Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 22:29   #2481
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
Razmisljam da idem na kruzer pa bih volio da mi netko ukratko napise sta je od papira potrebno plus neke preporuke firmi tj kome se javit za radit na kruzeru...hvala
sve ovisi što bi ti radio na brodu, ali ajmo krenuti da ti treba putovnica kao prvo, iako najbitnije ti je da ti imaš neko znanje i da se znaš dobro predstaviti agenciji koja je onda pošalje na intervju sa regruterom iz firme...
ukratko evo ti link na forum koji je specijaliziran za poslove na kruzeru
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...tall/index.php
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:08   #2482
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
Razmisljam da idem na kruzer pa bih volio da mi netko ukratko napise sta je od papira potrebno plus neke preporuke firmi tj kome se javit za radit na kruzeru...hvala
Treba ti putovnica i Basic safety D2 brevet + liječnički(STCW odobren). I to je ono za početak da bi mogao nogom uopće kročiti na brod, a ostalo ovisi o poziciji koju bi trebao obavljati.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:09   #2483
Znali netko od vas, koji ste se prijavili da idete na brod, koji format slike (uz CV na engleskom) treba donijeti na intervju i kakva pitanja se najčešće pitaju na intervjuu (pozicija - shop assistant)? Kako ste se vi pripremali?

Hvala puno na odgovorima!
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 02:16   #2484
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Znali netko od vas, koji ste se prijavili da idete na brod, koji format slike (uz CV na engleskom) treba donijeti na intervju i kakva pitanja se najčešće pitaju na intervjuu (pozicija - shop assistant)? Kako ste se vi pripremali?

Hvala puno na odgovorima!

Format je 5x5,CV na engleskom...slika sa osmjehom sa sakom,kravatom.
Ja bas razmisljam o odlasku na kruzer,bio sam neki dan na razgovoru u Uspinjači tu u ZG-u.Par kratkih pitanja sa moje i njihove strane,malo sprehanja na engleskom tek tolko da vidi dal znate beknut,kolko sam shvatio moram im dostavit potrebnu dokumentaciju pa idemo dalje,oni te pripreme za intervju sa poslodavcem,meni su nesto pricali za Royal Caribean ali jako losa pozicija,800eura +tips...ali kao ako se pokazem u roku 2mj bi mogo zaradivat 1200e,malo prodavanje price...Sve mi se cini da treba dobro jako odraditi intervju i hvatati se odmah za sto bolji posao.
Netko savjet?
jura43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:51   #2485
Poslovi i uvjeti

Poz Dali se može na brodu raditi kao zaštitar? Koliko je to zanimanje traženo od cruise kompanija i koliko se plaća?
2. Također sam naravno zanteresiran za poslove u 'mojim strukama' da se tako izrazim završio sam Kineziološki u Zagrebu i nakon toga radio na obali u turizmu prodavajući izlete i sl. Dakle Sports Staff i Shore Excursion Staff. Molim nekoga iskusnog po mogućnosti iz prve ruke da kaže kakvi su to poslovi kako se zarađuje što pitaju na intervju za te poslove i tako dalje i bliže.

Mnogo Hvala!
__________________
Ne traži novce već sebe.
Doktor sporta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 02:09   #2486
Quote:
good2go kaže: Pogledaj post
postoje li neka radna mjesta na kruzeru za koje ne trebam radno iskustvo? Ja sam muško, 28 godina.
I mene zanima.

Razišljam da bi išao.

Izgleda da ne može.

Ina, prije 9 godina sam išao na razgovor u agenciju kad su skpljali CV-e i žena je počela vrištati na mene da šta mi pada na pamet da se javljam za posao za kojeg nemam radnog iskustva.
Javio sam se za pomoćnog prodavača.


Da li se nešto promijenilo od tada?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 00:18   #2487
Jadrlinija traži čistače.

Navodno.

U oglasu piše da se ide na stranicu Jadrolinije i tamo da su podaci, a tamo u rubrici za poslove nema sveukupno niti jedan posao.
https://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto...Sifra=82075288
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:17   #2488
Lijepi pozdrav.
Radila sam na kruzeru 2015. u butiku dva mjeseca za Starboard na Royalcu. Radim popis plus i minus stvarčica. Stav, sigurnost i očekivanja su bitni; eto samo to da napomenem. Uz to radim i kao Coach. KOga zanima direkt iskustvo, može me kontaktirati i dogovorimo se termin.

smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 12:55   #2489
Odobreno mi je radno mjestu u MSC Cruise kompaniji nakon što sam odradio skype intervju. Nisam dobio pismeno nikakav ugovor samo su mi rečeni uvjeti. Traži se od mene da im predam kopiju putovnice, fotografiju te nekakav dokument koji se zove (citiram) "National Seaman’s Book (or STCW95 Basic Safety Training Certificates)". Što je to točno? Molim vas više informacija/detalja o tome? Ja sam Hrvat te trenutno živim u Njemačkoj.

Hvala

--
Ivan Zolota
__________________
Ne traži novce već sebe.
Doktor sporta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:52   #2490
Sales Associate/Waitress: Kakva su radna vremena za ove poslove kod Starboarda??
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:02   #2491
Koliko se sati u prosijeku radi na Starboard i inim kruzerima? Je li istina da se znade po 14 sati raditi? I za to se dobije nekih mizernih 1000 dolara?
Hvala!
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:59   #2492
porezi

pozdrav

Evo jos malo i prvi put polazim, vize gotove, jos me ceka ljecnicki i to je to. Vidim puno ljudi ide preko agencija, ja sam to izbjegla, nasla kompaniju prijavila se i odma upala, mislim za ovak nac posao znate sami, pa koja je razlika al dobro svakom njegovo.

Moje pitanje je kako izbjec placanje poreza a ipak novce drzat na racunu (nebih bas putovala punih depova), svasta nesto ovuda pise al su postovi ugl godinama stari a kako se zakoni mjenjaju iz godine u godinu nisam vise pametna.
tamaruskha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:59   #2493
Ispravak neistine

Quote:
AgentScully kaže: Pogledaj post
jedva drzim jezik za zubima.

Za tuc veliku lovu (bilo gdje, pa tako i na brodu) treba prvo dobro izgulit sjedalicu u skoli i na faksu, zatim polagat drzavne ispite, pa jos dodatne ispite, pa bit asistent, pa bar jedno 3-5 godina rintat po brodovima dok se ne postigne neki bolje placeni cin.

A dobit mjesto asitenta i polako napredovat po cinovima jako je tesko odkada nema vise HR flote koja je to nasim deckima omogucavala. Tesko da cete se kao asistent ukrcat na stranca za vise od 800$ mjesecno, kad ima brdo Filipa i Pakija koji su za istu lovu sa vec nekim pomorskim iskustvom spremni na brodu ostat cak i po 2 godine u komadu.

Teoretski mogu i zene, ali u praksi je to nesto drugo.
Zasto tvrdite nesto sto ne stoji? Prvo, Asistentura i kadetura ne traju duze od 1 god. Isto tako treba naglasiti kako skolovanje traje 18mjeseci u privatnoj skoli a, kosta između 21000-34000 kuna. Nakon obrazovanja dobiva se 10 breveta za polaganje časničkog. Kadeturu se moze raditi 6mj. priobalne i 6mj. Međunarodne(nije prekooceanska). Nakon toga idete dati časnički ispit u neku od kapetanija. Nakon toga se ukrcavate kao 3časnik palube, sa ovom skolom mozete dogurati do 2časnika. Nakon 36 mjeseci plovidbe u svojstvima 3 i 2 časnika imate pravo pohađati višu, ona kosta 10000€ i traje 6 mjeseci. Tada polazete za prvog. To je ukratko sve 😎
Mariner N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:12   #2494
Možda netko zna. Frend mi je pomorski časnik ali nije dugo bio na brodu pa su mu istekli breveti i onaj glavni za časnika stroja. Kako se to sad može obnovit???
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:26   #2495
Quote:
Motor Mann kaže: Pogledaj post
Možda netko zna. Frend mi je pomorski časnik ali nije dugo bio na brodu pa su mu istekli breveti i onaj glavni za časnika stroja. Kako se to sad može obnovit???
lijepo ode u kapetaniju plati i obnovi brevete
__________________
...i kad prođe sve pjevat ću i tad...
cobra1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 01:34   #2496
Quote:
cobra1312 kaže: Pogledaj post
lijepo ode u kapetaniju plati i obnovi brevete
Je,ali za ovaj časnički mu treba 12 mjeseci navigacije u 5 godina, a kako njega obnovit?
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:51   #2497
Quote:
Motor Mann kaže: Pogledaj post
Je,ali za ovaj časnički mu treba 12 mjeseci navigacije u 5 godina, a kako njega obnovit?
Ispitom.
U kapetaniji ce sve mu bit receno.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 17:42   #2498
Sea Chefs

Molim informaciju, ako netko zna.
Plaćaju li oni mirovinsko osiguranje?

Imam ciparski ugovor iz kojeg ne razabirem, a preko maila i telefona nisam dobila odgovor.
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:29   #2499
fotograf na kruzeru

ja sam evo 'odgulila' dva ugovora ko fotograf na (britanskom) kruzeru pa cu samo tu ukratko napisati o svojem iskustvu, tj. zakljucak da vrijedi mozda probati cisto radi iskustva, ali kad si mladji i ne briga te nesta jos karijera i stabilnost.
moje iskustvo se mijenjalo od menadzera do menadzera, a u godinu dana sam ih imala cetiri...ljudi dolaze i odlaze a firmu za koju sam radila (TSP) boli dzon jer im se uvijek javljaju novi ljudi zeljni zabave. da sad ne ulazim u sve tko-sta-kako najbitnije je reci da je placa bila 600 funti mjesecno - od kojih retrogradno morate placati nasoj drzavi 150 za mirovinsko, i ono nebulozno za ZDRAVSTVENO koje vam vasa firma na brodu vec placa. tako za 450 funti iliti ca 3800kn radite SVAKI DAN. tko svijeta nije vidio bit ce mu bonus sto ce moci izaci vani u portu na par sati u nekim stvarno zanimljivim mjestima, osim ako niste IPM pa u biti ne smijete izaci. ima tu detalja koliko hocete, a na kraju se svede na to da se jednostavno ne isplati.
imala sam potrebu to napisati jer mi je vec preko glave sto svi, ali bas svi, kad cuju sto sam radila govore 'blago ti se! sretnice!' i onda kad im kazes da i nije bas tako nitko ti ne vjeruje. selektivan sluh...
nebulozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:49   #2500
Plaće na svim brodovima su najmanje moguće, jer poslodavci računaju na tips koje dobivate.
@nebulozinka uz Vašu plaću, Zar nije bio dogovoren postotak od prodanih fotografija i tips na boxu?
Mirovinsko i zdravstveno osiguranje u RH niste bila dužna si uplaćivati.
Ovisi što su Vam bili prioriteti - više novca sada, ili nešto sada a nešto kasnije, u mirovini?

Vaše mišljenje i iskustvo su važni, upozorenje uvijek dobro dođe.
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.