Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2003., 07:13   #41
Quote:
Issa kaže:
kome???
tebi ocito treba upgrade
daj si malo ujutro poslusaj vijesti prije nego izadjes na ulicu
Upgrade?

I don't think so. Cijeli sam zivot u ovom gradu.

Meni je auto bilo ukradeno 3 puta...kojega vraga ti kukas?

A nije ukradeno u zadnje vrijeme, vec dok je bio Mayor Koch na vlasti....

Mayor Dinkins je bio najgori...tada se svugdje divljalo, ali bilo je i zanimljivo...

Giuliani je ocistio grad...i tocka.

NEW YORK je NAJSIGURNIJI VELEGRAD U SVIJETU...TO NITKO NE MOZE POBITI...NITKO
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 07:15   #42
Quote:
Issa kaže:
samo da nadodam kaj mislim o gradonacelniku:
on je poslovni covjek i to je sve za sto je sposoban. Katastrofalno vodi grad. Sad se polako vraca sva ona mafija koja se pod pritiskom iselila u LA
haha cuj, mafija se "preselila"....hahaha

MAFIJA nije nikad otisla...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 07:18   #43
Quote:
Issa kaže:
super, a sad mi vrati kazic u auto, popravi razbijenu sajbu i vrati KOTACE. Kak mislis da se vozim u takvom autu???
Sorry, ali, to ti se moze dogoditi u bilo kojoj selendri u Hrvatskoj...

Procitaj dobro sto ti Rambi veli...

Koliko je ljudi u NYu i okolici, koliko narodnosti, etnickih skupina, itd itd...

NY je skroz siguran grad...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 07:21   #44
Quote:
NRWac kaže:
hvala na odgovorima. sad sam nasao par dobrih stranica o Astoriji i cjelim NYom samo nigdje se ne spominje hrvatski barovi, cafici ili restorani. Imali ih uopce u New Yorku?
Halo, trazi ih...

Ima li ih u NY-u? hahhaa

Pa, 90% svih "talijanskih" restorana drze Hrvati...Hrvati vlasnici, Hrvatsko osoblje...

U Astoriji ti je cuveni "talijanski" restoran, PICOLA VENEZZIA...

Medju najboljim u citavom NYu...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 07:24   #45
Quote:
rambi kaže:
Ja sam svakog tjedna na 88. i 1. aveniji i savrseno je sigurno. Mi se doma vracamo petkom oko 1 AM i pjesacimo do Central Parka na toj visini i nikad nitko nije iskocio na nas. Zivim na 122. i Broadwayu i ista je stvar - kvart je pun studenata, odicno osvijetljen, klinci su na ulici usred noci. Upper West Side je puno zivlja od UES ... ne moze se usporediti s Downtown nakon 8 PM (i zimi je zivo). Dodji i provjeri . Harlem je jos pomalo Wild West, ali onda opet postoje savrseno sigurni dijelovi Washington Heightsa, a preko mosta u Bronxu i Riverdale koji je, u odnosu na Astoriju, Beverly Hills.

A NYC jest jedan od najsigurnijih velegradova - uzmi povrsinu na kojoj se proteze i broj stanovnika, podijeli broj kriminalnih radnji po glavi stanovnika i bit ces pozitivno iznenadjena .
Ej, gdje si Rambi...

Pa u Riverdale-u ne mozes kucu kupit ako nisi Zidov...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 17:26   #46
Ne zivim na Astoriji, ali poznajem ljude koji tamo zive i odem jer mi nije daleko. Nije uopce tako lose kao sto se tu pise. Ima stanova kojih najam kosta kao na Upper West Side, na East River, s pogledom na Manhattan.
Ima mirnih ulica s townhouses.
I nisam bas primijetila neki kriminal po ulicama, a koji put izadjemo u hrvatske restorane u vecernjim satima. Osim Hrvata i Grka i ostalih susjeda, ima puno Vijetnamaca i Koreanaca, ali oni sasvim sigurno nisu problematicni.
Meni se na Astoriji ne svidja to sto je prilicno prljavo, pogotovo dio oko Broadwaya.
Hrvati koji zive tamo su super zadovoljni i blizinom Manhattana i opcenito zivotom tamo.
Hrvatskih restorana, pod nazivom "talijanski" ima i na Manhattanu, i to jako dobrih.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2003., 22:33   #47
Quote:
rambi kaže:
...Zivim na 122. i Broadwayu i ista je stvar - kvart je pun studenata, odicno osvijetljen, klinci su na ulici usred noci...
Koliko si dugo na toj adresi? Ja sam bio na Amsterdam Av. i 121. tri godine i onda jos dvije godine na RSD-u i Tieman Place. Morningside je trenutno jedan od najboljih kvartova u gradu sto se tice odnosa cijene i kvalitete zivota/sigurnosti (iako je manje-vise cijeli grad vrlo siguran) , ali je tesko naci stan jer je Columbia vlasnik vecine stanova u kvartu. RSD mi je mozda najbolja ulica u gradu. Prava oaza mira i tisine prema ostatku grada. Astoria mi bas i nije spica filma, iako ima vrlo dobrih djelova, ali tamo oko "nadzemne" podzemne je bas depra.

Sto se tice UES, ovo prema East Riveru i nije pravi UES, barem ne sjeverno od mid 70-ih. Mozda je najsminkerskiji dio grada trenutno Carnegie Hill, koji je prilicno sjevernije (90-te, negdje do 100.-102.), ali zapadnije od Park Av. prema parku.

Kradja auta? Zagreb je relativno (prema postotku ukradenih automobila) puno gori od NYC-a po tom pitanju.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 04:14   #48
Quote:
zhabotinsky:
Koliko si dugo na toj adresi? Ja sam bio na Amsterdam Av. i 121. tri godine i onda jos dvije godine na RSD-u i Tieman Place. Morningside je trenutno jedan od najboljih kvartova u gradu sto se tice odnosa cijene i kvalitete zivota/sigurnosti (iako je manje-vise cijeli grad vrlo siguran) , ali je tesko naci stan jer je Columbia vlasnik vecine stanova u kvartu. RSD mi je mozda najbolja ulica u gradu. Prava oaza mira i tisine prema ostatku grada.
Ja sam ovdje malo vise od dvije godine. Slazem se s tobom RSD mi je omiljena setnica, osobito kad se "vrati lisce". Ne znam kako je sa stanovima, buduci da sam ja u dormitoriju, a i vecina ljudi koje znam su u nasim ili Columbijinim zgradama.
Quote:
LjutiBronxBomber:
Pa u Riverdale-u ne mozes kucu kupit ako nisi Zidov...
Istina je, napucili smo ga ... ipak, ima i drugih (trebas li vezu ?).
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 04:32   #49
bas sam htjela komentirati da s obzirom na tu zastavu vjerojatno svjetski uzivas u ovom gradu.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 05:54   #50
Netko u Parizu, netko u NYC .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 06:01   #51
jednom sam radila na garderobi kad je jedna cura zidovka slavila 13-ti rodjendan. Boze, toliko bundi u zivotu nisam vidjela, vjerojatno ni necu nikad vise, a radila sam na garderobi 5 mjeseci.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 16:37   #52
Quote:
Issa kaže:
jednom sam radila na garderobi kad je jedna cura zidovka slavila 13-ti rodjendan. Boze, toliko bundi u zivotu nisam vidjela, vjerojatno ni necu nikad vise, a radila sam na garderobi 5 mjeseci.
Sorry Issa, ali kaj bi ti ovo trebalo znaciti?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 18:04   #53
da su jaaako bogati i da nose bunde. Nije bas da bi si ja to mogla priustiti.
??? kaj je tvoj post trebao znaciti
nemoj mi samo opet potezati neki rasizam, jer je na forumu sasvim dovoljno rasprava o tome. sta si se odmah nakostrijesila.

e da kad smo vec kod svih koji nose bunde:
bio je jedan par sa identicnim bundama, muz i zena, pa nisu znali cija je cija, bas su bili smijesni.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 20:32   #54
Issa, jesi li ikada bila u LES ili Flatbush Avenue u Brooklynu ili u Morristownu, NJ? Jer... upravo si generalizirala. Ja ne kazem da nema jako bogatih Zidova, neki su vec stoljecima u SAD-u, a oni koji su prije 2 stoljeca dosli iz npr. njemackih zemalja poceli su i sa dobrih startnih pozicija. I oni kasniji istocnoeuropski emigranti u SAD-u su jos od 2/2 19. stoljeca (oni su, npr. poceli od dna). Medjutim, ima i onih koji nisu uspjeli, ili onih koji su dosli tek nedavno, postoje i citave hasidske zajednice koje su po defaultu siromasne.

A kladim se da ima i Hrvata u NYC koji imaju bunde... Nijemaca, Kineza, cak i Hispanaca...

P.S. Ni ja si ne mogu priustiti bundu, a Zidov sam u NYC...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 20:35   #55
Quote:
rambi kaže:
Ja sam ovdje malo vise od dvije godine. Slazem se s tobom RSD mi je omiljena setnica, osobito kad se "vrati lisce". Ne znam kako je sa stanovima, buduci da sam ja u dormitoriju, a i vecina ljudi koje znam su u nasim ili Columbijinim zgradama.
Istina je, napucili smo ga ... ipak, ima i drugih (trebas li vezu ?).
Vezu ili Vizu??

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 20:37   #56
Vezu (ja ne smatram moralnim ono sto se dogadja u topicu "Brak za papire" ... uostalom, koliko mi je oznato, tebi viza ni ne treba .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 21:48   #57
Quote:
rambi kaže:
Issa, jesi li ikada bila u LES ili Flatbush Avenue u Brooklynu ili u Morristownu, NJ? Jer... upravo si generalizirala. Ja ne kazem da nema jako bogatih Zidova, neki su vec stoljecima u SAD-u, a oni koji su prije 2 stoljeca dosli iz npr. njemackih zemalja poceli su i sa dobrih startnih pozicija. I oni kasniji istocnoeuropski emigranti u SAD-u su jos od 2/2 19. stoljeca (oni su, npr. poceli od dna). Medjutim, ima i onih koji nisu uspjeli, ili onih koji su dosli tek nedavno, postoje i citave hasidske zajednice koje su po defaultu siromasne.

A kladim se da ima i Hrvata u NYC koji imaju bunde... Nijemaca, Kineza, cak i Hispanaca...

P.S. Ni ja si ne mogu priustiti bundu, a Zidov sam u NYC...
Bunda nije nista cega se treba sramiti. vidla sam i ove druge, dolaze mi na vrata prodavat koje-kakve stvarcice (da nebi bilo opet nezgode: zalupim im vrata jednako zestoko kao i onima sto mi prodaju bibliju sa rjesenim zadacima za buducnost u 8 ujutro).
Zidovi su se u NYC dobro snasli i to nije nista cega se treba sramiti.
Ja samo kazem da sam radila tamo dosta dugo na garderobi i da nikad nisam vidjela toliko bogatih ljudi na jednom mjestu, kao kad su dosli zidovi. To nije sramota, to je cinjenica.
Ti se toga sramis?
Osobno sam dobila dojam da njima kao zajednici ide u tom gradu najbolje u odnosu na druge zajednice. I da, time ne mislim nista lose.
Znam dosta cura koje rade kao nanny kod bogatih ljudi i koje su spremacice, cinjenica je da su svi zidovi.
Ono sto sam ja time htjela rec da je taj grad za tebe ko as na desetku.

OOO itekako bi volila da hrvati imaju toliko novaca, al bi nam svima bilo dobro
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 22:00   #58
OK, got it now
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 23:41   #59
Quote:
Issa kaže:
da su jaaako bogati i da nose bunde. Nije bas da bi si ja to mogla priustiti.
??? kaj je tvoj post trebao znaciti
nemoj mi samo opet potezati neki rasizam, jer je na forumu sasvim dovoljno rasprava o tome. sta si se odmah nakostrijesila.

e da kad smo vec kod svih koji nose bunde:
bio je jedan par sa identicnim bundama, muz i zena, pa nisu znali cija je cija, bas su bili smijesni.
Ne potezem ja tebi rasizam (iako, u ovom slucaju bi bio antisemitizam u pitanju).
Tvoj post je zazvucao stereotipno u stilu da u nekom momentu svi koji se dosele u Ameriku se pocnu uzrujavati kako Zidovi imaju love i na neki im se nacin to zamjera. Nitko ne gleda na to da su oni marljivi, da sparaju na nekim drugim stvarima koje ne smatraju bitnima, da imaju talenat za zaradjivanje love. Trgovina im ide, i gotovo. A osim toga, drze se zajedno.

Kaj se bundi tice, otidji malo po zimi u Zagrebu na neki "party" gdje dolazi zagrebacki "jet-set" ( ). Vidjet ces isto toliko bundi, s tom razlikom da vecina pripada vlasnicama koje valjda nisu jele mjesecima da bi si ju mogle priustiti.


Ako netko bas zali za bundom, moze si ju relativno pogodno nabaviti izvan sezone. Ja ju ne bih nosila ni da mi netko plati.

I kaj se tice kostrijesenja, meni se cini da se ti nepotrebno kostrijesis na sve oko sebe sto je malo drugacije od tebe i tvojih.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 19:50   #60
Quote:
rambi kaže:
Vezu (ja ne smatram moralnim ono sto se dogadja u topicu "Brak za papire" ... uostalom, koliko mi je oznato, tebi viza ni ne treba .
Ma pusti "brakove za papire"...

S "vizom" sam mislio da Zidovski kvartovi ponekad djeluju ko posebne drzavice...
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.