Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2013., 22:30   #4341
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post


Pa ne treba neka velika pamet da se zaključi da su se dečki iz JUNKA malo zaigrali sa veličinom cijevi. Ovo je pogled odozgor na VBR sa turbulatorima. Ono malo smeđe i sjajno sa žicama je senzor temperature, pa dečki dragi tako ni moji unuci ne bi spojili glavni senzor, koji upravlja sa svim funkcijama kotla.

Bez obzira na neke dobre zamisli, šamotirano ložište i VBR sa turbulatorima , konstruktori su pokazali totalno nepoznavanje pravila struke.

Fotka je već bila na ovom forumu i relativno je stara , ako netko ima noviju , sa nekog novijeg modela bilo bi lijepo da je tu postavi
Prije svega pozdrav svima. Dosta pratim ovaj forum i dosta sam sa istog naučio. Koristim dotični kotao drugu sezonu.
Pt1000 sonda sa slike je tvornički smještena u dimovodnu cijev kotla, na ovoj slici se netko igrao sa sondom....budući da jednom godišnje čistim kompletno kotao nakon sezone pozata mi je lokacija dotičnog senzora. Pozdrav
davor1808 is offline  
Old 24.03.2013., 22:38   #4342
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
Hvala za info,to mi pojednostavljuje jos jedan problem. naime kvadraturu krova trebam za solarnu elektranu. Ima li tko iskustva s najmnjim pellingom? imaju li i oni neke nedostatke kao junko?
U Bosni se pelling jako puno prodaje. Sam sam ih puno ugradio, nemam nekih posebnih problema. Iskoristenje 92%, cijena oko 2200 eura. Ovdje na forumu ima jedan KARABAJA pitajte njega, redovno izvjestava o potrosnji i funkcionalnosti.

A sto se junka tice meni takodjer ne djeluje lose. Takodjer se prodaju u Bosni, pod imenom topling. Jedino sto Mi se ne svidja na ovome kotlu je sto nema usisni Ventilator na izlazu iz kotla. U Tome slucaju dimnjak ne moze praviti Probleme.
novi13 is offline  
Old 24.03.2013., 23:16   #4343
Smile

Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
bumo onda u globusu uz janjetinu izanalizirali novoga pelteca za vrijeme trajanja interklime. a gemišta bumo onoga dobroga sikak imali na štandu.
to bi štel videti Međimurski gemišt

Valjda ste vino kupili pri nama
brle1 is offline  
Old 24.03.2013., 23:19   #4344
Quote:
RobyH kaže: Pogledaj post
bok imam par pitanja u vezi nekih detalja
kamin s hidro funkcijom koliko kw snage otprilike? pretpostavljam da je desetak dosta
znaci preporuka je odvojeni sprmnik stv 300l i 800 do 1000 l spremnik vode z
aa grijanje
solar spojiti na oba spremnika?
koko ih spojiti medjusobno?
koliko bi bilo potrebno hot pipe cijvi da pomirim potrbu za toplom vodom i neku min potrebu za malim dogrijavanjem sistema podnog grijanja u nekim prijelaznim razdobljima prpljece jesen kad mi je dovoljno 3 kw kak veli Ramzey
još uvijek ostajem kod svoje ideje CAS-BS 1000L. kaj se tiće sanitarne vode po ljeti jedamput kad zagriješ spremnik imaš sanitarnu vodu toplu i u slučaju da nema sunca 5-6 dana zbog toga što ne trošiš vodu za grijanje + kotao EKO-CUP 18kW jer u sebi ima vodoravno postavljen vbr + feroli plamenik SUN P7 + 2 x 30 heat pipe cijevi
ivek-k is offline  
Old 24.03.2013., 23:22   #4345
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
to bi štel videti Međimurski gemišt

Valjda ste vino kupili pri nama
nema gemišta bez tuduma
ivek-k is offline  
Old 24.03.2013., 23:25   #4346
Quote:
novi13 kaže: Pogledaj post
Znao sam, ni jedan kotao na pelet nisi ugradio.
Ugradio si 7 losih plamenika na bezvezne kotlove i drzis ovdje predavanja o kotlovima na pelet.
Ove tvoje kombinacije su dobre za ljude koji nemaju dovoljno novaca i tu nema rasprave, ali za nekoga ko zeli u kotlovnicu investirati 35000 kuna je tvoja preporuka smijesna.
onaj ko ima 35 000kn se ne jebe tu
ti si ko da se spominam z svojim gazdom:
ja-kad bu de ovih 8 plača kaj n isam dobil
on-gle kak super vrijeme imamo danas
brle1 is offline  
Old 24.03.2013., 23:47   #4347
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
još uvijek ostajem kod svoje ideje CAS-BS 1000L. kaj se tiće sanitarne vode po ljeti jedamput kad zagriješ spremnik imaš sanitarnu vodu toplu i u slučaju da nema sunca 5-6 dana zbog toga što ne trošiš vodu za grijanje + kotao EKO-CUP 18kW jer u sebi ima vodoravno postavljen vbr + feroli plamenik SUN P7 + 2 x 30 heat pipe cijevi
CAS-BS 801 je zamslio i moj projektant. Ako cu uzeti cm poslusat cu te. Nekako me privlace prave peci na pelet. Vidjet cemo junko ili flux. A kaj se tice 2x30 heat pipe sutra bumo vidli koliko to kosta i koliko je cijevi ravnopravno u snazi sa jednim plocastim.Hvala za pomoc.
RobyH is offline  
Old 24.03.2013., 23:48   #4348
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
onaj ko ima 35 000kn se ne jebe tu
ti si ko da se spominam z svojim gazdom:
ja-kad bu de ovih 8 plača kaj n isam dobil
on-gle kak super vrijeme imamo danas
ma novi je sigurno bil v tehno-domu v zagrebu na savjetovanju skup z menom. sve je to ok. i znam da se sako jutro zbudi jedna budala z penezima, ali u zadnje vrijeme je i takvih jako malo da bi se od toga moglo živjeti. stopu je više onih kaj nemaju za kruh i ti si takve sisteme nemru priuštiti
ivek-k is offline  
Old 25.03.2013., 01:23   #4349
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Ja bi pogadjao kolko je prodano 14 kW plamenika. Ramzay jel moze za janjetinu na interklimi?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Nedaj se kupiti za 1/2 kg janjetine i malo vina.
MatanK is offline  
Old 25.03.2013., 08:23   #4350
Onda kad ide jeftinija cijena peleta? Od 1.4. Ili kasnije?
accord is offline  
Old 25.03.2013., 10:53   #4351
Quote:
MatanK kaže: Pogledaj post
Nedaj se kupiti za 1/2 kg janjetine i malo vina.
ha ha ova ti je dobra, pa kaj misliš da ja smijem k njima na štand, poslije onog svega što sam napisao o njima , nema šanse , Kak da budem siguran da i oni nemaju neku Hurem koja vodi brigu o tirkiznoj dinastiji i truje sve okolo

Ja k njima mogu samo u diskreciji, inkognito, kao prošli tjedan u Frankfurtu na sajmu, odglumiti polupijanog švabu , dva put podrignuti od pive i praviti se da dobro hodam na ovim svojim titanskim šipkama
ramzay is offline  
Old 25.03.2013., 11:45   #4352
Ja ne vidim razloga za takav strah. Zbog čega? Zbog kritika upućenih prema nama zbog nekih proizvoda? Ni prvi ni zadnji. A svaka kritika uvijek donese nešto dobro.
centrometal is offline  
Old 25.03.2013., 18:51   #4353
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim razloga za takav strah. Zbog čega? Zbog kritika upućenih prema nama zbog nekih proizvoda? Ni prvi ni zadnji. A svaka kritika uvijek donese nešto dobro.
Ha ha , a zamisli da me neka vaša Hurem osvoji svojim čarima i otupi oštricu moga mača ( fakini no-no, ne misliti zločeste misli )

Rekao sam da sam za iće i pićiće uvijek spreman , ali ne i za razgovor o Pel Tecu jer kako razgovarati o konju koga nisam jahao, već vidio samo preko ograde kako pase u tuđem dvorištu, i trči po njemu ( doduše vezanih nogu ha ha)..

Onaj dan kad smo otkrili zašto se plamenik na Pelet Setu štopa ( ima tome i više od mjesec dana ) sjedili smo u kafani sa mojim šul kolegom koji je zbog hrvatskog proljeća, 1971 morao emigrirati, u međuvremenu je dogurao do čelnih pozicija jedne automobilske firme i sad se bavi razvojem elektromotorno - hibridnih pogona automobila.

Kolega zove na ručak u Sheraton u kom je odsjeo , a nas dvojica u radnim kombinezonima , od jutra dežuramo, ko dva blečka, da crkne plamenik i da potvrdimo tezu.
I nismo taj dan ručali, a bogami ni večerali, sve čekajući da crkne i da budemo iste sekunde, minute, kod njega.

Ali nije mi žao, uhvatili smo ga u trenutku umiranja i snimili zadnje trenutke Pelet Seta , ha ha, ali smo naučili i jednu jako važnu činjenicu od mog kolege .

POUZDANOST to je nešto što tirkizna dinastija ne pozna, a švabe poznaju i jako cijene, naime švabe su na Staljingradu na svojoj krvi i mesu naučili što su kriteriji pouzdanosti i da stvari u zimskim uvijetima moraju raditi, možda ne najbolje na svijetu, ALI MORAJU RADITI.

Moj kolega prosto nije mogao shvatiti naš postupak, u njegov germanizirani um se nije moglo uklopiti činjenica da mi to radimo volonterski, da smo gladni i promrzli na dvije tri kafe u nekoj pripizdini čekali da taj kotao crkne.

Zašto ti ovo sve pišem, nisi glasnogovornik tirkizne dinastije, niti ih zastupaš na ovom forumu, a daješ časnu pionirsku riječ da me Hurem ne bude otrovala ha ha , naravno da se zezam na račun Hurem , ali se moj kolega nije zezao kad nam je otkrio da su oni 5000 automobila ( ponavljam pet tisuća) podijelili ili dali na povoljan leasing samo pod jednim uvjetom da redovito dolaze na besplatne servise,

A mi napravimo jednu jebeno dobru kotlovnicu, ful opremljenu, čak puknemo i ploćice na pod, trebam li ponavljati Helenina kotlovnica, je trebala biti sa Pel -Tecom , a gdi smo sada?????????

Pa naravno kad se Tirkizna Dinastija boji istine, objektivne, realne i poštene. Što bi ja sad trebao reći -dečki oprostite ali špijunsko -analitičkim radom sam došao do spoznaja da vam to i to ne valja, na Pel Tecu. ha ha.

Što nam to revolucionarno dobro nudi Pel Tec, a da ja prije drugih to nisam smio vidjeti ?????????

-Cijevni registar ( VBR ) sa turbulatorima , pa to već i vrapci na grani znaju ha ha, toliko sam puta to do sada ponovio.
-Kahlicu , pa sam naziv dovoljno govori o tome što mislim o tom procesu hranjenja i izgaranja
-Lambda sondu kao opciju, kad se u kotlovima već ugrađuju senzori CO i po njemu upravlja sa režimom rada.
-Modulacija snage , i slične finese bliske I phone generaciji.Teško da me nešto takvo može oduševiti, jako teško padam na te šminkerske i marketinške fore.

Da sam vidio dobro šamotirano ložište možda bih rekao hajde došlo im je iz dupeta u glavu, ali vidio sam običnu kahlicu od INOXA , ali da je barem napravljena kako treba, da je presvučena slojem keramike, da je utopljena-adijabatska, ali neću o tome sve dok tirkizna dinastija na ovim stranicama ili na netu ne objavi zvanićne prospekte i tehničke podatke.

A dotle ću u par navrata pokazati neke odlikaše sa sajma grijanja u Frankfurtu, čak i one odlikaše sa kahlicama

Zadnje uređivanje ramzay : 25.03.2013. at 18:58.
ramzay is offline  
Old 25.03.2013., 19:47   #4354
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
...POUZDANOST to je nešto što tirkizna dinastija ne pozna, a švabe poznaju i jako cijene, naime švabe su na Staljingradu na svojoj krvi i mesu naučili što su kriteriji pouzdanosti i da stvari u zimskim uvijetima moraju raditi, možda ne najbolje na svijetu, ALI MORAJU RADITI....
Ni švabe nisu.....
Pitam sumještanina "koji q je sa tim vašim tačkama (automobili)?"
Veli: - Prešli na ISO!
Za one koji nisu upučeni: ISO je "obečanje da će raditi po PS-u" i to nazvaju "kontrola kvalitete" i više nema "kontrole proizvoda" - to je ono kad vozilo izlazi sa trake i preuzima ga probni vozač, a taj mora ispuniti desetak stranica sa 100-tinjak pitanja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 25.03.2013., 20:45   #4355
pelling problem

ove zime sam lozio drva na thermofluxovom kotlu. tj do danas. zadnjih par dana sam imao malo vlaznija drva. danas kad sam upalio pecvidim da ventilator ne radi. skinem ventilator, ocistim ono malo sta mogu jer je ko zabetonirano. upalim pec, napunim peletima, ventialtor vrti ali sad mazga nece spiralu zavrtit. na displayu zasvijetli tockica kad bi kao trebalo zavrtit ali nista. sa ispitivacem gledam elektromotor i nema struje nikakve. probam uticnicu okrenut naopacke i onda je napon stalno ali opet ne vrti. nakon par minuta cackanja spirala je proradila ali je onda ventilator opet prestao jer se katran malo otopio i zalijepio ga. opet cisitim , ventialtor vrti ali spirala nece... onda opet spirala proradi, radi i ventilator, sve 5. dodjem nakon par minuta, ventilator vrti ali spirala nista. sta bi tu mogla bit greska. probam rukom malo drmat spiralu i elektromotor i tu nema problema. sve je labavo kako treba biti.
nero81 is offline  
Old 25.03.2013., 21:23   #4356
Quote:
novi13 kaže: Pogledaj post
U Bosni se pelling jako puno prodaje. Sam sam ih puno ugradio, nemam nekih posebnih problema. Iskoristenje 92%, cijena oko 2200 eura. Ovdje na forumu ima jedan KARABAJA pitajte njega, redovno izvjestava o potrosnji i funkcionalnosti.

A sto se junka tice meni takodjer ne djeluje lose. Takodjer se prodaju u Bosni, pod imenom topling. Jedino sto Mi se ne svidja na ovome kotlu je sto nema usisni Ventilator na izlazu iz kotla. U Tome slucaju dimnjak ne moze praviti Probleme.
topling (firma iz prnjavora-proizvođač i jednog i drugog kotla) i junko su samo konstrukcijski isti, sonde u junku su PT100 a u topling PT1000, u junku je automatika Siop (slovenska), a u topling Danfoss-sami su pisali program-vjerovatno kombilacija programa iz nekoliko kotlova-a sve u cilju da se riješe problema-pojave velikog brujanja odnosno vibracija, i boja je razlika junko je žuti ( kao junkers-da zavara kupca ), a toplig je zeleni...
kod mene je žuti sa danfoss_om, naknadno promjenjena automatika.
davor1808 is offline  
Old 25.03.2013., 21:54   #4357
Taj svabski auto je kod mene, star godinu dana a vec 4. getriba nutra. Tolko o svabima i njihovoj kvalitetu. A da ne pricam o tome kak ti isti svabi rade motore sa kimponentama da izdrze tolko i tolko km. Al to je ramzayu taj kolega sugurno rekao. Treba gledati odnos kvalitete i cijene. Jer jednoga frolinga hargassnera od cca 8000 eura neznam ko bi kod nas kupio. To ti je isto ko necijih xx cm a onu stvar ne vidio. A iz iskystva mogu vam potvrditi da ti odlikasi sa nasim peletima puno cesce idu u greske nego kotlovu iz nasih krajeva.
Poziv i dalje stoji. Nece biti price o pel-tecu. Mozemo o njemcima ili o malom miceku.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
unofficial Centrometal representative
centrometal is offline  
Old 25.03.2013., 22:15   #4358
Quote:
davor1808 kaže: Pogledaj post
topling (firma iz prnjavora-proizvođač i jednog i drugog kotla) i junko su samo konstrukcijski isti, sonde u junku su PT100 a u topling PT1000, u junku je automatika Siop (slovenska), a u topling Danfoss-sami su pisali program-vjerovatno kombilacija programa iz nekoliko kotlova-a sve u cilju da se riješe problema-pojave velikog brujanja odnosno vibracija, i boja je razlika junko je žuti ( kao junkers-da zavara kupca ), a toplig je zeleni...
kod mene je žuti sa danfoss_om, naknadno promjenjena automatika.
neznam dal ima kakvu ploču elektronsku koja regulira rad. možda je zbog povečanog opterečenja zbog zastoja došlo do oštečenja kog sklopa koji upravlja radom ventilatora i puža. ako imaš prilike gdje posuditi elektroniku probaj umetnuti u plamenik . samo to ti je dvosjekli mač mogla bi i ta kihnuti pa moraš kupiti dve nove.
ivek-k is offline  
Old 26.03.2013., 00:00   #4359
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
ove zime sam lozio drva na thermofluxovom kotlu. tj do danas. zadnjih par dana sam imao malo vlaznija drva. danas kad sam upalio pecvidim da ventilator ne radi. skinem ventilator, ocistim ono malo sta mogu jer je ko zabetonirano. upalim pec, napunim peletima, ventialtor vrti ali sad mazga nece spiralu zavrtit. na displayu zasvijetli tockica kad bi kao trebalo zavrtit ali nista. sa ispitivacem gledam elektromotor i nema struje nikakve. probam uticnicu okrenut naopacke i onda je napon stalno ali opet ne vrti. nakon par minuta cackanja spirala je proradila ali je onda ventilator opet prestao jer se katran malo otopio i zalijepio ga. opet cisitim , ventialtor vrti ali spirala nece... onda opet spirala proradi, radi i ventilator, sve 5. dodjem nakon par minuta, ventilator vrti ali spirala nista. sta bi tu mogla bit greska. probam rukom malo drmat spiralu i elektromotor i tu nema problema. sve je labavo kako treba biti.
Cijev ili crijevo od vakum senzora je zacepljeno te vakum senzor prekida doziranje. Digni poklopac kotla i naci ces ga.
Vakum je spojen u komoru koja se izgleda potpuno zacepila.
Imao sam vec takvih problema sa drvetom u pellingu. Bez akumulacijskog ga nikada ne bih lozio drvetom.
novi13 is offline  
Old 26.03.2013., 00:03   #4360
Quote:
davor1808 kaže: Pogledaj post
topling (firma iz prnjavora-proizvođač i jednog i drugog kotla) i junko su samo konstrukcijski isti, sonde u junku su PT100 a u topling PT1000, u junku je automatika Siop (slovenska), a u topling Danfoss-sami su pisali program-vjerovatno kombilacija programa iz nekoliko kotlova-a sve u cilju da se riješe problema-pojave velikog brujanja odnosno vibracija, i boja je razlika junko je žuti ( kao junkers-da zavara kupca ), a toplig je zeleni...
kod mene je žuti sa danfoss_om, naknadno promjenjena automatika.
Kakvo brujanje i kada? U radu, potpali ili?
Je li sada ok sa novom regulacijom?
novi13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.