Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 19:20   #61
hm, pošto ja vjerujem u reinkarnaciju, smisao oslobođenja od dobra i zla je, u biti, oslobođenje od karme- znači, dok god ja radim karmu (čineći dobra i loša djela), ja ću se reinkarnirati i ostajati u mayi (iluziji stvarnosti). to se odnosi i na to da ako meni netko ostane dužan, on će to meni morati vratiti kad-tad. htjela ja to ili ne. onda bolje što prije izravnati račune

ovo ti je dobro pitanje- što je to ni dobro, ni zlo? to se naziav akarma, dakle, to su djelatnosti koje ne nose karmu, a to su meditacija i slične stvari.
naravno, karmu (dobro i zlo) je nemoguće ili jako teško nadići, tj, teško je ne raditi išta, ali ove akarma djelatnosti, u biti, sagorjevaju karmu i poništavaju je.
tako da u navedenoj hipotetskoj situaciji si prisiljen na djelovanje prema vlastitoj dužnosti i moraš sudjelovati (kao dobar ili zao, ovisi sad), ali poslije možeš poništiti to djelovanje (inače, cijela Bhagavad Gita se bavi tim pitanjem )

Zadnje uređivanje Innocent : 23.10.2008. at 19:26.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 21:05   #62
A malo zapadnjačkiji odgovor na ovo pitanje se nalazi u tome da slijediš vlastiti zdrav razum.
Ako misliš da bi ti u rečenoj situaciji trebao ubiti, onda bi i trebao biti spreman prihvatiti posljedice.
Ako nisi, onda budi ubijen....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 21:20   #63
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post

ovo što je hunt napisao, da se sotonist bavi sobom, a ne drugima, opet si izvrnuo i interpretirao kao sebičnost, a hunt je, ustvari, rekao-živi i pusti druge da žive, nediraj me-ne diram te.
to što je netko uvrijeđen sotonističkom ikonografijom je njegov problem, koji treba riješiti sa nekom stručnom osobom, jer pravne i realne osnove za uvrijeđenost nema.

Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
moje je intimno uvjerenje da ne treba propustiti dati lekciju onome tko ju traži to je čak i dužnost!
jer, pustiti silovatelja da siluje-ne valja!

"Silovatelja pustiti da siluje ne valja" i "ne diraj me-ne diram te",

Dali to znači: ako silovatelj siluje tebe suprostavit ćeš mu se, ali ako ne siluje
tebe nego nekog tamo, onda te to nije briga?
Jer eto, ne dira tebe pa ti nećeš ni njega.

Ako ti misliš da nema osnove da me sotonistička ikonografija vrijeđa, dali
dozvoljavaš meni da mislim da isto tako nema osnove da tebe vrijeđa ako
npr. kažem "sotonizam je smrdljiva čarapa"
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 21:42   #64
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post

"Silovatelja pustiti da siluje ne valja" i "ne diraj me-ne diram te",

Dali to znači: ako silovatelj siluje tebe suprostavit ćeš mu se, ali ako ne siluje
tebe nego nekog tamo, onda te to nije briga?
Jer eto, ne dira tebe pa ti nećeš ni njega.

Ako ti misliš da nema osnove da me sotonistička ikonografija vrijeđa, dali
dozvoljavaš meni da mislim da isto tako nema osnove da tebe vrijeđa ako
npr. kažem "sotonizam je smrdljiva čarapa"
Ja bih spriječio i silovatelja i ubojicu i lopva koji krade od fizičkih osoba, kad bih mogao.
Ali to su ekstremni primjeri ponašanja koji nisu poželjni ni u jednom društvu.
Kad kažemo živi i pustu živjeti mislimo prvenstveno na religiju, nr. mnogo religija u svojoj osnovi ima zadatak uvjeriti sve ostale u "istinu" u svrhu "spasenja", za razliku od sotonizma.

Dakle, ne ćemo pomagati,a ne ćemo ni odmagati...
To ne znači da nijedan sotonist ne će sudjelovati u dobrotvornim akcijama ili ubiti nekoga, ali znači da to nema veze s njegovom religijom.
Uzimam opet primjer ateista, što je nekome moralna osonva kao ateistu?
Ponavljam, to nema veze sa sotonizmom.

To što ti kažeš da je sotonizam smrdljiva čarapa meni ne znači ništa....
To je tvoje osobno mišljenje....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 03:32   #65
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Varaš se. Tolerancija znači da ne diramo druge i da nikoga ne omalovažavamo ni na kojoj osnovi.
Sotonizam je utoliko različit od kršćanstva i sličnih religija jer u njemu nisu potrebna dobra djela prema drugima. Nisu ni nepoželjna, to je stvar osobnog izbora. Isto tako i nanošenje zla drugima.
Bit je u tome da se sotonizam ne bavi drugima nego sobom i za durge ga nije briga. Bar nije mene. A to hoće li neki sotonist se prema drugima ponašat ovako ili onako, to nema veze sa sotonizmom.
Isto tako on može biti i ateist, njegov moral i ponašanje su stvar osobnog izbora.
Da ne dirate druge, ne bi se zvali sotonisti. Pojmom sotonizam i sotonisti obezvređujete sve što je u kršćanstvu sveto i istinito. Da to nije istina, ne bi se zvali sotonisti. I nije istina da se sotonizam ne bavi drugima nego sobom. On je po samoj svojoj definiciji suprotstavljanje i izrugivanje kršćanstvu. Dovoljno je otići na sotonističke web-stranice, blogove, forume i sl. Zato je moguć dijalog kršćana s neopoganima, neognosticima, dok je sa sotonistima nemoguć iz razloga zbog kojeg nose svoje ime. Sotonizam je reakcija na već postojeću religiju u smislu obezvređivanja i ismijavanja iste, i to ne samo ismijavanje i izrugivanje svih kršćanskih crkava (a ne samo Katoličke), već i četiriju evanđelja za koja nitko ne može reći da su ideologija, već način života koji se može nasljedovati i bez pripadanja ijednoj kršćanskoj crkvi. Da ljudi nasljeduju Evanđelje, bez obzira jesu li kršteni ili ne ili pripadaju ili ne pripadaju nekoj kršćanskoj zajednici, svijet bi bio bolje i ljepše mjesto za život. Ne znam kamo ismijavanje takvih vrijednosti vodi. Sotonizam po defaultu jest ono što se o njemu piše na sotonističkim web-stranicama, blogovima, forumima i tako redom.
Ako netko od vas tvrdi da sotonisti ne kradu posvećene hostije ili unajmljuju one koji će za novac donijeti posvećenu hostiju, do obreda crnih misa (koje postoje, kao što postoje gnostička misa, rimokatolička misa, itd.) na kojima se ekstremno vrijeđa kršćanstvo i kršćanski Bog, onda to možete tvrditi u prvom licu jednine, iako i te izjave mogu biti stavljene u upitnik, jer po sotonistima apsolutna istina ne postoji, već privatna. Laž može biti istina, istina laž, dobro je zlo, zlo, zlo je dobro, kako kome već odgovara. Zato kao takvi niste samo "zanimljivi" samo kršćanskim zajednicama, već i cijelom društvu, koje kao i svako društvo, živi po utvrđenim pravilima i normama, dopušta individualizam do te mjere u kojoj ne šteti drugima.
Zasmetalo me i to što se na početak teme stavili citat s bloga Sotonizam 616 koji u nizanju tekstova iz sotonističke tradicije govori i o ritualnom ubojstvu čovjeka http://mysteriumaloim.blog.hr/ (ponedjeljak, 22.5.2006. (Ritualno sotonističko žrtvovanje) http://mysteriumaloim.blog.hr/2006/04/index.html (Invokacija Beelzebuba). Sotonisti s tog bloga su biblijski sotonisti (biblijski zato što štuju biblijskog Đavla i prihvaćaju kršćansku demonologiju kao svoju - vidi temu utorak, 18.12.2007. i 15.12.2007. na istom blogu).
A sada tema koja se na istom blogu nalazi pod datumom subota, 2.2.2008. Zbog toga su se i vodile kilometarske rasprave i prepucavanja na staroj temi Sotonizam. Gdje piše da su stare i mrtve vjere kasnije prozvane sotonizmom? Povijest sotonizma u smislu štovanja biblijskog Đavla i njegovih demona nalazi pisane zapise stare "samo" oko 500 godina (http://hr.wikipedia.org/wiki/Sotonizam). To je taj famozni sotonizam koji je toliko kritiziran od katolika i drugih kršćana.
Sama činjenica da je Demonski nauk, na koji se stalno osvrću sotonisti sa spomenutog bloga, napisan najviše prema zapisima iz opsjednutih osoba kroz koje su govorili demoni dovoljno govori. To oni sami kažu.
Druga stvar na koju bih se htio osvrnuti, jest ta da te stare religije zahtijevaju klanjanje i štovanje svojim bogovima, a ne nekakvo štovanje samoga sebe i(li) Sotone.
I treće, nije istina da se samo zbog toga nazivaju sotonistima. Nazivaju se i zato što štuju Sotonu i to onog o kojem govori Biblija, budući da drugi Sotona kao takav ne postoji.
U svojim ritualima se odriču od svega kršćanskog. To je samo jedna od karakteristika sotonizma. Pogani i neognostici se ne odriču ničeg kršćanskog jer ga ni ne spominju u svojim obredima u tom kontekstu, inače bi bili sotonisti, a ne pogani i neognostici (oni su pravi pripadnici starih religija, a ne sotonisti koji svoje postojanje, htjeli to priznati ili ne, "duguju" kršćanstvu; ponavljam: ne zovu se sotonisti zbog toga što je jedini razlog proglašavanje mrtvih i izumrlih religija sotonizmom, već i time što štuju biblijskog Sotonu i njegove demone. A u Evanđelju, koje je dio Biblije, Isus Sotonu naziva lašcem i ocem laži, ubojicom od početka kojemu je glavno oružje laž.
Stvarno nisam htio ulaziti u sukobe ni s kim (prema Innocent još ispadam najtolerantniji), ali me je citat iz omraženog mi bloga Sotonizam 616, razživčanio i jednostavno sam to morao izbaciti iz sebe jer sam taj blog čitao i početkom ove godine i moram reći da autori tog bloga pišu i brišu kada i što i im se prohtije, jer po sotonistima, istina je relativna, tj. nema apsolutne istine ili kako to "lijepo" kaže huntruder38: Istina je ništa, sve je laž. Laž je sve.
Dakle što je za nekog istina, za drugog je laž i obrnuto. E, pa ja se s tim ne slažem. Za mene kao kršćanina postoji postoji Jedna, Apsolutna i Nepromjenjiva Istina.
Kada piše na početku teme "Temelj naše vjere je život i življenje, sloboda, jednakost i tolerancija", zvuči mi kao copy/paste Masonerije, a ne sotonizma. Sotonizam nema temelje koji bi svi sotonisti mogli zvati sotonističkim, osim jednog temelja, a to je pobuna protiv kršćanskog Boga i njegovih anđela. I koje je to "prekrasne" vjere "vjerska nesnošljivost" učinila mračnim, ako to one i prije nisu bile, samo ih je svjetlo Evanđelja (a ne svjetlo Katoličke Crkve i drugih kršćanskih zajednica koje se na Evanđelje pozivaju) raskrinkalo. Zar ne bi ti bogovi, da su uistinu tako moćni i istiniti, zbacili kršćanskog Boga i njegove anđele s prijestolja i zauzeli mjesto koje im je On "preoteo", u stvari oni su preoteli Njemu, a On je samo povratio ono što mu je oduvijek pripadalo?
Trebali bi se ispričati gnosticima koji štuju Lucifera kao entitet različit od Sotone ili još bolje, pokrenuti temu u kojoj ćete se moći prepucavati ili voditi razgovor s njima.
Ne znam ima li smisla dalje održavati ovu temu na životu (posebno nakon zatvaranja stare teme Sotonizam) kada se sve vrti u krug i više-manje svi ostaju zabetonirani u svojim stajalištima (i kršćani, i sotonisti, i ateisti, i agnostici i neprijatelji raznih -izama i troleri)
Ispričavam se svima na ovako dugačkom postu, ali neke stvari se ne mogu izreći u dvije-tri rečenice.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 09:02   #66
U jednom si itekako u pavu.
Svi ostaju zabetonirani u svojim stajlištima i ova rasprava ne vodi nikuda...
A meni se zbilja ne da ponavljati jednu te istu stvar...

Ovim postom ja odlazim s ovog foruma i ne ću više pisati ovdje, barem ne javno. Da se razumije, ja sam to već namjeravao, ovo što je konjokradica rekao je samo kap koja je prelila čašu, pokazatelj da se vrtimo u krug. A ja se više ne ću vrtiti, jer u tom smjeru nema ništa novo ni poželjno. Idem dalje.
A vi uživajte.......
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:46   #67
Gle, konjokradico, i meni je malo dosta tog a priori stava većine. To što smo u Hrvatskoj i što je dominantna vjeroispovjest rimokatolička mi apsolutno ništa ne znači. Svi smo jednaki. Tvoj stav da postoji samo jedna istina....blablabla...je neprihvatljiv u diskusiji. Prema tome, odi odavde, nemoj čitati ovu temu, idi se moli svom Bogu - mi nemamo ništa protiv, časna riječ! Samo nam nemoj gnojiti kako je kršćanstvo jedino ispravno, vrijeđaš nas i sve ostale religije, ali ne svojim stavom, nego svojom zadrtošću.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:44   #68
...Sotona je naš jedini bog...



www.demonseed.net84.net
pjanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:57   #69
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post

"Silovatelja pustiti da siluje ne valja" i "ne diraj me-ne diram te",

Dali to znači: ako silovatelj siluje tebe suprostavit ćeš mu se, ali ako ne siluje
tebe nego nekog tamo, onda te to nije briga?
Jer eto, ne dira tebe pa ti nećeš ni njega.
ne znači, jer meni je ego malo ipak širi, proteže se i na ljude koje volim i poštujem, kao što znam i da ako nekoga siluju bez kazne, neću se imati pravo žaliti ako mene jednog dana netko siluje
kavih li banalnih pitanja...

Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Ako ti misliš da nema osnove da me sotonistička ikonografija vrijeđa, dali
dozvoljavaš meni da mislim da isto tako nema osnove da tebe vrijeđa ako
npr. kažem "sotonizam je smrdljiva čarapa"
takva izjava govori nešto o tebi, a o sotonizmu -baš ništa
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
....
ti trebaš ponoviti gradivo koje piše u jednom od uvodnih postova pod nazivom :Sotonizam i Kršćanstvo.

@hunt, zar je do toga došlo????
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:58   #70
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
Gle, konjokradico, i meni je malo dosta tog a priori stava većine. To što smo u Hrvatskoj i što je dominantna vjeroispovjest rimokatolička mi apsolutno ništa ne znači. Svi smo jednaki. Tvoj stav da postoji samo jedna istina....blablabla...je neprihvatljiv u diskusiji. Prema tome, odi odavde, nemoj čitati ovu temu, idi se moli svom Bogu - mi nemamo ništa protiv, časna riječ! Samo nam nemoj gnojiti kako je kršćanstvo jedino ispravno, vrijeđaš nas i sve ostale religije, ali ne svojim stavom, nego svojom zadrtošću.
Nemoj se molim te, služiti lažima (zašto Biblija Sotonu naziva lašcem?). Ne vrijeđam sve religije, jer sotonizam nisu sve religije. O nijednoj religiji nisam u gore napisanom postu rekao ništa ružno, a sotonizam ne smatram religijom, već revoltom na već postojeću/postojeće religiju/religije kao što su kršćanstvo (judaizam i islam). Naravno da se nećete složiti sa mnom, ali tome forum i služi.
Mislim da temu religija možda u prepucavanju nadmašuje jedino politika i povijest. Što se može kada je u spomenutim temama riječ o svjetonazorima.
Nadam se da je ovo moj posljednji post na temu sotonizam, jer ne znam što se još novoga može reći o sotonizmu s vaše, moje ili bilo čije strane što već nije rečeno. Stara tema sotonizam bila je stvarno dugačka.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:03   #71
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ne znači, jer meni je ego malo ipak širi, proteže se i na ljude koje volim i poštujem, kao što znam i da ako nekoga siluju bez kazne, neću se imati pravo žaliti ako mene jednog dana netko siluje
kavih li banalnih pitanja...


takva izjava govori nešto o tebi, a o sotonizmu -baš ništa

ti trebaš ponoviti gradivo koje piše u jednom od uvodnih postova pod nazivom :Sotonizam i Kršćanstvo.

@hunt, zar je do toga došlo????
Hvala ti, Innocent. Provjerit ću tu temu Sotonizam i kršćanstvo, ali se nadam da više neću pisati postove na ovoj temi jer mi je dosta, a vjerujem i vama, a vjerojatno i drugim forumašima.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:06   #72
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Hvala ti, Innocent. Provjerit ću tu temu Sotonizam i kršćanstvo, ali se nadam da više neću pisati postove na ovoj temi jer mi je dosta, a vjerujem i vama, a vjerojatno i drugim forumašima.
bilo bi mi drago da pročitaš, jer smo ju napisali upravo zbog učestalosti komentara kakav je tvoj prethodni.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:36   #73
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
@hunt, zar je do toga došlo????
daj stvarno?! Nemoj ići...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:57   #74
Thumbs up PLJESAK

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Da ne dirate druge, ne bi se zvali sotonisti. Pojmom sotonizam i sotonisti obezvređujete sve što je u kršćanstvu sveto i istinito. Da to nije istina, ne bi se zvali sotonisti. I nije istina da se sotonizam ne bavi drugima nego sobom. On je po samoj svojoj definiciji suprotstavljanje i izrugivanje kršćanstvu. Dovoljno je otići na sotonističke web-stranice, blogove, forume i sl. Zato je moguć dijalog kršćana s neopoganima, neognosticima, dok je sa sotonistima nemoguć iz razloga zbog kojeg nose svoje ime. Sotonizam je reakcija na već postojeću religiju u smislu obezvređivanja i ismijavanja iste, i to ne samo ismijavanje i izrugivanje svih kršćanskih crkava (a ne samo Katoličke), već i četiriju evanđelja za koja nitko ne može reći da su ideologija, već način života koji se može nasljedovati i bez pripadanja ijednoj kršćanskoj crkvi. Da ljudi nasljeduju Evanđelje, bez obzira jesu li kršteni ili ne ili pripadaju ili ne pripadaju nekoj kršćanskoj zajednici, svijet bi bio bolje i ljepše mjesto za život. Ne znam kamo ismijavanje takvih vrijednosti vodi. Sotonizam po defaultu jest ono što se o njemu piše na sotonističkim web-stranicama, blogovima, forumima i tako redom.
Ako netko od vas tvrdi da sotonisti ne kradu posvećene hostije ili unajmljuju one koji će za novac donijeti posvećenu hostiju, do obreda crnih misa (koje postoje, kao što postoje gnostička misa, rimokatolička misa, itd.) na kojima se ekstremno vrijeđa kršćanstvo i kršćanski Bog, onda to možete tvrditi u prvom licu jednine, iako i te izjave mogu biti stavljene u upitnik, jer po sotonistima apsolutna istina ne postoji, već privatna. Laž može biti istina, istina laž, dobro je zlo, zlo, zlo je dobro, kako kome već odgovara. Zato kao takvi niste samo "zanimljivi" samo kršćanskim zajednicama, već i cijelom društvu, koje kao i svako društvo, živi po utvrđenim pravilima i normama, dopušta individualizam do te mjere u kojoj ne šteti drugima.
Zasmetalo me i to što se na početak teme stavili citat s bloga Sotonizam 616 koji u nizanju tekstova iz sotonističke tradicije govori i o ritualnom ubojstvu čovjeka http://mysteriumaloim.blog.hr/ (ponedjeljak, 22.5.2006. (Ritualno sotonističko žrtvovanje) http://mysteriumaloim.blog.hr/2006/04/index.html (Invokacija Beelzebuba). Sotonisti s tog bloga su biblijski sotonisti (biblijski zato što štuju biblijskog Đavla i prihvaćaju kršćansku demonologiju kao svoju - vidi temu utorak, 18.12.2007. i 15.12.2007. na istom blogu).
A sada tema koja se na istom blogu nalazi pod datumom subota, 2.2.2008. Zbog toga su se i vodile kilometarske rasprave i prepucavanja na staroj temi Sotonizam. Gdje piše da su stare i mrtve vjere kasnije prozvane sotonizmom? Povijest sotonizma u smislu štovanja biblijskog Đavla i njegovih demona nalazi pisane zapise stare "samo" oko 500 godina (http://hr.wikipedia.org/wiki/Sotonizam). To je taj famozni sotonizam koji je toliko kritiziran od katolika i drugih kršćana.
Sama činjenica da je Demonski nauk, na koji se stalno osvrću sotonisti sa spomenutog bloga, napisan najviše prema zapisima iz opsjednutih osoba kroz koje su govorili demoni dovoljno govori. To oni sami kažu.
Druga stvar na koju bih se htio osvrnuti, jest ta da te stare religije zahtijevaju klanjanje i štovanje svojim bogovima, a ne nekakvo štovanje samoga sebe i(li) Sotone.
I treće, nije istina da se samo zbog toga nazivaju sotonistima. Nazivaju se i zato što štuju Sotonu i to onog o kojem govori Biblija, budući da drugi Sotona kao takav ne postoji.
U svojim ritualima se odriču od svega kršćanskog. To je samo jedna od karakteristika sotonizma. Pogani i neognostici se ne odriču ničeg kršćanskog jer ga ni ne spominju u svojim obredima u tom kontekstu, inače bi bili sotonisti, a ne pogani i neognostici (oni su pravi pripadnici starih religija, a ne sotonisti koji svoje postojanje, htjeli to priznati ili ne, "duguju" kršćanstvu; ponavljam: ne zovu se sotonisti zbog toga što je jedini razlog proglašavanje mrtvih i izumrlih religija sotonizmom, već i time što štuju biblijskog Sotonu i njegove demone. A u Evanđelju, koje je dio Biblije, Isus Sotonu naziva lašcem i ocem laži, ubojicom od početka kojemu je glavno oružje laž.
Stvarno nisam htio ulaziti u sukobe ni s kim (prema Innocent još ispadam najtolerantniji), ali me je citat iz omraženog mi bloga Sotonizam 616, razživčanio i jednostavno sam to morao izbaciti iz sebe jer sam taj blog čitao i početkom ove godine i moram reći da autori tog bloga pišu i brišu kada i što i im se prohtije, jer po sotonistima, istina je relativna, tj. nema apsolutne istine ili kako to "lijepo" kaže huntruder38: Istina je ništa, sve je laž. Laž je sve.
Dakle što je za nekog istina, za drugog je laž i obrnuto. E, pa ja se s tim ne slažem. Za mene kao kršćanina postoji postoji Jedna, Apsolutna i Nepromjenjiva Istina.
Kada piše na početku teme "Temelj naše vjere je život i življenje, sloboda, jednakost i tolerancija", zvuči mi kao copy/paste Masonerije, a ne sotonizma. Sotonizam nema temelje koji bi svi sotonisti mogli zvati sotonističkim, osim jednog temelja, a to je pobuna protiv kršćanskog Boga i njegovih anđela. I koje je to "prekrasne" vjere "vjerska nesnošljivost" učinila mračnim, ako to one i prije nisu bile, samo ih je svjetlo Evanđelja (a ne svjetlo Katoličke Crkve i drugih kršćanskih zajednica koje se na Evanđelje pozivaju) raskrinkalo. Zar ne bi ti bogovi, da su uistinu tako moćni i istiniti, zbacili kršćanskog Boga i njegove anđele s prijestolja i zauzeli mjesto koje im je On "preoteo", u stvari oni su preoteli Njemu, a On je samo povratio ono što mu je oduvijek pripadalo?
Trebali bi se ispričati gnosticima koji štuju Lucifera kao entitet različit od Sotone ili još bolje, pokrenuti temu u kojoj ćete se moći prepucavati ili voditi razgovor s njima.
Ne znam ima li smisla dalje održavati ovu temu na životu (posebno nakon zatvaranja stare teme Sotonizam) kada se sve vrti u krug i više-manje svi ostaju zabetonirani u svojim stajalištima (i kršćani, i sotonisti, i ateisti, i agnostici i neprijatelji raznih -izama i troleri)
Ispričavam se svima na ovako dugačkom postu, ali neke stvari se ne mogu izreći u dvije-tri rečenice.
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.10.2008., 14:13   #75
konjokradicu sam upozorila na uvodne postove i svaki drugi post sličnog karaktera (tj onaj koji ignorira info iz uvodnih postova) ću prijavljivati moderatorima kao spam i trolanje.
konjokradice, dugo ti to nešto čitaš....
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:07   #76
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post


takva izjava govori nešto o tebi, a o sotonizmu -baš ništa
Nije bila izjava nego pitanje.
Dakle zaključujem, ako vi smijete vrijeđati druge i pri tom tvrditi da ih ustvari
ne vrijeđate, onda i ja smijem o vama govoriti sve i svašta i tvrditi da vas
ne vrijeđam.
Tj. sve dok nema fizičkog kontakta možemo se beljiti jedni drugima koliko oćemo.
Pa onda da i iskoristim tu priliku, evoga
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:13   #77
još jedino nismo ustanovili jedan detaljčić - čime 'mi' to vrijeđamo 'vas'.
osim toga, nisi li primijetio nesrazmjernu prisutnost kršćana i kršćanske retorike na ovom topicu, spram sotonista i naših ispada na kršćanskim topicima?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:23   #78
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
konjokradicu sam upozorila na uvodne postove i svaki drugi post sličnog karaktera (tj onaj koji ignorira info iz uvodnih postova) ću prijavljivati moderatorima kao spam i trolanje.
konjokradice, dugo ti to nešto čitaš....
Ti očito nemas drugog posla nego samo raspravljat po forumu (tvoj broj postova) a konjokradica je napisa svoj post i osvrt na vase stavove, tvrdnje i slicno, kako triba i argumentirano je sve napisa prema tome ja mislin da se nema sta vise dodat niti oduzet od njegov post-a. Odgovorit ce ti ako bude ima potribu iako ne znan sta ti uopce ima odgovorit.

Moran isto tako rec da su vam uvodni postovi kontradiktorni totalno, izmisljate toplu vodu, tipa ''sotonisti ateisti'' ma koja je to orjenatacija, o ovom sam vec pisa, ili si ateist ili nisi, mozemo sad svi izmisljat ove i one nazive, a to nema smisla.

Uostalom ne znan zasto imas tj imate potribu opravdavat svoja misljenja i stavove nek viruje svatko tko u sta zeli i ne dirajmo se jedni u druge i to je to.
Ja necu tebe preobracat ti nemoj mene (opčenito govorin). Svak ima svoje hramove ''Vi'' se ne dirajte u nase sta je nama sveto ''mi'' se necemo dirat u ono sta je Vama sveto a svakog onog tko se dirne triba kaznit a o kazni to nek odrede u saboru a ne da to određujemo ''mi'' ili ''Vi'' jer ipak zivimo u 21 st a ne u 13 st.

Ljudi ima svakakvih, ima svakakvih orjentacija i moramo se slozit da svatko mora postivat ono u sta drugi viruje. A ono sta je ''normalno'' određuje sabor i u skladu je s zakonom znaci nije protuzakonito svi moramo postivat!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:28   #79
Suživot ljudi, suživot i tolerancija!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:31   #80
Bratstvo i jedinstvo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.