Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 17:53   #3481
ici cu sad koji dan kod lijecnika jer imam vec dost dugo krv u stolici ... prije dok sam slabo jeo imao sam na papiru ali sada samo u stolici, danas kad sam isao na wc jako me zabolilo kad sam obavljo nuzdu i krv u nekim crtama u stolici... samo me strah da nemam 4 stupanj da necu morati ici na operaciju..
moze mi netko reci kako izgleda taj pregled za hemeroide i jel boli

moj problem je cim imam tvrdju stolicu tu je i krv
ali mi nije jasno zasto sada imam u stolici a ne na papiru ??

dok nisam isao u teretanu i kad sam jeo hranu siromasnu vlaknima imao sam cesto kad sam brisao papirom krv... i nemam vise krvi na papiru oko 2 god, ali sad u stolici mi se javlja pa mi to nije jasno
LaFerrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:05   #3482
Quote:
LaFerrari kaže: Pogledaj post
ici cu sad koji dan kod lijecnika jer imam vec dost dugo krv u stolici ... prije dok sam slabo jeo imao sam na papiru ali sada samo u stolici, danas kad sam isao na wc jako me zabolilo kad sam obavljo nuzdu i krv u nekim crtama u stolici... samo me strah da nemam 4 stupanj da necu morati ici na operaciju..
moze mi netko reci kako izgleda taj pregled za hemeroide i jel boli

moj problem je cim imam tvrdju stolicu tu je i krv
ali mi nije jasno zasto sada imam u stolici a ne na papiru ??

dok nisam isao u teretanu i kad sam jeo hranu siromasnu vlaknima imao sam cesto kad sam brisao papirom krv... i nemam vise krvi na papiru oko 2 god, ali sad u stolici mi se javlja pa mi to nije jasno
Za krv u stolici može biti mnogo razloga i nitko ti nažalost na osnovu ovoga što si napisao ne može ništa reći. Svakako bi bilo dobro da odeš na specijalistički pregled kako bi se ustanovilo što je razlog (hemeroidi, polipi, fisura ili nešto gore...) . Budući da nisi naveo ni jednu drugu nuspojavu osim krvi, ne vjerujem da imaš hemeroide 4. stupnja, jer to bi, vjeruj mi, primjetio. Meni je npr krv doslovno šiktila iz anusa i nisam ju mogla nikako zaustaviti (to je bilo zbog miksa svega što sam imala, ne samo hemeroida). Mogu ti reći kako sam se osjećala s hemeroidima III-IV stupanj, polipom, fisurom i oštećenom stjenkom pa ću te možda malo smiriti. Doslovno nisam mogla hodati, stajati, sjediti, imala sam osjećaj da su mi crijeva izašla van, a anus mi je bio rascvjetan kao mala dječja šaka. Hemeroide 4 stupnja ne možeš vratiti u anus, oni su vani cijelo vrijeme i vjeruj mi znao bi da ih imaš. Hemeroidi 3.stupnja prilikom pražnjenja izađu van, ali ih fizički možeš vratiti. Što se pregleda tiče, ovisi koliko ćeš se uspjet opustiti i što će dr.vidjeti. Prvi pregled hemeroida je najčešće proktoskopom, a onda dr. zaključi što je dalje potrebno i da li je potrebna kolonoskopija. Meni je zadnji put pregled proktoskopom trajao manje od minute, jer me previše boljelo i jako je krvarilo stoga dr.nije mogao puno vidjeti. U svakom slučaju najbolje je da nađeš dobrog proktologa, naručiš se i slijediš upute koje ćeš dobiti. Sretno
Liberateur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:34   #3483
Ma klasični hemoroidi, drugi stepen. Održavaj higijenu i reguliši stolicu. Ne napreži se. Da budeš mirniji idi liječniku da ti da nešto za hemoroude. I nemoj da to samo brišeš, obavezno operi i sve će biti ok.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 13:31   #3484
Pozdrav svima! Odakle da krenem, valjda otpocetka. Trudna sam 14 tjedana, negdje kako sam zatrudnila, poceli su moji problem sa probavom. Ne mogu reci da sam prije imala svaki dan stolicu, ali sada je to bilo da svaki 3-4 dan imam, naravno stolica je tvrda i tu krecu muke sa krvi u stolici i na toalet papiru, u wc skoljci tragovi krvi sirine izmeta, kako ispadne tako za sobom ostavlja tragove. Zvala sam doktoricu opce prakse, ona me uredno pebacila na ginekologa, on je rekao da pazim na ishranu i glicerinske cepice. Meni je omekanila malo stolica, sada sam vec 3 dana za redom isla na vecu nuzdu, prvi dan ni kapi krvi nije bilo, drugi dan zapece me kad izadje izmet i krv, danas isto i to nije mala kolicina krvi, bas sam gledala, svaki izmet ostavi trag i na toalet papiru bude cuda krvi. Sada sam prestrabljena, jel moze biti toliko krvi od hemoroida? Muz je gledao ja imam neke ranice 2 -3 na anusu, ali toliko krvi od toga ne znam. Ginekologu idem 16, ali ja vise ne znam. Iskustvo? Savjet? Jel u trudnoci rade kolonoskopiju? Koliko je neugodna ta pretraga? Inace sam panicar i sada zamisljam vec ono najgore, ne znam dajte malo me bar utjesite i usmjerite ����.
Juca15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:24   #3485
Pozdrav, da li netko zna mozda kako ublaziti crvenilo oko anusa, mislim da to ne bi trebali biti hemoroidi, nemam nikakve loptice ni izrasline oko anusa (ono sto sam uspjela izguglati da bi mogli biti hemoroidi) ali nekad dok se brisem se znaju pojaviti crtice krvi, pretpostavljam od tog crvenila, nikad u vecim kolicinama ali bude par crtica.

Mozda preporuka za neku kremu za ublazavanje, ili bi bio obavezan odlazak lijecniku? Hvala puno na odgovorima
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:52   #3486
Faktu mast
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:34   #3487
Pozdrav, pošto mi ovi hemeroidi idu već lagano (a počinju me sve češće i češće zafrkavati) na živce a kreme koje sam koristio je bila ultraproct mast koja mi je pomogla, mada mi je žena u ljekarni rekla da ju nije dobro često koristit..
Jučer otišao na pregled kod privatnika (Poliklinika Misir) da vidim o čem se točno radi, pošto sam bio uvjeren da imam vanjske hemeroide, bar prema mojim simptomima; izgleda da sam bio u krivu Unutarnji su..

Dig: Nod.hem.in.gr. ll
Nalaz:
Ima hemeroid.tegobe. Inspekcijski analna regija uredna. Anoskopski ima cijeli vijenac unutarnjih hem.Postoji indikacija za IRC terapiju što se za sada odlaže..

Naravno u opisu stoji, laganija prehrana i bebi krema (Pavlovićeva mast)
Ponuđena mi je cijena kod njih laserskim uklanjanjem hemića, 15tkn; po priči, veli da trajno se uklanjaju i operacija traje cca 10tak-15tak min. nakon koje mogu nastavit normalno sa dnevnim aktivnostima uz naravno reduciranu prehranu. Inače mislim da su u pitanju tri-četiri hemića, i dolazi se tri puta, svaka tri tjedna na lasersko uklanjanje.

E sad, sestra mi veli da je prvi stupanj najduži, potom drugi koji je najkraći, e onda dolaze treći i četvrti koji su valda kompliciraniji za zahvat i naravno skuplji..

Sutra idem kod svoje doktorice pa da joj velim situaciju..
Zanima me koje mi opcije sve stoje na raspolaganju?
Dal postoji negdje jeftinije?
Da li je laserska najučinkovitija?
Jel bio itko u navedenoj poliklinici (Misir) uklanjanje hemića?

Pošto sve te masti su kratkog vijeka, a stvar se može pogoršat, tak da ne bih htio to odgađat, sljedeće rješenje je u bolnici..
Na kraju nisam pametan, privat ili bolnica, a ne bih htio da naletim na nekog ko je imao loš dan Naravno bolnica mi je najbolje, niš se ne plaća, al ne bih htio da se neko "uči na meni"..

Prije kojih 2.5god. rađena je rektoskopija u drugoj poliklinici, imam sliku, al tam nije niš nađeno od hemeroida, znam da mi je doktor još onda rekao da nema hemeroida, malo je okolo sluznica bila upaljena, isto sam imao simptome.. Pa nisu od onda do sad već došli do drugog stupnja
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:27   #3488
Quote:
LaFerrari kaže: Pogledaj post
ici cu sad koji dan kod lijecnika jer imam vec dost dugo krv u stolici ... prije dok sam slabo jeo imao sam na papiru ali sada samo u stolici, danas kad sam isao na wc jako me zabolilo kad sam obavljo nuzdu i krv u nekim crtama u stolici... samo me strah da nemam 4 stupanj da necu morati ici na operaciju..
moze mi netko reci kako izgleda taj pregled za hemeroide i jel boli

moj problem je cim imam tvrdju stolicu tu je i krv
ali mi nije jasno zasto sada imam u stolici a ne na papiru ??

dok nisam isao u teretanu i kad sam jeo hranu siromasnu vlaknima imao sam cesto kad sam brisao papirom krv... i nemam vise krvi na papiru oko 2 god, ali sad u stolici mi se javlja pa mi to nije jasno
Krv pomijesana sa stolicom nije u redu. Otidji na kolonoskopiju, jer je puno laksha od kemoterapija i operacija
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:42   #3489
Vi koji imate problema sa hemoroidima nemojte nikad vršiti veliku nuždu sjedeći na vc šolji.Stavite dvije manje stolice pod noge i nuždu vršite čučeći nagnuti prema naprijed.Bitno je da koljena dođu iznad nivoa bokova.Na ovaj način ćete simulirati prirodni položaj tijela za vršenje nužde,rektum se otvara i istiskuje se otpad iz vašeg debelog crijeva,provjereno pomaže.
Sqwas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:39   #3490
tzv squatting position

Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 03:44   #3491
Quote:
Sqwas kaže: Pogledaj post
Vi koji imate problema sa hemoroidima nemojte nikad vršiti veliku nuždu sjedeći na vc šolji.Stavite dvije manje stolice pod noge i nuždu vršite čučeći nagnuti prema naprijed.Bitno je da koljena dođu iznad nivoa bokova.Na ovaj način ćete simulirati prirodni položaj tijela za vršenje nužde,rektum se otvara i istiskuje se otpad iz vašeg debelog crijeva,provjereno pomaže.
Pomaze kod vec NASTALIH hemoroida da se krenu povlaciti?
To bi onda bilo kao neka vrsta prirordnog lijecenja?

Ili pomaze da se ne krenu stvarati hemoroidi?
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:53   #3492
Privatno ili bolnica ?

Eto , samo da cijenjenje forumaše upozorim na moje iskustvo sa jednom privatnom poliklinikom..
Prije cca. dvije godine ( nakon dva mjeseca gadnih bolova ) bio sam na pregledu u jednoj renomiranoj privatnoj poliklinici ( Zagreb - Maksimir - .. par natuknica da se shvati koja ) , gdje mi je nakon pregleda ( 400,00 kuna ) rečeno da imam hemeroide 2-3 stupnja pa da im se javim kada upala prođe da dogovorimo operaciju.
Upala se riješila , vremena nisam imao , te je situacija bila dobra do prije cca. mjesec i pol dana.
Opet ista bol , opet ista upala ( nema spavanja , sjedenja , ležanja ... ), te ja opet u istu polikliniku na pregled i dogovor oko operacije - pa da to napokon riješim zauvijek.
400,00 kuna , hemeroidi 2-3 stupnja , predlažu HAL RAR operaciju + otklanjanje polipa van guze = 12.500,00 kuna.Iskreno , nije problem ako se riješi muka.
Već smo dogovorili termin , kad mi je u posjetu došao jedan prijatelj koji je isto kirurg ( drugo područje ) te mi je onako prijateljski rekao da odem na pregled kod jednog njegovog kolege u KB Dubrava , koji je kao baš vrhunski , pa da dobijem i drugo mišljenje.
Danas odem na pregled , kad tamo šok - uopće nemam hemeroide nego fisuru 10*6*2 mm. , od polipa niti traga , nego je to nešto što se zove stražarski nabor ( analna papila , valjda ).
A u biti i taj moj prijatelj kirurg ( kukovi , koljena ) kada sam mu ispričao što me boli je rekao da je to 99% fisura , iako nije te specijalizacije.
Eto , pazite se , privatnicima je očito samo stalo do love .. tražite prije operacije i drugo mišljenje , jer zaista me je uvjerio da su mi hemeroidi problem , a fisuru nije niti spomenuo.
Bolnica je problem , čeka se , ali ipak će gledati da ljudski riješe situaciju , a ne da te oderu za nešto što nije niti potrebno operirati.
A sad na juhicu i žitarice...
bobyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:29   #3493
Quote:
LaFerrari kaže: Pogledaj post
ici cu sad koji dan kod lijecnika jer imam vec dost dugo krv u stolici ... prije dok sam slabo jeo imao sam na papiru ali sada samo u stolici, danas kad sam isao na wc jako me zabolilo kad sam obavljo nuzdu i krv u nekim crtama u stolici... samo me strah da nemam 4 stupanj da necu morati ici na operaciju..
moze mi netko reci kako izgleda taj pregled za hemeroide i jel boli

moj problem je cim imam tvrdju stolicu tu je i krv
ali mi nije jasno zasto sada imam u stolici a ne na papiru ??

dok nisam isao u teretanu i kad sam jeo hranu siromasnu vlaknima imao sam cesto kad sam brisao papirom krv... i nemam vise krvi na papiru oko 2 god, ali sad u stolici mi se javlja pa mi to nije jasno
Imas unutrasnje hemoroide..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:38   #3494
Prije par godina bila na spaljivanju laserom...bio mir 7 godina i sad opet počelo.Bila danas na pregledu,zakazana operacija
Iskreno,ne kužim ove koji se nećkaju i premišljaju,ja jedva čekam da ovo odem riješiti.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:23   #3495
I još da pitam nešto,ako netko zna;piše mi u nalazu da imam tromb koje zahtjeva operativni zahvat.Da li je tromb ista stvar kao i hemoroid ili je onak,malo ozbiljnije?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:58   #3496
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
I još da pitam nešto,ako netko zna;piše mi u nalazu da imam tromb koje zahtjeva operativni zahvat.Da li je tromb ista stvar kao i hemoroid ili je onak,malo ozbiljnije?
Slab protok krvi stvara trombozu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:12   #3497
Nikad nisam imala problema s heloroidima, ali evo vec 3-4 dana imam neki čvor/oteklina izvana koji me boli, pretpostavila sam najlakšu stvar, a to je da su hemoroidi? Ako mirujem sve ok, ako se krećem, nakon 3-4sata se čvor/oteklina pojavi. Na wc kad idem nemam problema jer idem ujutro odmah kad nemam/kad je najmanji čvorić.... Ima li to veze a hemoroidima ? Koristim neku kremu, ali ako se nakon tjedan dana ne povuče morat cu doktoru..

Zadnje uređivanje arubi : 19.03.2017. at 19:09.
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:43   #3498
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Slab protok krvi stvara trombozu...
Pa šta da radim?!Uzimam neke kapi za cikulaciju ali mi nisu baš od neke koristi.Inače,od kada znam za sebe,imam slabu cirkulaciju,ruke i noge su mi uglavnom stalno hladne šta god radila.
I inače me jako bole vene po nogama,isto su unutarnje,boli za popizdit.Uglavnom,kada je jako hladno,onda me bole hemići,kada je jako vruće onda me bole noge,kada je promjena vremena,boli me i jedno i drugo.
Nadam se da će operacija riješiti bar jedno od to dvoje.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 06:52   #3499
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Pa šta da radim?!Uzimam neke kapi za cikulaciju ali mi nisu baš od neke koristi.Inače,od kada znam za sebe,imam slabu cirkulaciju,ruke i noge su mi uglavnom stalno hladne šta god radila.
I inače me jako bole vene po nogama,isto su unutarnje,boli za popizdit.Uglavnom,kada je jako hladno,onda me bole hemići,kada je jako vruće onda me bole noge,kada je promjena vremena,boli me i jedno i drugo.
Nadam se da će operacija riješiti bar jedno od to dvoje.
hladnoca ruku i nogu moze biti znak anemije tj. da ti fali zeljeza i/ili nekih drugih vitamina i minerala
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:25   #3500
Bio u vinogradskoj kod vaskularnog kirurga u vezi hemića, tip je gurnul prst i rekel, hemići, I i ll stupnja, njegovo mišljenje je da to nije za operaciju, kao, još sam mlad..
Predočio mu prijašnji nalaz od privatnika, pitao me dal tražim drugo mišljenje, potvrdno sam odgovorio.. Mada veli hemići i jesu i nisu za operaciju, al njegovo mišljenje je, bolje ne, zasad..

Veli mi, da na internetu svašta piše, kao i što papir svašta trpi Referirao se na moj osvrt dok sam mu spomenuo internet i hemeroide
Al mi veli da napravim KKS možda sam anemičan, a i može bit u pitanju genetska predispozicija..
Al dok bi se operacija radila, trebalo bi ju napravit onaj koji se razumije u to a i pošto zna doć do komplikacija, pa na kraju to sve dobro ne završi..

Ni jedna operacija ne garantira 100% da se hemići nebu vratili..
Tak da, ne bih se svakom dao pod nož, isto kao što ima svakakvih automehaničara tak ima svakakvih doktora..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.