Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2003., 10:32   #61
Kom, gledaj, da se radi o proučavanju kolonije mrava, bio bi potpuno u pravu, ali ovo moraš gledati u kontekstu borbe između Boga i Sotone.
Pretpostavka: Ako postoji naprednija, neljudska inteligencija, od početka ljudskog postojanja do danas, onda je ona mogla:

1. Omogućiti razvoj tehnološki naprednog društva sa znanjem genetskog inženjeringa u 2000 godina.
2. Posakrivati sve dokaze o postojanju tog društva nakon potopa.
3. Pretvoriti svo znanje o postojanju tog društva u legendu i mitove.
4. Pretvoriti i znanje o vlastitom postojanju u mitove i legende.

Dakle, samo je stvar u tome da li je Pretpostavka istinita ili nije.

Ako nije istinita, onda toče 1-4 padaju u vodu.
A ako je istinita, onda ti znanstveni i arheološki dokazi NIŠTA ne vrijede, jer su fabricirani.
A ja ti kažem da u povijesti čak i novijoj, imaš dovoljno naznaka da ipak nekoga u atmosferi iznad nas ima, i da su oni tu od početka ljudskog postojanja, ali se skrivaju i glume "male zelene".

I za kraj moja osobna misao: Što misliš kakav će show biti skori trenutak kada će ta inteligencija predstaviti kao Isus the astronaut, stvoritelj čovječanstva?
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 13:51   #62
Quote:
Ako u normalnom ljudskom embriju postoji 8 indenticnih totipotentnih stanica, i sad ja maknem 4 i dodam 4 totipotentne stanice od druge osobe (suprotnog spola), to znaci da spajam genetske materijale 2 razlicite osobe u jednu osobu, odnosno spajam materijale 4 razlicita roditelja.
Mislim da je tako.
Quote:
Medutim, meni se tu cini da tu stvar ne staje, jer u normalnom organizmu svaka totipotentna stanica je identicna drugoj, dok je u ovom organizmu postoje 2 razlicite vrste stanica.
Kako bi onda izledao konacno bice nastalo iz takvih stanica?
Ovisno o tome koje bi se totipotentne stanice razvile u koji tip tkiva, valjda..
Kako bi onda radio imunološki sustav uopce, ako postoje 2 razlicita genska seta?
Da li bi se leukociti medusobno pobili?
Ili bi leukociti svi bili od jedne osobe, i napadali bi stanice druge osobe? uh, to mi je grozno uopce za pomisliti...
Samo se sjetim Alien 4 Ressurection i scene kad Ripley ulazi u sobu sa svojim "sestrama"...
Mislim da se uspije "diferencirati" samo jedan organ. Kao sto "chimere" nemaju dvije glave (osim u Warcraftu ), tako nemaju ni dvije jetre, ni dva seta pluca. To me navodi na zakljucak da nemaju ni dva imunoloska sustava. Koliko sam vidio, takvi organizmi su posve normalni. Ima jedna stvar. Ukoliko uzmes misa koji je homozigotan dominantan za smedju boju i "spojis" ga sa homozigotnim recesivnim bijelim, dobijes smedje-bijelog, umjesto da je smedji (jer je smedja dominantna).
Primjeti kljucne rijec "mislim". Dobra pitanja si postavio na koje se, bojim, nemam preciznijih odgovora. To bi trebalo pitati nekog "vertebrate development" biologa.
Quote:
Što se tice lavova i njihovih kostiju, naime tu postoji jedna caka. Mesožderstvo nastaje tek nakon pada, jer je Bog u pocetku odredio biljke za hranu svim živim bicima, kako piše u Postanku.
U tome lezi moja poanta. Pokazite mi fosil lava (mesozdera) na kojem se vidi da je "pasao travu." Ili zelis reci kako lavovi (mesozderi) nisu postojali? Ili su se razvili (usudim li se reci evoluirali) u mesozdere? Podsjetit cu te da su i biljke ziva bica. Cime su se hranile bakterije? Travom? Da li to znaci da ce lavovi (mesozderi... aaah... you get the point) nestati nakon drugog dolaska? Jasno ti je da takvo rezoniranje ne dopusta testiranje. Zbog toga i jeste religija, ne mozemo ju mijesati sa znanoscu. Prizivanje natprirodnih objasnjenja nam u nicemu ne pomaze.
Quote:
2000 godina za razvoj civilizacije koja je sposobna genetski manipulirati organizmima uopce nije problem ako postoji "ekipa" koja ce velikodušno svoje znanje prenijeti ljudima. Dakle, obzirom da se i u Bibliji spominje da su na pocetku vremena pali andeli opcili sa ljudskim ženama i radili im djecu, vjerujem da su i na drugi nacin komunicirali sa ljudskim rodom, puno izravnije nego što cine sada (mada i sad komuniciraju, ali tajnovitije). U zamjenu za znanje, ljudi su im dali svoju privrženost, i obožavali su ih.
Naravno, prvo trebamo dokazati da je takva ekipa postojala. Ovako je sve "leap of faith." (and a huge one)

Ima jedna knjizica "Uriels Machine" od Knighta i Lomasa. Autora "Second Messiah" i "Hiram's Key". Preporucujem da ju procitas. Govori tocno o ovome sto ti spominjes.
Quote:
To što Sumerani i Egipcani nisu ništa znali o njima je zato što su S. i E. živjeli nakon poplave, dakle razvili su se kao potomci Noinih sinova i njihovih supruga. Tu dakle datiranje malo šteka, ali zbog relativnosti mjerenja vremena, to se može objasniti.
Dakle, relativnost vremena. Mozda je bilo prije 100 a mozda prije 100000 godina? Kazu ljudi da je poplava bila oko 2350BCE. Dosta prije toga su vec na sceni bili Egipcani (koji su izgleda bili previse zaposleni ciscenjem blata nakon poplave da bi ju spomenuli, bas kao i Kinezi), na sceni su vec debelo bili i Sumerani. Mislim da se stanovnisto Egipta procjenjuje na oko 2.5 milijuna oko 2350BCE (a to je samo Egipt). Bilo bi zanimljivo vidjeti populacijski rast od 8 ljudi u nekoliko milijuna za nekoliko generacija. Tocno je da datiranje malo steka. Kao sto steka i citava hipoteza o globalnoj poplavi i lavovima biljojedima.
Quote:
Ne znam da li si procitao da je uoceno da su genetske razlike izmedu razlicitih jedinki muškog roda (na odredenom kromosomu) puno manje nego genetske razlike izmedu pripadnika ženskog roda u ljudskoj vrsti, što potvrduje pricu o Noi i njegovim snahama.
Posto je Eva (zena) nastala od Adamovog rebra, ona je njegov klon. Kada je Kain zenio sestru - zenio je Adama (a sestra je takodjer zenila Adama , nije li to prekrasno?), genetski govoreci. No, naravno, sto su autori Enume Elish i Utnapishtina, uuups, mislio sam reci autori Postanka, J i E, znali o genetici... Rekao bih da bi se od osam ljudi sva genetska varijacija rastopila u nekoliko generacija. Ne bi bilo razlike.

Za ovo sto tvrdis bih volio izvor, ako ti je pri ruci. I ne razumijem sto bi trebalo potvrdjivati o Noinim snahama? Malo mi je u zadnje vrijeme zahrdjalo poznavanje Pisma.

(edited later:
Kao sto I.L. kaze, kamenje i sto ti ja ne znam vec ne, vristi. Tocno je da vriste, samo u ciju korist? Pogledaj ovu stranicu sa koje je izvadjen slijedeci citat: "Pinus longaeva is generally regarded as the longest-lived of all sexually reproducing, nonclonal species, with many individuals known to have ages exceeding 4,000 years. Due to the resinous wood and extremely cold and arid habitat, decay of dead wood is extremely slow, and wood on the ground in some stands has ages exceeding 10,000 years. This has permitted building a continuous chronology of more than 8,000 years, which in turn has been used to calibrate the radiocarbon timescale (the rate of radiocarbon production in the atmosphere is not constant over time, thus the need for calibration). The species has been widely used in dendroclimatic reconstruction and in several classic studies of timberline ecology. "

8.000 godina!
Guess what? Nema nikakvih tragova poplave. End of edit)
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:06   #63
ljudi!!! ovo sam već napisao na jednom postu pa se skrušeno ispričavam zbog ponavljanja... ali mora se...

dakle: bog nije stvorio muškaraca i zenu nego muškarce i zene. naime: na hebrejskom adam i eva znači muškarac i zena. ali, u tom jeziku gramatički se ne razlikuju jrdnina i mnozina, pa tako adam i eva također znači muškarci i zene. kad su izašli iz edena bilo ih bje dovoljno da se plode i mnoze. i da eva(zene) rađa u muci tijela svoga...
nisu potrebna genetička objašnjenja...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:09   #64
Quote:
manwe kaže:
ljudi!!! ovo sam već napisao na jednom postu pa se skrušeno ispričavam zbog ponavljanja... ali mora se...

dakle: bog nije stvorio muškaraca i zenu nego muškarce i zene. naime: na hebrejskom adam i eva znači muškarac i zena. ali, u tom jeziku gramatički se ne razlikuju jrdnina i mnozina, pa tako adam i eva također znači muškarci i zene. kad su izašli iz edena bilo ih bje dovoljno da se plode i mnoze. i da eva(zene) rađa u muci tijela svoga...
nisu potrebna genetička objašnjenja...
Hmmm... Koja je onda tocno "Eva" zagrizla jabuku?
Je su li zene stvorene od muskarcevog rebra ili sto?
Kakav "deus ex machina" imas za 8 poslije-potopnih ljudi?
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:16   #65
Quote:
Slartibartfast kaže:
Hmmm... Koja je onda tocno "Eva" zagrizla jabuku?
Je su li zene stvorene od muskarcevog rebra ili sto?
Kakav "deus ex machina" imas za 8 poslije-potopnih ljudi?
zagrizla ju je zena... bilo koja. što se tiče noe i njegove obitelji poslije potopa...mislim da i to smatra u domenu metafore. koliko je vjerovatno da je od sveg stanovništva na zemlji(neki povjesničari barataju s brojkama od 200 milijuna) tek jedan čovjek bio pravedan?
btw...teza da su se ljudi razmnozavali genetskim inzinjeringom spada u deus ex machina...ili daniken ex machina...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 14:33   #66
Quote:
manwe kaže:
zagrizla ju je zena... bilo koja.
Jedno pitanje iz "naramka brzopoteznih"
Zasto Luka prati Isusovo rodoslovlje do Adama - savrsenog covjeka?

Quote:
što se tiče noe i njegove obitelji poslije potopa...mislim da i to smatra u domenu metafore. koliko je vjerovatno da je od sveg stanovništva na zemlji(neki povjesničari barataju s brojkama od 200 milijuna) tek jedan čovjek bio pravedan?
Slazem se.

Quote:
btw...teza da su se ljudi razmnozavali genetskim inzinjeringom spada u deus ex machina...ili daniken ex machina...
Ne razumijem. Zasto to meni govoris? Ja ne nudim genetska objasnjenja, samo kazem kako bi osam ljudi imali dosta problema sa razmnozavanjem zbog "topljenja" genetske varijacije. Razlog iz kojeg ovo navodim jest taj da je to jedna od stvari koja me navodi na zakljucak da prica o Noi metafora (kao i cjelokupna poplava), kao sto si i sam zakljucio.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 15:04   #67
slartibartfast, uz isprike! mislio sam na teze o genetskom inzinjeringu u rana povijesna vremena. malo sam se pogubio u tome sta tko kome i zašto.

luka prati rodoslovlja onako kako su zapisana u starom zavjetu. dakle. adam je prvi, isus posljednji. odakle uopće dokaz(btw) da je isus ponikao iz panja jišajeva?

mislim da je dugo bila sačuvana metaforičnost starog zavjeta. problemi su nastali kad se sa hebrejskog počelo prevoditi na druge jezike. već je vulgata pokvarila smisao biblijskog teksta, a kasniji prijevodi na narodne jezike stvorili nove probleme...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 15:38   #68
Quote:
Slartibartfast kaže:
Mislim da je tako.

Mislim da se uspije "diferencirati" samo jedan organ. Kao sto "chimere" nemaju dvije glave (osim u Warcraftu ), tako nemaju ni dvije jetre, ni dva seta pluca. To me navodi na zakljucak da nemaju ni dva imunoloska sustava. Koliko sam vidio, takvi organizmi su posve normalni.
Da, na to sam i ja mislio..
Totipotentne stanice nastavljaju sa diferencijacijom i stvaranjem organa, i nisu svjesne da one druge 4 stanice ne sadrže više istu gensku informaciju.
Zato i dobiješ "naizgled" normalni embrij, ali koji će sadržavati organe dvije osobe, tj. organe različite genetske informacije. Pa ako jedna osoba "na izvlačenju dobije" imunološki sustav, za pretpostaviti je da će taj sustav napasti organe "druge osobe", dakle nastaje autoimuna bolest. A moguće da imuni sustav bude od početka izložen djelovanju drugih stanica, pa se ne senzibilizira na njih, pa embrij i preživi.
U svakom slučaju vrlo nezgodan posao...

Quote:
Slartibartfast kaže:
U tome lezi moja poanta. Pokazite mi fosil lava (mesozdera) na kojem se vidi da je "pasao travu." Ili zelis reci kako lavovi (mesozderi) nisu postojali? Ili su se razvili (usudim li se reci evoluirali) u mesozdere?
Lav kao specia panthera leo je stvorena kao biljojed.
Nemam kosti iz vremena prije pada da ti pokažem, ali nisam siguran da i ti imaš kosti iz vremena prije pada da meni pokažeš da je lav bio mesožder.
No nakon pada, na Zemlji počinje vrijediti evolucijski principi, koje je postavio Sotona, a sažimaju se u jednoj rečenici :"Only the strong survive.
Tako lav biljojed evoulira u lava mesoždera, i to je taj panthera leo što ga danas imamo u savanama.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Cime su se hranile bakterije? Travom? Da li to znaci da ce lavovi (mesozderi) nestati nakon drugog dolaska?
Pa u bakterije ne bih ulazio (niti da mogu) , jer njihovo postojanje ne mogu zamisliti prije pada. Po tom pitanju nema informacija u Bibliji stoga koristim džoker "Slijedeće pitanje"
Lavovi neće nestati nakon drugog dolaska, nego će promijeniti prehrambene navike, da ne kažem evoluirati.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Naravno, prvo trebamo dokazati da je takva ekipa postojala. Ovako je sve "leap of faith." (and a huge one)
Pa mislim da sam to već napomenuo. Ne trebam dokazati jer ne mogu. A da se može dokazati, svi bi morali vjerovati u njih, i nastao bi kaos na zemlji.
Da li možeš dokazati postojanje malih zelenih?
Možeš recimo kao vlada US skupiti gomilu iskaza očevidaca, možeš dobiti izvještaje vojnih pilota, možeš čak i pronaći ostatke srušene letjelice u Nevadi, i napraviti autopsiju nad dva nesretna organizma, i što si s tim dobio? Dokaze?
Pa već sam napomenuo da:
Ako oni postoje, mogu manipulirati i nama i dokazima kako im se htjedne. Zapravo u tome možda i je trag da postoje, obzirom na ogromnu količinu manipulacije koje ljudsko društvo doživljava:
Onaj komunicira s mrtvima, ovaj komunicira s Isusom the austronautom, onaj čuje glasove, ovaj je vidio duhove, a taj anđele, ona djeca pričaju s Majkom Božjom, a onoga je opsjednuo duh Mozartov pa sklada nedovršene simfonije.

Ja tvrdim da se previše čudnovatih i "neobjašnjivih" stvari dešava danas, a da sve imaju isti uzrok: Ekipu.

Quote:
Slartibartfast kaže:

Dakle, relativnost vremena. Mozda je bilo prije 100 a mozda prije 100000 godina? Kazu ljudi da je poplava bila oko 2350BCE.
...Tocno je da datiranje malo steka. Kao sto steka i citava hipoteza o globalnoj poplavi i lavovima biljojedima.
Poplava se vjerojatno desila, jer ju spominje većina mitova sa više strana svijeta, ali kada, ja iskreno ne znam. Da li to znači da je Biblija u krivu? Pa ne bih se složio.
Npr. Je si li čuo za problem Isusovog rodoslovlja?
Dva autora NZ, Matej i Luka su svaki zasebno napisali Isusovo rodoslovlje, i gle čuda razlikuju se. Da li to očigledno znači da je jedan sigurno lagao? Ne. Nego su ispustili poprilično imena koja nisu znali ili nisu bila uopće evidentirana. Takva je i cijela Biblija, puno stvari je ispušteno u odnosu na ono što je moglo biti zapisano i što bi nam dalo cjelovitu sliku o tom vremenu. Ali to ne znači da ono što jest napisano da nije ispravno.
Kužiš moju poantu?

Quote:
Slartibartfast kaže:
Posto je Eva (zena) nastala od Adamovog rebra, ona je njegov klon. Kada je Kain zenio sestru - zenio je Adama (a sestra je takodjer zenila Adama , nije li to prekrasno?), genetski govoreci.
Da li je Eva bila genetska kopija Adama ili nije ne znam, činjenica je da je bila ženskog roda, a tu već postoji genetska razlika.
Opet, Biblija spominje da su Adam i njegovi potomci živjeli više stotina godina, dok današnji lifespan ide ispod 100 god. Kako prekrasan primjer kako međusobnim "parenjem" pada kvaliteta genskog materijala.

Quote:
Slartibartfast kaže:

Za ovo sto tvrdis bih volio izvor, ako ti je pri ruci. I ne razumijem sto bi trebalo potvrdjivati o Noinim snahama? Malo mi je u zadnje vrijeme zahrdjalo poznavanje Pisma.
Izvor ću ti copypastirati na slijedećem postu.
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 15:49   #69
Quote:
[i]


Da li je Eva bila genetska kopija Adama ili nije ne znam, činjenica je da je bila ženskog roda, a tu već postoji genetska razlika.
Opet, Biblija spominje da su Adam i njegovi potomci živjeli više stotina godina, dok današnji lifespan ide ispod 100 god. Kako prekrasan primjer kako međusobnim "parenjem" pada kvaliteta genskog materijala.



I) [/B]
nisi uzeo u obzir sljedeće: u bibliji se koristi tzv. mjesečev kalendar koji su hebreji baštinili od sumerana. dakle, brojke koje se spominju(metušalah preko 900 godina) treba podijeliti sa 12. tada već dobiješ vrlo realne brojke. naravno, ispada i da su vrlo rano imali djecu(već nakon sedme)... čini mi se da neke teorije pokušavaju ukazati da su ljudi vrlo rano sazrijevali u ranijem dobu...
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 15:54   #70
Noah's Ark long thought to just be a myth finds credibility with recent Genetic Studies.

In the ABC news article: "We Dodged Extinction" by Lee Dye, A worldwide genetic study of Humans vs. our closest living genetic cousins, the great apes of Africa, indicates that a 55 chimpanzees in a group located in West Africa have twice the genetic variability of all 6 Billion humans. These 55 chimps are more genetically different from each other then you are to any other person in the world.

This finding was highly unexpected and indicates that humans came very close to extinction in the recent past.

Pascal Gagneux, an evolutionary biologist at the University of California at San Diego, speaking on the findings says that our genetic variability should be at least as great as that of apes. It is nowhere near those levels.

Researchers compared 1,070 DNA sequences from apes, chimps, humans and added DNA from a Neanderthal bone. The results are very convincing, humans have the least variability. However, this low genetic variability leaves humans more susceptible to disease.

"Our ancestors lost much of their original variability." "That makes perfectly good sense," says Bernard Wood, the Henry R. Luce Professor of Human Origins at George Washington University and an expert on human evolution. "The amount of genetic variation that has accumulated in humans is just nowhere near compatible with the age" of the species, Wood says. "That means you’ve got to come up with a hypothesis for an event that wiped out the vast majority of that variation."


That sums up the article but the researchers only conclude that some unknown event occurred in the past that eliminated almost all humans.

Of course for many people the Flood account in the Bible provides a good candidate, it tells of a large scale event that wipes out most of the population in which only 8 humans survive but this genetic research data alone does not allow for a credible flood theory.

Further scientific evidence for the Flood account

A number of genetic studies in the past few years were trying calculate a beginning date for the human species came up with findings that baffled the researchers. These researchers looked for genetic differences in the Y chromosome of 38 men living in different parts of the world and having different ethnic backgrounds. They found no differences at all in the Y chromosome of the 38 men, (no nucleotide differences at all in the non recombinant parts of the Y chromosome). This non-variation suggests no evolution has occurred in male ancestry. Based on this analysis the researchers concluded that men's forefather-a single individual, not a group, lived no more than 27,000 years ago. This newest research rules out microevolution. Both studies rule out macroevolution, (changes over long periods of time). Homo erectus, (a human like species which existed 0.5 to 1.5 million years ago) could not be the progenitor of modern man, due to the time discrepancy.

An earlier study on Women and their mitochondrial DNA (Women do not have Y-chromosome) concluded that women can only trace their background only a couple of hundred thousand years to a common ancestor the Scientists called "Eve"

Another researcher, American molecular biologist Micheal Hammer, decided that the first male Y-chromosome study must be erroneous. He would use more data for his research. He examined 2,600 nucleotide base pair segments of the chromosome in 16 ethnically distinct men. His calculations suggest that the 16 men descended from one man living between 51,000 and 411,000 years ago. A British team composed of geneticists Simon Whitfield, John Sulston, and Peter Goodfellow examined a much larger segment of the human Y-chromosome, a segment composed of 100,000 nucleotide base pairs, in 5 ethnically distinct men. The divergence they observed was so small as to shrink the date projection to somewhere between 37,000 and 49,000 years ago

Both Y-chromosome and mitochondrial studies indicate that we have one common ancestor on the male side and one common ancestor on the female side. But when all of the data was put together the researchers were perplexed to find that the data from male Y-chromosome studies could only be dated back a short period but the data for female mitochondrial studies could be traced back to further ancient dates.

Again these findings agree with the Biblical Flood account, a significant time difference between the common female ancestor of all women, Eve, and the common male ancestor of all men, Noah.


So Noah, with his sons, his wife, and his sons' wives, went into the ark because of the waters of the flood. (Genesis 7:7) NKJV

Noah had no daughters, so his wife and the wives of his sons would still show and pass on the genetic differences between the four women from the time of Eve. However, all male humans will only show the changes from the time of Noah in their Y-chromosome. None of his sons would have any Y-chromosome changes from there father and with no other men on the ark, the human male can now only be dated back to Noah, not all the way to Adam.

Depending on the number and duration of gaps in the Genesis genealogies, (a subject debated among Old Testament scholars) in Hebrew when genealogies are presented even though it might say "son of" it can mean grand son, great grand son, great great grand son and the same when mentioning fathers, it can mean grand fathers, great grand fathers.... The time difference between Eve and Noah could be anywhere from a few thousand years to a few tens of thousands of years.


References:

ABC news article: We Dodged Extinction

- Robert L. Dorit, Hiroshi Akashi, and Walter Gilbert, "Absence of Polymorphism at the ZFY Locus on Human Y Chromosome," Science, 268 (1995), pp.1183-1185.

- Svante Paabo, "The Y Chromosome and the Origin of All of Us (Men), " Science, 268 (1995), pp.1141-1142.

- Hugh Ross, "The Mother of Mankind" Facts & Faith, vol. 2, no. 1 (1988), pp. 1-2.

- Hugh Ross,"New Twists in Theories of Human Evolution," Facts & Faith, vol. 8, no. 2 (1994), pp. 4-5.

-Hugh Ross "Chromosome Study Stuns Evolutionists" by, Hugh Ross Ph.D., Facts & Faith, vol. 9, no. 3 (1995) p. 3.

-Michael F. Hammer, "A Recent Common Ancestry for the Human Y-Chromosomes, Nature, 378 (1995), pp.376-378

-L. Simon Whitfield, John E. Sulston, and Peter N. Goodfellow. "Sequence Variation of the Human Y Chromosome," Nature, 378 (1995), pp.379-380.

- Hugh Ross, "Y-chromosome Reveals Evolutionary Limits," Facts & Faith, v. 11, n. 2 (1997), p. 5-6.

- L. Simon Whitfield, John E. Sulston, and Peter N. Goodfellow, "Sequence Variation of the Human Y Chromosome," Nature, 378 (1995), pp. 379-380.

- Wes Burrows and Oliver A. Ryder, "Y-Chromosome Variation in Great Apes," Nature, 385 (1997), pp. 125-126.
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 16:02   #71
Moram sada ići, vraćam se u srijedu!
pozdrav!
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 17:19   #72
Re: dinosauri

Quote:
kom1 kaže:
Dinosauri su na zemlji živjeli prije 200 000 000 godina. Zašto u bibliji to nije zapisano.

mogao si još koji krompir dodati
cvitkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2003., 05:00   #73
Quote:
Lav kao specia panthera leo je stvorena kao biljojed.
Zapravo… to je taxonom i genus se pise velikim slovom Bar si potrefio italics

Quote:
Nemam kosti iz vremena prije pada da ti pokažem, ali nisam siguran da i ti imaš kosti iz vremena prije pada da meni pokažeš da je lav bio mesožder.
Lav sam rekao kao primjer, u zagradi je pisalo “mesozder”. Evo Sabljasti tigar: http://www.ucmp.berkeley.edu/mammal/...a/smilside.gif Iz pleistocena 1.800.000-11.000BCE. Dakle, prije pada. Mislim da je jedan dovoljan. No ni to nije sve. Posto prije pada nije bilo smrti, malo je tesko odgovoriti na sve te fosile, kao i na onog smrznutog mamuta koji je datiran na oko 41.000BCE.

Ipak, ovo je tvoj najmanji problem. Oni pravi leze u clanku koji si prenio. Ne zbog same katastrofe clanka, nego zbog onoga sto ta istrazivanja, katastrofalno prenesena i krivo shvacena, za sobom povlace. Nadam se da cu imati vise vremena u slijedecih par dana osvrnuti se i na njega. Koja katastrofa od clanka…
Quote:
No nakon pada, na Zemlji počinje vrijediti evolucijski principi, koje je postavio Sotona, a sažimaju se u jednoj rečenici :"Only the strong survive.
Prezivljavaju oni koji su najbolje prilagodjeni okolini. Tj. oni koji se uspiju prilagoditi okolisu koji se konstantno mijenja. Zanimljivo da je Sotona postavio te principe… Kojih je jos prirodnih zakona autor Sotona? (mada “Only the strong survive,” ne postoji kao prirodni zakon, vjerojatno mislis na “Survival of the fittest” no to je krivo shvaceno…)
Quote:
Tako lav biljojed evoulira u lava mesoždera, i to je taj panthera leo što ga danas imamo u savanama.
Dakle, taj lav je evoluirao u mesozdera nakon 6.000-te godine BCE? Takva brzina evolucije nikad nije zabiljezena. “Od biljojeda do mesozdera u 15 dana” Zasto su samo neke zivotinje “evoluirale” u mesozdere? Sto su druge zivotinje skrivile da budu hrana mesozderima? Sto su biljke skrivile da budu hrana biljojedima?
Quote:
Lavovi neće nestati nakon drugog dolaska, nego će promijeniti prehrambene navike, da ne kažem evoluirati.
Podsjecam – i biljke su ziva bica.
Quote:
Pa već sam napomenuo da:
Ako oni postoje, mogu manipulirati i nama i dokazima kako im se htjedne. Zapravo u tome možda i je trag da postoje, obzirom na ogromnu količinu manipulacije koje ljudsko društvo doživljava:
A mozda onda upravo sada manipuliraju samnom da napisem sve ovo? Mozda smo svi stvoreni proslog utorka za sjecanjima i svim ostalim…
Quote:
Ja tvrdim da se previše čudnovatih i "neobjašnjivih" stvari dešava danas, a da sve imaju isti uzrok: Ekipu.
Mislio sam da smo takav nacin razmisljanja ostavili za sobom u srednjem vijeku. Cini se da sam se prevario.
Mislim da postoji puno “prizemnije” objasnjene za ovo. Mentalne bolesti. Prizivanje natprirodnih sila pada na parsimoniji. Mentalne bolesti, zelja za slavom, hype oko vanzemaljaca su puno jednostavnija objasnjenja.
Quote:
Poplava se vjerojatno desila, jer ju spominje većina mitova sa više strana svijeta, ali kada, ja iskreno ne znam. Da li to znači da je Biblija u krivu? Pa ne bih se složio.
Opisani dogadjaj u Postanku je inspiriran Sumeranskim mitom o stvaranju “Enuma Elish” a poplava “Ep o Gilgameshu.” Morala se je dogoditi poslije 4100BCE jer se tada dogodio pad E sad, morali su napraviti sve one dinosaure i to je moralo uzeti dosta vremena. Kao sto rekoh, vec su na sceni bili Egipcani, Sumerani… Nitko cak ni rijeci o dinosaurima
Ja ne govorim da je Biblija u krivu, no neka od tumacenja nemaju veze sa pamecu.
Quote:
Npr. Je si li čuo za problem Isusovog rodoslovlja?
Dva autora NZ, Matej i Luka su svaki zasebno napisali Isusovo rodoslovlje, i gle čuda razlikuju se. Da li to očigledno znači da je jedan sigurno lagao? Ne. Nego su ispustili poprilično imena koja nisu znali ili nisu bila uopće evidentirana.
Mislim da su imena evidentirana kao sto to pise u Ljetopisima 1, 3:10-12. Matej ispusta trojicu da bi dobio svoju 14,14,14 simetriju.
Quote:
Takva je i cijela Biblija, puno stvari je ispušteno u odnosu na ono što je moglo biti zapisano i što bi nam dalo cjelovitu sliku o tom vremenu. Ali to ne znači da ono što jest napisano da nije ispravno.
Valjda kuzim. Da li su sismisi ptice? Posto u Levitskom zakoniku pise da jesu, pa me zanima tvoje misljenje.
Quote:
Da li je Eva bila genetska kopija Adama ili nije ne znam, činjenica je da je bila ženskog roda, a tu već postoji genetska razlika. Opet, Biblija spominje da su Adam i njegovi potomci živjeli više stotina godina, dok današnji lifespan ide ispod 100 god. Kako prekrasan primjer kako međusobnim "parenjem" pada kvaliteta genskog materijala.
Ocito pisci Biblije nisu imali pojma o genetici, ali to je u redu. Ne ocekujem od nekoga tko je zivio prije 2500-3000 godina da ista o tome i zna.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 14:25   #74
Gledaj, ne bih htio ulaziti u diskusiju o tome kad je pad bio.
Ja tvrdim da su svi mesožderi nastali nakon pada, ali to se nije nužno desilo prije 10 ili 20.000 godina, obzirom da poimanje vremena onda i sada nije bilo jednako.

Što se tiče članka, interesira me što je tu katastrofalno loše rastumačeno, obzirom da nemam iskustva u rasčlanjivanju članaka, nego ih uzimam zdravo za gotovo.

Ok. "Only the strong survive" je slično "Survival of the fittest", ali mislim da si shvatio point. Ideja je da najsposobniji dominiraju ostalima, pa su na vrhu hranidbenog lanca. To je u suprotnosti sa Božjim načelom poniznosti koje se može svesti na to da najsposobniji služe manje sposobnima.
Taj prirodni zakon nije bio potreban prije pada, obzirom da nije bilo smrti, zar ne misliš tako?

Zašto su samo neke životinje evoluirale u mesoždere ne znam, možda zato što nisu imale predispozicije.
Zašto žirafa ima dugačak vrat je isto pitanje, a činjenica je da nisu pronađeni fosili žirafa sa kratkim vratom ili neka prijelazna evolucijska rješenja.

Biljke jesu živa bića, ali njih je Bog stvorio za hranu drugima, ali više u smislu da biljke proizvode plod za hranu, a ne da su one same hrana.

Što se tiče Ekipe i njihovih akcija, koja ti tumačiš kao
Mentalne bolesti. Prizivanje natprirodnih sila pada na parsimoniji. Mentalne bolesti, zelja za slavom, hype oko vanzemaljaca su puno jednostavnija objasnjenja.

To bi bilo interesantnije malo probrobnije proučiti, i upoznati se sa primjerima iz života, koji nadilaze objašnjenja koja si ti ponudio.


Šišmiši su ptice? Nikad čuo za to. Ali što je Izraelcima značila riječ "ptica"? Stvorenje koje ima krila i zna ih koristiti? Onda šišmiš jest ptica. Danas je značenje "ptice" drugačije, i šišmiš nije ptica. Ali te dvije izjave nisu kontradiktorne, jer se vremenom promijenilo značenje pojma "ptica".

Da rezimiram: Htio sam pokazati da teorija o Božjem stvaranju svemira i zemlje, koja uključuje fabriciranje dokaza od strane Neprijatelja, ima jednaku težinu kao i teorija o evolucijskom razvoju zemlje, kao i teorija o Matrixu u kojoj smo "mi" uklopljeni:
sve tri teorije su zapravo moguće.

Ako bi netko uspio logički dokazati da nešto od toga nije moguće npr. metodom tipa reductio ad absurdum, onda bi to prihvatio kao razlog za brisanje za popisa.
Ali tvrditi da dokazi evolucije a priori negiraju stvaranje kao takvo po meni nije ispravno.
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 15:12   #75
Žirafa kratkog vrata se zove okapi i živi u kongoanskim prašumama.

Dobro?
__________________
Ništa na svijetu ne može se napraviti otpornim na budale, jer su budale previše inventivne.
Štrok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 16:40   #76
Quote:
Što se tiče članka, interesira me što je tu katastrofalno loše rastumačeno, obzirom da nemam iskustva u rasčlanjivanju članaka, nego ih uzimam zdravo za gotovo.
Probat cu danas ili sutra napisati komentar.
Quote:
Ok. "Only the strong survive" je slično "Survival of the fittest", ali mislim da si shvatio point. Ideja je da najsposobniji dominiraju ostalima, pa su na vrhu hranidbenog lanca.
Tko je tu najsposobniji i tko je zapravo na vrhu hranidbenog lanca tesko je govoriti. Pogotovo kada takvih vrhova ima nekoliko
Quote:
To je u suprotnosti sa Božjim načelom poniznosti koje se može svesti na to da najsposobniji služe manje sposobnima.
Priroda je puna simbiotickih procesa gdje jedna vrsta pomaze drugoj. Recimo lisajevi kao simbioza zelenih algi, cyanobakterija i gljiva. Ili mycorrhizal simbioze fungia i korijenja biljki…
Quote:
Taj prirodni zakon nije bio potreban prije pada, obzirom da nije bilo smrti, zar ne misliš tako?
Posto ne vjerujem u razdoblje “prije” i “poslije” pada onda se ne slazem.
Quote:
Zašto žirafa ima dugačak vrat je isto pitanje, a činjenica je da nisu pronađeni fosili žirafa sa kratkim vratom ili neka prijelazna evolucijska rješenja.
Ne vjerujem da cemo ikada biti u stanju pokazati svaki moguci prijelazni fosil za svaku mogucu taxu. Razlog tomu je priroda nastajanja fosila te nasa nemogucnost da “prekopamo” citavu Zemlju. No ono sto imamo je vise nego impresivno. Nadalje, nisu nam potrebni samo fosili. Molekularna biologija je, vjerojatno, trenutno najvece vrelo dokaza o common descentu. Jesi li cuo za endogene retrovirusi u ljudi i najblizih mu srodnika?
Sto kazes na http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/hominids.html ?
Quote:
Biljke jesu živa bića, ali njih je Bog stvorio za hranu drugima, ali više u smislu da biljke proizvode plod za hranu, a ne da su one same hrana.
Plod biljke je takodjer zivi organizam. Stovise, kada jedemo plodove biljki, jedemo njihovu “djecu”.
Quote:
Što se tiče Ekipe i njihovih akcija, koja ti tumačiš kao
Mentalne bolesti. Prizivanje natprirodnih sila pada na parsimoniji. Mentalne bolesti, zelja za slavom, hype oko vanzemaljaca su puno jednostavnija objasnjenja.

To bi bilo interesantnije malo probrobnije proučiti, i upoznati se sa primjerima iz života, koji nadilaze objašnjenja koja si ti ponudio.
Da, bilo bi. Zanima me koliko ljudi koji se bave takvih istrazivanjima smatraju da su uzroci mentalnih bolesti demoni. Jos uvijek mislim isto: “Mislio sam da smo takav nacin razmisljanja ostavili za sobom u srednjem vijeku.”
Quote:
Šišmiši su ptice? Nikad čuo za to.
Da kojim slucajem procitas Bibliju to bi znao. Naravno, sismisi nisu ptice nego sisavci.
Quote:
Ali što je Izraelcima značila riječ "ptica"? Stvorenje koje ima krila i zna ih koristiti? Onda šišmiš jest ptica. Danas je značenje "ptice" drugačije, i šišmiš nije ptica. Ali te dvije izjave nisu kontradiktorne, jer se vremenom promijenilo značenje pojma "ptica".
Onaj tko je “inspirirao” pisce je to morao znati. Ako ces tvrditi da je knjiga postanka za sva vremena, onda i ovdje moras biti dosljedan. Naposlijetku, ako mozemo o tome sto je koja rijec znacila sto i kako je prevodjena do jutra. Poznat je primjer sa “betulah” i “almah” Izaije. No ja to nemam namjeru. Prokomentirat cu onaj clanak i polako ovo privesti kraju.
Quote:
Da rezimiram: Htio sam pokazati da teorija o Božjem stvaranju svemira i zemlje, koja uključuje fabriciranje dokaza od strane Neprijatelja, ima jednaku težinu kao i teorija o evolucijskom razvoju zemlje, kao i teorija o Matrixu u kojoj smo "mi" uklopljeni:
Imam ja cetvrtu: sve je stvorio Nevidljivi Ruzicasti Jednorog. Evo i pete: sve je stvorila ogromna kihavica. Ljudi sa strijepnjom ocekuju dan kada ce doci velika maramica (preuzeto iz “Vodica”). Da, moguce je da netko postavlja fosile u tocno odredjeni raspored kakav odgovara evoluciji. Ako netko to radi, trebamo se zapitati: ako je to Sotona, zasto mu je to dopusteno? Ako to radi Jahve, zasto zeli da vjerujemo evoluciji ako to nije istina? Cini se kako nova pitanja neprestano izviru.
Akcije natprirodnih bica, pod uvjetom da takvi uopce postoje, nisu u domeni znanosti. Kao takvi su nedokazivi.
Takodjer, vrijedno je spomenuti da tvrdnja o podmetanju fosila pada na jednostavnosti (Occamovoj ostrici). Jednostavnije je rijesenje koje nudi evolucija nego li ono koje ukljucuje natprirodno bice koje podmece fosile (ili bilo koje druge dokaze).
Quote:
Ako bi netko uspio logički dokazati da nešto od toga nije moguće npr. metodom tipa reductio ad absurdum, onda bi to prihvatio kao razlog za brisanje za popisa.
Ako uspijes dokazati da Nevidljivi Ruzicasti Jednorog nije sve stvorio, ja sam spreman ga izbrisati sa liste.
Quote:
Ali tvrditi da dokazi evolucije a priori negiraju stvaranje kao takvo po meni nije ispravno.
Teorija evolucije ne negira mogucnost stvaranja. Ono sto ona cini malo vjerojatnim jest stvaranje svih vrsta istovremeno, odjednom. Dakle ona je u suprotnosti samo sa odredjenim doslovnim shvacanjima Biblije.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 23:31   #77
Lijepo je vidjeti kako prihvacas znanstvena istrazivanja. Moras takodjer prihvatiti i glavne zakljucke takvih istrazivanja. Sto znaci da su dinosauri postojali prije vise desetaka milijuna godina, da nisu nastali genetskim inzenjeringom pretpotopnih ljudi. To znaci da su postojali mesozderi prije pada, posto ljudi nije bilo jos na sceni da prouzroce pad. Nadalje, ove godine se nikako ne uklapaju u 6000 godina staru Zemlju. Istim ovim tehnikama je ustvrdjeno da su se preci (da, imali su pretke) Mitohondrijske Eve (ME) i Y-Adam odvojili od cimpanzi prije otprilike 5 milijuna godina. Spominjani endogeni retrovrusi, transpozoni, pseudogeni, svi upucuju na isto. Na common ancestora. Da li si spreman to prihvatiti? Ako ne, onda mozes obrisat post u kojem si prenio clanak.

Quote:
Noah's Ark long thought to just be a myth finds credibility with recent Genetic Studies.

In the ABC news article: "We Dodged Extinction" by Lee Dye, A worldwide genetic study of Humans vs. our closest living genetic cousins, the great apes of Africa , indicates that a 55 chimpanzees in a group located in West Africa have twice the genetic variability of all 6 Billion humans. These 55 chimps are more genetically different from each other then you are to any other person in the world.
Skrenuo bih pozornost na boldani tekst.
Quote:
Of course for many people the Flood account in the Bible provides a good candidate, it tells of a large scale event that wipes out most of the population in which only 8 humans survive but this genetic research data alone does not allow for a credible flood theory.
Nitko od geneticara, niti u njihovim najludjim snovima, ne bi tvrdio da je 8 ljudi repopuliralo Zemlju. Ukoliko se pogleda originalni tekst od Lee Dye-a http://abcnews.go.com/sections/scien...dye990526.html , vidjet cemo kako znanstvenicima takva mala genetska varijacija nije pretjerano neobicna. Genetic drift, “Founder effect”, “Bottleneck effect” su poznati mehanizmi koji mogu rezultirati malom genetskom varijacijom.
Quote:
Further scientific evidence for the Flood account
Based on this analysis the researchers concluded that men's forefather-a single individual, not a group, lived no more than 27,000 years ago. This newest research rules out microevolution. Both studies rule out macroevolution, (changes over long periods of time). Homo erectus, (a human like species which existed 0.5 to 1.5 million years ago) could not be the progenitor of modern man, due to the time discrepancy.
Volio bih vidjeti gdje to znanstvenici tvrde kako je Y-chromosome Adam bio jedini muskarac na planeti. Taj isti “Adam” bi imao svoga “Adama” i tako unazad sve do Homo erectusa i dalje. Istu gresku cine i sa ME. Niti y-Adam niti ME nisu bili jedini stanovnici svog vremena kao sto se ovdje zeli prikazati. Dalje uopce nije potrebno nista reci. Za jednostavno objasnjenje o ME pogledati http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/alabaster/A703199
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest

Zadnje uređivanje Slartibartfast : 17.07.2003. at 02:18.
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 09:42   #78
Quote:
Slartibartfast kaže:
Probat cu danas ili sutra napisati komentar.
Napisao si komentar, pa hajmo malo vidjeti što se može zaključiti iz činjenica.
Činjenica je da mi imamo prema ME malu varijabilnost u odnosu na druge vrste.
Da li to znači da je ta Eva pramajka svih ljudi i da prije nje nije bilo nikoga?
Definitivno ne, to ja ne tvrdim.
Ja se slažem da se radilo o "bottleneck effectu", i da je taj effect bio Potop. Takav zaključak je moguć, zar ne?
Pazi ja ne dokazujem. Ja samo kažem da je to mogući zaključak.

Napisao si: mesožderi prije pada su postojali jer tada nije bilo ljudi.
Kako to možeš dokazati? Kad se desio pad, prema Postanku postojala su samo 2 primjerka ljudske vrste na zemlji. Dakle, gotovo da i nije bilo ljudi. Tako da je moguć zaključak da prije pada nije bilo mesoždera. Ja ovdje ne govorim o padu prije 6000 godina, to ti je nadam se razumljivo.

O "common descentu" čitaj dalje.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Tko je tu najsposobniji i tko je zapravo na vrhu hranidbenog lanca tesko je govoriti. Pogotovo kada takvih vrhova ima nekoliko
To je istina, ali za razliku od čimpanza ili mrava, ljudska populacija može raditi (ili bolje reći, radi) na uništenju drugih vrsta npr. utjecajem na globalne klimatske promjene.
Mi sutra možemo odlučiti da istrijebimo neke vrste životinja, a one tu ne mogu ništa napraviti.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Priroda je puna simbiotickih procesa gdje jedna vrsta pomaze drugoj.
Pa to je u sasvim redu.. promijeni se da bi preživio. Ako to uključuje udruživanje snaga, umjesto međusobnu borbu, zašto ne?
Quote:
Slartibartfast kaže:
Posto ne vjerujem u razdoblje “prije” i “poslije” pada onda se ne slazem.
Ok, probaj na to gledati kao na pretpostavku. Niti ja ne vjerujem u pretpostavku da su ljudi nastali od ameba, ali mogu razmotriti i zaključiti neke stvari na temelju te pretpostavke.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Ne vjerujem da cemo ikada biti u stanju pokazati svaki moguci prijelazni fosil za svaku mogucu taxu. ...
Molekularna biologija je, vjerojatno, trenutno najvece vrelo dokaza o common descentu. Jesi li cuo za endogene retrovirusi u ljudi i najblizih mu srodnika?
Ne razumijem kako to ugrožava Stvaranje, obzirom da je Bog mogao stvarati ljude i majmune po istom genetskom principu? Pa i sam znaš da čitava zemaljska populacija živih bića ima vrlo puno zajedničkog gradivnog materijala. Ako je Bog vidio da nešto dobro radi, primijenio je to i na druga bića, zar ti se ne čini tako?
Činjenica da imamo "common descent" zapravo ne govori ni za ni protiv Stvaranja.
A kako ti tumačiš onaj otisak stope čovjeka i dinosaura na istom komadu zemlje koji je pronađen u Americi?

Quote:
Slartibartfast kaže:
Plod biljke je takodjer zivi organizam. Stovise, kada jedemo plodove biljki, jedemo njihovu “djecu”.
A ne bi ja to tako gledao. Plodovi su stvoreni za jedenje, jer tako se biljka reproducira i širi, zar ne?
Ti nadam se ne jedeš koštice od jabuke? Jer koštica je zapravo živi organizam. A ono oko živog organizma što si pojeo, ionako samo po sebi nije živi organizam nego nakupina šećera, kiselina i vitamina.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Da kojim slucajem procitas Bibliju to bi znao. Naravno, sismisi nisu ptice nego sisavci.Onaj tko je “inspirirao” pisce je to morao znati.
Nisi me dobro shvatio. Što znači da su šišmiši ubrojani u ptice?
To znači da je pojam "ptica" u ono doba za Izraelce imao drugačije značenje nego pojam "ptica" danas.
Pazi, Petoknjižje je imalo svrhu da pokaže Izraelu ispravan način življenja, bez da su oni sami imali pojma zašto je to tako.
Npr. kladim se da nisu imali pojma o bakterijama, pa ipak je u Petoknjižju navedene ispravne upute o prepoznavanju zarazne bolesti tipa gube i odnošenju prema njoj.

Stoga, zar mogu zaključiti na temelju toga da Bog ne zna u koju skupinu spadaju šišmiši? Nikako.
Zar uopće mogu zaključiti da sam Bog koristi podjelu životinja koju ljudi koriste?

Quote:
Slartibartfast kaže:
Imam ja cetvrtu: sve je stvorio Nevidljivi Ruzicasti Jednorog. Evo i pete: sve je stvorila ogromna kihavica. Ljudi sa strijepnjom ocekuju dan kada ce doci velika maramica (preuzeto iz “Vodica”).

Ako uspijes dokazati da Nevidljivi Ruzicasti Jednorog nije sve stvorio, ja sam spreman ga izbrisati sa liste.
Nisam čuo da se taj Jednorog ikome objavio. Sotona i Bog jesu.
Nisam čuo da je taj Jednorog utjecao na bilo čiji život. Sotona i Bog jesu.
Nisam čuo da je taj Jednorog postavio bilo kakve zakone ili pravila. Sotona i Bog jesu.
Vjerovati u Jednoroga prema tome je isprazno, jer nema niti uzrok, niti posljedicu.
To je po meni dovoljan dokaz.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Da, moguce je da netko postavlja fosile u tocno odredjeni raspored kakav odgovara evoluciji. Ako netko to radi, trebamo se zapitati: ako je to Sotona, zasto mu je to dopusteno?
Da netko podmeće fosile kao dokaz ja nisam rekao. Ali da je Sotona nadahnuo pretpotopne ljude da se bave genetskim manipulacijama, čak i nad pripadnicima svoje vrste, to tvrdim.
Sotona smije na taj način "nadahnjivati" odn. manipulirati ljudima, jer mu oni sami daju pravo da to čini.

Quote:
Slartibartfast kaže:
Zanima me koliko ljudi koji se bave takvih istrazivanjima smatraju da su uzroci mentalnih bolesti demoni. Jos uvijek mislim isto: “Mislio sam da smo takav nacin razmisljanja ostavili za sobom u srednjem vijeku.”
Akcije natprirodnih bica, pod uvjetom da takvi uopce postoje, nisu u domeni znanosti. Kao takvi su nedokazivi.
Ja ne pričam ovdje samo o mentalnim bolestima nego i o parapsihologiji, UFOlogiji, spiritizmu.
Tu ću ti kasnije dati neke interesantne znanstveno dokazive činjenice. Zapravo, vjerovao ili ne, ima jedan tip koji javno nudi milijun dolara onome tko pobije njegove dokaze o postojanju zagrobnog života. Iskopat ću njegov URL negdje, nadam se.
Quote:
Slartibartfast kaže:
Takodjer, vrijedno je spomenuti da tvrdnja o podmetanju fosila pada na jednostavnosti (Occamovoj ostrici). Jednostavnije je rijesenje koje nudi evolucija nego li ono koje ukljucuje natprirodno bice koje podmece fosile (ili bilo koje druge dokaze).
Što ga čini jednostavnijim? Kako bi ti definirao "jednostavnije"?
Postoje zajednice kojima je život sa "duhovima predaka ili prirode" sasvim normalna stvar. Da li ćemo zaključiti da su oni pod kolektivnom psihozom zato što "mi" ne vjerujemo u duhove?
Jednostavnost je samo stvar perspektive.

Jesi li ti čuo npr. za ljude koji padaju u trans, i onda slikaju slike koje pripisuju pokojnim slikarima?
Što je ovdje najjednostavnije objašnjenje: da su opsjednuti duhom, ili da posjeduju neke sposobnosti kojih ni sami nisu svjesni, koje ne mogu kontrolirati i koje sami ne mogu izvesti u normalnom stanju?

Quote:
Slartibartfast kaže:
Teorija evolucije ne negira mogucnost stvaranja. Ono sto ona cini malo vjerojatnim jest stvaranje svih vrsta istovremeno, odjednom. Dakle ona je u suprotnosti samo sa odredjenim doslovnim shvacanjima Biblije.
Pa ja se s tim slažem. Nigdje u Postanku ne piše da su stvorenja stvorena odjednom, nego u jedan dan. A opet se radi o danima prije pojave čovjeka, koji je mogao trajati bilo koju količinu vremena.
Ono što je bitno za napomenuti je:
Vjeruj mi, ne bih gubio vrijeme sa Biblijom kad bi ona predstavljala samo tradiciju, pričice i slovo na papiru. Ono zbog čega ja vjerujem u Bibliju je Duh Božji koji se očitovao u mom životu. Nisu rani kršćani bili tako uspješni zbog dobre teološke doktrine, nego zbog sile Duha koja je činila čuda u ono doba.
A ako spoznaš da Duh djeluje u tvom životu, da liječi, oslobađa i spašava, onda dalje ne tražiš logičke dokaze.
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:33   #79
Nečeg se sjetih.....ali nisam siguran....da li u bibliji piše da na zemlji žive puževi slinavci?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 12:36   #80
Quote:
Baphomet kaže:
Nečeg se sjetih.....ali nisam siguran....da li u bibliji piše da na zemlji žive puževi slinavci?
Ne piše; njih je stvorio razvratni super - čovjek iz prošlosti.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.