Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2005., 11:00   #21
Quote:
kemik kaže:
you haven't lived dok ne probas njihovu medjimursku gibanicu...
onda bolje da grem ispraviti tu zivotnu nepravdu
Zla patka is offline  
Old 14.09.2005., 18:05   #22
Čekaj, čekaj... kušaj odlične kolače u Gajevoj (mislim da se zove Princess ili tak nekak). A za svaku je preporuku i slastičarnica u Rudešu (za one iz zapadnog dijela grada, pogotovu mobilizirane).
mateo is offline  
Old 14.09.2005., 18:12   #23
Vincek je prije bio ok, al kolko vidim - sad rade kolače iz vrećice, tj praškove, boje i sl. Sladoled im je ok.

Ivica i marica - dobro. orijent - isto, iako su me razočarali kad sam naručila tortu, došla me skuplje torta nego zbroj pojedinačnih kriški, a trebalo bi obratno biti, a i nije mi bila fina, iako oni imaju stvarno super kolača.

Kraj Mileniuma, ex Topolovec, sad Trakošćan, jadno izgleda, ali super bučnica i sitni kolači.
UnExpected is offline  
Old 14.09.2005., 18:15   #24
Quote:
mateo kaže:
Čekaj, čekaj... kušaj odlične kolače u Gajevoj (mislim da se zove Princess ili tak nekak). A za svaku je preporuku i slastičarnica u Rudešu (za one iz zapadnog dijela grada, pogotovu mobilizirane).
Gdje u Rudešu ?
Juraj is offline  
Old 14.09.2005., 20:40   #25
Quote:
AFRODITA69 kaže:

a bogme i orijent ne valja nis...bila sam i kad sam vidla jadnu ponudu-skoro sam se rasplakala...
al najbolji sladoled,al ono isti kao 80-ih...je u slasticarni maximir,mioc stanica na maximirskoj...kod njih je bar punc ostal krem zuti,docim su svuda drugdje puncevi roza... [/B]
hm...u orijentu rade 20-ak vrsta kolaca sigurno. ako ih kad si ti dosla nije bilo to znaci da su ih za taj dan vjerojatno prodali. a sladoled je super. ne znam sto si probala, jer se to iz tvog posta ne vidi.
Lola is offline  
Old 14.09.2005., 21:08   #26
Quote:
mateo kaže:
Čekaj, čekaj... kušaj odlične kolače u Gajevoj (mislim da se zove Princess ili tak nekak). A za svaku je preporuku i slastičarnica u Rudešu (za one iz zapadnog dijela grada, pogotovu mobilizirane).
e da princess - ima jos jedan u maksimirskoj (krizanje svetice-bukovacka-maksimirska), imaju old school kolace
Zla patka is offline  
Old 14.09.2005., 23:38   #27
Quote:
Juraj kaže:
Gdje u Rudešu ?
Pretpostavljam da se radi o M&M (ili nekog sličnog imena) u Ratarskoj.
Proslavili su kad su prije više godina poćeli prvi raditi sexi torte.
Meni dovoljno odbojno izgleda izvana da ne bi ulazila.
Ne volim baš slastičarske kolače, u pravilu previše cukra i margarina je u njima za moj ukus.
Meni najbolja slastičarna u Zgb bio je Malbaša. Možda zato jer je to bilo prije 20-tak godina pa me lovi nostalgija za srednjoškolskim danima. To je u Ilici gdje je sada Vincek.

Zgodnu vauvauvau stranicu ima neka slastičarna negdje kod Remize. Mnogi hvale njihove kolače, a izgledaju kak domaći. Nažalost zaboravih kak se zove.
Ako netko zna, prosim da napiše.
polly is offline  
Old 14.09.2005., 23:42   #28
Quote:
zlo kaže:
e da princess - ima jos jedan u maksimirskoj (krizanje svetice-bukovacka-maksimirska), imaju old school kolace
kaj su old school kolaci?????????????????
AFRODITA69 is offline  
Old 14.09.2005., 23:44   #29
Quote:
polly kaže:
Pretpostavljam da se radi o M&M (ili nekog sličnog imena) u Ratarskoj.
Proslavili su kad su prije više godina poćeli prvi raditi sexi torte.
Meni dovoljno odbojno izgleda izvana da ne bi ulazila.
Ne volim baš slastičarske kolače, u pravilu previše cukra i margarina je u njima za moj ukus.
Meni najbolja slastičarna u Zgb bio je Malbaša. Možda zato jer je to bilo prije 20-tak godina pa me lovi nostalgija za srednjoškolskim danima. To je u Ilici gdje je sada Vincek.

Zgodnu vauvauvau stranicu ima neka slastičarna negdje kod Remize. Mnogi hvale njihove kolače, a izgledaju kak domaći. Nažalost zaboravih kak se zove.
Ako netko zna, prosim da napiše.
da,malbasa je bil dobar...samo mi se nikad nije dopadala ona stara baba u crnoj vesti sa puno kose gore kaj je prodavala sladoled i kolace...
AFRODITA69 is offline  
Old 14.09.2005., 23:49   #30
nego,malko off topic-tu kod mene u usasu jako popularne te sexy torte(za party-e,djevojacke veceri i sl)ja sam radila jednom kratko u jednoj slasticarni gdje su si davali takve torte izradivati...jedna-sjecam se-bila je za djevojacko vece neke crnkinje,bila je od cokolade,onako torzo muski i onda veliki piton u erekciji..tak da kad su dosli po nju,nisu je mogli u kutiju staviti nego su se tih par nigerica hihotale i nosile ju van u auto onak sa nekom vrecom preko kite cokoladne...a nutra ,dok su placale su padali komentari da su bas namjerno dale tak veliki k napraviti da njih 20 i kolko ih bude mogu "oblizavati" po njemu...mislim,to je mozda ovak fun al meni licno je to odurno...cak i traziti a kamoli jesti!
AFRODITA69 is offline  
Old 14.09.2005., 23:52   #31
Quote:
gospa Noris kaže:
Kraj Mileniuma, ex Topolovec, sad Trakošćan, jadno izgleda, ali super bučnica i sitni kolači.
Ja se tamo nisam nikad usudila ući Znači može se jesti tamo?
Ava Adore is offline  
Old 15.09.2005., 08:29   #32
Quote:
polly kaže:
Zgodnu vauvauvau stranicu ima neka slastičarna negdje kod Remize. Mnogi hvale njihove kolače, a izgledaju kak domaći. Nažalost zaboravih kak se zove.
Ako netko zna, prosim da napiše.
jel meli ?

kod njih kolaci nisu losi, ali cini mi se da su i oni dosta razvikani. Nijedan od njihovih kolaca mi nije bas za past u nesvijest, a svi ih svugdje hvale da su medju najboljima zgb.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 15.09.2005., 10:52   #33
Quote:
kemik kaže:
jel meli ?

kod njih kolaci nisu losi, ali cini mi se da su i oni dosta razvikani. Nijedan od njihovih kolaca mi nije bas za past u nesvijest, a svi ih svugdje hvale da su medju najboljima zgb.
A ja naivac popusio pricu i kupio za probu po par komada od jedno 10 vrsta. Prica je dobra, ali kolaci su nist narocito. Nisam pozelio ponoviti vjezbu.
Juraj is offline  
Old 15.09.2005., 10:56   #34
polly kaže:
Pretpostavljam da se radi o M&M (ili nekog sličnog imena) u Ratarskoj.
Proslavili su kad su prije više godina poćeli prvi raditi sexi torte.
Meni dovoljno odbojno izgleda izvana da ne bi ulazila.
Ne volim baš slastičarske kolače, u pravilu previše cukra i margarina je u njima za moj ukus.


Hmmm... ja sam cesto u Ratrskoj ali ih nisam uocio ??????


Meni najbolja slastičarna u Zgb bio je Malbaša. Možda zato jer je to bilo prije 20-tak godina pa me lovi nostalgija za srednjoškolskim danima. To je u Ilici gdje je sada Vincek.

Je, ali njega vise nema. U to vrijeme je bilo vise ok slasticarni (pa i Vincek i Jaksic u Zvonimirovoj ) ali sad je sve to industrija i vrecica. Fuj...


Zgodnu vauvauvau stranicu ima neka slastičarna negdje kod Remize. Mnogi hvale njihove kolače, a izgledaju kak domaći. Nažalost zaboravih kak se zove.
Ako netko zna, prosim da napiše.


Meli, ali puno galame a malo vrhunskih kolaca. Dobri, ali samo dobri, ne i odlicni.
Juraj is offline  
Old 15.09.2005., 11:00   #35
Quote:
gospa Noris kaže:
Kraj Mileniuma, ex Topolovec, sad Trakošćan, jadno izgleda, ali super bučnica i sitni kolači.
Bućnica + domace kiselo mlijeko... postajem nostalgican
Imaju li jos uvijek i kiselo mlijeko ?
Juraj is offline  
Old 15.09.2005., 11:04   #36
Question Kremsnite...

... ali ne samoborske i ne vrecica.
Ima li gdje klasicnih kremsnita bez zelatine, bez kemije, samo brasno, jaja, vanilija i korica limuna? Visoke samo 2-3 cm ali ukus da pamtis.
Juraj is offline  
Old 15.09.2005., 13:55   #37
Quote:
AFRODITA69 kaže:
kaj su old school kolaci?????????????????
imaju kitnkes (kak se to pise???) i takve stvari...
Zla patka is offline  
Old 15.09.2005., 14:44   #38
Re: Kremsnite...

Quote:
Juraj kaže:
... ali ne samoborske i ne vrecica.
Ima li gdje klasicnih kremsnita bez zelatine, bez kemije, samo brasno, jaja, vanilija i korica limuna? Visoke samo 2-3 cm ali ukus da pamtis.
Kod tete polly kad se smiluje svojoj mami i napravi ih.
I imaju 5-6 cm u visinu.

Slastičarna u Ratarskoj - ako skrečeš iz Rudeške nalazi se na lijevoj strani u onim zgradama iza vrtića. Čisto je na kraju, mislim da je ulaz bočno.
polly is offline  
Old 15.09.2005., 19:07   #39
Quote:
zlo kaže:
imaju kitnkes (kak se to pise???) i takve stvari...
neznam ni kaj je kitnkes...daj malko opisi kak zgleda jedan oldschool kolac!
sad kad sam bila doma,vidim da su se kolaci dosta zmenili od kad sam bila tamo...recimo ,nemres naci obicnu punc tortu da se jebes...vincek ima kocke sa roza korom ali okus nije onaj ko prije...a dobosice su mi ogavne.
mene samo veseli jedna rodendanska torta kakvu sam ja dobila u zagrebu ko djete-sa onim przenim smedim listovima,ruzicom koja je imala fini okus...i nutra je bilo kao punc torta-socno,malo ruma,slatko...ali rekli su mi da se to vise ne radi...da nije to old school????
AFRODITA69 is offline  
Old 15.09.2005., 22:57   #40
Definitivno Meli.
http://www.meli.com.hr/
Lady Grey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.