Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2010., 13:16   #21
Moj prijatelj je prije nekoliko godina radio sa arheološkom ekipom na iskapanjima u Naroni kad su odkopali ogroman ljudski kostur veličine preko 3 i po metra. Uz njega su pronašli golemi mač, očito njegov jer je veličinom odgovarao dimenzijama ovog diva. Nakon šoka ekipe na terenu nazvali su autoritete u nadležnom ministarstvu koji su ih uputili da kostur zakopaju a mač pohrane u arhivu arheološkog muzeja u Splitu.

Osim toga stari ljudi po Braču pričaju da su nalazili ogromni kosture u pećinama Vidove Gore ali da su s vremenom kosti uklonjene.

Ne vjerujem da se radi o Annunakijima, prije vjerujem da se giganti ne uklapaju u evolucijsku znanstvenu paradigmu, pa da se zato šuti o njima.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 13:24   #22
ne vjerujem u te kosti baš da su for real al dajte malo razmislite kak je danas lako reć za bilo kaj da je fake...najlakši način zataškivanja su upravo izgovori poput photoshopa,ljudi će uvijek bit u sumnji zbog takvih stvari...npr.snimim s mobitelom pravi nlo ispred mene,postavim na youtube da svi vide i normalno da će 90% komentara bit 'fake'
internet je preplavljen svačim od nlo-a do krugova u žitu i vjerujem da jedan dio tih stvari nije fake,jednostavno ne vjerujem da se nekom da radit tolko photoshopiranja,tu su na stotine tisuća slika i videa i to bi morala bit neka ogromna zajednica ljudi s nekim nerazumljivim ciljom obmanjivanja cijelog svijeta,nema mi logike kak kod da okrenem...

Zadnje uređivanje benizg : 01.08.2010. at 13:33.
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:24   #23
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj je prije nekoliko godina radio sa arheološkom ekipom na iskapanjima u Naroni kad su odkopali ogroman ljudski kostur veličine preko 3 i po metra. Uz njega su pronašli golemi mač, očito njegov jer je veličinom odgovarao dimenzijama ovog diva. Nakon šoka ekipe na terenu nazvali su autoritete u nadležnom ministarstvu koji su ih uputili da kostur zakopaju a mač pohrane u arhivu arheološkog muzeja u Splitu.

Osim toga stari ljudi po Braču pričaju da su nalazili ogromni kosture u pećinama Vidove Gore ali da su s vremenom kosti uklonjene.

Ne vjerujem da se radi o Annunakijima, prije vjerujem da se giganti ne uklapaju u evolucijsku znanstvenu paradigmu, pa da se zato šuti o njima.
Kako ne.
A taj ti prijatelj to ne bi slikao barem s mobom.
Pa zavjera ministarstva.

Nisu oni otkopali nikakve kosture.
Ili lazu ili su bili na tezim drogama.
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:33   #24
Ali kako ne kužiš?!? To ti je belosvetska zavera okorjelih darvinista, jerbo zato što se ogromni kosturi ne uklapaju u teoriju evolucije... Ljudi u crnom! Čipovi u svima nama! (Bjež u brda, narode!)

@ Ufogoverment, link na stranicu autora koji, između ostalog, spominje nekakve svoje teorije o lubanjama iz Perua (koje nemaju veze sa stvarnim stanjem) nije dokaz postojanja divova.

Naravno, ako se ovo "čuo sam da se priča..." računa kao dokaz...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:47   #25
Izgleda da se ne smije vjerovati svemu što se vidi na internetu. Koji šok.



Čovjek od 36 stopa (~11 metara) ne moze imati isti kostur kao i čovjek od 1,80m. Takav div ne bi mogao niti stajati, a kamoli trčati, skakati i vitlati mačem ili sjekirom.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 15:02   #26
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
..autora koji, između ostalog, spominje nekakve svoje teorije o lubanjama iz Perua (koje nemaju veze sa stvarnim stanjem) nije dokaz postojanja divova.

Naravno, ako se ovo "čuo sam da se priča..." računa kao dokaz...
A s kakvim stanjem imaju veze? Što si to ti čuo?
levelheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 15:08   #27
S linka koji je dao Ufogoverment: "...Growing up in Nevada I had heard stories..."

Na ovom linku zainteresirani, između ostalog, mogu pročitati i o divovima svakojakim, kao i o lubanjama iz Perua...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 15:22   #28
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Šta se tiće tzv Anunnakija , ima samo jedan dokaz da su postojali tamo neki divovi :

klik na link - fosilni ostatak dijela noge

Al imaš bogatu povijest na račun njih tj masu zapisa.



klik na link - Akkad
I šta kažu ovi što se zalijepe na svaku intrigantnu temu da bi trolali ... fotošoping. Šta ćeš, takva vremena, svi bi u šoping. Nema se vremena za povijesne pizdarije ...
Postanak 6. poglavlje
Stvaranje 6,4 U te dane, na zemlji bijaše divova a bijaše ih tu opet jer nađoše kćeri ljudske i imađahu od njih djece. To su nekadašnji glasoviti polubogovi.

" Ondje se rodiše divovi, čuveni od davnine, rastom golemi, vješti u boju; (27) ali njih ne izabra Bog niti im povjeri put spoznanja; (28) izginuše jer ne imaše mudrosti, izginuše sa svoje ludosti. "

Bog nije oprostio divovima u staro doba kad se pobuniše pouzdavši se u svoju moć. Nije poštedio sugrađana Lotovih: njih se gnušao zbog oholosti njihove. grijeha svojih. tvrdoće srca svojeg. jedan tvrdoglavac, bilo bi čudo ako bi ostao bez kazne, jer i milosrđe i gnjev pripadaju Gospodu, koji može u svojoj moći oprostiti i srdžbu iskaliti.

" Ja pred njima istrijebih Amorejce visoke k'o cedar, jake poput hrašća, ja uništih i plod na njima i korijen pod njima. "
levelheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:01   #29
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Kako ne.
A taj ti prijatelj to ne bi slikao barem s mobom.
Pa zavjera ministarstva.

Nisu oni otkopali nikakve kosture.
Ili lazu ili su bili na tezim drogama.
Pa eto recimo national geographic tv je izdao jedan dvd koji se mogao prije jedno dvi godine kupit i kod nas (na trafici) u kojem pokazuje nove uvide u evoluciju ljudske vrste i predstavlja sve vrste humanoida čiji su kosturi pronađeni, pa prema tome postoje dokazi da su hodali majkom zemljom.

Predstavili su sve - od patuljastih ljudi ne većih od 40 cm do divova preko 3 metra. Drugim riječima dovoljan broj dokaza o postojanju divovskih ljudi je pronađen da se istina više ne može skrivati ispod tepiha i paradigma se ipak mijenja.

dobro je biti skeptičan
ali pri tome ostati otvorenog uma
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:17   #30
http://www.youtube.com/watch?v=4RkCwLohZaI ...

...



... eh... sad samo cekam komentare da je bilo krilatih ljudi...

Zadnje uređivanje haram : 01.08.2010. at 17:34.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:36   #31
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Pa eto recimo national geographic tv je izdao jedan dvd koji se mogao prije jedno dvi godine kupit i kod nas (na trafici) u kojem pokazuje nove uvide u evoluciju ljudske vrste i predstavlja sve vrste humanoida čiji su kosturi pronađeni, pa prema tome postoje dokazi da su hodali majkom zemljom.

Predstavili su sve - od patuljastih ljudi ne većih od 40 cm do divova preko 3 metra. Drugim riječima dovoljan broj dokaza o postojanju divovskih ljudi je pronađen da se istina više ne može skrivati ispod tepiha i paradigma se ipak mijenja.
Gigantopithecus (from the Greek gigas - γίγας "giant", and pithecus - πίθηκος "ape") is an extinct genus of ape that existed from roughly one million years to as recently as three-hundred thousand years ago...

http://en.wikipedia.org/wiki/Gigantopithec

http://mahou.wordpress.com/2007/04/22/gigantopithecus/

Quote:
dobro je biti skeptičan
ali pri tome ostati otvorenog uma
... ali stvari treba tumaciti s objektivnim razumijevanjem, a ne po nasim zeljama...

... a postojale su daleko neobicnije vrste od oversajzed ljudi, ako je nekome do senzacija...

Zadnje uređivanje haram : 01.08.2010. at 17:39.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 17:36   #32
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a postojale su daleko neobicnije vrste od oversajzed ljudi, ako je nekome do senzacija...
Znači - BILO je. I osim tih "OVERsized" bilo je još toga. A čega ...... ?
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:10   #33
Quote:
haram kaže: Pogledaj post

... ali stvari treba tumaciti s objektivnim razumijevanjem, a ne po nasim zeljama...

... a postojale su daleko neobicnije vrste od oversajzed ljudi, ako je nekome do senzacija...
thank you for sharing link slažem se načelno s tobom ....

ja naravno ne znam jesu li oversajzed ljuidi postojali ili ne .... iako sam čula puno priča. Osobno mi treba kakav opipljiv dokaz i kad je u pitanju NLO, i chemtrails, i povratak niburua, i annunakiji, i jeti, i photon belt, i ljudi gušteri sve jednako

Zašto bi tako nešto kao ovesajzd čovjek bilo neobično? Ako majmun imao svoju gigantsku verziju, ako ju je medo imao, ako ju je tigar imao, slon, čak i gušterica zašto je ne bi mogao imati i čovjek?

U ovom dokumentarcu autori iznose dokaze da su različite klimatske i druge prilike u okolišu pogodovale tome da oni koji se najbolje mogu prilagoditi opstanu i zato su negdje u nekom periodu opstajali divnovi, a negdje patuljasti ljudi .... Također objašnjavaju zašto je današnja vrsta ljudi u ovim dimenzijama preživjela a ostale odumrle. Uglavnom zato jer su bili beskrupolozni lukavi predatori .....
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:19   #34
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Znači - BILO je. I osim tih "OVERsized" bilo je još toga. A čega ...... ?
... nisam napisao da je bilo takvih ljudi, i nije ih bilo u smislu kako se to tumaci na ovoj temi... postojali su razni oblici hominida (iliti ljudolikih ) raznih velicina (od kojih je gigantopitek bio najkrupniji), ali to je sve davna proslost (od stotina tisuca do miliona godina)... nikako nema ozbiljnih tragova/nalaza o njima u nasoj pisanoj povijesti koja seze do par tisuca godina...

... a prave bestije se mogu vidjeti u BBCjevim dokumentarcima kao "Walking with beasts" i "Walking with monsters", doba gmazova da ne spominjem (dinosauri i druge grane) -ima sve na netu i Jubitou ... i tu se radi o pravim znanstveno istrazenim i potvrdjenim nalazima i rekonstrukcijama... stvarno fascinantno...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:31   #35
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
...

Zašto bi tako nešto kao ovesajzd čovjek bilo neobično? Ako majmun imao svoju gigantsku verziju, ako ju je medo imao, ako ju je tigar imao, slon, čak i gušterica zašto je ne bi mogao imati i čovjek?

...
Koja je to gigantska verzija tigra ?
Ako mislis na smilodona ... nije bio veci od danasnjeg sibirskog tigra. Barem ne bitno veci.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 19:08   #36
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
thank you for sharing link slažem se načelno s tobom ....
... fala, fala... sad nemora biti ni da sam ja nepogresiv, mogu biti u zabludi, ali trudim se da slijedim neki tok informacija...

Quote:
ja naravno ne znam jesu li oversajzed ljuidi postojali ili ne .... iako sam čula puno priča. Osobno mi treba kakav opipljiv dokaz i kad je u pitanju NLO, i chemtrails, i povratak niburua, i annunakiji, i jeti, i photon belt, i ljudi gušteri sve jednako...
... to su sve stvari koje skakljaju nasu mastu, ali ipak... postoji put kojim se nesto dokazuje ili pobija...

Quote:
Zašto bi tako nešto kao ovesajzd čovjek bilo neobično? Ako majmun imao svoju gigantsku verziju, ako ju je medo imao, ako ju je tigar imao, slon, čak i gušterica zašto je ne bi mogao imati i čovjek?

U ovom dokumentarcu autori iznose dokaze da su različite klimatske i druge prilike u okolišu pogodovale tome da oni koji se najbolje mogu prilagoditi opstanu i zato su negdje u nekom periodu opstajali divnovi, a negdje patuljasti ljudi .... Također objašnjavaju zašto je današnja vrsta ljudi u ovim dimenzijama preživjela a ostale odumrle. Uglavnom zato jer su bili beskrupolozni lukavi predatori .....
... u pravu si opcenito, ali radi se o vremenu daleko duljem od trajanja nase civilizacije... a ovdje se neki "dokazi" shvacaju zdravo za gotovo...

evo, na primjer; prilicno dobro je utvrdjeno da je postojala vrsta kao ovaj megaterij (divovski ljenjivac) do razmjerno nedavno -do pred otprilike 10 000 godina...





zasto bi "zvanicna" znanost zataskavala takve stvari ? Druga stvar je sto necijim preduvjerenjima odgovara drugacija slika svijeta...


... sori, net mi je uzasno spor danas...

Zadnje uređivanje haram : 01.08.2010. at 19:15.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 20:39   #37
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... nisam napisao da je bilo takvih ljudi, i nije ih bilo u smislu kako se to tumaci na ovoj temi... postojali su razni oblici hominida (iliti ljudolikih ) raznih velicina (od kojih je gigantopitek bio najkrupniji), ali to je sve davna proslost (od stotina tisuca do miliona godina)... nikako nema ozbiljnih tragova/nalaza o njima u nasoj pisanoj povijesti koja seze do par tisuca godina......
Ma nego šta.

A ovo su mutacije, zaostaci te davne prošlosti. Ili ni to nije postojalo?

__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 20:57   #38
Robert Wadlow je imao problema s hipofizom što je uzrokovalo abnormalno visoku razinu hormona rasta u tijelu. Dakle riječ je o bolesti.

Ako se rodilo dijete s jednim okom, znači li to da je u nedavnoj povijesti postojala vrsta kiklopa?

Znači haram je rekao da je postojala vrsta hominida prije par stotina tisuća godina koja je bila izrazito visoka, a ti smatraš da su takvi divovi postojali i nedavno pa si njegovu izjavu odlučio osporiti tako da si zaljepio sliku bolesnog čovjeka koji je živio u dvadesetom stoljeću.

Loše, jako loše.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:04   #39
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Robert Wadlow je imao problema s hipofizom što je uzrokovalo abnormalno visoku razinu hormona rasta u tijelu. Dakle riječ je o bolesti..
Je je, sve same boleštine. I tebi nešto nije dobro, moglo bi te uhvatiti u leđima, previše se savijaš.

S obzirom da je "dečko" s fotografije dobrano poživio za diva, ta je mutacija još i dobro podnijela ovo vrijeme i podneblje.

A bilo je još takvih "bolesnika"

__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:25   #40
Quote:
haram kaže: Pogledaj post

... to su sve stvari koje skakljaju nasu mastu, ali ipak... postoji put kojim se nesto dokazuje ili pobija...

... u pravu si opcenito, ali radi se o vremenu daleko duljem od trajanja nase civilizacije... a ovdje se neki "dokazi" shvacaju zdravo za gotovo...

zasto bi "zvanicna" znanost zataskavala takve stvari ? Druga stvar je sto necijim preduvjerenjima odgovara drugacija slika svijeta...
Ne znam zašto bi zataškavali ... moguće da je u pitanju samo inertnost, nije se pojavio još nitko tko bi se ozbiljno s tim pozabavio, iako ovaj dvd od national geografic tevea (ili je možda bio discovery chanel ) govori u prilog tome da se u znanstvenoj zajednici pogledi mijenjaju u smislu da je postojalo puno više ljudskih vrsta nego što se misli, a među njima su i divovi.

A šta se tiče divova novijeg vremena - šta ja znam ..... ne bi se sad polarizirala s tobom i govorila suprotno, samo radi diskusije, naime vrlo razložno razmišljaš i informiran si, a ja o toj temi znam ovlaš samo onoliko koliko sam čitala , gledala na you tubeu i čula iz prve ruke od ovog mog prijatelja što sam ga spomenula što je radio na iskapanjima u Naroni ... tip nije ni lažljivac, ni sklon pretjerivanju .... vjerujem da nije izmišljao, ali naravno zašto bi mu ti vjerovao . Jedan moj drugi prijatelj mi je ispričao da mu je njegov otac pričao da je kao mali na braču se igrao sa drugom djecom s ogromnim lubanjama koje su našli u nekoj od pećina i da se godinama u njihovom selu znalo da su tamo na tom nekom mjestu kosti divova.

Ali razumijem, sve je to čula, rekla, kazala, fotošopirala - pa se ne može ni potvrditi, ni dokazati, ali bome ni negirati, jer previše je dima, šta možda znači da tu moguće ima i nešto vatre ...
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.