Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2009., 20:21   #2001
Quote:
Delboyko kaže: Pogledaj post
rezultat dopušetenog momenta za drugi zadatak iz sauche je? Svi su drugačije dobili koliko sam čuo i to uglavnom male vrijednosti (ispod 50Nm) šta nije nemoguće ali je glupo. Jel iko dobio(krivo) kao i ja: 2000Nm i 2500Nm?
Evo sad bi ti reko, ali imam neku bolest i zaboravim rezultate koje sam dobio čim izađem iz predavaone Al znam da nije velik ko tvoj

Inače, prvi sam zajebo negdi oko polovice, 2. i 3. rasturio, prolaz ko kuća!


Dal neko zna šta s trećim ********em?
Jel se prijavljuje normalno pismeni, pa onda tamo pišemo 3., ili ništa ne prijavimo pa dođemo na ispit i pišemo ********?
I kad Saucha dijeli potpise?

Ajde, ko sazna ili zna, nek napiše, ili na PM nek pošalje, bilo bi lijepo!
ladni pifkan is offline  
Old 22.05.2009., 21:56   #2002
Ja pretpostavljam da se prijavljuje ispit preko studomata a onda se na ispitu pišu samo zadnji zadaci, tj. oni koji se odnose na treći dio gradiva, tako je barem bilo za Mehaniku I i Materijale I, a mislim i za Matematiku I. Nego, ajmo sad pomoć meni za drugi kol. iz Mehanike II. Koje gradivo ulazi u kol.okvij i koji su to zadaci iz skripte, koliko će bit zadataka i ako neko zna kakvi će bit. Puno hvala na odgovorima. Krenuo sam iz knjige čitat dinamiku čestice i malo gledat zadatke iz skripte (VIII/1), ali neznam šta sve trebam i dokud.
el ninjo is offline  
Old 22.05.2009., 22:27   #2003
moj rezultat nije točan sigurno jer sad sam provjerava i skužio da sam zaboravio uvrstit 0.4 x pi/180. A još sam provjerava. Ipak je taj mali moment riješenje.
Delboyko is offline  
Old 23.05.2009., 01:49   #2004
Quote:
Delboyko kaže: Pogledaj post
moj rezultat nije točan sigurno jer sad sam provjerava i skužio da sam zaboravio uvrstit 0.4 x pi/180. A još sam provjerava. Ipak je taj mali moment riješenje.
Ahaaaaa!

Pa ti si imao vratilo!
Jebiga šefe, ja imo gredu
ladni pifkan is offline  
Old 23.05.2009., 02:54   #2005
ma imali smo svi isto
Delboyko is offline  
Old 23.05.2009., 12:50   #2006
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Ja pretpostavljam da se prijavljuje ispit preko studomata a onda se na ispitu pišu samo zadnji zadaci, tj. oni koji se odnose na treći dio gradiva, tako je barem bilo za Mehaniku I i Materijale I, a mislim i za Matematiku I. Nego, ajmo sad pomoć meni za drugi kol. iz Mehanike II. Koje gradivo ulazi u kol.okvij i koji su to zadaci iz skripte, koliko će bit zadataka i ako neko zna kakvi će bit. Puno hvala na odgovorima. Krenuo sam iz knjige čitat dinamiku čestice i malo gledat zadatke iz skripte (VIII/1), ali neznam šta sve trebam i dokud.
nauči sve ionako ti treba za usmeni...
freeze is offline  
Old 23.05.2009., 13:01   #2007
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Ja pretpostavljam da se prijavljuje ispit preko studomata a onda se na ispitu pišu samo zadnji zadaci, tj. oni koji se odnose na treći dio gradiva, tako je barem bilo za Mehaniku I i Materijale I, a mislim i za Matematiku I. Nego, ajmo sad pomoć meni za drugi kol. iz Mehanike II. Koje gradivo ulazi u kol.okvij i koji su to zadaci iz skripte, koliko će bit zadataka i ako neko zna kakvi će bit. Puno hvala na odgovorima. Krenuo sam iz knjige čitat dinamiku čestice i malo gledat zadatke iz skripte (VIII/1), ali neznam šta sve trebam i dokud.
prvi je slozeno gibanje, (npr. VI/4, i takvi), drugi ti je delanberova sila (VIII/4,5,6, i takvi slicni), a zadnji ti je zakon ocuvanja energije (IX/4,6...).
Zekac is offline  
Old 23.05.2009., 17:38   #2008
prošao opr sad polako materijali....pošto nejdem na predavanja iz materijala...koja poglavlja iz one knjige treba naučiti???
zoki@strojar is offline  
Old 23.05.2009., 21:18   #2009
bokić, jel mi može netko reć hoće bit sad u ponedjeljak na mehanici kod kodvanja u zadatku sa složenim gibanjem 2D ili 3D? Jel možda reko na predavanju ili netko pretpostavlja nešto...?
ljubavica is offline  
Old 23.05.2009., 21:48   #2010
reka je na pred********skim vježbama da će biti 2D. No nemoj mene krivit kasnije
Delboyko is offline  
Old 23.05.2009., 22:39   #2011
Quote:
z_kc kaže: Pogledaj post
prvi je slozeno gibanje, (npr. VI/4, i takvi), drugi ti je delanberova sila (VIII/4,5,6, i takvi slicni), a zadnji ti je zakon ocuvanja energije (IX/4,6...).
ok fala, evo baš malo čitam ove zadatke pod VI nisu mi baš posve jasni, tj. vidim da imam rupe još od prvog k'olokvija (jer nisam uopće učio kinematiku krutog tijela već sam dobio 50 bodova samo za prvi zadatak), pa ako bi mogla mala pomoć oko principa rješavanja tih zadataka, tj. one stvari koje nisu baš najljepše opisane u skripti... ono eventualno neke smjernice kaj da posebno proučim, ako nije preveliki problem...
el ninjo is offline  
Old 24.05.2009., 00:52   #2012
za te zadatke potrebno je dobro poznavat vektore i vektorski produkt. Dobro proučit polarni i prirodni koordinatni sustav i naučit riješavat zadatke u tim sustavima. Ako to znaš onda jedino novo u tom zadatku će ti bit coriolesovo ubrzanje ili Acor koji je vektorski produkt omega prijenosno i relativne brzine. Dakle ako je recimo smjer omega prijenosno k(z) ,a smjer relativne brzine i(x) vektorski produkt između ta dva će davat vektor sa smjerom u j(y) smjeru. Prouči to i nemaš problema.
Delboyko is offline  
Old 24.05.2009., 02:52   #2013
aha, nakon što sam proučio malo više zadataka skužio sam princip rješavanja i shvatio da baš i nisu teški, nadam se da i dinamika čestice nije preteška... jedino što mi baš i neide je vektorski produkt jer neznam točno što se dobije množenjem pozitivnih i negativnih i-jeva, jot-ova i k-ova, ali ja to pomnožim kao dva obična broja a smjer odredim grafički pa to sve izađe na dobro... fala na pomoći zasad, javim se opet sutra kad zapnem negdje...
el ninjo is offline  
Old 24.05.2009., 11:18   #2014
to se riješava pravilom desne ruke i s tim nemožeš pogriješi. palac pokaziva smjer osi omega prijenosno, kažiprst smjer relativne brzine. Njih postaviš kao "pištolj" li u pravom smjeru osi svaki prst naravno. Nakon toga srednji prst ti gleda "iz dlana" i to ti je smjer coriolesa

evo nekima će možda i pomoć: http://xkcd.com/199/
Delboyko is offline  
Old 24.05.2009., 11:40   #2015
e a daj mi recite, kaj se to baš mora s tim vektorskim produktom rješavat? Jel možemo sam postavit x i y osi i po njima pozbrajat sile?
ljubavica is offline  
Old 24.05.2009., 13:34   #2016
Quote:
ljubavica kaže: Pogledaj post
e a daj mi recite, kaj se to baš mora s tim vektorskim produktom rješavat? Jel možemo sam postavit x i y osi i po njima pozbrajat sile?
nemožeš kasnje onda izračunat akceleraciju ukupnu, iako možeš apsolutnu vrijednost ukupne akceleracije samo šta ti onda vjerovatno neće dat sve bodove. Nemožeš nacrtat skicu sa akceleracijama pa ti je to još nešto bodova manje.
Delboyko is offline  
Old 24.05.2009., 15:29   #2017
ok shvatio sam ove zadatke pod VI, sad me zanima kaj je sad zadacima pod VII, pošto ih nisi ništa spomenuo o onom prvom postu? dal da odma pređem na dinamiku čestice, (zadaci pod VIII i nadalje) ili da prođem i VII. poglavlje? neznaš možda dal će wolf za taj prvi zadat 2D ili 3D zadatak?
el ninjo is offline  
Old 24.05.2009., 18:30   #2018
ne znam za wolfa ništa, ali nebi se puno držao kodvanja jer vido si na prvom ********ui da je da dručije. Premda isti zadatci vi ste imali dva mi tri s tim da je jedan vaš bio teži.

VII nama neće bit. To smo mi riješavali u prvom ********u, a vi ste također. pređi odma na VIII i IX. X i dalje mi ne trebamo.
Delboyko is offline  
Old 25.05.2009., 15:26   #2019
Jel zna ko kad opet bude opr? Još niš ne piše...
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Old 25.05.2009., 20:57   #2020
krajem šestog mjeseca...navodno
zoki@strojar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.