reason: MOD - zatvaranje teme
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:58   #33
Posao u osiguravateljskim kućama

je li netko probao? kakvi su vam dojmovi, jeli još radite ili ste odustali?

mislim na osiguranja tipa, euroherc, alians, triglav, merkur i sl.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:12   #34
Kako tko, mnogi su odustali, ali znam i one koji su dobili posao na neodređeno i pristojnu plaću, te one koji su i obrte za prodaju polica otvorili... Nije posao za svakog, ali ako si tip za to - može biti zanimljivo i unosno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:41   #35
moja prijateljica je u jadranskom. nije da ju posao full ispunjava, ali ima lijepo i ugodno radno mjesto, dobru placicu, ugovor na neodredjeno, placene putne troskove, topli obrok, sve u svemu za pozelit.
ali recimo mene ne privlace poslovi u kojima moram ljudima bilo sto nutkat, nametat i moljakat da kupe, to ne dolazi u obzir. tko moze mislim da je super posao, ali samo u vecim osiguravateljskim kucama, znaci croatia, euroherc, jadransko.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 19:39   #36
Quote:
zala kaže:
je li netko probao? kakvi su vam dojmovi, jeli još radite ili ste odustali?

mislim na osiguranja tipa, euroherc, alians, triglav, merkur i sl.
Ako si procijenitelj, to je predivan posao.

Lova do krova.
zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 22:54   #37
ja sam bila na razgovoru kod Allianza;
pročitali su moj životopis na MojPosao i pozvali me jer imam iskustvo u prodaji -
ponuda je bila imaš određenu kvotu koju moraš ispuniti u prva 3 mjeseca i tad imaš fix od cijelih 2000kn (ispada da si radiš za putne troškove)
nakon tog perioda imaš povećanu kvotu i dodatnih 500kn
i nakon toga si na proviziji od prethodno sklopljenih ugovora i kao tad bereš lovu
s tim da imaju call centar koji ti svaki radni dan osigurava 3 termina pa ne tražiš sam potencijalne klijente
meni uvjeti nisu odgovarali pa nisam otišla na seminar
plus mi se nije svidila neprofesionalnost voditelja - tokom razgovora je pušio i tren mi persirao, tren "na ti"
__________________
I do believe that Marsellus Wallace, my husband, your boss, told you to take me out and do whatever I wanted. I wanna dance, I wanna win. I want that trophy, so dance good.
Mrs.Mia Wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:04   #38
Takav posao nije za mene, slab sam trgovac.
Ali poznajem ljude koji rade za jednog osiguravatelja i zaista super zarađuju.

Ali nije im zarada laka, non stop razgovori, vikendima drže seminare, puno putuju.
Od te zarade već su tri auta kupili, obišli Ameriku, Europu..... oni su prezadovoljni.
Sve zavisi koliko je tko spreman žrtvovati.
Agath@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:21   #39
Quote:
zala kaže:
je li netko probao? kakvi su vam dojmovi, jeli još radite ili ste odustali?

mislim na osiguranja tipa, euroherc, alians, triglav, merkur i sl.
Moraš malo konkretnije reći šta te zanima.

Jer u osiguranju možeš biti spremačica, računovođa, procjenitelj, prodavač,...
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 18:27   #40
mislim na posao zastupnika iliti agenta,nešto slično kao što je M.Mia. opisala.

ja sam čula za Allianz da tamo dobro zarađuju i sve tako kako je Mia opisala, ali mi nije jasno kojim autom ići na prezentacije ljudima i kako sam pronalaziti mjesto stanovanja tih ljudi koje ti halo centar nađe?

ipak ja ne poznajem sve ulice u gradu , a kamoli u okolnim selima.


što se tiče drugih osiguranja, neznam. da se bar javi netko tko je imao iskustva sa takvom vrstom posla, bilo bi lakše razgovarati i donijeti nekakvu odluku
zala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.