Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2012., 19:33   #81
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Daj nemoj, samo se sramotiš. Da lovac van lovišta u naseljenom mjestu ( jer kontejner se postavljaju u naseljenim područjima uz neku nastambu , cestu, društveni dom, biraj...ne usred ničega) izvadi pušku, pazi pušku, ono komad oružja i javno pucao u kontejner ( koji btw omogućava svojom konstrukcijom mogućnost rikošea ako nije plastičan) gađajući mačku u njemu?
Jea right
Ili on laže pa si ti naivko ili ti izmišljaš.
I nemoj mi spominjati intelektualce i kremdela krem jer zaboli me tko su, oni očito nisu lovci već vikend pucači.
Ne,on ne laže nije takav tip,tako je bilo bili su sitni noćni sati u dijelu zg koji to omogućava jer je kontejner reći uz puteljak kraj parka koji je vukojebina i to je učinio,Ako može ured bijela dana otvoriti prozor u vlastitoj kući i upucati mačku u dvorištu ,moze i to.Inače pričao je kako se mačka ponasa kad je pogodi ovisno o kalibru kojom ju je pogodio ,pa ti vjeruj il ne vjeruj.Ti o kojima pričam su vrh lovstva kod nas,i imaju vrlo ruzno ,šovinističko mišljenje o lovcima ženama poput tebe.A ti vjeruj il ne vjeruj.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 19:59   #82
http://www.vecernji.hr/vijesti/kakav...-clanak-439017

na kraju, to je 70 000 ljudi sa pravom glasa. interesantna skupina, zar ne?
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 20:50   #83
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Lovac sam i ovo me direktno vrijeđa. Rado bih da živiš na selu i živiš od svoje pšenice, kukuruza pa mi dođeš plakati svaki put kad ti svinje unište glavni izvor prihoda. Kad se lijepo lije namnože pa kolju kokoši patke, grizu pse i prenose bjesnilo. Kad bolesna divljač tumara šumom i prenosi tu istu bolest dalje. Kad tvoji lijepi susjed iskrca smeće usred šume pa ja i moje društvo to čistimo. Kad se skupi čopor, da čopor pasa koje su ljudi zapustili i ostavili, postanu poludivlji i napadaju ljude uz rubne dijelove šuma, kolju divljač. Kad divljač preskoči zaštitnu ogradu na autoputu pa se nas zove da je potjeramo natrag jer životno ugrožava.
Da svi smo pijanice i sadisti koji ubijaju sve što se kreće.
pazi, naseljeno mjesto. zadnji dio dvorišta. prostor ograđen žicom u kome se inače drže kokoši. trenutno je prazan pa je nekom palo na pamet da tu pusti kunića iz gajbe, da se malo istrči i nadiše zraka. naiđe lovac i bum.
koliki konj moraš biti da pucaš 20 metara od kuće, da ne vidiš žicu, da ne razlikuješ zeca od kunića....?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 21:04   #84
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pazi, naseljeno mjesto. zadnji dio dvorišta. prostor ograđen žicom u kome se inače drže kokoši. trenutno je prazan pa je nekom palo na pamet da tu pusti kunića iz gajbe, da se malo istrči i nadiše zraka. naiđe lovac i bum.
koliki konj moraš biti da pucaš 20 metara od kuće, da ne vidiš žicu, da ne razlikuješ zeca od kunića....?
Nije to ništa,bilo je na tv kako su lovci pobili preko 10 ili čak dvadeset vukova koji su zaštićeni zamijenivši ih za čagljeve.Bila posebna emisija o tome.Uglavnom lovci su sredili trećinu populacije vukova zamijenivši ih za čagljeve.Nitko nije odgovarao za to.

Gle da ti objasnim sa psihološkog stanovništa lovstvo.To je jednostavno nagon u čovjeku da kad vidi životinju puca.Ne vidi nista drugo.Nesto slično desilo se meni.Ja koji sam protivnik lovstva bio sam u lovu u pogonu spletom okolnosti, divlja svinja trči prema meni i zastane na desetak metara od mene.Ja kad sam ju vidio u meni se probudio neki nagon ,neka agresivnost i da sam imao oruzje pucao bi u nju iako nisam lovac.Ponijela me ta buka u pogonu ,ta vika ,lavež pasa ,divlje svinje trče ,neka nenormalna atmosfera.Nesto čovjeka obuzme i to je to.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:33   #85
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Isto kao sto ja mogu navesti jos primjera hvalisanja npr. neodgovornih vozaca. Jesu li svi neodgovorni? Naravno da nisu.

Lovstvo je jednostavno nuzno potrebno u danasnjem svijetu intenzivnog uzgoja hrane u stanistima divljaci i divljih zivotinja.

1Dobiti dozvolu za drzanje i nosenje lovackog oruzja (u sto spadaju i pistolji, za tzv. samilosni hitac) je jednako komplicirano kao dobiti vozacku za automobil ili nekad proci testiranje za prijem u vojsku. To moze svatko normalan.



2Inace, nije potrebno drzati oruzje odvojeno od streljiva, prazno i slicno, tako se mora cuvati, no u prisutnosti vlasnika itekako smije biti napunjeno.

3Osobno, nikad ne bi boravio na vikedici koja je usred sume, bez napunjenog pistolja Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici.
Pod broj 1.
Dozvolu za nabavku oružja može dobiti svaka osoba koja prođe lječnički i policijsku kontrolu da li je u povjesti bio nasilan ili sl(da obilaze ti familiju i susjede kao udba) i moraš imati DOBAR RAZLOG za nabavu istog
Imaš dva razloga na koje imaš šanse nabaviti oružje
Sport
Lov
Npr sportsko oružje u koje spada MK pištolj, MK puška,trap puška,
U tom slučaju se osoba koja nabavlja oružje mora učlaniti u streljački klub
Kad se dobije nabavna dozvola osoba ima 7 dana da nabavi oružje jer inače mora ponovo podnjeti zahtjev i platiti sve takse ponovo
Kad se nabavi oružje opet se odlazi u policiju i prijavljuje se onda se dobiva oružani list(dozvola za držanje) kojim je uključeno samo prenošenje oružja u zaključanom koferu do streljane ili ovlaštenog puškara oružje mora biti prazno sve ostalo je kazneno djelo

Lovačko oružje
Puške glatke cijevi(sačmarice) karabini(repetirke) i poluautomatske puške ne manjeg kalibra od 7mm i spremnikom večim od 10 kom streljiva
Nabavka oružja počinje kad osoba završi lovački ispit(trajanje 2g) onda se dobiva oružani list za lovačko oružje (dozvola za držanje i nošenje ali samo u lovištu za vrijeme lova)

Oružje za samoobranu kratko ili dugo nabavlja se kao i sportsko oružani list je samo za držanje oružja i oružje se koristi za obranu osoba ili objekta na koje je oružje prijavljeno
(osobno ne poznajem nikoga tko je dobio tu dozvolu)


Pod broj 2
Oružje uvijek mora biti zaključano u ormaru predviđenom za držanje oružja sve ostalo rezultira oduzimanjem oružja sportsko oružje mora biti ispražnjeno streljivo u zaključano u drugom pretincu unutar ormara,lovačko može biti napunjeno,zakočeno i pohranjeno na adresi koja je navedena na oružanom listu NEMA NOŠENJA ORUŽJA U VIKENDICU osim ako je vikendica u lovištu i lov prijavljen

Pod broj 3
Korištenje sportskog ili lovačkog oružja u svrhu samoobrane je kazneno djelo prekoračenja nužne obrane
I ovo ˝Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici˝ dosta zvuči paranoidno
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:48   #86
Malo na temu
Taj ˝porez˝ več postoji samo če ga sada podebljati nekad je bio u cijeni oružja sad če uz podebljanu cijenu oružja na godišnjoj bazi pokupiti cca 1500kn po komadu
Uglavnom uništavaju lovstvo več godinama a ovo je recept koji če nas dokrajčiti
Največi problem je ilegalno oružje ali za to ne zna linić di bi poslao uplatnicu pa šalje nama koji imamo prijavljeno
Ta praksa postoji u EU ali cifra nije toliko velika naspram prosječne plače koju ima 99% lovaca u RH
Ovim ne suzbijaju krivolov samo ga potiću
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:57   #87
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Malo na temu
Taj ˝porez˝ več postoji samo če ga sada podebljati nekad je bio u cijeni oružja sad če uz podebljanu cijenu oružja na godišnjoj bazi pokupiti cca 1500kn po komadu
Uglavnom uništavaju lovstvo več godinama a ovo je recept koji če nas dokrajčiti
Največi problem je ilegalno oružje ali za to ne zna linić di bi poslao uplatnicu pa šalje nama koji imamo prijavljeno
Ta praksa postoji u EU ali cifra nije toliko velika naspram prosječne plače koju ima 99% lovaca u RH
Ovim ne suzbijaju krivolov samo ga potiću
Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi. I nema mi logike da bi porez bio 200e kad porez na motorno vozilo od cc250000 kn i snage 110kw placam do 100e godisnje, sad bi puska prosjecne vrijednosti 3000e imala godisnji porez od 200e.Ne razumijem bas kako su to zamislil.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:02   #88
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi.
E daj da te nekaj pitam tebe kao lovca.Kad sam bio u pogonu vidio sam malog lovačkog pesa kako naganja mrcinu od divlje svinje.Kak to da se takva mrcina boji psa malo većeg od patuljastog pinča?Koji prizor je to bio-mrcina od divlje svinje bježi a naganju ju pesek kojeg jedva vidiš,pa dovoljno je da se divlja svinja okrene i nabije ga na kljove.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:05   #89
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ajde daj neki link na tu cifru poreza. Cini mi se jebeno previsoka, u Srbiji je 50e ( ako ne grijesim) godisnje po cjevi. I nema mi logike da bi porez bio 200e kad porez na motorno vozilo od cc250000 kn i snage 110kw placam do 100e godisnje, sad bi puska prosjecne vrijednosti 3000e imala godisnji porez od 200e.Ne razumijem bas kako su to zamislil.
Ja neznam , jel taj Linic sebi zbilja u glavi racuna tak, imamo X komada oruzja ajmo puknut Y porez pa cemo skupit X*Y kuna ....pa nek si nosi to oruzje, ko je lud da placa tolki porez.....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:12   #90
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ja neznam , jel taj Linic sebi zbilja u glavi racuna tak, imamo X komada oruzja ajmo puknut Y porez pa cemo skupit X*Y kuna ....pa nek si nosi to oruzje, ko je lud da placa tolki porez.....
Da.Upravo tak računa i ne uzima u obzir činjenicu da će ta njegova mjera još više povećati problem nelegalnog posjedovanja oruzja čime će se povećati rizik od zloupotrebe,a problem nelegalnog posjedovanja oruzja je već sada ogroman.Dakle tko želi oružje imat će ga nelegalno da ne plaća porez.To će ići na ruku crnom tržištu oružja.Kao i cigarete-što više poskuplju ljudi više kupuju duhan na placu i sami si rade cigarete.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:14   #91
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ja neznam , jel taj Linic sebi zbilja u glavi racuna tak, imamo X komada oruzja ajmo puknut Y porez pa cemo skupit X*Y kuna ....pa nek si nosi to oruzje, ko je lud da placa tolki porez.....
Ja ga stvarno ne kuzim, kak misli oporezivat pusku IZ staru 40godina u vlasnistvu dedeka sa penzijom od tih 200e koliko bi trebao iznositi porez. Pa ta puska toliko vrijedi..
Jel misli uvesti klasifikaciju prema starosti i kataloskoj vrijednosti oruzja? Dal misli jednako oporezivati kratko i dugo oruzje, sto sa sportskim oruzjem za streljastvo? To je kao da oporezuje pancerice i golf stapove...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:22   #92
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Ja ga stvarno ne kuzim, kak misli oporezivat pusku IZ staru 40godina u vlasnistvu dedeka sa penzijom od tih 200e koliko bi trebao iznositi porez. Pa ta puska toliko vrijedi..
Jel misli uvesti klasifikaciju prema starosti i kataloskoj vrijednosti oruzja? Dal misli jednako oporezivati kratko i dugo oruzje, sto sa sportskim oruzjem za streljastvo? To je kao da oporezuje pancerice i golf stapove...
Rečeno je da će oporezivat i zračne puške.Ne zajebavam se,tako su rekli na tv.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 07:53   #93
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/vijesti/kakav...-clanak-439017

na kraju, to je 70 000 ljudi sa pravom glasa. interesantna skupina, zar ne?
70 000 plus da svaki sakupimo još 6 potpisa u > najdemokratskijoj > državi na svijetu možemo natjerati > demokratski sabor da raspiše referendum o prijedlogu zakona !

Većina nas je kupila oružje uoči ili za vrijeme agresije na Hrvatsku ! Oni koji su hladili dupeta u Istri , šetali pudlice po Zagrebu ili branili Hrvatsku u Minhenu sada su za porez na oružje !

Normalno je to ako žive od proračuna i novca kojeg sakuplja Vlada !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 09:38   #94
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Pod broj 1.
Dozvolu za nabavku oružja može dobiti svaka osoba koja prođe lječnički i policijsku kontrolu da li je u povjesti bio nasilan ili sl(da obilaze ti familiju i susjede kao udba) i moraš imati DOBAR RAZLOG za nabavu istog
Imaš dva razloga na koje imaš šanse nabaviti oružje
Sport
Lov
Npr sportsko oružje u koje spada MK pištolj, MK puška,trap puška,
U tom slučaju se osoba koja nabavlja oružje mora učlaniti u streljački klub
Kad se dobije nabavna dozvola osoba ima 7 dana da nabavi oružje jer inače mora ponovo podnjeti zahtjev i platiti sve takse ponovo
Kad se nabavi oružje opet se odlazi u policiju i prijavljuje se onda se dobiva oružani list(dozvola za držanje) kojim je uključeno samo prenošenje oružja u zaključanom koferu do streljane ili ovlaštenog puškara oružje mora biti prazno sve ostalo je kazneno djelo

Lovačko oružje
Puške glatke cijevi(sačmarice) karabini(repetirke) i poluautomatske puške ne manjeg kalibra od 7mm i spremnikom večim od 10 kom streljiva
Nabavka oružja počinje kad osoba završi lovački ispit(trajanje 2g) onda se dobiva oružani list za lovačko oružje (dozvola za držanje i nošenje ali samo u lovištu za vrijeme lova)

Oružje za samoobranu kratko ili dugo nabavlja se kao i sportsko oružani list je samo za držanje oružja i oružje se koristi za obranu osoba ili objekta na koje je oružje prijavljeno
(osobno ne poznajem nikoga tko je dobio tu dozvolu)


Pod broj 2
Oružje uvijek mora biti zaključano u ormaru predviđenom za držanje oružja sve ostalo rezultira oduzimanjem oružja sportsko oružje mora biti ispražnjeno streljivo u zaključano u drugom pretincu unutar ormara,lovačko može biti napunjeno,zakočeno i pohranjeno na adresi koja je navedena na oružanom listu NEMA NOŠENJA ORUŽJA U VIKENDICU osim ako je vikendica u lovištu i lov prijavljen

Pod broj 3
Korištenje sportskog ili lovačkog oružja u svrhu samoobrane je kazneno djelo prekoračenja nužne obrane
I ovo ˝Nikad neznas kakvi sve ljudi mogu naici˝ dosta zvuči paranoidno

Meni za lovacko oruzje nisu obilazili familiju. No, nisam nabavljao karabin dosad, mozda za to bi.

Ne znam kad si ti i dal si polagao lovacki ispit, al ne traje 2 godine. Imas jedan termin gadjanja, i desetak, mozda petnaestak termina po nekoliko sati predavanja, nakon toga mozes na ispit.

Ima nosenja oruzja u vikendicu, kao sto ima i u tudji smjestaj. Sto kad ides kao gost u lov u drugo lovacko drustvo? Ne bi smio odsjesti kod kolege za sutrasnji lov zato sto ne drzis oruzje na lokaciji prebivalista, nego kretat u ponoc, ne slucajno prije jer dan lova ne bi bio isti, i onda vozit 6 sati na drugi kraj Hr da bi ispostovao tvoje tumacenje? Naravno, nema nista bolje od lova nakon 6 sati voznje. Moje lovacko drustvo je na lokaciji blizu vikendice, zapravo je vikendica u lovistu susjednog drustva, a ne u centru Zagreba gdje imam prebivaliste, i naravno da ponesem oruzje kad dolazim, kaj bi trebao, u 3 ujutro vracati se u Zagreb po oruzje i onda ga vracati nazad da bi stigao do 7? Ja nosim sa sobom, u petak, za lov u nedjelju. Gdje pise da je to zabranjeno?
Skupni lov je iovako svake nedjelje.

Sto se tice 3, clanak zakona koji definira da je svaka upotreba lovackog oruzja u obrani automatski prekoracenje nuzne obrane molim.
I da, nikad ne znas tko moze naici. U susjednom selu su pljackasi premlatili starca i na kraju ga poklopili krevetom i ostao je tako preko 2 dana dok nije neki rodjak naisao trazeci ga. Mozda je paranoicno, no kad imas vikendicu usred sume, a prvog susjeda na gotovo kilometar, kroz sumu naravno, onda se osjecas nekako sigurnije, pogotovo kad si sam.

Oruzje za samoobranu, neznam tocno pravno kako se to naziva, dobio je kolega iz srednje skole. Ne znam kako. Ali nije ni lovac ni sportas.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.

Zadnje uređivanje MučkoĐubre : 07.08.2012. at 09:45.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 10:29   #95
Neka Slavko Linić fino uzme uplatnicu i pravac aerodrom da sačeka našeg zlatnog olimpijca Giovannija Cernogoraza
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 10:31   #96
U sportsko oruzje spadaju svi kalibri navedeni u tablici MUP-a, bez obzira na tip oruzja (poluatomatsko, repetirajuce, duga ili kratka cijev).
Nabavna dozvola traje 6 mjeseci, a ne 7 dana.
Loavcki ispit vise ne traje 2 godine, po starom zakonu je toliko trajalo staziranje i tek nakon njega se moglo ici na polaganje.
Po novome je mnogo krace, nema vise staziranja.
Lovacko oruzje moze biti bilo koje jednometno oruzje, repetirajuce oruzje bez obzira na kapacitet spremnika te poluatomatsko s maksimalnim kapacitetom spremnika od dva metka (plus jedan u cijevi).
Nema ogranicenja po kalibru za dugo lovacko oruzje.
Takodjer lovacko oruzje moze biti i kratko oruzje ako je kalibra veci od 7.62 mm i energije vece od 300 jula.
Jedino ogranicenje je da taj tip oruzja mora biti u evidenciji MUP-a.

U Hrvatskoj vec postoji posebni porez od 30 posto na "luksuznu" robu u koju spada i lovacko oruzje.
Jedina Evropska zemlja s porezom na oruzje je Srbija, i tamo se ne placa na lovacko i sportsko oruzje.

Kad sam ja trazio nabavnu za lovacku dolazio je policajac kuci i raspitivao se kod roditelja, susjeda nemam blizih od kilometra, kod njih nije bio.
Vec od prije ima oruzje za samoobranu, dobio dozvolu bez ikakvih problema.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 10:37   #97
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post

Sto se tice 3, clanak zakona koji definira da je svaka upotreba lovackog oruzja u obrani automatski prekoracenje nuzne obrane molim.
.
Ma ovo je budalastina... Niti uporaba ilegalnog oruzja nije automatski prekoracenje nuzne obrane...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 10:40   #98
Quote:
antet kaže: Pogledaj post

Jedina Evropska zemlja s porezom na oruzje je Srbija, i tamo se ne placa na lovacko i sportsko oruzje.
Vidiš, ovaj 'detaljčić' je promakao svima ( i meni). Kako zgodno to nije nitko spomenuo.
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 11:11   #99
Ima jos toga, jedine dvije evropske zemlje u kojima je zabranjeno ponovno punjenje streljiva su Srbija i Hrvatska!
Kod nas je bilo dozvoljeno do prije dva mjeseca ali onda su "uskladili" zakon o oruzju sa EU zakonima i to zabranili.
Naravno u EU zakonima to nigdje nije zabranjeno, ali u srpskim je.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 11:30   #100
A naša gospoda vlastodršci vidjeli kako srbi rješavaju svoje vladare pa se i njim stislo, štoli?

Glavno da se imamo u koga ugledati!
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.