Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 12:05   #2001
španska serija se nastavlja..

U SNS smatraju da bi najbolje rešenje bilo da formiraju vladu sa DS bez pomoći manjih stranaka, saznaje „Blic“ u SNS. Kako kažu, tačno je da formiranje tako širokih koalicija nije praktično, ali je mnogo gora opcija gomila malih koalicionih partnera sa velikim apetitima. Istovremeno, naprednjaci tvrde da i dalje žele da razgovaraju sa DSS o borbi za raspisivanje izbora, ali odbacuju optužbe te stranke da su od saradnje sa njima odustali nakon sastanka Tomislava Nikolića sa šefom delegacije EU Vensanom Dežerom.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/20...-DS-bez-Dacica
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 16:34   #2002
Ja prema Koštunici iz mjeseca u mjesec osjećam sve veći respekt. Iz hrvatske perspektive on će uvijek biti velikosrbin pa i "četnik" i tu nema neke pomoći - no iz srpske perspektive čovjek se pokazuje kao apsolutni domoljub, djeluje nekorumpirano i vodi suvislu "euro-skeptičnu" politiku. Odnosno politiku koja je u skladu sa elementarnom logikom i zdravim razumom. Parola "EU nema alternativu" je jedna od većih budalaština na ovim prostorima - pa rekao bih od 2 svj rata do danas.

Čak su i komunisti u nekoliko navrata dokazali veći stupanj pragmatičnosti od ovih današnjih do bola zaglupljenih "euro-fanatika", i ponašali se u skladu sa temeljnim motom svakoga tko ljubi slobodu: U životu uvijek i u svakom trenutku postoji najmanje jedna alternativa za baš sve i svakoga.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 21:14   #2003
Da, ali pitanje je šta je alternativa EU? Kao Norveška i Švajcarska nismo, a društvo Belorusije, Moldavije i Gruzije nije baš lepo.

Ja bih voleo da imamo neku alternativu, ali očigledno da nemamo. Mislim imamo, ali da li će od te alternative biti bolje ili će biti gore, a možda čak i isto ovako?

Koštunica je simbol "narodnog ustanka", simbol borbe za, kako je on rekao, slobodnu Srbiju(slobodnu od Miloševića), ali sa ovakvom politikom njegovom nama života nema. Koštunica je odbijao da isporuči Miloševića i krio je kako kažu Karadžića(kad ode Koštunica Karadžić uhapšen), mnogi veruju da stoji iza Đinđićevog ubistva i paljenja ambasada po Beogradu 2008-me. On je proterao desetine ambasadora iz Srbije i gotovo nas ponovo uveo u neku vrstu izolacije. Kažu da je on korumpiran od strane nekih naših tajkuna, kojima nije odgovaralo da Srbija bude u EU.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:08   #2004
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Koštunica je simbol "narodnog ustanka", simbol borbe za, kako je on rekao, slobodnu Srbiju(slobodnu od Miloševića), ali sa ovakvom politikom njegovom nama života nema. Koštunica je odbijao da isporuči Miloševića i krio je kako kažu Karadžića(kad ode Koštunica Karadžić uhapšen), mnogi veruju da stoji iza Đinđićevog ubistva i paljenja ambasada po Beogradu 2008-me. On je proterao desetine ambasadora iz Srbije i gotovo nas ponovo uveo u neku vrstu izolacije. Kažu da je on korumpiran od strane nekih naših tajkuna, kojima nije odgovaralo da Srbija bude u EU.
A biti korumpiran od "naših" tajkuna je kao nešto lošije nego biti korumpiran od globalnih korporacija ili, još gore, ne biti uopće korumpiran nego se ponašati kao pijun u političkim igrama drugih država?

Nisam ni Srbin ni u Srbiji pa bi bilo nepristojno od mene tebi "soliti pamet" i ne znam kako detaljno ulaziti u raspravu po ovom pitanju. Sa svoje strane mogu samo reći: Kamo sreće kada bi mi u Hrvatskoj imali sposobnog nekorumpiranog političara koji bi predvodio parlamentarnu stranku Euro-skeptičnog diskursa i uživao stabilnu podršku biračkog tijela.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:13   #2005
Alternativa EU je? Iz naše perspektive naravno.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 02:38   #2006
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
gomila gluposti
model koji je Britanija potpisala sa Australijom, Kanadom kakve veze to ima sa Srbijom i Kosovom? čak nisu čuli da je problem Kosova jedinstven slučaj u svetu
u najkraćem, sve to napisano je daleko od real politike
wtf is cnp? neko radikalno krilo ldp-a?
Ne volim ovakve komentare, pogotovo od vas koji se inače predstavljate navodno ozbiljnim diskutantima.
A u stvari na ovoj temi se gađate predpostavkama o izborima (koji još nisu na vidiku) i nasedate svakodnevnim spinovima medija i čistoj partiokratiji (dss, sns, ds, xxxys....trice i kučine).

Dakle, za mene bilo koji odgovoran pojedinac koji malo dublje razmišlja i donekle prati politička zbivanja ne bi trebalo ovako floskulativno da razmišlja kao ti u ovom postu...hrpa smajlića i "jel znaju oni *majku mu* da je to jedinstven slučaj".
Ne, ne znaju. Možda zato što i nije. To je bar naš oficijelni stav koji ponavlja i ministar spoljnih poslova.

Nadalje, zašto je predlog daleko od real-politike? (molim obrazloženje)

Ne znam ni kako si došao do zaključka da je grupa pravnika koja je ovo sastavila "radikalno krilo LDP-a", s obzirom da nikad u životu ne čuh za šta se taj LDP po pitanju Kosova uopšte zalaže. Sem floskula i ponavljanja "prihvatanja realnosti", nikad nijedan jedini predlog.
Slično ko i tvoje mišljenje ovde. Tačno takvo da ne možeš da ih uhvatiš ni za glavu ni za rep.

Ovaj predlog je kao osnovna ideja meni solidan. Trebalo bi ga naravno razraditi detaljnije jer postoji mogućnost odredjenih manjkavosti koje bi mogle u pravnom smislu biti iskorišćene od, uslovno rečeno, suparničke strane, ali ne bih sad o tome.
Najosetljivije pitanje će biti promena rezolucije SB UN jer tu ima raznih mišljenja, a i to otvara neke tačke koje bi mogle biti povoljne po Srbiju i njeno okruženje.
Ukoliko EU želi da pritisne Kosovo, a oni prebobaju formalne poveznice sa Vestminsterskim dogovorom (a skapiraju da je suštinski ovo sa sr-strane najveći mogući kompromis) mislim da bi ovakav (samo razradjeni predlog) mogao biti solidno i dugoročno rešenje.
I da dodam, nadam se da će Albanci u ovom slučaju biti pametniji od Bošnjaka u BiH.
Ko razume - shvatiće.
wait-and-see is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 02:48   #2007
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A biti korumpiran od "naših" tajkuna je kao nešto lošije nego biti korumpiran od globalnih korporacija ili, još gore, ne biti uopće korumpiran nego se ponašati kao pijun u političkim igrama drugih država?

Nisam ni Srbin ni u Srbiji pa bi bilo nepristojno od mene tebi "soliti pamet" i ne znam kako detaljno ulaziti u raspravu po ovom pitanju. Sa svoje strane mogu samo reći: Kamo sreće kada bi mi u Hrvatskoj imali sposobnog nekorumpiranog političara koji bi predvodio parlamentarnu stranku Euro-skeptičnog diskursa i uživao stabilnu podršku biračkog tijela.
Čuj, Srbija je vrlo umorna od "busanja u grudi nacionalne", naročito kada iza toga ne stoji ništa. Ko u slučaju Koštunice.
Još gore, ako iza toga stoji pljačka i sitni interesi. Ko u slučaju svih koji su Koštunicu okruživali.
Dakle, ne možeš da gledaš to iz hrvatske vizure, jer Hrvatska, čini mi se, nije dovoljno iživela svoj nacionalni preporod, pa se vuku repovi i kod intelektualaca, i žal za devedesetima.

Da me pogrešno ne razumeš, nemam ništa protiv euroskeptičnih stranaka, ali na temelju dokaza za euroskeptičnost, a ne na temelju floskula, koje se kod nas vrte. I ne na temelju toga "ne damo naše, pa makar su i zločinci", i to najveći prema svom narodu.
wait-and-see is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 10:22   #2008
Quote:
wait-and-see kaže: Pogledaj post
Ne volim ovakve komentare, pogotovo od vas koji se inače predstavljate navodno ozbiljnim diskutantima.
A u stvari na ovoj temi se gađate predpostavkama o izborima (koji još nisu na vidiku) i nasedate svakodnevnim spinovima medija i čistoj partiokratiji (dss, sns, ds, xxxys....trice i kučine).
Ukratko, to smo i prokomentarisali iz tog ugla (preuranjenih i nepotrebnih prepucavanja u medijima), i došli do jednog zaključka da ti spinovi mogu da idu na ruku samo dss-u, jer kako god gledali na naprednjake, bolje je imati njih u parlamentu sa 25 % i DSS ispod cenzusa, nego imati SNS i DSS sa po 15 %,a to može da se desi ako u narednih godinu dana SNS nastavi sa glumatanjem većih evropejaca od demokrata. tako da eto, diskusija o tome nije bila baš neozbiljna.

Quote:
wait-and-see kaže: Pogledaj post
Dakle, za mene bilo koji odgovoran pojedinac koji malo dublje razmišlja i donekle prati politička zbivanja ne bi trebalo ovako floskulativno da razmišlja kao ti u ovom postu...hrpa smajlića i "jel znaju oni *majku mu* da je to jedinstven slučaj".
Ne, ne znaju. Možda zato što i nije. To je bar naš oficijelni stav koji ponavlja i ministar spoljnih poslova.
Plz, ono što je napisano u tom predlogu nije vredno dubljeg razmišljanja, već izaziva reakcije sa hrpom smajlića. biti odgovoran pojedinac prema onome znači biti naivan. Kad sam napisao "jel znaju oni da je Kosovo jedinstven slučaj" mislio sam ironično, jer je taj njihov "predlog" još gori po Srbiju od stava MZ-a (koja to kaže), i nema nikakve veze sa onim što govori naš ministar spoljnih poslova.

Quote:
wait-and-see kaže: Pogledaj post
Nadalje, zašto je predlog daleko od real-politike? (molim obrazloženje)
Zato što se još uvek ne zna ni model dijaloga, pitanja o kojima će se raspravljati a ni timovi pregovarača. Dalje, u tim pregovorima svaka strana gleda isključivo svoje interese, a onde koliko vidim razmatraju se pitanja suvereniteta i priključenja Kosova međunarodnim institucijama... Stav Srbije je: "Srbija neće ni eksplicitno ni implicitno priznati jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova" - pa sada vidi zašto je ono daleko od real politike. u tom smislu i izjava Jeremića da je važno da tokom trajanja pregovora države koje nisu priznale Kosovo ostanu na svojim stajalištima... Pitanje Kosova nije samo srpsko pitanje, već pitanje na koje obraćaju pažnju i druge države sa sličnim problemima, koje neće dozvoliti rešenje u korist kosovskih Albanaca zbog svojih interesa.

Quote:
wait-and-see kaže: Pogledaj post
Najosetljivije pitanje će biti promena rezolucije SB UN jer tu ima raznih mišljenja, a i to otvara neke tačke koje bi mogle biti povoljne po Srbiju i njeno okruženje.
Rusija i Kina sve trče da "promene" rezoluciju 1244 SB UN.

Quote:
wait-and-see kaže: Pogledaj post
I da dodam, nadam se da će Albanci u ovom slučaju biti pametniji od Bošnjaka u BiH.
Ko razume - shvatiće.
da pokušam da razumem: bajke o "gradžanskim" državama na Balkanu.. samo ovaj, ne zove se međunarodni protektorat Kalifornija, nego Kosovo
sorry, trudio sam se da pišem bez smajlija, ali nisam mogao
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson

Zadnje uređivanje Ambrozini : 26.09.2010. at 10:28.
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:07   #2009
Na RTSu u petak bila emisija Da Možda Ne sa temom "Šta su nama Turci?". Veoma interesantno. Emisija ima na sajtu RTSa.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:04   #2010
hehe, evo večeras u "Utisku" gost: Vučić, Kolundžija i Popović taman da utvrdimo gradivo, šta je ko rekao, ko će s kim itd.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:21   #2011
http://vukajlija.com/zabava/posteri/22177

Zadnje uređivanje posmatrač : 26.09.2010. at 21:29. Reason: IMG code ne radi na ovom podforumu
creme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:45   #2012
U Srbiji se osnivaju 4 centra za organsku proizvodnju hrane. Ti centri se osnivaju u Selenci (Vojvodina), Svilajncu (Sumadija i Pomoravlje - covece koliko se spominje Svilajnac,preselicu se tamo ), Leskovcu (juzna Srbija) i Valjevu (zapadna Srbija). Cilj je da se u svim delovima Srbije afirmise ovaj vid uzgajanja i da se svi regioni istovremeno ukljuce u to.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/2...ku-proizvodnju

Svilajnac cini mi se prati slovenacki model razvoja Kada bi svaka opstina isla kao Svilajnac tj. ne samo da gledaju sta trenutno treba vec i da planiraju za ubuduce,gde bi nam kraj bio.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 26.09.2010. at 21:52.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:41   #2013
U Utisku nedelje jedna živa sramota i katastrofa. Ovaj iz DSSa ima neke totalno nerealne alternative za Srbiju, Vučić govori isto što i DS samo drugačiji način(Toma kaže da će odustati od EU ako ovi traže priznanje Kosova, a DS da će odustati od EU ako se pređu crvene linije, tj. priznanje Kosova, znači isto govore!) i pljuju kriminal i korupciju i borbu protiv opozicije, a oni šta su radili sramota je, i kako su gušili slobodu medija i ubijali političke i ostale protivnike, i kako se živelo,a ova iz DSa sve neke apstrakcije priča i odbijaju da odgovore na konkretna pitanja, tj. kako to da je naš životni standard sve sličniji onom iz 90-tih i da postoji realna šansa da se u to ponovo sunovratimo.

Jedina stavr koja me je naterala na razmišljanje je činjanica da je prosečna plata najbolja(u zadnjih 20 godina) bila u periodu Koštunicinih vlada i da je tada najviše EU zakona doneseno. Ovi podaci zaista teraju čoveka da se zamisli da li je bitnije imati 450 umesto 326 evra ili biti kandidat za EU.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:03   #2014
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
U Srbiji se osnivaju 4 centra za organsku proizvodnju hrane. Ti centri se osnivaju u Selenci (Vojvodina), Svilajncu (Sumadija i Pomoravlje - covece koliko se spominje Svilajnac,preselicu se tamo ), Leskovcu (juzna Srbija) i Valjevu (zapadna Srbija). Cilj je da se u svim delovima Srbije afirmise ovaj vid uzgajanja i da se svi regioni istovremeno ukljuce u to.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/2...ku-proizvodnju

Svilajnac cini mi se prati slovenacki model razvoja Kada bi svaka opstina isla kao Svilajnac tj. ne samo da gledaju sta trenutno treba vec i da planiraju za ubuduce,gde bi nam kraj bio.
hajde da se bar malo krene u korak sa svetom, proizvodnja i izvoz organske hrane je odlična strategija za razvoj poljoprivrede

Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
U Utisku nedelje jedna živa sramota i katastrofa. Ovaj iz DSSa ima neke totalno nerealne alternative za Srbiju, Vučić govori isto što i DS samo drugačiji način(Toma kaže da će odustati od EU ako ovi traže priznanje Kosova, a DS da će odustati od EU ako se pređu crvene linije, tj. priznanje Kosova, znači isto govore!) i pljuju kriminal i korupciju i borbu protiv opozicije, a oni šta su radili sramota je, i kako su gušili slobodu medija i ubijali političke i ostale protivnike, i kako se živelo,a ova iz DSa sve neke apstrakcije priča i odbijaju da odgovore na konkretna pitanja, tj. kako to da je naš životni standard sve sličniji onom iz 90-tih i da postoji realna šansa da se u to ponovo sunovratimo.

Jedina stavr koja me je naterala na razmišljanje je činjanica da je prosečna plata najbolja(u zadnjih 20 godina) bila u periodu Koštunicinih vlada i da je tada najviše EU zakona doneseno. Ovi podaci zaista teraju čoveka da se zamisli da li je bitnije imati 450 umesto 326 evra ili biti kandidat za EU.
pogledao i ja, ma Nada Kolundzija ne zna da priča, ova dvojica su se našli da pricaju o saradnji sa svetom i da demokratama imputiraju samo saradnju sa EU kao jedinom, a bas za vreme ove vlade je doslo do nekih pomaka u ekonomskoj / privrednoj saradnji i sa državama izvan Evrope.
medjutim to što prebacuju demokratama za ovaj pad standarda i povećanja nezaposlenosti su apsolutno upravu. najniže plate u regionu i najveći broj siromašnih i nezapolsenih... sve to ide na račun demokrata.
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:11   #2015
da li su zaista samo demokrate krive ili je to ipak učinila svetska kriza?

PS. pa ovi i jesu uzeli kredit od rusa ko što ovaj priča. Nisu uzeli 5 milijardi, nego jednu, ali su ipak uzeli. Ali nekako ništa od ovoga ne daje rezultate. ja se (još uvek) tešim da je to do krize, jer je BDP od 2000-te konstantno rastao i pao je 2009-te, ali je koliko znam 2010-te veći nego 2008-me i da se predviđa rast (konstantan) u narednih 5 godina.

Ispravka. nama BDP sad raste, ali će nivo 2008-me dostići tek u toku 2012-te.

Zadnje uređivanje Nixma : 26.09.2010. at 23:21.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:24   #2016
svetska kriza je najviše uticala na velike države i ekonomije. nije mi to opravdanje za ovako lošu stuaciju kod nas
hbg. ko je kriv za monopole ili kako ih nazivaju od skora kartele, što se sve više uvoze poljoprivredni i stočarski proizvodi...
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:28   #2017
ali kriza je snažno uticala na mnoge države i na balkanu koje nisu veliek niti imaju velike ekonomije. Ili je ipak štos u tome da je Koštunica bolji od Cvetkovića?
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:45   #2018
dobro ima malo i do krize jer je to uticalo na pad investicija; politika jedne i druge vlade su potpuno suprotne, tako da ne bih poredio njih dvojicu.

radi se mozda o pojedinim resorima ili kabinetima (ministarstvo poljoprivrede, trgovine,usluga,telekomunikacija..) koji su u ovoj vladi losiji od one predhodne...
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:51   #2019
Hilari Klinton dolazi u Beograd. Meni je drago što će do ove posete doći, jer su odnosi sa Amerikom u zadnjih 20-tak godina bili poprilično loši, a nekako se ide u pravcu izglađivanja odnosa. SAD je spremna da Srbiju "preko veze" ubaci u EU. E, sad koliko je to zaista dobro za nas, ne znam. Tačnije znam da nije, ali sad šta je tu je.

Posle posete Bajdena i Klintonove ne bi me čudilo da nas i Obama uskoro poseti, ali mislim da bi pravi potez sada bio i poseta Putina ili predsednika Kine. Taj potez bi jasno poručio da se Srbija nije opredelila isključivo za SAD i EU.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:52   #2020
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
dobro ima malo i do krize jer je to uticalo na pad investicija; politika jedne i druge vlade su potpuno suprotne, tako da ne bih poredio njih dvojicu.

radi se mozda o pojedinim resorima ili kabinetima (ministarstvo poljoprivrede, trgovine,usluga,telekomunikacija..) koji su u ovoj vladi losiji od one predhodne...
Ma ja i zaboravim ko je premijer. Mislim da Mirko nema apsolutno nikakvog uticaja na minsitre i da je pravi premijer Ivica Dačić, koji je pod nadzorom Borisa Tadića.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.