Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 22:48   #1
Unhappy Dermoidna cista na jajniku

dijagnosticirana mi je dermoidna cista kod lijevog jajnika veličine 5x6 cm, doktorica kaže da se neće povući, dakle treba operacija, markeri na tumor nisu povećani, molim vaša iskustva u vezi s ovim problemom
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:23   #2
I meni je dijagnosticiran dermoid u ožujku ove godine. CA125 i ca 19-9 su mi povećani. cista je 4 cm.
ovu srijedu idem na laparaskopiju na sv. Duh
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:43   #3
http://www.medicina.hr/clanci/ciste_jajnika.htm
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:16   #4
dermoidna cista

hvala BUBEK
sada znam više, a slijedi mi za nekoliko dana dogovor za operaciju pa ću saznati još detalja
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:19   #5
kad obavim sve u srijedu i kad dođem iz bolnice napisat ću ovdje iskustvo...možda nekom pomogne
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:25   #6
ja sam to vadila

moja je bila veća

ujutro operacija
popodne sam sama išla na wc
drugi dan u kafić na kavu
četvrti doma (sama se obukla, spremila... ... )



sv. Duh - odlična iskustva
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:50   #7
atlantis... jel može malo opširnije...

koji doktor? kak je prošla anestezija? što ponijeti u bolnicu? oporavak? koliko bolovanja...
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:18   #8
atlantis

zanimaju me detalji, priprema prije operacije, pa buđenje nakon , trajanje, itd.
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:35   #9
joj... izgleda da i mene čeka operacija...
imam 'običnu' cistu na jajniku veličine skoro 5 cm, ali izgleda da je tamo već par godina (par godina nisam radila ultrazvuk, ali cista je bila na istom mjestu prije par godina i sad ove godine na dvije kontrole u razmaku od 5 mjeseci, i malo je veća), nemam povišene one markere, ali doktorica se postavila dosta odlučno i preporuča da se ukloni, odmah mi je preporučila par doktora i gura me da se što prije naručim...

Ne znam, meni se i ne ide na operaciju, ali imam dojam da me doktorica nije htjela plašit, ali da zapravo misli da je ozbiljno i da bi to što prije trebala riješiti
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:28   #10
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
joj... izgleda da i mene čeka operacija...
imam 'običnu' cistu na jajniku veličine skoro 5 cm, ali izgleda da je tamo već par godina (par godina nisam radila ultrazvuk, ali cista je bila na istom mjestu prije par godina i sad ove godine na dvije kontrole u razmaku od 5 mjeseci, i malo je veća), nemam povišene one markere, ali doktorica se postavila dosta odlučno i preporuča da se ukloni, odmah mi je preporučila par doktora i gura me da se što prije naručim...

Ne znam, meni se i ne ide na operaciju, ali imam dojam da me doktorica nije htjela plašit, ali da zapravo misli da je ozbiljno i da bi to što prije trebala riješiti
Eto, ja se već nekoliko dana bavim proučavanjem svih mogućih cista na jajnicima iz svih raspoloživih izvora. Zaključak je : treba operirati, operacija je nejčešće laporaskopska i poslije se brzo oporaviš, naravno, ako je sve u redu. Ovdje na forumu možeš naći i snime nekih operacija i sl. Malo se potrudi i pronađi. Mislim da se ne trebaš bojati i otiđi riješi to što prije.
Ja čekam da moja ginekologica dođe s god.odmora pa ću i ja na dogovor za operaciju.
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:06   #11
e imam jedno pitanje, možda znaš...
kakva je procedura za doći na pregled u bolnicu i dogovoriti operaciju?
ja sam naime ove preglede na kojima mi je otkrivena cista obavila privatno, imam neku ginekologicu 'na socijalno' ali kod nje mislim nikad nisam bila i ne znam da li bi mi htjela napisati uputnicu tj. ne znam kako to tražiti. A ne plaća mi se pretrage po bolnici, pogotovo što imam dopunsko i te neke stvari bi mogla odraditi skroz besplatno.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:39   #12
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
e imam jedno pitanje, možda znaš...
kakva je procedura za doći na pregled u bolnicu i dogovoriti operaciju?
ja sam naime ove preglede na kojima mi je otkrivena cista obavila privatno, imam neku ginekologicu 'na socijalno' ali kod nje mislim nikad nisam bila i ne znam da li bi mi htjela napisati uputnicu tj. ne znam kako to tražiti. A ne plaća mi se pretrage po bolnici, pogotovo što imam dopunsko i te neke stvari bi mogla odraditi skroz besplatno.
Predpostavljam da doktorica koja ti je dijagnostitcirala cistu ne radi operacije. To je bio kod mene slučaj, dakle, doktor koji mi je postavio dijagnozu ne radi operacije. On mi je dao uputnicu za bolnicu za koju sam se ja odlučila.Onda sam otišla tamo na pregled (izabrala sam kod kojeg ću doktora) te mi je tamo potvrđena dijagnoza i rečeno mi je da se dođem dogovoriti za termin operacije kada se odlučim. Onda mi je ponovo moj ginekolog dao uputnicu za dogovor za operaciju.
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:12   #13
da moja doktorica ne radi operaciju, rekla je da mi može preporučiti par doktora, ali ona je privatnik, ne znam da li mi ona može napisati uputnicu, taj dio me muči.
tvoj doktor pretpostavljam nije privatnik.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 18:37   #14
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
da moja doktorica ne radi operaciju, rekla je da mi može preporučiti par doktora, ali ona je privatnik, ne znam da li mi ona može napisati uputnicu, taj dio me muči.
tvoj doktor pretpostavljam nije privatnik.
Uputnicu ti može dati i tvoj doktor opće prakse
talija2511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:28   #15
iako je to kao ginekološki problem?
ako može to bi bilo jako super, imam genijalnu dokicu opće prakse, možda mi može i preporučit nekoga...
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:47   #16
da ne pišem ponovno sve

https://www.forum.hr/showthread.php?t=137516

i ovo

c/p posta od prije par godina - pisan u ponedjeljak oko podneva (operacija je bila u petak ujutro)


a sad obecani izvjestaj:

imam tri rupe u trbuhu, ne smijem se smijati jer onda boli ko sam vrag
s anesteziologom sam dogovarala crno vino i ovcji sir za budjenje ali me prevaril docekala me infuzija : bljak:

daklem, dan prije nish ne jedesh, od veceri prije nish ne pijesh. brijanje (to sam doma) i klistir obvezatni. onda se neko vrijeme zblizavash s kolegicama u wc-u

dodje ti lijecnik koji ti objasni tocno sve sto ce ti se dogadjati, od prve injekcije do budjenja i kako se zahvat radi.

petak-
ujutro se istusirash, dobijesh diorovu haljinu i cekash sestru s injekcijom.
odvezu te u salu i tu krene zanimljiv dio

prvo doktora zajebavash zbog frizure i nastupa na htv-u vecer prije, pa ti on kaze da anesteziolog kasni i da ce na zivo, pa pregovarash jel ce svirat vangelis il narodnjaci

pa se pojavi zelenooki anesteziolog, pa s njim dogovorish budjenje i onda zaspish (8.30)

/tu te negdje voze u sobu pa sa smijeskom zahvaljujesh deckima koji te prenasaju na krefet - to su mi cure poslije pricale /

budish se u neko doba (10:27 po mom mobitelu) i sa sestrom se oblacish, zovesh svoje da im kazesh da si dobro i opet zacorish

u pol dva se budim totalno, cekam da me pocne boljet, nishta... /zedna sam/.... cekam bol, nishta... pomicem ruku, nogu, gornji dio tijela - malo boli... primam analgetik preko infuzije mislim /zedna sam/... uzimam mob i javljam se onima kojima trebam...
dolazi sestra, ja bi na wc, ne dozvoljava mi da ustanem, ne smijem niti vode :/...

16:30 dolazi dragi, nagovaram sestru da odem sama na wc da mi on samo infuziju drzi gledam u wc-u tri rupice

u 19:30 nagovaram sestru da mi da gutljaj vode, pitam je jel dobivam kaj za bolove, kaze da nishta i pita jel trebam... NE TREBAM ovo boli manje od zadnje menge

u 23. idem na wc sama i bez infuzije

ujutro mi dozvoljavaju kavu, idem na automat po kavu i novine... sad vech i sokove pijem

smijem rucat, mrzim kelj, za rucak je kelj

popodne idem do kafica na kavu...

ponedjeljak -
sama se obukla (carape su bile malo bolne), spakirala (nisam dizala torbu sama, naravno) i sama dohodala do auta

doma sam sad pijem kavu i tipkam

stoga drage curke, bez straha jerbo ko sto vidite nije nishta strasno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:56   #17
Atlantis mene čeka isto operejšn, a njaviše me strah onog djela kad komuniciraš s ljudima,a ničeg se ne sjećaš dakle kad počinje anastezija. Imam frendicu koja je kirurg i kaže da se svega i svačega naslušala žene obično pričaju o svojim sexualnim fantazijama
tiha riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:00   #18
auuu onda su od mene svašta čuli

sretno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:21   #19
Jutros sam došla doma nakon laparaskopije dermoida,evo izvještaja

srijeda - ujutro dolazim u bolnicu, čekam 2 sata na prijem i smještanje u sobu
dolazi lječnik i uzima anamnezu, od nalaza mi fali rengen pa me šalju to obavit
navečer klistir i brijanje (ja sam doma), tuširanje u dezificijensu i tabletica za spavanje
četvrtak - buđenje, tabletica, odlazak u salu, malo zezancije i začorila sam ko top
probudila se u sobi u svojoj spavačici (cure vele da su me neki dečki donjeli) i da sam još komentirala kak me to dižu - ovog se ničeg ne sjećam
uglavnom cijeli četvrtak sam bila mamurna od anestezije, rupice me nisu boljele, dobila sam infuziju
popodne mi se povračalo pa su mi dali nešto u infuziju pa je i to prestalo
sestra me prati na wc prvi put, do većeri sam jo 2 puta išla sama
Pred spavanje dobila inekciju protiv zgrušavanja krvi
petak...najnormalnije hodam i zezam se s curama u sobi
gledamo sve reprize meksičkih sapunica
na viziti komentiraju kako je sve ok i da mogu sutra doma
Pred spavanje opet dobila inekciju protiv zgrušavanja krvi
cijelu noć hodam po hodniku jer me boli rame od plinova
subota... ujutro spremanje, bolni rastanaks cimericama i odlazim doma

nije strašno, najgori je taj dan kad je operacija jer si poslije mamuran od anestezije, nisi za spavat, nisi za ništ, neznaš kaj bi sa sobom. i ti plinovi su neugodni ali ne nepodnošljivi.

ja sam imala i carski prije 2 godine i ovo je puno puno lakše
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:03   #20
operacija teratoma-dermoida

Prije nekoliko dana mi je dijagnosticiran dermoid unutar desnog jajnika
Da li je prilikom operacije dermoida unutar jajnika (2,5 x 2,5) postupak takav da se odstranjuje cijeli jajnik ili je moguće sačuvati jajnik?
U ožujku mi je operiran dermoid na lijevom jajniku, paraovarijski, odstranjen je bez diranja jajnika.
Nigdje ne mogu naći podatak koji tražim, pa molim one sa sličnim iskustvom ili nekog tko o tome zna više da mi da informaciju.
GORENJKA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.