Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2016., 13:41   #121
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem da ima onih koji na pragu kraha Zemlje ovako govore i pišu...ali kad su u pitanju matričari sve je jasno..
Vukodlaci su otprilike tu otkad je i ljudi..vidim da ima upućenih u to pa neka kažu koju ako imaju vremena...treba znati pravu povijest Zemlje i zbivnja na njoj
Kaj ti trošiš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:20   #122
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kaj ti trošiš?
Oooo, vidim, nisi se još susrela s našim Budom ovdje.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:40   #123
I avatar mu malo baca na vukodlaka. Mislim da ću se zaljubiti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 06:35   #124
Kako prizvati fukodlakaaa?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 02:52   #125
vidim da ovdje svi pišu o vukodlaku na način da se neki čovjek pretvori u čudovište.

Da li je itko čuo za izraz "dogman"? Radi se o životinji..dakle, ne o tome da se neki čovac (ili žena) pretvori (kao na filmu) u neko čudovište, već o doslovnoj životinji. Ima zanimljiva emisija "Dogman encounters radio", podcast, gdje ljudi pričaju o svojim susretima sa tom životinjom. Samo da kažem da emisije nisu za one strašljive (nemojte reći da vas nisam upozorio).
Dubrovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 07:03   #126
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako prizvati fukodlakaaa?
Registriraj se na Iskricu ili sl. stranicu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:10   #127
vukodlaci postoje?
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 05:42   #128
Quote:
marko19576 kaže: Pogledaj post
vukodlaci postoje?
fuckodlaci da, ima ih koliko hoces
Vukodlaci ne...
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:49   #129
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Registriraj se na Iskricu ili sl. stranicu
Jesam. Nisam našla ni jednog fukodlaka, sve neki dragonošci. :
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 01:27   #130
Volim ovu temu, sta mislite da li vukodlaci zaista postoje ili ne?
Ravno-Zemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 06:45   #131
Najbolje je nikome ne vjerovati nego sam/a istraživati. Međutim, treba paziti što se želi. Što ako otkriješ da te životinje (dakle ne ono kao na filmovima) stvarno postoje? Da li bi ikada više kročio u šumu? Da li bi ti bilo svejedno da imaš to saznanje (da postoje)?
Dubrovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 20:54   #132
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako prizvati fukodlakaaa?
žena izađe van u oskudnom leopardprintu i onda ritualno pije žesticu u javnosti
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 22:31   #133
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
žena izađe van u oskudnom leopardprintu i onda ritualno pije žesticu u javnosti
Trebao si mi to reći dok je u Lidlu bila ona kolekcija Heidi Klum. Sad je kasno, od svega toga sam si kupila samo pončo koji ne djeluje nimalo erotično pa ga nosim samo u šumu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 15:24   #134
Quote:
Ravno-Zemljas kaže: Pogledaj post
Volim ovu temu, sta mislite da li vukodlaci zaista postoje ili ne?

Nisam ga sreo pa ne vjerujem... mislim da je Tulkas davno opisao svoj navodni susret s nekim bestijama slicnim vukodlacima...
__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 17:42   #135
Da, mislim da na temi o istinitim horor događajima.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 09:36   #136
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Da, mislim da na temi o istinitim horor događajima.

__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 12:26   #137
Quote:
Dubrovcanin kaže: Pogledaj post
vidim da ovdje svi pišu o vukodlaku na način da se neki čovjek pretvori u čudovište.

Da li je itko čuo za izraz "dogman"? Radi se o životinji..dakle, ne o tome da se neki čovac (ili žena) pretvori (kao na filmu) u neko čudovište, već o doslovnoj životinji. Ima zanimljiva emisija "Dogman encounters radio", podcast, gdje ljudi pričaju o svojim susretima sa tom životinjom. Samo da kažem da emisije nisu za one strašljive (nemojte reći da vas nisam upozorio).
imas i o goatmanu
nekak mi malo previse tih stvorova ima oko nas.....nevidljivih
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 15:29   #138
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Malo je tužno što su te naše Slavenske legende,su Germani ukrali (Nijemci i Englezi, kansije Ameri) nama i proslavili ih
Taj mit vjerojatno imao podrijetlo u skupinama mladih ratnika u fazi izmedju djetinjstva i punog primanja u zajednicu tipicnima za protoindoeuropske narode:
https://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%B3ryos

i mnoge kasnije indoeuropske skupine imaju neke verzije istog, npr u Spartanaca:
https://en.wikipedia.org/wiki/Crypteia

U mnogim ranim indoeuropskim izvorima te skuipine iskazuju povezanost sa odredjenim animalnim karakteristikama, ukljucujuci insignije odredjenih zivotinja. Najrasirenije i najstarije se cine vucje. Nor mogu nositi vucju kozu i maske. Smatraju se izvan drustvenih zakona i pravila, cesto izvode fizicke napade, silovanja isl koja bi im u odrasloj dobi bila zabranjena.

Vjerojatno su jedna kasnija manifestacija istog i nordijski berserkeri, iako u ponesto drugacijoj socialnoj ulozi od adolescentske faze inkulturacije u zajednicu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Berserker

Takodjer te pojave vidimo u vedskim izvorima:
https://en.wikipedia.org/wiki/Maruts

Keltskim:
https://en.wikipedia.org/wiki/Fianna

Italskim:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ver_sacrum

Dakle najizgledniji izvor mita se cini da bi mogla biti povijesna pojava koju djele svi indoeuropljani, iako se kasnije manifestacije donekle razlikuju, neke zadrzavajuci izrazito animalna obiljezja.

Sam vukodlacni mit pak djele mnogi europski narodi, a posebno slavenski, germanski i balticki. Nije nesto ekskluzivno slavensko sto bi ostali trebali krasti.
To je uostalom ocito vec i iz toga sto nazivi koji se koriste u engleskom jeziku nisu slavenskog vec staroengleskog (warewulf -> warewolf) ili grckog (lukánthrōpos->lycantrope), oba u znacenju covijek-vuk i zabiljezena u pisanim izvorima puno prije slavenskih inacica.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 16:17   #139
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Postoje, ili barem nesto jako slicno..
Znam da ti vjeruješ u vukodlake ili "nešto jako slično" zbog onoga što tvrdiš da si doživio. Poslao sam ti pp. Znam da odgovaram na jako stari post, ali ako vidiš ovaj komentar barem reci želiš li odgovoriti ili ne. Lijep pozdrav!

Quote:
rig_pigGSF kaže: Pogledaj post
Nisam ga sreo pa ne vjerujem... mislim da je Tulkas davno opisao svoj navodni susret s nekim bestijama slicnim vukodlacima...
Da, to mi je oduvijek bila jedna od top priča na ovom forumu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 16:26   #140
Quote:
Dubrovcanin kaže: Pogledaj post
vidim da ovdje svi pišu o vukodlaku na način da se neki čovjek pretvori u čudovište.

Da li je itko čuo za izraz "dogman"? Radi se o životinji..dakle, ne o tome da se neki čovac (ili žena) pretvori (kao na filmu) u neko čudovište, već o doslovnoj životinji. Ima zanimljiva emisija "Dogman encounters radio", podcast, gdje ljudi pričaju o svojim susretima sa tom životinjom. Samo da kažem da emisije nisu za one strašljive (nemojte reći da vas nisam upozorio).
Nedavno sam čuo za taj izraz, upravo na ovom forumu. Nije mi posve jasno radi li se tu o fizičkom biću nalik psu ili vuku ili se radi o nekakvom entitetu koji poprima psoliki ili vukoliki oblik.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.