Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2012., 10:55   #1
Boks za konja,kako i kakav?

Bok ekipa.

Imam u planu konja kupovat,konj sad više manje nije bitan nego boks

Kako da boks napravim,da ga sam sagradim ili ima kupit onaj montažni,ako bi ga gradio to bi bilo od cigle,trebam mjesta za najmanje 2 konja(ako bude oplodnje i tako to)

da li ima neka stranica s opremom zua konje i boksovima,ako ima postajte mi je tu

Hvala
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:13   #2
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Bok ekipa.

Imam u planu konja kupovat,konj sad više manje nije bitan nego boks

Kako da boks napravim,da ga sam sagradim ili ima kupit onaj montažni,ako bi ga gradio to bi bilo od cigle,trebam mjesta za najmanje 2 konja(ako bude oplodnje i tako to)

da li ima neka stranica s opremom zua konje i boksovima,ako ima postajte mi je tu

Hvala
Obratiti pažnju :
trebaš dovod vode (za pojilice)
pod najbolje šljunak, pjesak, stara cigla (radi kopita i odvodnje)
vrata u dva dijela
nesmije biti istaka na zidovima
zidivi mogu ostati od cigle ali se premazuju vapnom
min visina 2,70
pri vrhu dobro staviti dva prozorčića radi svjetla i prozračivanja
prag nesmije biti previsok, najbolje bez praga
...
...
matrijali koje koristiš moraju biti prirodni

Do saznaja došao:, išao raditi jednu štalu, ja mislio temelji cigla deka i gotovo kad tamo... dušu ispustio dok nije napravljena "kak treba za gospona konja"

Štala 4x4 sa svim matrijalom i radom ti je cca 30000 kn bez PDV
Opcija drvenoga ili od panela neznatna razlika jer te ubijau drugi radovi(vrata prozori voda drenaža pod)
dioskuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:53   #3
Quote:
dioskuri kaže: Pogledaj post
Obratiti pažnju :
trebaš dovod vode (za pojilice)
pod najbolje šljunak, pjesak, stara cigla (radi kopita i odvodnje)
vrata u dva dijela
nesmije biti istaka na zidovima
zidivi mogu ostati od cigle ali se premazuju vapnom
min visina 2,70
pri vrhu dobro staviti dva prozorčića radi svjetla i prozračivanja
prag nesmije biti previsok, najbolje bez praga
...
...
matrijali koje koristiš moraju biti prirodni

Do saznaja došao:, išao raditi jednu štalu, ja mislio temelji cigla deka i gotovo kad tamo... dušu ispustio dok nije napravljena "kak treba za gospona konja"

Štala 4x4 sa svim matrijalom i radom ti je cca 30000 kn bez PDV
Opcija drvenoga ili od panela neznatna razlika jer te ubijau drugi radovi(vrata prozori voda drenaža pod)
zahvaljujem ti na odgovoru,novca će se nać,dogovorili smo mi to u kući još neke stvari tako da će štala bit 10x5 najmanje...i sa sjenicom u potkrovlju...pogotovo mi je drago što si mi napisao za pod da bude nešto što može vodu odvest dolje,meni u glavi prvo bio temelj od salivenog betona...pa tako da mi temelj od betona pada u vodu...hvala na odgovoru
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 17:47   #4
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
zahvaljujem ti na odgovoru,novca će se nać,dogovorili smo mi to u kući još neke stvari tako da će štala bit 10x5 najmanje...i sa sjenicom u potkrovlju...pogotovo mi je drago što si mi napisao za pod da bude nešto što može vodu odvest dolje,meni u glavi prvo bio temelj od salivenog betona...pa tako da mi temelj od betona pada u vodu...hvala na odgovoru
Temelj ide od betona, podna ploča nesmije biti od betona, osim ako ti netreba širina zbog gornjega objekta (ako radiš deku nju proširiš polm sa svake strane i dobiješ širinu gornju) 5 m ti je upitna širina.Ako ti je ulaz bočno(po dužini)pa da tako stavljaš boksove ( duzina boksa barem 3,5m) treba ti još barem 2,5-3 metra za hodnu stazu kako bi mogao manipulirati s konjem i stvarima) ako ti je ulaz direktno za svaki box izvana 5 m ti je previše. Širina boxa zavisi dali želiš konja stisnuti ili mu dati konfora da se može okrenuti relno 3m da bude konforno.
Pregrade boxa moraju biti od jako čvrstoga matrijala željezo ili zid jer se konj jako puno na njih naslanja ili se zna o njih trljati, zavisi koliko je unutra.
dioskuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 21:28   #5
Bježi od betona ako ikako možeš. Za pod se koristi glina ili ciglovit (?). Ako mogu biti zidovi od opeke bilo bi super.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 06:21   #6
Ja sam jednom imao u rukama izvedbeni projekt za konjušnicu u kojem je bilo navedeno da pod u boksu mora biti od hrastovih kocki ugrađenih u podlogu.Zašto i kako ne znam jer je to van moje struke no zapazio sam jer je malo neuobičajeno.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 07:46   #7
Dobar izolator, kao i nekada u radionicama.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 10:26   #8
Moji su nekoć imali konje pa sam i ja ko mulac bio s njima i radilo se s konjima.
Ovo šta ti pričaju za pod u boksovima je uredu.Po mjem nekom iskustvu a i vidio na puno mjesta di se drže konji pod je složen od hrastovih kocki a negdje i od hrastovih trupčića a između nabijen pjesak fini ispod svega toga napravi dobru drenažu žnači dobar sloj kamnea pa onda šljukna i složiš ili trupiće ili kocke hrasta i ako ostane kakva fuga rupica između zapuni finim pjeskom.
Uobičajeno je bilo kod nas na selu da su podovi za stoku,konje krave i to od drveta jer im je toplije za ležanje.Mi smo imali boks nekih 3 m dužine i 1.5-2 m širine i konj je bio vezan za jasle (korito za hranjenje ko nezna).Ako radiš štalu od cigli znači zidanje i to obavezno napravi jasle od drveta ili pregradu između boksova od drveta jer oni vole gristi radi zubi,tako vele stariji i iskusniji.
Neko je spomenuo širi hodnik i to je opravdano jer ćeš imati hrpu stvari kraj boksa kao bale sjena i slame pa sigurno neka vreća sa zobi i kukuruzom a i alat za čišćenje i neka tačka ti treba i sabere se toga.
Najljepše bi bilo napraviti sve to od drveta to daje onaj neki prirodni štih i kako su ono radili naši stari a i iskreno ide neka drvena štala ili koliba i konj kraj toga to se mora priznati ali ipak je lakše raditi za ciglom i betonom a i stabilnije je u svakom slučaju.
I da nezaboravim dosta svjetla to pod obavezno.Evo nadam se da sam barem malo pomogao ali u svakom slučaju sa srećom i ljepi trenuci u zabavi sa konjima.
__________________
Čovjek sniva a Bog realizira!
Štrkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:52   #9
iza svih sveta stiže kobila,hvala na odgovorima,javit ću se ponovo kad radovi krenu,a konja ću držat do tada kod jednog čovjeka
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.