Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 19:02   #201
evo i ja sam bila u Ukrajini pocetkom godine, tocnije bila sam u Kijevu koji me odusevio. nadam se da cu ponovno ici tamo. grad je prekrasan i ima se jako puno toga za vidjeti, puno je jeftinije nego kod nas, i mene je sve sto sam tamo vidjela odusevilo. ljudi su pristupacni, simpaticni, njihova hrana mi je preukusna (cak sam se i nadebljala 2kg dok sa bila tamo ) tako da svima preporucavam da obavezno posjete tu zemlju. nisam bila u ostalim dijelovima, a cula sam i da je i tamo lijepo. isla sam privatno, kod prijatelja tako da nisam imala problema ni s pozivnim pismom ni sa smjestajem. isla sam avionom, s malevom jer su mi bili najjeftiniji, a i najbrzi. kada uhvatim malo vremena, napisat cu vam detalje s putovanja. a i Ukrajincu su mi se svidjeli pa mi je mozda i zato sve bilo tako super.
Ukrajina
__________________
Mislim da je red da izadjes sebi u susret.
mosquito is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:50   #202
hehe,blago ti se, ja sam se udebljao tu 7kila
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:47   #203
Quote:
mali_tomica kaže: Pogledaj post
zašto ne ? ja uvijek dam broj kartice, može ti samo rezervirati novce, bez tvog potpisa se ne može provesti transakcija.....
naravno da ti može uzet novce bez potpisa, nisu mi jednom...npr. avio karte ili pročitaj moj prethodni post. inače, novce su mi vratili na karticu.

sad smo isplanirali put ovako: zg-lviv autom, zatim wizzair lviv-kiev 170kn povratna. u kievu spavamo i ujutro za harkov. sad pitanja, explorer, aircanada, help:

1. di možemo u lvivu (poželjno na aerodromu) ostaviti auto na čuvanom mjestu?
2. kako najbolje riješiti prijevoz kiev-harkiv? (5 nas je)
3. kakvo je vrijeme sad tamo?
4. jel ima neki dobar link za kartu ukrajine (google maps je loš)
hvala puno
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 10:14   #204
i još nešto molim od Vas koji ste išli autom, uđe se u Ukrajinu iz Mađarske kod Zahonyja, zatim se sa ceste E573 skreće na A262 ili E50. Koja je bolja? viamichelin kaže A262 ali po karti mi se čini da je E50 bolja, brža. Hvala
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 10:21   #205
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
naravno da ti može uzet novce bez potpisa, nisu mi jednom...npr. avio karte ili pročitaj moj prethodni post. inače, novce su mi vratili na karticu.

sad smo isplanirali put ovako: zg-lviv autom, zatim wizzair lviv-kiev 170kn povratna. u kievu spavamo i ujutro za harkov. sad pitanja, explorer, aircanada, help:

1. di možemo u lvivu (poželjno na aerodromu) ostaviti auto na čuvanom mjestu?
2. kako najbolje riješiti prijevoz kiev-harkiv? (5 nas je)
3. kakvo je vrijeme sad tamo?
4. jel ima neki dobar link za kartu ukrajine (google maps je loš)
hvala puno
To su pitanja za Aircanadu..ja znam da je jedan tip iz Opatije ostavio BMW u Lvivu na čuvanju negdje kod željezničkog kolodvora, ako ne nađete nešto mogu ga pitati...ali pošto je to aerodrom vjerujem da imaju čuvani parking..Mislim da je vlakom najbolje i najudobnije...Vrijeme...pa otiđi na meteo.hr il na yahoo weather i naći češ prognozu 7 dana unaprijed..a za kartu guglaj malo...Pošalji mail Aircanadi na privat, još je u Hrvatskoj, možda je najbolje da se čujete direktno...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 11:46   #206
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
To su pitanja za Aircanadu..ja znam da je jedan tip iz Opatije ostavio BMW u Lvivu na čuvanju negdje kod željezničkog kolodvora, ako ne nađete nešto mogu ga pitati...ali pošto je to aerodrom vjerujem da imaju čuvani parking..Mislim da je vlakom najbolje i najudobnije...Vrijeme...pa otiđi na meteo.hr il na yahoo weather i naći češ prognozu 7 dana unaprijed..a za kartu guglaj malo...Pošalji mail Aircanadi na privat, još je u Hrvatskoj, možda je najbolje da se čujete direktno...
hvala, još ti javim za Opatijca ako bude trebalo, ali mislim da ćemo na aerodromu tražit.

ma najvažniji je u biti taj transfer Kiev-Karkov-Kiev, jer 11.10 je utakmica a nama je let iz Kieva 12.10. u 15,00. (čini se puno vremena ali nije, noć je, loše ceste, pitanje kakva je povezanost, treba doć do aerodroma, ranije doći....) htio bih vidjet kako će drugi, puno ljudi će za Kiev poslije utakmice...koliko vremena treba vlaku, gdje se cijene mogu naći...idem guglat pa ako šta nađem javim se..
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:59   #207
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
naravno da ti može uzet novce bez potpisa, nisu mi jednom...npr. avio karte ili pročitaj moj prethodni post. inače, novce su mi vratili na karticu.

sad smo isplanirali put ovako: zg-lviv autom, zatim wizzair lviv-kiev 170kn povratna. u kievu spavamo i ujutro za harkov. sad pitanja, explorer, aircanada, help:

1. di možemo u lvivu (poželjno na aerodromu) ostaviti auto na čuvanom mjestu?
2. kako najbolje riješiti prijevoz kiev-harkiv? (5 nas je)
3. kakvo je vrijeme sad tamo?
4. jel ima neki dobar link za kartu ukrajine (google maps je loš)
hvala puno
Ne znam za Lviv, ali u Kievu se ima kraj aerodroma cijelodnevna karta za parking. Tamo mozes ostavit auto. Ali ti nisam 100% siguran, jer tamo nisam bio na aerodromu.
2 - vlak ili auto
3 - hladno, kisno, ali nema snijega
4 - hm, osim viamichelin, ne znam druge.
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
i još nešto molim od Vas koji ste išli autom, uđe se u Ukrajinu iz Mađarske kod Zahonyja, zatim se sa ceste E573 skreće na A262 ili E50. Koja je bolja? viamichelin kaže A262 ali po karti mi se čini da je E50 bolja, brža. Hvala
Ja sam ti isao: Uzhorod, Lviv, Rivne, Zitomir, Kyiv. To ti je trasa E50 / M17.
Pola te trase je renovirano, pola ce tek popravit. Pazi, nema autocesta, ogranicenje je 90, nemojte se previse igrat sa time, vole iskakt iz grmlja, vise nego nasi. I definitivno se nemoj zajebat i ic na A262. To ti je tip of the trip
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:55   #208
jel zna tko, da li je bolje nositi eure ili dolare? zbog tečaja
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:03   #209
dolar se jos uvek super kotira u tim krajevima
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:28   #210
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
dolar se jos uvek super kotira u tim krajevima
iznenadio bi se...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:30   #211
rekoh da se jos uvek ok kotira, ne da je #1... k'o sto je bio.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:32   #212
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
rekoh da se jos uvek ok kotira, ne da je #1... k'o sto je bio.
kotira losije od eura. Ali to sta su tamo privrzeniji dolaru je u poslovnom smislu (zbog istoka koji prihvaca dollar, euro jos ne) je drugo nesto. To "turistima" nista ne znaci.
p.s. a sta jos imas osim eura i dollara? pa neces ic sa pesosima gore
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:38   #213
zar ne kazem i ja to isto?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:47   #214
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
zar ne kazem i ja to isto?
covjek pita dolar ili euro. Pa dolar kotira kao i dolar u nas. Neznam sta je Ukrajina olicenje propasti, pa je to cudno da je dolar "dobar" tamo.
Reces covjeku da je bolje euro, i to je to. Stabilna valuta, svugdje mos minjat, i nema ono pravilo da mora bit najmanje x godina staro. Jer sam se susretao da dolar ne smije bit stariji od (mislim) 2005. Tako nesto.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 07:40   #215
Quote:
mosquito kaže: Pogledaj post
evo i ja sam bila u Ukrajini pocetkom godine, tocnije bila sam u Kijevu koji me odusevio. nadam se da cu ponovno ici tamo. grad je prekrasan i ima se jako puno toga za vidjeti, puno je jeftinije nego kod nas, i mene je sve sto sam tamo vidjela odusevilo. ljudi su pristupacni, simpaticni, njihova hrana mi je preukusna (cak sam se i nadebljala 2kg dok sa bila tamo ) tako da svima preporucavam da obavezno posjete tu zemlju. nisam bila u ostalim dijelovima, a cula sam i da je i tamo lijepo. isla sam privatno, kod prijatelja tako da nisam imala problema ni s pozivnim pismom ni sa smjestajem. isla sam avionom, s malevom jer su mi bili najjeftiniji, a i najbrzi. kada uhvatim malo vremena, napisat cu vam detalje s putovanja. a i Ukrajincu su mi se svidjeli pa mi je mozda i zato sve bilo tako super.
Ukrajina

Drago mi je da ti se svidjelo. Kijev je stvarno jako lijep grad. Samo da bi mogla donijeti sud moraš još jednom otići. Jer ako ti je i nakon drugog ili trećeg posjeta sve super onda je to to...jer imam osječaj da je to oduševljenje na prvu loptu...a bila si kod prijatelja koji su pazili na tebe, družili se s tobom itd...oni su inače dobri domaćini...nikada ali nikada nije sve super, uvijek ima dobrih i loših stvari...ne znam da li si čitala prethodne postove...jer po tebi ispada savršena zemlja i grad ali nije baš tako... i velika je razlika Kijev i drugi dijelovi, naročito selo...kao kod nas Zagreb i ostatak Hrvatske...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 08:14   #216
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
i velika je razlika Kijev i drugi dijelovi, naročito selo...
To su i meni govorili kada sam se prvi put vratio iz Kijeva. Onda sam išao ponovo u druge gradove i razlika naravno postoji ali ništa posebno niti tako drastično.
Kroz sela sam samo prošao ali opet ništa posebno, selo ko selo kao i svagdje drugdje.
Poželio sam opet otići za Novu Godinu ali Wizz još nije počeo sa jeftinim letovima a ni draga mi nema toliko slobodnog...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:19   #217
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To su i meni govorili kada sam se prvi put vratio iz Kijeva. Onda sam išao ponovo u druge gradove i razlika naravno postoji ali ništa posebno niti tako drastično.
Kroz sela sam samo prošao ali opet ništa posebno, selo ko selo kao i svagdje drugdje.
Poželio sam opet otići za Novu Godinu ali Wizz još nije počeo sa jeftinim letovima a ni draga mi nema toliko slobodnog...
razlika je velika. nebo i zemlja. od place, do standarda. to sta ti nisi vidio jer si samo prosao ne znaci da je tako.
ali kyiv i lviv za vrime nove godine, auuuuu
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:41   #218
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To su i meni govorili kada sam se prvi put vratio iz Kijeva. Onda sam išao ponovo u druge gradove i razlika naravno postoji ali ništa posebno niti tako drastično.
Kroz sela sam samo prošao ali opet ništa posebno, selo ko selo kao i svagdje drugdje.
Poželio sam opet otići za Novu Godinu ali Wizz još nije počeo sa jeftinim letovima a ni draga mi nema toliko slobodnog...
leti wizz untar zemlje, ja sam kupio kartu lviv-kiev za 170kn povratna. pa si provjeri da li su počeli letjeti prema drugim zemljama.
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:57   #219
Ne, jos ne lete, ali ce letit dogodine, mozda cak vec od prvog mjeseca.
Unutar Ukrajine, poceli su letit sredinom 9. mjeseca.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:16   #220
jel išao netko na utakmicu u Harkiv, kakvi su dojmovi, jel put do tamo prošao OK? B.Sušec kaže da su ceste pune rupa, a aerodrom njiva.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.